Šta je novo?

LG Nexus 4

Tako da, bolje da se ima neka zastita.

Ne kontam. Mozda da bi ga posle godinu dana prodao kao "novog" ili da bi ha posle 2G "bacio" u staro gvozdje :) Vama bitnije izgleda da je telefon najzasticeniji od samog rada telefona i systema :)
 
Poslednja izmena:
OK, bas cu da vidim i pratim to za kodove na fb, hvala za info.
Reci mi samo kakvog su kvaliteta? I da li si jos nesto placao kad ti je stigla folija ili samo one troskove na site-u? I da jel se dobije prednja i zadnja folija ili samo prednja?
 
KRT16S Cata NOW LIVE! Upravo uradio update i sada je ART compatible! ;)
 
Pozdrav!Hoću da preflešujem Kit Kat KRT16O sa KRT16S.Jel mora da se briše dalvik i ostalo ili ne mora?
 
Art nije radio na cata 16o sad radi.

Ako se prelazi sa drugog roma potrebno je factory wipe, a ako se prelazi sa istog onda posle flasha wipe dalvik i cache i posle reboot. ;)
 
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2537299 evo kako ljudi gruvaju preformanse na n5.. na qadrantu izvuce 20 000 skor.. nesto sto su izvukli iz moto x-a . ne znam da li ima nesto slicno i za n4. antutu izvlaci oko 34000-35000

"We now have Qualcomm-optimized Dalvik libraries thanks to recent Moto X 4.4 release."

da neko slucajno ne flesne ovo je za N5.. reko mozda rade nesto i po pitanju n4.. kazu ljudi da je satro brzi sa tim ****** :)
 
Poslednja izmena:
LG pravi odlicne telefone, to je cinjenica, kod nas se fura neko misljenje samo za Galaxy i HTC, sto je po meni potpuno bezveze jer ljudi ili ne razumiju ili ne zele da daju sansu.

LG G2 model je izuzetan recimo a ima odlicnu cijenu, jaci je hardverski od Galaxy s4-ke.

Nexus 4 mi se dopada zbog softvera najvishe pa i hardvera, za cijenu koju nudi.

Tu nam je vec Nexus 5, odlicna kupovina.
 
KRT16S Cata NOW LIVE! Upravo uradio update i sada je ART compatible! ;)

a veceras sam se bas zanimao raznim romovima, slimkat, psx i vratim se na cataclysm od 16. novembra i podesim je taman kad eto ti napisa da je izasao novi danas, sad samo flash novog preko ovog i clear data + cache, nista vise?
 
pa ako radiš clear data to onda dođe clean install... ništa više i nema maltene :D onda odradi sva 4 wipea pre fleša
ako hoćeš samo upgrade dalvik i cache obriši pa flešni novi
 
Samo dalvik i cache,ja sam tako odradio,evo fercera na art kao besan.
Stavio sam i franko r194,hells je poceo da brljavi,verovatno jer nije kompatibilan sa 4.4 bas kako treba:)
 
a veceras sam se bas zanimao raznim romovima, slimkat, psx i vratim se na cataclysm od 16. novembra i podesim je taman kad eto ti napisa da je izasao novi danas, sad samo flash novog preko ovog i clear data + cache, nista vise?

Ma da i ja sam tako. Flash pa clear dalvik i cache i to je to. :)
 
Jel dobio neko 4.4 OTA? Meni je sinoc stigao update, sada cekam vikend da ga instaliram. Sve stock na telefonu.
 
Kolega je dobio OTA i instalirao bez factory reseta, sve mu radi. Kaže da je sistem radio neku optimizaciju pola sata, mada to ne bi trebao biti ART jer on nije uključen po defaultu.

Ja još nisam dobio OTA ali ne znam da li da radim factory reset nakon instalacijem ili ne, ako uradim moraću dosta toga ponovo instalirati i podešavati (ne koristim programe za backupe jer nisam rootovao, sve je stock, a nekako mislim da je bolje ručno instalirati ponovo ako se to baš mora raditi).
 
Pa sto bi radio factory ako sve radi normalno posle updatea?!
 
Ja sam Force-ovao update i odradio factory reset, jer ga do sad nikad nisam ni radio pa mi nije bio problem da odradim Clear Data za Google Framework Service.

@Vader google ti sve zivo backupuje, i kasnije instalira kad odradis factory reset. Backupuj fotke, muziku i ostale fajlove koje imas na memoriji (meni je sve na cloudu pa nisam morao nista).

Jedino sto smara sto moras da se logujes svuda iznova.
 
Backupuj fotke, muziku i ostale fajlove koje imas na memoriji
Naravno ali koliko znam factory reset ne briše moje foldere iz memorije, bar do sada nije brisao, sva muzika i ostalo mi uvijek ostane, obiše samo aplikacije, kontakte, SMS-ove.
 
Pa moguce, kao sto rekoh meni je sve na cloudu i nemam nista na telefonu sem sto ja licno "ukesujem".

btw jel neko ima problema sa downloadom facebook aplikacije. Sve ostale sam skinuo bez problema a kod ove samo stoji Downloading...?
 
Imam jedno pitanje, a inspiraciju sam nasao u stejerovom problemu: ja sam preko PA dobio preinstaliran Superuser, a zbog neke app (sad se vise ni ne secam koje) sam puko preko toga supersu. Znam da sam tada nesto cackao oko toga, kopao po xda i to sad radi kako radi, ne buni se nista. Mene sad zanima da li ja mogu superuser potpuno da uklonim sa telefona, jer kapiram da mi sad SuperSU radi preko Superuser permissiona. I kod recovery reboota uvek trazi da sredi binaries. Ne smeta mi, ali me zanima da li sam se nesto za****? :)
Neko?

U medjuvremenu sam naisao na jos jedan problem koji opasno pocinje da me nervira a google ne pomaze. Radi se o sledecem: uvek sam koristio scrolable wallpaper i sad kao resim da stavim fiksiranu pozadinu i nece oca mu njegovog. Ima ona app Background HD i tu postoji opcija da bude fiksirano, ali ostavim preko noci na punjacu, jutros se budim i wallpaper mi je scrolable?! dafuq?
 
Kaže mi ćale da je dobio 4.4 ota (naravno ne ovim rečima) i koliko ga ispitujem preko telefona na home screen-u nema "providan" gornji i donji bar (kao na n5). Jel to nema uopšte ili mora da se aktivira negde?
I drugo, telefon mu je imao otključan bootloader i bio je rutovan. Naravno više nema root, a šta je sa bootloader-om? Prošli put sam to odradio (na 4.3) sa onim toolkit-om, ako se dobro sećam imena i morao sam sve apps ispočetka da mu instaliram. Koja je sad procedura za (najjednostavniji) root i da li podrazumeva vraćanje na fabrička podešavanja tj brisanje svega?


Nisam dugo refreshovao stranu, vidim da je i još poneko dobio.
i jel prelaziti na ovaj ART ili ne (za obicnog korisnika)? koliko sam shvatio neke app rade brze a jel ima neka losa stvar?
 
Poslednja izmena:
google ti sve zivo backupuje, i kasnije instalira kad odradis factory reset
Jel' ovo radi po defaultu ili mora nešto da se podesi? Da li to radi samo na Nexus uređajima ili inače, taj automatski restore svih aplikacija? Nije mi tako bilo na SGS sa custom ROM-ovima.
 
tokom pocetnog setovanja posle ubacivanja acc i lozinke tel. pita te da li hoces backup. Treba vremena dok sve poskida sa marketa, ali ok je stvar. Samo pazite da ne zeznete se ko ja pa umesto na wifi backup uradim na 3g i izgubim dosta MB, tako prvi put da mi je do kraja meseca ostalo samo 100MB :)
 
@milkobgd Nije providan, tako je samo na N5 po defaultu.
 
Naravno. Instaliraš Google Experience Launcher i NavBar i Status Bar odmah postanu providni. Bilo je više puta reči u temi.

Drugi način je da se instalira Nova Launcher poslednja beta sa Play Store-a.
 
@ChobbyNS: Sa kojim aplikacijama imas probleme s ART-om?
Whatsapp i titanium backup ne rade,ima jos nekih ali ja ih ne koristim.
Whatsapp sam uspeo da namestim,ima fix na xda.
@Zli bokser-skini nova launcher beta pa u njemu izaberi transparent status bar,onda ce ti biti providni nav i status bar.
 
pa ako radiš clear data to onda dođe clean install... ništa više i nema maltene :D onda odradi sva 4 wipea pre fleša
ako hoćeš samo upgrade dalvik i cache obriši pa flešni novi

mislio sam na dalvik + cache, greska >.<

a za providan status i nav bar imate nova launcher beta3, al moze samo kao apk jos uvek da se skine, kakav GEL bre :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno