Šta je novo?

LG Nexus 4

Ali ces uociti razliku kada 720p 4,3''+ displej umesto za min 300e dobijes za 200e i to sve zbog razvoja tehnologije i forsiranja nepotrebne 1080p rezolucije :d ;)

Isto tako su ljudi govorili sta ce bilo kome vise od 480x800 na 4,3'', 1Gb rama, dual/quad core, 1080p kamkoder.. sto se mene tice mogu da strpaju 1080p i u 4,3'', ne bunim se.
 
Kada se podvuce crta cekam da neki provajder dobije n4 i tada cu biti spreman da dam 400e za njega.. za sve preko bolje da cekam galaxy s4 :)
 
iPad ima 10" a telefon 5".
Tesko ces uociti razliku izmedju 330 i 440 ppi.

Ako me sećanje dobro služi iPad ima 9.7".

Bitno je da tehnologija napreduje. Ti pošto se razumeš u sve i znaš da je to čist marketing, ti nemoj kupiti 1080p telefon... Evo HTC i Sony misle da će da bankrotiraju zato što jedan Emix kaže da je glupo 1080p na telefonu... Mogu samo da zamislim gubitke, zato što niko neće kupiti te telefone...
 
Glupo mi je uopste da raspravljam sa tobom najiskrenije.

HTC i hoce da bankrotira. Bolje da su unapredili baterije njihove prsle i krs kamere nego sto budze rezoluciju bez potrebe. "Sve samo da budemo prvi".
Pokazali su sve sa One X a ni Sony nije nista bolji, fail u najavi.
 
Poslednja izmena:
Kad neko nema argumenata više, ni ne može da polemiše...
 
Argumenti su ti samo takvi ostavio si me bez reci.
 
El moguce da google tolika kompanija nije mogla da ispita trziste i proceni traznju.. ? Ja u to ne verujem.. sta stvarno stoji iza odluke googla nikada necemo znati.. moguce da su se uplasili tuzbe jabuke pa nisu smeli da prodaju mobilni u vise od milion primeraka a mogli su ladno da dobace do 5mil.. ne znam

Ljudi, imajte u vidu da se i Samsung, kao kompanija koja izbacuje Android bestseller-e nesto tu pita, kao i da tesno saradjuju sa Google-om... Da su pustili Nexus 4 pred praznike u neogranicenim kolicinama, Galaxy S3 bi ozbiljno isp*****o, ko ce jos ostati ravnodusan prema quad-core Krait-u koji jede malu decu za 350$?!?!? Zato ce od februara pustiti N4, krivica je svaljena na LG (koji se nije puno bunio), a za uzvrat dobili su priliku da urade i Nexus 5.
 
Mene samo nervira sto ce taman kad se stabilizuje trziste i N4 se pojavi, lik koji je trebao da mi donese fon iz Spanije da se vratio u SRB. Pa cu morati da dam 100jura vise
 
Pa da se igras ne bi ni imao baterije... Ovo je ocajno.
 
Jedini nacin za trajanje baterije na Android telefonima je ili da sam telefon koristi fizicki veliku bateriju (Razr Maxx i slicni) ili koriscenje raznih softwerskih modova (kao npr. Sony-ev Extended Standby Mode, novi Battery Stamina Mode ili neki 3rd party app). Zalosno je sto je iPhone jos 2007. godine imao skroz OK bateriju, a Android i dan danas ima problema sa tim.
 
S obzirom na moje potrebe i navike, telefon koji mi izdrži 24h je sasvim ok, pogotovo ako se uzme u obzir koja je konfiguracija u pitanju. Ovo je dosta bolje od onoga što sam očekivao.
Niko te ne tera da kupiš telefon, ja samo hoću da podelim svoje utiske. Različiti ljudi, različita očekivanja...

Pa da se igras ne bi ni imao baterije... Ovo je ocajno.
 
Jedini nacin za trajanje baterije na Android telefonima je ili da sam telefon koristi fizicki veliku bateriju (Razr Maxx i slicni) ili koriscenje raznih softwerskih modova (kao npr. Sony-ev Extended Standby Mode, novi Battery Stamina Mode ili neki 3rd party app)

Ako ukljucis ista od tih aplikacija gubis funkcije smartphone, sto je glupo moras priznati? Cemu onda kupovati smartphone? Uzmes dumb telefon i to je to...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...prvoj-poruci&p=3131223&viewfull=1#post3131223

^ Ovo ti je dokaz, da bez ikakvih standby stamina ultra mega giga juicera battery savera i ostalih stvari moze da se ima dobra baterija...


S obzirom na moje potrebe i navike, telefon koji mi izdrži 24h je sasvim ok, pogotovo ako se uzme u obzir koja je konfiguracija u pitanju. Ovo je dosta bolje od onoga što sam očekivao.
Niko te ne tera da kupiš telefon, ja samo hoću da podelim svoje utiske. Različiti ljudi, različita očekivanja...

Niti sam ja rekao da hocu da ga kupim, niti treba da se precutkuje losa baterija po meni... Izvini sto sam ti uvredio presveti telefon.


Nije ocajno, primeti da mu je ostalo jos 38% baterije. To znaci da bi za oko 40h rada imao oko 4h ekrana. Daleko od ocajnog.

To sto ti imas losiju na Gnexu bateriju, pa ti sve bolje od njega, to je druga stvar :p

I sama GSMarena je rekla da je losa baterija, sto se i vidi iz prilozenog...
 
Poslednja izmena:
Jedini nacin za trajanje baterije na Android telefonima je ili da sam telefon koristi fizicki veliku bateriju (Razr Maxx i slicni) ili koriscenje raznih softwerskih modova (kao npr. Sony-ev Extended Standby Mode, novi Battery Stamina Mode ili neki 3rd party app). Zalosno je sto je iPhone jos 2007. godine imao skroz OK bateriju, a Android i dan danas ima problema sa tim.

Jos zalosnije je porediti iPhone sa tadasnjim hw-om, sw-om i ekranom od 3.5" iz 2007. sa Nexusom i 4.7" iz 2012...


On topic:
Meni na nexusu uz ovakvo koriscenje baterija dolazi do 20-ak procenata.
 
Jos zalosnije je porediti iPhone sa tadasnjim hw-om, sw-om i ekranom od 3.5" iz 2007. sa Nexusom i 4.7" iz 2012...


On topic:
Meni na nexusu uz ovakvo koriscenje baterija dolazi do 20-ak procenata.

Pa, gde su ti 3.5" Android telefoni sa vrhunskom baterijom? A iPhone je generalno stalno imao odlicnu bateriju. iPhone 4 baterija opusteno traje 2 dana. 4S je imao problema na pocetku, ali je ispeglano softverski, mada to vazi i za otprilike svaki Android ikad. :)


Ako ukljucis ista od tih aplikacija gubis funkcije smartphone, sto je glupo moras priznati? Cemu onda kupovati smartphone? Uzmes dumb telefon i to je to...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...prvoj-poruci&p=3131223&viewfull=1#post3131223

^ Ovo ti je dokaz, da bez ikakvih standby stamina ultra mega giga juicera battery savera i ostalih stvari moze da se ima dobra baterija...

Gube se funkcije u standby-u. Meni licno nije mnogo vazno da li mi je Gmail syncovan stano i tome slicno. Sa druge strane, vecina parametara moze da se podesi, iako stoji da eliminacija data veze ustvari pravi najbolju ustedu.

A ovo sa takvog screenshota i jeste poenta. Android moze OK da radi, ali uz zestoke modove. Problem je u softveru, a ne u hardveru. Ista stvar je i bila sa ocajnim renderingom UI-a, za koji je trebalo da prodje 5 godine i izlazak Jelly Beana da bi hardverski mnogo jaci telefoni renderovali UI sa istom fluidnoscu kao prvi iPhone.
 
Poslednja izmena:
Kako god, shotove sam okačio da bi ljudi stekli realan utisak. Ako je nekome to očajno, so be it.
Btw, u buduće odgovaram samo na konkretna pitanja,
Cheers ;)
 
Ne pretvaraj ovu temu u nesto sto nije. Samo sam ti skrenuo paznju da poredis babe i zabe. Btw. Note 2 ima bolju bateriju shodno hw-u nego ijedan iPhone ikad napravljen ako cemo tako porediti.

Off.
 
iako stoji da eliminacija data veze ustvari pravi najbolju ustedu.

A ovo sa takvog screenshota i jeste poenta. Android moze OK da radi, ali uz zestoke modove.

Iskreno, nije toliko eliminacija data protoka koliko je nama ocajna 3G mreza, pokrivenost, sto ako je koristis stalno otpisi odmah jedno 20-30% baterije.

Priznajem da moras da budes malo napredniji korisnik da izvuces iz Androida malo vise baterije, ali opet moras da razumes da se android pravi za 21532423423 uredjaja i da to nije isto kao iOS za iphone koji je jedan jedini... Da ne pricam bloat koji stavljaju Samsung, HTC i ostali... Kad se resis svega toga i na stock Samsungu ili HTC-u mozes koliko toliko bolju autonomiju da imas.
 
@Djilke
I na samoj toj GSMAreni, koju inace postujem i pratim redovno, kazu da sumnjaju da sa njihovim primerkom nesto nije bilo ok u smislu baterije (bio je pre-production primerak kod njih) - ostali testovi kazu da je baterija ok. Dakle, ni sjajna ni ocajna. I to je sve sto sam i rekao, da je daleko od ocajnog, ne i da je genijalno bajna.

A ne diraj ti moj Gnex, u stvari, jos samo sutra moj, da sa njega isprebacujem sve na RAZR HD, koji stize za 24h otprl, a onda odeee... :D Pa da vidimo sta je baterija ubica... :p
 
Vidim ovde se pominje kako Android gubi smisao ako sve moguce sinhronizacije nisu ukljucene non-stop, ako 24/7 nisi povezan na 10 drustvenih mreza, mailova.. kao onda telefon koji koristis nije smartfon.. bolesno brate :)

Ako je sve ovo potrebno da smartfon i android imaju smisao.. moguce ali ja mislim da onda zivot nema smisao :) :d
 
Vidim ovde se pominje kako Android gubi smisao ako sve moguce sinhronizacije nisu ukljucene non-stop, ako 24/7 nisi povezan na 10 drustvenih mreza, mailova.. kao onda telefon koji koristis nije smartfon.. bolesno brate :)

Ako je sve ovo potrebno da smartfon i android imaju smisao.. moguce ali ja mislim da onda zivot nema smisao :) :d

Jeste on i tada smartphone, ali tebi u tom slučaju nije uopšte potreban takav telefon, već može i 3310 da posluži (dobro, malo karikiram).
A ako kupuješ skup telefon zbog statusnog simbola, onda bolje uzmi neki pozlaćeni vertu ili tako nešto :)
 
Znaci po tvojoj logici meni treba zlatni vertu ili 3310 ako mi ni za k...c ne treba 24/7 sinhronizacija sa silnim mailovima i ''drustvenim'' mrezama? :) Ako mobilni net koristim par puta dnevno ''po malo'' onda mi ne treba nista bolje od 3310? :) Bolesno covece.. toliko prso jos nisam da ne mogu bez fejsbuka (koji i nemam) i 24/7 konekcije..
 
Poslednja izmena:
Ne pričam ja o fejsu.
Tebi bu odgovarao neki stariji Sony Ericsson koji ima dobru kameru, dobru muziku i eto net može u nuždi da koristi :)
I možda da bude pozlaćen :p
 
Taman onda posrebren. :D
 
trolujete bzveze...gde je moderator da pobrise sve ovo :type:
 
Ne pričam ja o fejsu.
Tebi bu odgovarao neki stariji Sony Ericsson koji ima dobru kameru, dobru muziku i eto net može u nuždi da koristi :)
I možda da bude pozlaćen :p

Kakva ''kvalitetna'' gomila gluposti :)

Nisam znao da je net/mail/social networks ovisnost uslov za kupovinu android telefona ali me i ne cudi da mnogi tako misle jer je svet odavno otisao u k...c :)

Zamisli, na tom androidu ima jos mogucnosti osim tapatalka i preinstaliranih mail/social network aplikacija, za nas koji udisemo cist vazduh, bavimo se sportom i blenemo u neke druge stvari osim tapatalk-a, vukajlija i soc. mreza :)
 
Poslednja izmena:
Pridruzio bi se hsv-u.. **** fb i sve drustvene mreze i 6 email akaunta i jebanu slagalicu na fbu i kacenje slika na fbu fazon koga boli k*urac sta si ti radio pre jedan minut.. stanite na loptu ljudi okanite se tog zla :) ovo samo da bi dodao da smarth telefon nema nikakve veze sa ovim nabrajanim, sta ako hocu smart telefon da kuckam samo poruke i surfujem po nekada netom.. ako imam pare kupicu ga i cao..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno