Šta je novo?

LG G2

Poslednja izmena:
I dan danas posle par godina od kako se pojavio na tržištu radi kao "sat". Odličan dizajn, dobar displej, brz procesor - telefon za moj ukus ima bukvalno sve što treba. Ne bi ga menjao ni za jedan drugi!
 
Nazalost moj g2 zavrsio Na asfaltu I puko mu ekran skroz... Zna li ko kakav dobar servis da ga nosim Na popravku I kolko ce to da me kosta? Gledam sad telefone neke I nista u Tom rangu mi se ne svidja. Ovaj p9 lite simpa ali bi mi nedostajala flash scena... Taman se naviko na crdroid I nugat Na g2...

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Najvise se isplati da se kupi g2 sa crknutom plocom I ekranom koji naravno nema zute mrlje pa da se uradi transplatacija. Da menjas za orginalan ekran ima da te odere servis, a ako kupis neki kineski komplet samo ces da se nerviras dzabe
 
Da jasno. Ali ako bih kupio neki polovan kome je ceo ekran opet moram u neki servis da odnesem da mi to zamene. Tako da ako zna ko neki moze pm.
O koliko para govorimo za original lg ekran?
Sad ga upalim on lepo digne Rom al touch ne reaguje.
 
Ja sam imao sličan problem. Pao sam i seo na njega. Ploča se iskrivila i ćao. Uzeo sam polovan G2. Inače sam razmatrao opciju A5, ali nisam imao da dodam toliko.
 
Ljudi, potrebna mi je mala pomoc...

Pojavila mi se headset ikonica na telefonu i stoji tako ma sta mu radio.. Probao da cistim itd, nista nije pomoglo.. Pa rekoh, mozda mu je nesto do sistema i probao da stavim drugi rom i tu naleteo na problem.. Nece nikako da udje u recovery.. Probao da ga rootujem i unrootujem, flashujem stock kdz i sve hoce, hoce i u download mod, ali nikako ne mogu da ga oteram u recovery, samo mi factory resetuje.

Ima li neko ideju sta da mu radim (i za headset problem i za recovery)?

Tel info: D802 V30D-220-01, 16GB, Android 5.0.2, Kernel 3.4.0, Build LRX22G
 
Poslednja izmena:
@IMCCustoms To ti jd hardverski problem,ili da nađeš na kp flex konektor na kome su mikrofon i ulaz za slušalice i da zameniš(10 min posla) ili skini apk Sound About,i tu podesi da ti zvuk kad pričaš s nekim ide u earpiece.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@saobracajac96 To sam manje vise i skontao, kad se nije sklonilo posle factory reseta... Ali svejedno bi hteo da stavim neki cyanogen malo noviji, a ne mogu da pristupim recovery-u... Ima li neki fix za taj software-ski deo?
 
Imao sam vec Autorec installiran pre i nije mi reagovao na klikove.. Probao sam tu isto nesto da cackam, ali nisam mogao da ga osposobim.. :/

Edit: Na kraju sam flash stock kdz i isao na LG Support Tool i na "Update recovery" i to je izvrteo, ali opet nista... Kad drzim ono dole i power, samo me baci na factory reset i to odradi... Pojavi se androidcic na sekund i pukne, vrati na ovo..
 
Poslednja izmena:
Flešuj stock 5.0.2,rutuj onda preko uputsva Max Lee-ja(nađi na yt-u How to root Lg phones,HighOnAndroid) i onda skini Autorec i instaliraj recovery.Onda idi na reboot i kad te pita za factory reset idi na yes i to je to.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Znači instalira i dignes system? A posle root i instaliraš twrp recovery? Ako si to instalirao a nemožeš u recovery skini sa prodavnice neki reboot program za odlazak u recovery.
A za headset icon na stock Romu ne znam ne sećam se kad sam stock koristio zadnji put.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Okay, uradio sam sve to.. I lepo ga je rootovao i install recovery, i u recovery sad mogu da udjem, ali kad probam da upalim tel, izadje prvo normalan LG logo i posle par sekundi "LG Security error" i nece da digne tel, ugasi ga... What now?
 
Uspeo sam inace da ubacim i CM13 rom na fon preko recovery-a i da ga install.. ali ni on nece da se digne.. imam samo backlight na mobu i nista, tako stoji...

Ima li neko ideju sta mogu da probam?
 
Ako se dobro secam, trebalo bi da imas ispravan bootloader. Bio je neki za kitkat i neki koji je podrzavao vise verzija (lollipop, marshmallow). Proveri malo. Nisam odavno menjao, pa ne bih da ti tvrdim 100%.
 
Jos juce sam ga "sredio", tj probao sam 4 razlicite 13ice i ni jedna nije htela, pa sam probao 12.1 i on radi sad dobro :) A probao sam i posle 12.1 da flesh direktno bez wipe-a 13 (negde procitao da hoce tako) i nije htelo, pa sam vratio na 12.1... E sad, moze li neko da mi objasni kako da promenim taj bootloader da bi radio 13? Jer na ovoj 12ici mi baguju neke stvari, a ja sam poprilicno nub.. Prvi put mi je to drug pre nekoliko godina flash na kitket/lolipop i od tad ja nista nisam dirao, tako da nzm bas oko tog boot-a kako da se cackam..
 
Kopka me ova 2ica nijedan telefon mi se ne svidja a prirasla mi za srce.:D
Zvah sad jedan servis kazu mi ako ti ekran daje sliku menja se samo touch i staklo ali su kineske zamene. Cena nije losa. Sad da li je neko menjao tako touch i staklo kinesko i kolika je razlika u odnosu na lg original? Da li se primecuje razlika u kvalitetu slike i radu telefona? Molim za odgovor ako neko ima iskustva - mozda bih sutra prekosutra mogao ga odnet na popravku ako nije veliki hendikep.
 
Ako misliš baš na tač+staklo tj digitajzer (a displej je ok) , ja sam ga menjao pre dva-tri meseca.
Platio 50, zadovoljan, ne primećujem razliku u odnosu na original.
 
Upravo tako - display je ok. Aj moze pm gde si menjo da napravim akciju zamene.;)

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk
 
Dobro bi dosao i meni info da sredim svoj G2. Touch ne reaguje ali ekran je ok i radi. Prethodni servis rece da je ploca u pitanju ali nikad ne skodi proveriti na vise mesta.
 
Kopka me ova 2ica nijedan telefon mi se ne svidja a prirasla mi za srce.:D
Zvah sad jedan servis kazu mi ako ti ekran daje sliku menja se samo touch i staklo ali su kineske zamene. Cena nije losa. Sad da li je neko menjao tako touch i staklo kinesko i kolika je razlika u odnosu na lg original? Da li se primecuje razlika u kvalitetu slike i radu telefona? Molim za odgovor ako neko ima iskustva - mozda bih sutra prekosutra mogao ga odnet na popravku ako nije veliki hendikep.
Zna da bude solidne razlike u kvalitetu,od dobrih skoro kao original,do prilicno losih,sa mrtvom pikselima,probijanjem svetlosti,ispranim bojama...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Hmmmm, upravo sam naleteo na jako zanimljiv problem - ne mogu da instaliram nijednu aplikaciju sa internal storage, čak ni one koje sam bez problema instalirao pre toga. Jednostavno, otvori mi onaj prozor za instalacije ali ne reaguje ni na next niti na install već samo na cancel.

Unknown sources opcija pod security mi je čekirana tako da nije do toga...

Da dodam, nije do ekrana - provedeno radi celom površinom... :)
 
Hmmmm, upravo sam naleteo na jako zanimljiv problem - ne mogu da instaliram nijednu aplikaciju sa internal storage, čak ni one koje sam bez problema instalirao pre toga. Jednostavno, otvori mi onaj prozor za instalacije ali ne reaguje ni na next niti na install već samo na cancel.

Unknown sources opcija pod security mi je čekirana tako da nije do toga...

Da dodam, nije do ekrana - provedeno radi celom površinom... :)
Jel' ti uključen neki filter na ekranu, npr. plavi ili crveni filter za čitanje noću?
 
Nije, čitao sam da je nekima Blue light filter pravio problem ali ja ga nikad nisam imao... Proveravam aplikaciju po aplikaciju kao bih utvrdio koja pravi problem.
 
Ja ne mogu da verujem da je ovaj g2 i do danas aktuelan telefon. Stvarno je mob za svaku pohvalu. Kada vidim da je tema jos ziva ne mogu da verujem.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno