Šta je novo?

LG Nexus 4

nesto kontam...obzirom na dosadasnja iskustva...najbolje bi bilo da sledeci Nexus pravi Asus. jedini koji su uspeli da komercijalizuju nexus brand i da naprave best seller.
 
И то уопште није нереално.
1. Никад нису правили nexus-a (мислим на телефон)
2. Могли би сву енергију да уложе у развој истог јер своје телефоне, сем padfone серије, немају.

Одлична прилика.
Мислим да би то био пун погодак.
 
nesto kontam...obzirom na dosadasnja iskustva...najbolje bi bilo da sledeci Nexus pravi Asus. jedini koji su uspeli da komercijalizuju nexus brand i da naprave best seller.

Samo da ne bude kao sa Nexusom 7 da ljudi menjaju telefon po 10 puta dok im se ne potrefi bez greske.
Bas me zanima koliko je N7 vraceno.
 
Stigao nexus u Nemačku :D tek za mesec kod mene :(
 
E do jaja, da ne pratim temu o njemu uopšte. Ne znam što i ovu ne odjavim.
 
nesto kontam...obzirom na dosadasnja iskustva...najbolje bi bilo da sledeci Nexus pravi Asus. jedini koji su uspeli da komercijalizuju nexus brand i da naprave best seller.
Jedino što su se više orijentisali na tržište tableta pa ne znam koliko je realno da prave telefon, ali inače što se tiče posla sa N7 ozbiljno su shvatili šansu koja im se pružila, ponudili su tablet u dovoljnom broju, reklamirali ga i na tržištima gde Google nije bio zainteresovan (gde nema PlayStore-a), a za svaku pohvalu je način na koji posluju na našem tržištu
 
Stigao juče i moj primerak "četvorke". Rezervisao ga kod nemačkih retailera po ceni od 395€ i evo za nekih petnaestak dana je isporučen (sad vidim doduše nije više dostupan ni kod njih). Reći ću ono što sam rekao i kad sam prvi put držao "Nexus 4" u rukama: odličan telefon kod kojeg mi se sviđa njegov spartanski dizajn i funkcionalnost.

Par slika: http://imgur.com/a/eZ9Zv#0

EDIT: E da... Cimanje za micro-SIM karticu je jedini "problem" :)
 
Poslednja izmena:
ja sam narucio na amazonu sekac za sim kartice(slicno onom busacu za papir ili za secenje slika za dokumenta) za 3 dolara plus dobijes i i tri male kartice plasticne u koju stavis mikro kartici i mozes da je koristis kao normalnu, verujem da ima slicna stvar da se nadje i na e-bay za par evra
 
Poslednja izmena:
Kad su nasi operateri *****i koji ne idu u korak sa vremenom. U UK se vecina SIM kartica isporucuje u "normalnoj" velicini sa vec napravljenim perforacijama za micro sim. Ako ti ikad zatreba, samo malo jace pritisnes karticu, ispadne micro sim, a okvir cuvas ako ti zatreba da se vratis na "normalnu" velicinu.
 
Kad su nasi operateri *****i koji ne idu u korak sa vremenom. U UK se vecina SIM kartica isporucuje u "normalnoj" velicini sa vec napravljenim perforacijama za micro sim. Ako ti ikad zatreba, samo malo jace pritisnes karticu, ispadne micro sim, a okvir cuvas ako ti zatreba da se vratis na "normalnu" velicinu.

Isto i u Njemciji.
 
Ja u Telenoru uzeo MicroSim za 200 din, ne vidim što je to problem. Uvek možeš i sa neta da skineš šablon za sečenje, pa skalpel u ruke i udri :)
Btw, i dalje sam potpuno oduševljen ovim telefonom, pogotovo baterijom (koristim Stock ROM i Franco kernel poslednji) koja mi kraj dana dočeka sa 40% uz sasvim fino korišćenje.
 
Znaci, ipak je Google us*ao stvar... Strasno je kako se loše snalaze u nekim situacijama.
 
Pa pise. "Mislili" su da ce prolaziti kao prosli Nexusi i trazili odredjenu kolicinu. A valjda svi znamo da se to narucuje za period od 2-3 meseca i LG je toliko proizveo.
U Februaru ce se stabilizovati situacija.
 
El moguce da google tolika kompanija nije mogla da ispita trziste i proceni traznju.. ? Ja u to ne verujem.. sta stvarno stoji iza odluke googla nikada necemo znati.. moguce da su se uplasili tuzbe jabuke pa nisu smeli da prodaju mobilni u vise od milion primeraka a mogli su ladno da dobace do 5mil.. ne znam
 
Ima i toga.. ali zar nije dovoljan hype da satro mob ne bude dostupan 2 nedelje zbog satro velike potraznje i zato sto je najaci fon na svetu a posle ga puste totalno normalno u prodaju.. mozda su se plasili i tuzbe za damping cene proizvoda.. sve je moguce
 
Ocigledno im je sada u planu/prioritet neki 5'' 1080p Nexus..
 
Ovo ce biti jedini telefon koji je bio ultra high end koji ce biti najbrze zaboravljen, kao da nikada nije ni postojao.
 
Ne vidim zaato ce biti zaboravljen? Mislis da ce Nexus 5 tako brzo? I dalje ce biti najbolja kupovina za 350€. Jedino sto ce svi biti zaludjeni 1080p telefonima
 
Ne vidim zaato ce biti zaboravljen? Mislis da ce Nexus 5 tako brzo? I dalje ce biti najbolja kupovina za 350€. Jedino sto ce svi biti zaludjeni 1080p telefonima

Upravo to. Niko nije potvrdio da naslednik izlazi uskoro. Mozda do sredine ove godine ranije ne. Svaki Nexus je izasao godinu kasnije pa cisto sumnjam da ce izbaciti naslednika nakon 5-6 meseci.

I dalje mi nije jasno koja je svrha full hd rezolucije na 4.8-5"?? Ok je imati to ali smatrati tu rezoluciju na tako maloj dijagonali nekom ogromnom prednoscu meni nije jasno.
 
A sto ne bi imao? Neće da škodi... Ni iPad-u ne treba onolika rezolucija, pa opet ljudi kažu kako je crisp and clear...

Ja sam za to da napreduje tehnologija, da je tako kako neki kažu i dalje bi imali 800x480, šta će ti bolje, jel?
 
Poslednja izmena:
A sto ne bi imao? Neće da škodi... Ni iPad-u ne treba onolika rezolucija, pa opet ljudi kažu kako je crisp and clear...

Ja sam za to da napreduje tehnologija, da je tako kako neki kažu i dalje bi imali 800x480, šta će ti bolje, jel?

iPad ima 10" a telefon 5".
Tesko ces uociti razliku izmedju 330 i 440 ppi.
 
Vrh Dno