Šta je novo?

LG G3

Nije fazon da gledaš 6 sati u ekran, nego da može baterija da ti izdrži duže u smislu da ne misliš na punjač.

Nije ti se nekad desilo da završiš sa poslom, a da imaš posle toga da se vidis sa društvom ili odete nenadano negde eto tako, a ti nemaš bateriju da bi kasnije zabeležio nešto?

Zato je lepo imati jaču bateriju da ne razmišljaš da li kad dolazis kući sa posla ne možeš da izadjes bez telefona, jer mora da se puni.



Ovo...
Jesi proverio prvu recenicu u mom postu koju si quote-ovao? Voleo bih ja i vishe, ali meni telefon zavrshava dan ono 00:00. Ja sam tad u 99% situacija kuci, ako nisam, bio sam pre toga i "doterao" telefon za 20ak%. A tu je uvek i 1520 koji nece bash tako da crkne :)
 
Haha, lako je tebi sa dva telefona pogotovo sa 1520 :)
 
[YOUTUBE]DPp_xoqNblQ[/YOUTUBE]

nisam znao da poseduje QI standard
 
Mene interesuje koliko je (naravno ako je neko uporedjivao) realno bolja kamera u odnosu na g2 kvalitet slika u low ligt uslovima
 
Pozdrav drugari. Zanima me utisak korisnika g3 telefona . Najvise kamera, ui, zvucnik i zvuk u slusalici tokom razgovora odnosno kako sagovornik cuje. Citajuci komentare vidim samo se prepucavate, a u sustini treba izabrati ono sto najvise odgovara. Koristio sam obe verzije g2 telefona, evo sad dolazim sa s5. Na s5 je kamera fenomenalna danju, nocu je video takodje odlican ali slike jako lose. U svakom slucaju bolje od g2 ali to je i normalno. Jos me zanima da li se pregreva, pucaju li aplikacije? Na s5 mi je za 2 meseca koriscenja bilo dosta bagovito iako je stock sve. Pucalo je redom od vidzeta za vreme do music playera. Ulazak u galeriju na njemu traje tipa 4,5s sto jako iritira. Kakvo je stanje sa g3 ? Kakve su slike nocu i da li video ima "breathing" problem? Hvala unapred
 
Hej ljudi, da li neko ima problema sa sporim odzivom LG tastature? Kada otkucam slovo prodje dobar deo sekunde dok se ono "ne pojavi" na ekranu kao otkucano. najrealnije poredjenje mi je kada mi stoje G2 i G3 jedan pored drugog oba na preinstaliranoj tastaturi i G2 je primetno mnogo brzi. Problemi nestaju kada se na g3 instalira neka tastatura sa marketa sve je da kazem normalno, ali kada se vrati na LG tastaturu postaje jaaako sporo kucanje ponovo.
 
Nisam probavao druge tastature ova mi bas odgovara i nemam problema sa odazivom. Ali nije ni toliko pametna kao sto je reklamiraju.
 
Hej ljudi, da li neko ima problema sa sporim odzivom LG tastature? Kada otkucam slovo prodje dobar deo sekunde dok se ono "ne pojavi" na ekranu kao otkucano. najrealnije poredjenje mi je kada mi stoje G2 i G3 jedan pored drugog oba na preinstaliranoj tastaturi i G2 je primetno mnogo brzi. Problemi nestaju kada se na g3 instalira neka tastatura sa marketa sve je da kazem normalno, ali kada se vrati na LG tastaturu postaje jaaako sporo kucanje ponovo.

ovo je iz G2 teme pa probaj

Nađi u podesavanjima tastature Bilingual suggestions i odčekiraj sve. To zakucava tastaturu. Šteta, jer je praktična opcija.
 
Podosta sam se igrao sa G3 i nikakav problem u tom smislu nisam uočio.
 
Hej ljudi, da li neko ima problema sa sporim odzivom LG tastature? Kada otkucam slovo prodje dobar deo sekunde dok se ono "ne pojavi" na ekranu kao otkucano. najrealnije poredjenje mi je kada mi stoje G2 i G3 jedan pored drugog oba na preinstaliranoj tastaturi i G2 je primetno mnogo brzi. Problemi nestaju kada se na g3 instalira neka tastatura sa marketa sve je da kazem normalno, ali kada se vrati na LG tastaturu postaje jaaako sporo kucanje ponovo.
kod mene na n5 portovana g3 takodje ima taj problem sa nesto sporijim odzivom,ne uvek ali zna pomalo da zabode.zato sam flesnuo opet google l keyboard,ona radi savrseno.
 
[YOUTUBE]wXsyK5YCid8[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]VLr1ffi9ras&list=[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo G3 juce u Telenoru. Cackao sam ga do danas. Ono sto sam primetio (sem da je Android jos uvek svetlosnu godinu tromiji od iOS - poredio sam sa iPhone 5, isto su prosli i izlozbeni modeli od Note 3, S5 i ostalo) je da vuce bateriju ko lud, ali u standby. Posle update ovog najnovijeg sam primetio da baterija ipak bolje drzi, a u standby gotovo da je ne trosi (iskljucen mi je GPS, upaljen WiFi i svi sync-ovi). Jedino sto mi se ne svidja je sto mi se malopre prvi put sam od sebe restart - stajao je na stolu u standby nista nije cackan i samo se restart (nije cak bio ni pregrejan ni nista). E sad par LG aplikacija se update pa je mozda sam to odradio, ali ne verujem.
E sad jos kratak review:
OS - komentarisao sam
Ekran - primecujem to "ostrenje", ali nije toliko strasno i primeti se samo u odredjenim situacijama i kada bas bas zabijete telefon u nos. Osvetljenost ekrana je ok, ali napolju na suncu je ocaj - pogotovo naspram iPhone 5.
Izrada - bolje od vecine Android telefona, ali opet ni blizu iPhone osecaja.
Velicina - taman nezgodna - da je malo manji (i samim tim manji ekran) bio bi zgodniji - napomena imam veliku saku - ko ima malu neka zaobidje telefon.
Rad - ok radi, samo primetno je pregrevanje - pogotovo pri snimanju 4K
Kamera foto - previse software peglanja pravi artefakte, jako los dinamicki opseg (opet kazem naspram iphone)
Kamera video - ista prica za dinamicki opseg, stabilizacija je doduse vrh. Slow motion video - skoro neupotrebljiv, kao sto mozete videti na youtube ili skinuti primerke - snima u 720p, ali je ustvari vrv 360p koji je software upscale-ovan na 720p - vide se kvadratici u 1 na 1 ogromni.
Zvuk - zvucnik ocaj, sluske super.
Dugmici - los feedback.
Blic - dobar, doduse pamtim Xenon na N82 i N95 Black :)
Laserski autofokus - vise marketinski trik - nista brze fokusiranje od iPhone, a i dalje svetlosnu godinu od DSLR
Knock Code - ako neko zna kako ovo da se izgasi pomagajte :d
Battery - u pocetku bio ocaj, posle update mnogo bolje.
Jos jednu stvar kod kamere koju sam primetio - dal je do Androida, dal je do aplikacije, ili je do CPU, ali u low light iPhone kamera je "tecnija" dok ova secka...
Eto toliko ukratko, kasnije vise (ako ga ne zamenim za 5S :d)
 
Koliko mana si mu našao, ja bih to odmah promenio za 5s...

Čemu mučenje? :D
 
Ja sam uzeo G3 juce u Telenoru. Cackao sam ga do danas. Ono sto sam primetio (sem da je Android jos uvek svetlosnu godinu tromiji od iOS - poredio sam sa iPhone 5, isto su prosli i izlozbeni modeli od Note 3, S5 i ostalo) je da vuce bateriju ko lud, ali u standby. Posle update ovog najnovijeg sam primetio da baterija ipak bolje drzi, a u standby gotovo da je ne trosi (iskljucen mi je GPS, upaljen WiFi i svi sync-ovi). Jedino sto mi se ne svidja je sto mi se malopre prvi put sam od sebe restart - stajao je na stolu u standby nista nije cackan i samo se restart (nije cak bio ni pregrejan ni nista). E sad par LG aplikacija se update pa je mozda sam to odradio, ali ne verujem.
E sad jos kratak review:
OS - komentarisao sam
Ekran - primecujem to "ostrenje", ali nije toliko strasno i primeti se samo u odredjenim situacijama i kada bas bas zabijete telefon u nos. Osvetljenost ekrana je ok, ali napolju na suncu je ocaj - pogotovo naspram iPhone 5.
Izrada - bolje od vecine Android telefona, ali opet ni blizu iPhone osecaja.
Velicina - taman nezgodna - da je malo manji (i samim tim manji ekran) bio bi zgodniji - napomena imam veliku saku - ko ima malu neka zaobidje telefon.
Rad - ok radi, samo primetno je pregrevanje - pogotovo pri snimanju 4K
Kamera foto - previse software peglanja pravi artefakte, jako los dinamicki opseg (opet kazem naspram iphone)
Kamera video - ista prica za dinamicki opseg, stabilizacija je doduse vrh. Slow motion video - skoro neupotrebljiv, kao sto mozete videti na youtube ili skinuti primerke - snima u 720p, ali je ustvari vrv 360p koji je software upscale-ovan na 720p - vide se kvadratici u 1 na 1 ogromni.
Zvuk - zvucnik ocaj, sluske super.
Dugmici - los feedback.
Blic - dobar, doduse pamtim Xenon na N82 i N95 Black :)
Laserski autofokus - vise marketinski trik - nista brze fokusiranje od iPhone, a i dalje svetlosnu godinu od DSLR
Knock Code - ako neko zna kako ovo da se izgasi pomagajte :d
Battery - u pocetku bio ocaj, posle update mnogo bolje.
Jos jednu stvar kod kamere koju sam primetio - dal je do Androida, dal je do aplikacije, ili je do CPU, ali u low light iPhone kamera je "tecnija" dok ova secka...
Eto toliko ukratko, kasnije vise (ako ga ne zamenim za 5S :d)
aa u p.m. pa da li sam ja uopste imao 5s,ne sad si me stvarno upucao.da li je moguce da je bio neki kinez :S:
 
О'ма' мењај, О-М-А!!! QQ...
 
Koliko mana si mu našao, ja bih to odmah promenio za 5s...

Čemu mučenje? :D
Cekam mozda da doplatim za iPhone 6. :)


aa u p.m. pa da li sam ja uopste imao 5s,ne sad si me stvarno upucao.da li je moguce da je bio neki kinez :S:
Pa dobro druze, ti slobodno reci gde sam pogresio - evo ti odmah 4 bitne stavke - brzina, stabilnost, kamera, izrada. I sad reci da je G3 bolji u bilo kojoj od 5S...


No shit, Sherlock! :D
Poenta je da je toliko nahvaljen Laser focus kao da je nesto revolucionarno, a u sustini je i dalje tromo u 3 lepe...
 
Poenta je da je toliko nahvaljen Laser focus kao da je nesto revolucionarno, a u sustini je i dalje tromo u 3 lepe...

Ja sam ubedjen da danas bolje rezultate ostvaruje marketing tog tipa nego kad nesto stvarno dobro radi u praksi i bolje nego do sada/bolje od konkurencije a ''ne reklamira se''. Ovako je prosecan fb statusar, selfi korisnik na reklami cuo da ima laserski fokus i to je u startu vrh i nesto najbolje na svetu a to sto ta funkcija ne radi onako kako se reklamira, to nema veze.
 
Ja sam uzeo G3 juce u Telenoru. Cackao sam ga do danas. Ono sto sam primetio (sem da je Android jos uvek svetlosnu godinu tromiji od iOS - poredio sam sa iPhone 5, isto su prosli i izlozbeni modeli od Note 3, S5 i ostalo) je da vuce bateriju ko lud, ali u standby. Posle update ovog najnovijeg sam primetio da baterija ipak bolje drzi, a u standby gotovo da je ne trosi (iskljucen mi je GPS, upaljen WiFi i svi sync-ovi). Jedino sto mi se ne svidja je sto mi se malopre prvi put sam od sebe restart - stajao je na stolu u standby nista nije cackan i samo se restart (nije cak bio ni pregrejan ni nista). E sad par LG aplikacija se update pa je mozda sam to odradio, ali ne verujem.
E sad jos kratak review:
OS - komentarisao sam
Ekran - primecujem to "ostrenje", ali nije toliko strasno i primeti se samo u odredjenim situacijama i kada bas bas zabijete telefon u nos. Osvetljenost ekrana je ok, ali napolju na suncu je ocaj - pogotovo naspram iPhone 5.
Izrada - bolje od vecine Android telefona, ali opet ni blizu iPhone osecaja.
Velicina - taman nezgodna - da je malo manji (i samim tim manji ekran) bio bi zgodniji - napomena imam veliku saku - ko ima malu neka zaobidje telefon.
Rad - ok radi, samo primetno je pregrevanje - pogotovo pri snimanju 4K
Kamera foto - previse software peglanja pravi artefakte, jako los dinamicki opseg (opet kazem naspram iphone)
Kamera video - ista prica za dinamicki opseg, stabilizacija je doduse vrh. Slow motion video - skoro neupotrebljiv, kao sto mozete videti na youtube ili skinuti primerke - snima u 720p, ali je ustvari vrv 360p koji je software upscale-ovan na 720p - vide se kvadratici u 1 na 1 ogromni.
Zvuk - zvucnik ocaj, sluske super.
Dugmici - los feedback.
Blic - dobar, doduse pamtim Xenon na N82 i N95 Black :)
Laserski autofokus - vise marketinski trik - nista brze fokusiranje od iPhone, a i dalje svetlosnu godinu od DSLR
Knock Code - ako neko zna kako ovo da se izgasi pomagajte :d
Battery - u pocetku bio ocaj, posle update mnogo bolje.
Jos jednu stvar kod kamere koju sam primetio - dal je do Androida, dal je do aplikacije, ili je do CPU, ali u low light iPhone kamera je "tecnija" dok ova secka...
Eto toliko ukratko, kasnije vise (ako ga ne zamenim za 5S :d)

Svuda gde navodis nije greska androida. Cudo da nikad nisi probao AOSP iliti stock android na Nexusu npr 4 ili jos bolje 5. Naravno na iOS-u si, pa ovo ne znas, ali eto cisto da znas da ne stavljas u isti kos uredjaj kad kupis koji je (LG, Samsung, Sony, HTC) i da kazes android ovo, android ono. Sve je to do LG-a, koji je dobar toliko da unista glavni svoj telefon, al' krastavac tako to ide. Niza malo cena od konkurencije i to je to.
 
Ti loznice kao da nisi imao G2, pa ne znas za ova podesavanja i sta moze da se desi sa tim? ;)
 
Svuda gde navodis nije greska androida. Cudo da nikad nisi probao AOSP iliti stock android na Nexusu npr 4 ili jos bolje 5. Naravno na iOS-u si, pa ovo ne znas, ali eto cisto da znas da ne stavljas u isti kos uredjaj kad kupis koji je (LG, Samsung, Sony, HTC) i da kazes android ovo, android ono. Sve je to do LG-a, koji je dobar toliko da unista glavni svoj telefon, al' krastavac tako to ide. Niza malo cena od konkurencije i to je to.
A odakle ti to da nisam probao i da sam samo na iOS. Na iOS sam godinu dana, a na Android sam od kada se pojavio prvi telefon sa 1.5 verzijom u Srbiji i probao sam i koristio neko vreme i Nexuse, i Samsunge, i LG, i HTC, i Huawei, samo Sony/SE sam izbegavao... I oduvek je bio android trom i ostao trom. Uporedi samo stock browser ili Chrome sa Safari pa ces videti o cemu pricam ako koristis i iOS uredjaj. Stavi ih jedan pored drugog i uzmi iPhone 5 (znaci ne 5S) ili cak 4S i pokreni Safari i uzmi neki flagship tipa S5, N3, M8, G3 i otvori par sajtova, pogotovo otvori neki sa npr. jQuery sliderom pa ces da vidis o cemu pricam. To bi pogotovo znao da se bavis web dev-om i mobile app dev-om... ;)
 
^ bilo nekada, sada Z2/M8 "rade posao" bolje i od 5S ;)

Jedina prednost je i dalje sto je dosta apps bolje uradjeno za iOS i nista vise, kao i sto proizvodjaci umeju da Android us.ru, sve ostalo sto je nakad bio problem Androida u odnosu na iOS sada je u rangu ili bolje
 
A odakle ti to da nisam probao i da sam samo na iOS. Na iOS sam godinu dana, a na Android sam od kada se pojavio prvi telefon sa 1.5 verzijom u Srbiji i probao sam i koristio neko vreme i Nexuse, i Samsunge, i LG, i HTC, i Huawei, samo Sony/SE sam izbegavao... I oduvek je bio android trom i ostao trom. Uporedi samo stock browser ili Chrome sa Safari pa ces videti o cemu pricam ako koristis i iOS uredjaj. Stavi ih jedan pored drugog i uzmi iPhone 5 (znaci ne 5S) ili cak 4S i pokreni Safari i uzmi neki flagship tipa S5, N3, M8, G3 i otvori par sajtova, pogotovo otvori neki sa npr. jQuery sliderom pa ces da vidis o cemu pricam. To bi pogotovo znao da se bavis web dev-om i mobile app dev-om... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=igQnBFrkjPs
 
A odakle ti to da nisam probao i da sam samo na iOS. Na iOS sam godinu dana, a na Android sam od kada se pojavio prvi telefon sa 1.5 verzijom u Srbiji i probao sam i koristio neko vreme i Nexuse, i Samsunge, i LG, i HTC, i Huawei, samo Sony/SE sam izbegavao... I oduvek je bio android trom i ostao trom. Uporedi samo stock browser ili Chrome sa Safari pa ces videti o cemu pricam ako koristis i iOS uredjaj. Stavi ih jedan pored drugog i uzmi iPhone 5 (znaci ne 5S) ili cak 4S i pokreni Safari i uzmi neki flagship tipa S5, N3, M8, G3 i otvori par sajtova, pogotovo otvori neki sa npr. jQuery sliderom pa ces da vidis o cemu pricam. To bi pogotovo znao da se bavis web dev-om i mobile app dev-om... ;)

Vidim da uporedjujes sa iPhone-om, otuda i moje zakljucivanje... Opet si naveo citiram: "uzmi iPhone 5 (znaci ne 5S) ili cak 4S i pokreni Safari i uzmi neki flagship tipa S5, N3, M8, G3"

Ja ti govorim o N5 u proslom postu, a ne o flagship telefonima Samsunga, LG-a, Sony-a, HTC-a, nego o pure stock AOSP dozivljaju.

Ne bavim se web devom, ali znam na sta mislis ;)
 
Nazad
Vrh Dno