Šta je novo?

LG G3

Telefon imam par dana i 5-6 novih aplikacija. Pitam se kako radi onaj sa 2gb ram memorije?
 
Pa kakve ima veze koliko je zauzeće. Programi koji su bili otvoreni drže se i dalje u memoriji neko vreme i brže im se pristupa. Ako u momentu zafali, stari se gase da naprave mesta novim. "Unused RAM is wasted RAM"

Aha juče unused ram is wasted ram... Što mi se guši telefon kad dodje na 50 rama na S3?
 
Pre neki dan sam kupio lg g3 32\3 u telenoru. Nisam bas strucan za telefone, ali me malo neprijatno iznenadilo da je zauzeca ram memorije oko 83%. Da li neko moze da mi kaze da li je to normalno?
Da, normalno je.
Dok god telefon radi normalno nebitno je koliko je zauzeto rama u android uredjaju.
Možda će ti to zvučati nelogično ali tako je, proguglaj "android ram management" ako želiš više informacija.
 
Zavisi koliko ima svojih aplikacija instalirano da ulaze u tih 2gb. Nema to veze sa ram menadžmentom
 
Slagao bih ako bih rekao da primećujem neku veliku razliku u radu telefona sa 1GB (konkretno HTC One X) i sa 2GB (GT-I9506). Doduše, možda je to i zato što nemam instalirane igrice. Razliku kada primetim mislim da je više do procesora (brže se otvara iGO, AutoCad brže radi, Google earth, Chrome malo brže otvara strane i sl.)
 
Da to jeste do procesora.
Razliku u ramu primetiš kad otvoriš pet aplikacija jednu za drugom pa se posle pete vratiš na prvu.
Naravno izlaziš iz aplikacija na home ne na back.
 
Zavisi koliko ima svojih aplikacija instalirano da ulaze u tih 2gb. Nema to veze sa ram menadžmentom
Nisam te ispratio, kojih 2gb i šta nema veze sa ram menadžmentom?

Edit:
Ah, mislio si na 2gb zauzetog rama.

Sa čim se ne slažeš u konstataciji "Dok god telefon radi normalno nebitno je koliko je zauzeto rama u android uredjaju."?

Već smo jedanput vodili diskusiju oko ovoga, ako se dobro sećam rekao si da si imao probleme sa memory leakom uzrokovane loše napisanim aplikacijama.

I da si od tada "besan" na čitavu priču oko rama u android svetu (moje tumačenje situacije :)).
 
Poslednja izmena:
Ajde jbt. Ja sam zadovoljan sa 1gb. Jeste da ne postoji multitasking ali sta je tu je :) umesto da ulazi u apk za pola sekunde on ulazi za 3,4. Nije ni to lose
 
Nisam te ispratio, kojih 2gb i šta nema veze sa ram menadžmentom?

Edit:
Ah, mislio si na 2gb zauzetog rama.

Sa čim se ne slažeš u konstataciji "Dok god telefon radi normalno nebitno je koliko je zauzeto rama u android uredjaju."?

Već smo jedanput vodili diskusiju oko ovoga, ako se dobro sećam rekao si da si imao probleme sa memory leakom uzrokovane loše napisanim aplikacijama.

I da si od tada "besan" na čitavu priču oko rama u android svetu (moje tumačenje situacije :)).
tačnije, loši romovi :)

pa telefon će uvek da radi normalno. imam jedan s3 koji najčešće ima 50-100 MB slobodnog rama (tačnije rama za keširanje) koji radi normalno. sad to što čekaš svaku aplikaciju da se reloaduje kad se vratiš u nju... krastavac. zato i kažem pitanje je šta ulazi u ta 2 GB. ako ga je već nakrcao svojim aplikacijama onda je to ok. ako je to samo LG sistem na koji tek treba da dođu user aplikacije onda je to loše. to znači da će spasti na 300-500 za keširanje a to je smešno za uređaj sa 3 GB rama.
 
Vrlo verovatno ce uvek drzati slobodno tih 800-900MB. Na primeru kod mene; skoro uvek je slobodno 700-800MB od 2GB.
 
tačnije, loši romovi :)

pa telefon će uvek da radi normalno. imam jedan s3 koji najčešće ima 50-100 MB slobodnog rama (tačnije rama za keširanje) koji radi normalno. sad to što čekaš svaku aplikaciju da se reloaduje kad se vratiš u nju...
Normalno spram specifikacija samog uredjaja i bez dodatnih (većih) usporenja i oscilacija u korisničkom iskustvu.
Na to sam mislio.

Pa i sam bloat nije bitan za korisnika koji je zadovoljan brzinom/radom uredjaja i ako se isti ne uspori.

Bitan je za mene i druge poput mene :)
Za nas kojima je root obavezan, debloat (ako/kada uopšte koristimo stock romove) i ostalo važe druga pravila.
Za mene je i Hangouts, Google News Stand, Maps (i sve što ne koristim ja lično) je bloat i uvek se uklanja :d

Sve to nije i ne treba da bude bitno za običnog korisnika koji je super zadovoljan svojim telefonom/tabletom a onda pogleda i vidi da mu je zauzeto 82% rama i to ga zabrine da li je sve u redu.
 
Poslednja izmena:
Telefon imam par dana i 5-6 novih aplikacija. Pitam se kako radi onaj sa 2gb ram memorije?
Radi kao sat i to G2 telefon sa G3 romom...
te5uqate.jpg
9aqy8ute.jpg


Ako nisi zadovoljan možemo da se menjamo, naravno uz tvoju doplatu :D
 
Poslednja izmena:
jbt ja sam imao vise apk od tebe i to na galaxy s1 :)
 
Postoji razlika između korisnog zauzeća RAM-a aplikacijama koje zapravo pokrećete, i nedostatka RAM-a usled prisustva ogromnog bloata koji vam ne služi ničemu. Tad je naravno dobro pobrisati sav bloat, kako bi imali što više slobodne radne memorije kako bi držali u kešu sve aplikacije koje stalno koristite i na taj način im brže pristupali.

Sa druge strane ima ljudi koji su opsednuti slobodnom radnom memorijom u svakom trenutku, i često uklanjaju sve aplikacije iz keša jer su ubeđeni da im telefon tada brže radi, a zapravo će imati duže vreme pokretanja aplikacija jer će se ona učitavati "od nule".

Pričali smo X puta o tome, ako imate telefon 1GB rama ili više, nema potrebe to da radite, Android ima dobar sistem menadžmenta RAM-a. Ja se sećam kad sam zadnji put praznio Recents na Nexus 5, apsolutno nemam potrebe za tim, niti se telefon guši niti bilo šta.
 
Sad vidim da Vip više ne daje ovaj mobilni uz Smart 700 i niže... Valjda da izvaćare koga mogu na većim paketima jer je telefon popularan i sa povoljnom cenom.
 
Postoji razlika između korisnog zauzeća RAM-a aplikacijama koje zapravo pokrećete, i nedostatka RAM-a usled prisustva ogromnog bloata koji vam ne služi ničemu. Tad je naravno dobro pobrisati sav bloat, kako bi imali što više slobodne radne memorije kako bi držali u kešu sve aplikacije koje stalno koristite i na taj način im brže pristupali.

Sa druge strane ima ljudi koji su opsednuti slobodnom radnom memorijom u svakom trenutku, i često uklanjaju sve aplikacije iz keša jer su ubeđeni da im telefon tada brže radi, a zapravo će imati duže vreme pokretanja aplikacija jer će se ona učitavati "od nule".

Pričali smo X puta o tome, ako imate telefon 1GB rama ili više, nema potrebe to da radite, Android ima dobar sistem menadžmenta RAM-a. Ja se sećam kad sam zadnji put praznio Recents na Nexus 5, apsolutno nemam potrebe za tim, niti se telefon guši niti bilo šta.

meni već muka da ovo pišem :S:
 
Facebook je tu kao i hangouts (mada ga skoro ne palim jer niko živ ne koristi Google + i hangouts ), a i ovaj smartnotice je widget, tako da ti ta priča ne pije vodu...
 
Poslednja izmena:
Facebook-a nema na tvojim ekranima, a ni hangouts, a nema ni google servisa, uz to si i restartovao telefon... Kad bi imao sve ono imao bi kao Strider sto je rekao 500mb free. Kad bi bilo par dana uptime drugacije bi bilo.

Posle restarta telefona uvek se ima RAM-a. Taj screenshot ne vredi nicemu kad je restart radjen.
 
Poslednja izmena:
Facebook-a nema na tvojim ekranima, a ni hangouts, a nema ni google servisa, uz to si i restartovao telefon... Kad bi imao sve ono imao bi kao Strider sto je rekao 500mb free. Kad bi bilo par dana uptime drugacije bi bilo.

Posle restarta telefona uvek se ima RAM-a. Taj screenshot ne vredi nicemu kad je restart radjen.

busted.gif
 
da uzmemo po strani restart, ali sto bi drzao aplikacije ili drzao u radu koje ne koristi.Naravno da bi zauzele dodatan ram,ali zato i rutujemo, disejblujemo, da nam odredjene aplikacije ne zauzimaju nepotrebno memoriju ili crpe bateriju i sl
 
A zašto kačiti takve screenshotove pa još uz komentar radi kao sat? Pa naravno da radi kao sat kad nema ništa od aplikacija i tek je restartovan. Ok naravno svako koristi šta mu treba ali ovo nema veze sa iskustvom kakvo će imati neki iole zahtevniji user.
 
Poslednja izmena:
Šta li vi Samsung dečaci tripujete to samo vi znate :)
Samo idete po temama i blatite druge telefone i nalazite im mane ...
Da, to je posle restarta, a kada se koristi par dana telefon uvek je 500 - 600mb slobodno kao što vam je Strider i odgovorio u G2 temi (na njega se pozivate ) ;)

Isto je i za Google procese odgovoreno u G2 temi...


Bravo :D
 
A zašto kačiti takve screenshotove pa još uz komentar radi kao sat? Pa naravno da radi kao sat kad nema ništa od aplikacija i tek je restartovan. Ok naravno svako koristi šta mu treba ali ovo nema veze sa iskustvom kakvo će imati neki iole zahtevniji user.

Zahtevniji user ce kupiti Samsung i komentarisati u temi o Samsung telefonu :)
 
Cudi me da ovo niko nije kacio. Komsije. 33min opis.

[YOUTUBE]1kFYOGwWNnA[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno