Šta je novo?

LG G3

Kazu da je Samsung napravio odlican posao sa S5 LTE-A modelom sto se ekrana tice, sve te(k)stove koje sam procitao su jako pozitivni, i kazu da ima dosta poboljsanja i da je to najbolji 2k ekran. Tako da je i LG mogao da odradi bolji posao jer i Oppo Find 7 ima kvalitetniji 2k IPS ekran.

Jedva cekam da vidim sta ce Samsung da uradi sa Note 4, mislim da na 6" ima da zasija 2k Amoled.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da ce svi novi 2k ekrani biti vrh, od amoleda do IPS. I da ce baterije biti u skladu sa hardverom (znaci autonomija kao s5/z2/m8 danas sto je odlicno). Ali ja i dalje tvrdim da je 2k rez. nepotrebna na ekranima telefona, phableta ispod 6'' bar a realno i ispod 10'', znaci samo za tablete ima smisla ta rez.

Ne znam za ostale ali meni je mnogo bolja opcija 5-5,5'' 1080 najbolji moguci IPS/amoled i 3500 mAh uz sjajnu autonomiju nego prosecan 2k IPS 5,5'' i prosecna autonomija. Displej telefona gledam ocima a ne pod elekt. mikroskopom :d

G3 je zrtva jer je prvi telefon (ili jedan od prvih) sa 2k rez. i sledece godine kad vec G4 i G5 budu aktuelni niko se nece ni secati G3 i njegovih mana, prodace na hajp dovoljan broj da zarade solidno i kraj price.
 
Naravno.cak i 720p na 5" nije nimalo lose(ppi od preko 300), a u kombinaciji sa nekom baterijom od 3000/3500mah bi bio pun pogodak.
ali zackoljica je u tome-kako da konkurentu dozvolim da me pre**** sa 2k ekranom a ja i dalje da budem na "samo" 720p ili 1080p.

ovako uvek trka izmedju rezolucije i baterije, i dodje ti isto imao 480x320 na 1400mah ili 2k na 3000mah(karikiram, ne mislim bukvalno) taman kad bi trebalo o jacoj bateriji da se razmislja neko izmisli jos vecu rezoluciju, i padne sve u vodu, trci da dostignes autonomiju kakvu je imao fon sa manjom rezolucijom.

sledece godine ce vec neko 4k da uglavi i ajmo opet u krug..:D
 
Pogledaj ankete po raznim arenama 2k vs ostali ekrani.. ne postoji slucaj a da 2k opcija nije pobedila u glasanju, cesto i ubedljivo sto znaci da taj marketing odlicno prolazi kod najsirih masa. A komentari su tek show, fazon ne mogu da docekam da zamenim moj g2 za g3 zbog ekrana itd :d
 
Kazu da je Samsung napravio odlican posao sa S5 LTE-A modelom sto se ekrana tice, sve te(k)stove koje sam procitao su jako pozitivni, i kazu da ima dosta poboljsanja i da je to najbolji 2k ekran. Tako da je i LG mogao da odradi bolji posao jer i Oppo Find 7 ima kvalitetniji 2k IPS ekran.

Jedva cekam da vidim sta ce Samsung da uradi sa Note 4, mislim da na 6" ima da zasija 2k Amoled.

Eno Erika se docepala S5 sa 2K i baterija je kao na običnom S5. Izvukla skoro 5 ipo sati, a ubijala je telefon.

Znači nešto su shebali na G3. Mada ništa novo, na G2 kameru, na G3 bateriju. Verovatno će G3 Pro biti dobar, ali pod pitanjem da nešto ne shebu...
 
I iz pocketniow su rekli da baterija traje isto kao i S5, nema sta svaka cast sto se toga tice.
 
A komentari su tek show, fazon ne mogu da docekam da zamenim moj g2 za g3 zbog ekrana itd :d

Znas kako, ekran jeste bolji, ne puno ali je bolji od mog G2. Ali zato oni promo klipovi, kao da gledam animirani list papira. Ceka se bolja 2K podrska od Googla.

Edit: Ja sam corav (visoka dioptrija), pa opet vidim razliku u ostrini ;)
 
Poslednja izmena:
I iz pocketniow su rekli da baterija traje isto kao i S5, nema sta svaka cast sto se toga tice.

Aj ja da ti kazem dobronamerno - isto kao s5 ali dok G3 izbacuje 100 nita S5 izbacuje jedno 300. Kao sto sam rekao - da se instrumentom stave na isto osvetljenje a ne kao na nekim indijanskim sajtovima gde kazu kako su oba na 60%. Ja nisam neki ljubitelj Samsunga ali na S5 je 60% zverski osvetljeno u odnosu na sve druge aparate na trzistu...

LG nesto ne radi dobro na sw nivou. Eno zenin L7 II sa 2460mAh baterijom traje krace nego moj One X sa 1800mAh, ekranom vise rezolucije i tegrom koja ne stedi uopste...
 
Poslednja izmena:
Taj L7 II je meni jedini trajao regularno 2 dana, ukupno preko 7h screen-on, ili jedan dan kad ga bas jasem, tipa 8h njakanja (jednom sam tri filma od po preko 2h odgledao, u Bosni kod babe, padala kisa, smorio se). Dakle, nesto tu ona ne radi kako valja...
 
Taj L7 II je meni jedini trajao regularno 2 dana, ukupno preko 7h screen-on, ili jedan dan kad ga bas jasem, tipa 8h njakanja (jednom sam tri filma od po preko 2h odgledao, u Bosni kod babe, padala kisa, smorio se). Dakle, nesto tu ona ne radi kako valja...

Loše kuva, to jeste ali što se tiče baterije ne znam šta ima loše da radi osim što je možda neku aplikaciju stavila koja srče a da ja nisam primetio :)
 
Bice da je to. A za kuvanje se lako da srediti... ;)
 
Poslednja izmena:
Mene bas zanima zasto su odradili toliki sharpening na telefonu koji ima ppi od preko 500? Nije mi jasno. I Erica a jos i par ljudi su pisali/pricali o tome.
Nisam koristio telefon uzivo ali ovo na slikama dosta lose izgleda. Nadam se da ce moci softverski da isprave.
 
Ljudi jel se nekom (ne daj Bože) dešava da se G3 ugasi i zakuca samo od sebe. Interent bruji o tome, vidim i LG se umešao i neki kažu da su ih čak zvali i zatražili scenario pri kom se dešava...
 
Boga mi smak sveta uskoro zbog G3, cuvajte se!

Nego na 79% osvetljenja sasvim se dobro vidi i napolju po suncanom danu (ne direktno na suncu tako nikad nisam gledao...)
tako da mi nije bitno koliko ima nitsa i koji je panel sto se toga tice, znaci sve normalno kao na G2 manje-vise.
Baterija u odnosu na G2 jeste slabija po mojoj slobodnoj proceni nekih 20-30% u zavisnosti od koriscenje telefona.
Na kraju dana uvek ostane preko 20% uz prilicno koriscenje svega sem igrica.
Telefon odlicno radi i sa 2Gb i sa 3Gb, nisam video nikakvu razliku u brzini niti sam video narocitu razliku na ekranu zbog rezolucije G2/G3 sem na nekim slikama i na nekom video zapisu....
Mislim da ste ga preterali u pljuvanju bas zestoko ali to je opet vase misljenje.Svoje sam hteo da podelim sa svima vama a posebno sa ljudima koji zele da kupe G3 a nisu eksperti po pitanju litijum jonskih baterija i IPS ekrana kod svih vodecih telefona danasnjice.Znaci telefon je izuzetno kvalitetan, ima ostar prikaz na ekranu, baterija traje ceo dan+
i pruza dosta za ulozen novac.Ne bi da nabrajam jos masu slicnosti sa vodecim modelima.Za one zestoke pljuvace mogu samo da kazem da je kod nas u srpskom narodu taj fenomen nazvan "kiselo grozdje" :)
Za sve ostale laike i neprofesionalne (not heavy) usere kao sto sam i ja telefon nema takvu zivost boja i kontrast kao recimo S4 ili da ne pricamo S5 i nije bas tako fluidan kao 5S, baterija je slabija od G2 ali je i dalje to aparat koji moze da stane rame uz rame sa bilo kojim telefonom danas po pitanju velicine ekrana, dizajna, bezela, rezolucije, kamere, dostupnosti....

Pozdrav svima sad mi se prispavalo :) i nemojte vise baterija traje 100 sekundi i ne zna se kad je upaljen a kad ugasen ekran :D
 
Ja sam svoj primerak uzeo pre neki dan, pa da podelim svoje utiske koji se većini verovatno neće svideti ali Bože moj..

Više sam bio oduševljen samim izgledom (ali naravno i funkcionisanjem) telefona kada sam prelazio sa Galaxy S na Optimus G i iz tog razloga sam odlučio da mi sledeći telefon bude LG-jev a ne nekog drugog proizvođača. Ovaj zaobljeni izgled mi nije toliko primamljiv, lepši mi je na oko bio Optimus G, drugo kada sam vadio telefon iz kutije sam se u momentu istripovao da li su mi poslali dobar model pošto sam naručio crni, jer je ova zadnja plastika više siva nego crna (opet Optimus G je zaista bio crni telefon). Dalje, dok držim telefon u ruci ne odaje mi neki utisak čvrstine.. čini mi se da bi bilo bolje da je telefon malo teži ili da, naravno, zadnji poklopac nije plastičan već od metala ili stakla (kao što je bio na Otpimusu G)...
Jel se ostalim vlasnicima dešava da na slušalici čujete onaj zvuk signala karakterističnog za mobilnu telefoniju dok zovete nekog? Meni se to dešavalo sa Galaxy S, koji je isto uzet preko telenora (ne znam da li to može da ima neke veze sa tim), i sad opet sa ovim G3, a to me tako nervira da ne mogu da opišem.. pored svega toga, svi su primetili da se telefon greje i to se baš oseti tokom razgovora, dok držite uvo na slušalici, a ne verujem ni da to bilo kome prija da mu greje glavu, a ja čak ni ne razgovaram telefonom mnogo koliko neki drugi npr..

Verovatno da sam se zajebao i da sam džabe uzimao 3Gb model, bez ikakve potrebe, pa preporučujem drugima 2Gb, mislim da je to sasvim dovoljno.
Što se softvera tiče i funkcionisanja sve je sjajno i bajno...

Eto, ne bih da obeshrabrim one koji su se nameračili da kupe ovaj telefon, to su možda samo moje zamerke, koje ću srećom rešiti koliko toliko futrolom na preklapanje.
 
Poslednja izmena:
Je l' ima neko iskustva sa narucivanjem sa Amazona?

Narucio bih futrolu i wireless punjac za g3, ali se plasim da me carina i ovi nasi ne oderu.
 
Poslednja izmena:
Ako šalju u u Srb i ispod 50e vrednosti je roba, nema raloga da te oderu. Uglavnom su firme na amazonu, dosta ih ne šalje za Srb.
 
To je to na 100% osvetljenja, S5 jeste objasnio, ali samo zato što ovi nisu mogli da pojačaju (da li zbog baterije ili pregrevanja...).
 
Ubilo bi to bateriju. Ja mislim da su prvo ti 2K IPS paneli jos u toj nekoj test fazi a onda i baterija naravno. Zamisli koliko bi trajala baterija na G3 da moze da osvetli koliko i 2K Amoled, ne zelim da pomislim uopste. Plus i to koliko moze cesto spusta i ogranicava bas zbog pregrijavanja (ili baterije).
 
Poslednja izmena:
Cudi me, jer AMOLED neverovatno trosi puno na svim bojama (sem crne), pogotovo beloj, pa da ovako odvrnu osvetljenje...
 
Svaka nova verzija je trosila manje. A po testovima autonomija je skoro pa identicna S5 - S5 LTE-A. Sto je svakako odlican rezultat i za pohvalu.
 
Što se tiče ovog aspekta samsung je tu odradio odlično posao. Plus što na njemu auto osvetljenje radi kako treba, na G2 u zatvorenoj prostoriji kad mi smanji svetlo ništa ne vidim, moram ručno da pojačam.
Što se tiče G3, on ima perverzan displej u zatvorenoj prostoriji, na suncu ne, krastavac.
 
Znam da zvucim kao pokvarena ploca al mi je uber fascinantno da jedino mts nema ovaj telefon u ponudi
 
Ljudi jel se nekom (ne daj Bože) dešava da se G3 ugasi i zakuca samo od sebe. Interent bruji o tome, vidim i LG se umešao i neki kažu da su ih čak zvali i zatražili scenario pri kom se dešava...
Meni se desilo kada sam slikao da mi se ugasio i nisam mogao da ga upalim dok ga nisam stavio na punjac a imao je bat.oko 30%..to mi se desilo 2puta u roku od 2 dana..posle je radio oko 3dana ok pa se ugasio kad sam slao poruke preko vibera ali sam ga tad upalio tako sto sam izvadio i vratio bateriju..telefon koristim nekih 20 dana ne znam tacno jer sam na moru..za par dana se vracam pa cu da ga nosim na reklamaciju..
 
Poslednja izmena:
Meni se desilo kada sam slikao da mi se ugasio i nisam mogao da ga upalim dok ga nisam stavio na punjac a imao je bat.oko 30%..to mi se desilo 2puta u roku od 2 dana..posle je radio oko 3dana ok pa se ugasio kad sam slao poruke preko vibera ali sam ga tad upalio tako sto sam izvadio i vratio bateriju..telefon koristim nekih 20 dana ne znam tacno jer sam na moru..za par dana se vracam pa cu da ga nosim na reklamaciju..

To je taj simptom o kome se priča :( Ljudi ne mogu da utvrde da li je u vezi sa nečim konkrenim ili random ali se dosta pominje baš slikanje.

Srećno sa reklamacijom u svakom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno