Šta je novo?

LG Nexus 4

Wi fi signal uporedo na GNex i n4, telefoni stoje jedan do drugog.
uploadfromtaptalk1352245864854.jpg
 
Ortak Englez preko kojeg planiram da pazarim ima svoj google account registrovan u Engleskoj ali ce biti ovde do njihovog Bozica. Tad ide na par dana da obidje svoje, mogao bi da pokupi nexus koji bi ga cekao kod kuce i vraca se ovde za novu godinu.
I danas iz zezanja sa njegovog laptopa registrovan pod svojim gmailom probao da klikne na onaj link 'shop now' medjutim isto mu izbacuje 'not available in your country'. Zar je moguce da moze da kupi samo ako se fizicki nalazi tamo?

Da, moras imati i odgovarajuci IP location.
 
Ortak Englez preko kojeg planiram da pazarim ima svoj google account registrovan u Engleskoj ali ce biti ovde do njihovog Bozica. Tad ide na par dana da obidje svoje, mogao bi da pokupi nexus koji bi ga cekao kod kuce i vraca se ovde za novu godinu.
I danas iz zezanja sa njegovog laptopa registrovan pod svojim gmailom probao da klikne na onaj link 'shop now' medjutim isto mu izbacuje 'not available in your country'. Zar je moguce da moze da kupi samo ako se fizicki nalazi tamo?

Nadjite neki UK VPN/proxy i resen problem...
 
videh ovaj adapter, tako isto bih ga i sam radio, ovo konvertovano na MicroB-usb sam i planiro da rastavim:

http://static.limundoslike.com/originalslika-10715217.jpg

sto rece neko gore - apsolutno nikakav problem napraviti, imas 4 kontakta ukupno da prespojis. jedino dizajn kucista da lici na nesto, mada imam iskustva i sa topljenjem i pravljenjem plasticnih oblika. bas sam skoro u acetonu istopio brdo stiropora da probam da napravim masku za telefon (eksperiment) ali plastika koja se dobije od topljenja stiropora nije bas nesto cvrsta, te je najbolje istopiti Polikarbonat (flashu od koce recimo, sa bojom) bilo kakvom vrelinom (heat gun, vatra, posuda na plinu) i sipati u kalup, ako oces pristojnu plastiku. sa maskom naravno, od plastike slican efekat ko LSD.

mada, ako LG ne spusti cene, ja odbijam da radim custom accessories iz revolta. :d
Ne znam kakva svojstva plastike trazis ali mi smo kao klinci topili gajbe i pravili sekire od toga, izgledale su kao kamene praistorijske i bile bas jake:)
 
krastavac, ta provera lokacije preko IP-a je sada "in" :D , za sve servise/usluge
 
Anandtech je ponovo odradio behnchmark testove [bilo je ocigledno da su samo 2 od 4 core-a bila aktivna u nekim testovima] i evo novih rezultata.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1977708


2c9H7.png

*Result will be likely hitting screen cap of ~60fps.

With these new results here is how the phone would stack up against their published results for other models for the common Egypt HD Offscreen test:
KxbX6.png

Znaci vrhunski fon, vrhunske preformanse. Sve je kao sto smo i mislili da ce i biti.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav za sve redovne u ovoj temi :), da se i ja prijavim, planiram da uzmem ovaj fon, zamenio bi verni sgs1, ali dolazi mu vreme :(. Unapred se izvinjavam ako je nešto/sve od ovoga pominjano, tek sad počinjem da čitam temu ispočetka, nadam se da nekome neće biti teško da odgovori.

Planiram da putujem pred novu godinu u Francusku pa me zanima da li se nešto zna o ceni tamo? Čuo sam za $300/350, pretpostavljam da će tamo biti 300/350€? Da li su to cene samo preko google play store-a, ili će toliko koštati i u radnjama? Ako je kupljen preko play store-a, da li je moguće vratiti pdv? Koliko bi dugo trebalo da se telefon isporuči ako se naruči preko play store-a? Napominjem, datum bi bio uoči nove godine, možda bi bilo gužve oko praznika?
 
Cene su u Evrima, samo preko Google Play. Mislim da ne moze da se vrati VAT jer je kupac rezident. Isporuka zavisi od stanja na lageru, a i praznici su faktor.
Narucivanje mora neko sa francuskom karticom i na svoj Google nalog, bilo bi idealno da to uradi od 13og kada krene prodaja, a da ti pokupis samo u prolazu.
I ako imas kombinaciju, seti me se :)
 
Sad malo guglah, cene jesu 300/350 €, kad bih mogao bar pdv da vratim bilo bi super! Evo šta nađoh na play store-u

http://support.google.com/googleplay/bin/answer.py?hl=en&answer=2453462&topic=2451685&ctx=topic

ali kad kliknem "Please contact our support team to get taxes paid refunded" ne prikazuje mi ni jedan aparat jer ga, jelte, nisam ni kupio. To me smara, da znam da ću dobiti pdv nazad uopšte ne bih razmišljao, bio bi onda oko 300 €, prodam stari i dobar sam. Mislio sam u tom slučaju da uzmem i nexus 7 :d, možda i sa 3g, ali teško, neću da se stiskam u Parizu i da štedim za nešto što mi možda čak i ne treba.

Kad već pomenuh, da čujem i vaše mišljenje sgs1 + nexus 7, ili nexus 4?
 
Nexus 7 uzmi ovde, ista je cena, a mala usteda na PDVu. a Nexus 4 ako ne uzmes u FR, ovde ga nikada neces ni uzeti - sem ako ne bude preko provajdera, a tu ocekuj dranje.
 
Ja se malo izvinjavam na mozda glupom pitanju ali posto sam malo duduk.. prethodni telefon je bio sensation koji je imao ne znam koliko bese free onboard memorije (na kojoj je naravno bio android, aplikacije i slicno) + 8gb sd koji su mi bili u potpunosti na raspolaganju. I tih 8gb su mi bili sasvim dovoljni.
E sad posto na N4 postoji samo interna zanima me da li ce mi npr. tih 8 ili 16gb biti potpuno free ili bi trebalo da od toga da odbijem prostor koji ce zauzeti sam android+sta jos vec mora da postoji instalirano?
 
ocekuj oko 6/14
 
Anandtech je ponovo odradio behnchmark testove [bilo je ocigledno da su samo 2 od 4 core-a bila aktivna u nekim testovima] i evo novih rezultata.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1977708




Znaci vrhunski fon, vrhunske preformanse. Sve je kao sto smo i mislili da ce i biti.

Oduvao je sve.. Samo što je ovo bilo testirano u frižideru, tako kaže lik sa Anand - a koji je radio test i prvi i ovaj. To bi značilo da ima velikih problema sa pregrevanjem.
 
ja procitah samo ovo na XDA:

Assuming he didn't run those benchmarks with the Nexus 4 stuck in a freezer, that's really good news indeed.

nigde zvanicnog pominjanja frizidera .. ?
 
Aha, u tom slucaju sam apsolutno siguran da Kristalnog testiraju u Kriogenim komorama koje je specijalno steva kupio za endgadget :d
 
Nije mi jasno što se tako pregreva. Sećam se kako je qualcom dokazivao kako se s4 greje značajno manje od konkurencije tako što su na telefone stavili komade putera i gledali koji će prvo da se otopi.

https://www.youtube.com/watch?v=4mSD_EhgGSc&feature=youtube_gdata_player
 
Poslednja izmena:
Aha... a kakve veze iPhone 5 i engadget imaju sa Anandtech-ovim testovima Nexus-a 4 ?



Dr.Sonic -

Sve je to do build-a. U to se konkretno razumem jer popravljam telefone. Sasvim je moguce da je heat spreading system los, u smislu da nije dobro isplaniran tok toplote sa cpu heatspreader-a na aluminijum/bakar pa naknadno na ostatak okvira. cuveni Snapdragon MSM8255 koji se nalazio u SVIM top telefonima 2010 godine je recimo imao UZASNO velike temperature na Desire HD i Desire S do te mere da je pri jacem radu topio GBA Matrix kontakte (kao pinovi na PC CPU samo sto su zalemljene kuglice lem mase), pa je HTC usred proizvodnje morao da menja dizajn hladjenja (naknadne verzije su imale drugacije materijale i raspored iako su se ploce isto zvale i pasovale isto) a na Arc S-u gotovo da je bila duplo niza temperatura. a razlika nebo i zemlja na Galaxy Note-u koji je imao isti chip (ne-evropska verzija bez Exynos-a sa Qualcomm-om) - hladan ko tashtino srce.

tako da je najverovatnije problem pregrevanja usled prejakog procesora koji je napravio Qualcomm, a nemogucnosti LG-ja da ga ohladi lepo, kvaitetnijim dizajnom cooling sistema. zato ja i dalje pevam da je Nexus trebala da dobije jedina kompanija koja ima premium build pored samsung-a, ako ne i bolji - HTC
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao sto sam vec rekao na ovom topic-u, smatram da je Nexus 4 najbolja kupovina za 300/350 eur bez obzira na navodne probleme sa pregrevanjem. ne vidim sta iko gubi ako ima nesto manji rezultat u sintetickom bench-u ako je UX odlican i ako uredjaj glatko radi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Igoritze bolje smanji apple prozivanja u ovom threadu, niko te ne tera da ih spominjes. Ako si vec smanjio svoja pojavljivanja u apple sekcijama, to ne znaci da moras i ovde da ih prozivas.

Sto se pregrevanja S4 tice, ne znam zasto bi se to desavalo osim mozda zbog ranih verzija softvera. Al nesto ne verujem da ce retail verzije OS-a to resiti.
 
iam veze sto endgadget uvek pise clanke u korist Apple-a i pljuje po drugim tehonlogijama, ali uvek subliminalno (yeah, this is a gread device, if you dont have a problem with this and that) sto nikad ne rade za Apple, odnosno zaborave da spomenu kilo i 300g gresaka i mana tog uredjaja. Kao sto sam ja apsolutno siguran da bi Anandtech editorijal staff laganica ubio radnika AMD-a i pljucnuo mu na hladno chelo dok lezi u lokvi krvi (bukvalna prezentacija koliko je Anandtech okrenut Apple-u) tako da ni od njih nikad nista vise ne uzimam zdravo za gotovo.

ako mislis da lupam, izvoli uzmi napisi na google: Endgadget bi... << i sacekaj da ti google da sugestije za rec "biassed" (naklonjen). sramota od sajta.

DH - nisam koristio Apple iPhone kao poredjenje niti bilo sta, vec se fokusirao na te internet testove cuvenih sajtova i kako nista ne valjaju, dok neko od nepristrasne zajednice ne uradi home made test.
 
Poslednja izmena:
Oduvao je sve.. Samo što je ovo bilo testirano u frižideru, tako kaže lik sa Anand - a koji je radio test i prvi i ovaj. To bi značilo da ima velikih problema sa pregrevanjem.
KxbX6.png

u zamrzivaču
pod uobičajenim uslovima rezultat Nexusa 4 je bio 18.5 fps
Ako nekog čudi zašto je Optimus G sa istim hardverom postigao mnogo bolji rezultat (29), objašnjenje sa Ananda je da je rezultat Optimusa G nerealan, jer nije mogao ni da završi test, već je crashovao ranije, pa je average framerate bio mnogo veći:
Despite being based on the same hardware, the Optimus G is able to post a much higher score here than the Nexus 4. The explanation is simple: the Optimus G can't complete a single, continuous run of GLBenchmark 2.5 - the app will run out of texture memory and crash if you try to run through the entire suite in a single setting. The outcome is that the Optimus G avoids some otherwise nasty throttling. The Nexus 4 on the other hand manages to complete everything, but likely quickly throttles its clocks down due to thermal constraints. The Nexus 4 was really hot by the end of our GLBenchmark run, which does point to some thermal throttling going on here.
 
Poslednja izmena:
U ovom review - u od androidcentral.com kažu da su se već pojavile ogrebotine na poleđini. Takođe, od 3 do 5 screen on time nije vrlo impresivno.
 
krastavac, zalepis foliju na ledja :)
A to za bateriju... Vise ne verujem nikakvim testovima po tom pitanju. A mozda Google to malo sredi tim poslednjim update-om pred pustanje u prodaju.
 
Nazad
Vrh Dno