Šta je novo?

LG G2

Ajde da se i ja ukljucu u temu. Iako nisam vlasnik g2, ali planiram da postanem. Pre ili kasnije, zavisi od finansijske situacije. :) Elem, vec polako pratim oglase i cekam da naleti nesto dobro, a za malo para. Pa da vas pitam, na sta posebno da obratim paznju prilikom kupovine g2? Video sam da se ovde na poslednjih dvadesetak stranica njcesce pominje bug sa ekranom. Imali jos neceg karakteristicnog za ovaj model sto bih trebao da proverim pre kupovine (posto gledam telefone sa oglasa). I jos jedno pitanje. Primetio sam da ljudi ovde bas ubacuju druge romove u telefon. Moram da pitam zbog cega? Posto je ovo jedan od najboljih telefona na trzistu sa isto tako dobrom podrskom lg (najnoviji kitkat), cemu svi ti "homemade" romovi? Ne pitam retoricki, nego me bas zanima sta moze neki klinac iz Italije da uradi bolje od lg? Pa ako ima stvarno puno poboljsanja da ubacim i ja nesto drugo kad ga budem uzeo. Ja sam na svom starom lg otimus hub stvarno morao da menjam rom, jer je podrska za njega bila ocajna, tj. nikakva, ceo zivot je bio na 2.3.4. Ali za g2 postoji bas dobra podrska lg.

Pozdrav od starog korisnika OPTIMUS HUB-a, mislim da te se sećam sa stare teme :)
Odmah da ti kažem da mi je perfektno jasno zašto si ovo pitao ...
Sećam se tog klinca iz Italije koji je pravio romove za optimus hub i sećam se da uvek nešto nije radilo kako treba...

Ukratko optimus HUB i G2 su nebo i zemlja (cenovno različite kategorije i klase uređaja) tako da ne treba da brineš da ćeš se cimati kao kod starog telefona jer je podrška za G2-u odlična ...

Ima par developera na XDA forumu koji znaju šta rade - jedan od njih je Cloudyfa koji je omogućio da kompletan softver sa LG G3-e perfektno radi na G2 telefonu (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192) ..

Videćeš već sam kada budeš kupio - prvo ćeš biti neko vreme na stock 4.4.2 kitkat-u, a kada budeš probao G3 rom nećeš se više vraćati na stock jer bukvalno sve radi savršeno u ovoj v1.3 verziji roma cheers
 
Poslednja izmena:
Nije tacno da Skype ne radi, Cloudy je ovaj rom doterao skoro do savrsenstva... Nisam primetio da bilo koja aplikacija pravi problem , a posebno ne Skype, i odlazni i dolazni pozivi rade kao i video poziv... Moguce ako ste na ARTu da neka aplikacija ne radi, ja sam na dalviku...
 
I kod mene radi i Skype i FM radio, sve radi odlično ;)

Da je skajp problem kukalo bi se naširoko po XDA forumu jer jedan od najpopularnijih programa :)
 
Preporuka za neki stabilan aosp kernel? Trenutno sam na furnace 2.2.3
 
Probaću 1.3 verziju, na starijoj verziji je mnogo pucao. Samo zbog toga sam se vratio na stock.
 
POMOC!!!

Potrebna mi je pomoc.

Rootovao sam G2, instalirao sam autorec(recovery mod), wipeovao sam sve sto inace ide za novi rom, ali mi je recovery ponudio super su pa sam to izabrao pre nego sto sam krenuo da stavljam G3 rom i sada telefon nece da startuje. Vrti pocetni ekran i radi samo download mod.

Moj problem je sto na delu gde na nekom drugom lg telefonu povezem telefon i preko lg suport softvera vratim stari software, sada on pokazuje telefon kao g-pad (LGV500).
Ne mogu da ga povezem nikako, lg drajveri prepoznaju nesto ali ne sve i ne mogu da povezem telefon.:wall:

Hvala na bilo kakvoj pomoci.
 
Ugasi tel tako sto ces drzati of dugme i volume down dugme zajedno dok se ne ugasi -pustis na koji sekund dok ne krene da se pali i stisnes opet isto-zatim stisnes 2 puta of dugme i tako udjes u rikaveri
Jesi uradio bekap?
 
Poslednja izmena:
@Danilo Pantelić Pozdrav za starog hub-ovca. Nadam se da cemo se uskoro aktivno druziti i na ovoj temi. ;-)
 
Potrebna mi je pomoc.

Rootovao sam G2, instalirao sam autorec(recovery mod), wipeovao sam sve sto inace ide za novi rom, ali mi je recovery ponudio super su pa sam to izabrao pre nego sto sam krenuo da stavljam G3 rom i sada telefon nece da startuje. Vrti pocetni ekran i radi samo download mod.

Moj problem je sto na delu gde na nekom drugom lg telefonu povezem telefon i preko lg suport softvera vratim stari software, sada on pokazuje telefon kao g-pad (LGV500).
Ne mogu da ga povezem nikako, lg drajveri prepoznaju nesto ali ne sve i ne mogu da povezem telefon.:wall:

Hvala na bilo kakvoj pomoci.
Udji u recovery I wipe data, wipe cache, advanced> wipe dalvik cache (Ovo je za CWM, nisam siguran gde se nalazi na TWRP) I rebootuj i ako ti opet trazi SuperSu idi samo No.
 
Nisam radio pravu komandu za ulazak u recovery.

Konacno sam pogodio pravu komandu i instalirao g3 bez problema.

Hvala na pomoci. :D
 
53475e655bc0826093a77984712d7040.jpg


2bad730176f67af50b59bace5c92f151.jpg
 
CloudyG3 1.3 mi se često resetuje kada koristim Chrome. Ostalo je ok.
 
Sta se desi kad onemogucim ili skinem google play usluge?
 
Zdravo svima od jos jednog vlasnika G2!
Na zalost, izgleda da mi je zapao G2 sa klasicnim bagovima koji se pominju na netu, pa imam par pitanja za vas koji se duze druzite sa istim... Kakav vam je zvuk u slusalici prilikom razgovora na stock-u? Da li cloudify kernel poboljsava stanje oko ovoga ili se drzati dorimanx-a..? Razocaran sam zvukom prilikom razgovora, a to mi je jako bitno jer redovno komuniciram i ne bih da zvucim kao deda koji ima problem sa usima... Inace, uzeh ga u vip-u od kojeg nikakve podrske nema.
Nadam se da se ove boljke mogu ispeglati jer je zaista greota da uz ovakav paket hardware-a nesto ne funkcionise..?

Pozz i hvala unapred!
 
Da li postoji aplikacija za Android i naravno za naš model koja otključava podešavanja u lcd televizorima?Znam da je postojala irremote za Symbian pomoću koje sam otključao nekoliko LG televizora.Probao sam da nadjem na netu,ali bezuspešno.
 
Zdravo svima od jos jednog vlasnika G2!Kakav vam je zvuk u slusalici prilikom razgovora na stock-u? Da li cloudify kernel poboljsava stanje oko ovoga ili se drzati dorimanx-a..? Razocaran sam zvukom prilikom razgovora, a to mi je jako bitno jer redovno komuniciram i ne bih da zvucim kao deda koji ima problem sa usima... Inace, uzeh ga u vip-u od kojeg nikakve podrske nema.
Nadam se da se ove boljke mogu ispeglati jer je zaista greota da uz ovakav paket hardware-a nesto ne funkcionise..?

Pozz i hvala unapred!

Neka je sa srećom!

Ne sećam se kakav je zvuk bio na stocku, pošto ga nisam držao ni dva dana, ali sad sa bruce kernelom nikad ne pojačavam preko 3/4 pošto je previše glasno. Dorimanx izgleda još uvek ima problem sa SOD, evo šta je napisao u zadnjem changelogu za verziju 7.0:

*Added new control for HotPlugs to STweaks, it's allow to suspend hotplug when screen is OFF, or not (default) we had is SUSPENDED!!! for 5 versions now.
So i suspect that all SOD reporters have device/rom not compatible for hotplug suspend.
and other MANY other have 0 problems... so it's not suspended by default.
 
Nisam odavno koristio dorija. On je pojačavao zvuk na speakeru na nekoj 6.x verziji. A za pozive nisam nesto primećivao razliku. Ja nisam imao sod-ove na doriju.
+1 za bruca neko vreme sam na njegovom romu i kernelu i zvuk je super.
 
G3 rom v1.3 + Cloudyfa v1.5 kernel - dobitna kombinacija...

Po prvi put sve radi i baterija fenomenalna :)
 
Hvala Strider! Jacina zvuka nije problem, problem je jasnoca. Povremeno sagovornike cujem kao da pricaju kroz kesu… Fafafafa fa fa, Big Ben… :)
 
Da nije do mreže / signala?

Ovde su se ljudi žalili da ih sagovornici lošije čuju ako odmaknu telefon od lica zato što su tako podešeni mikrofoni za uklanjanje buke, a za loš zvuk u slušalici se skoro niko nije žalio
 
Ne znam, matori htc sensation na istoj mrezi, iste lokacije = mnogo bolji zvuk sagovornika.
 
Ima li neke sanse da se namesti da prilikom memorisanja novog telefonskog broja ide po defaultu na google nalog a ne u telefon?
 
Kod mene na galaxy nexusu je tako po defaultu...
 
Kad kreiras novi kontakt imas opciju da izaberes valjda gde zelis da sacuva..na telefon, na sim karticu i na google nalog.. I kod mene odmah izadje da se sacuva na telefon pa moram da izaberem sam..
 
Imam 2 dana CG3 1.3 i radi odlično pogotovo uz ART, samo baterija mi izgleda da je slabija naspram 1.2. Koristim cloudykernel 1.5, možda da pokušam neki drugi kernel ili da ostavim još ovo par dana?
 
Meni je baterija jako dobra na ovom romu za sada.. Sa njegovim kernelom i na dalviku sam..
3b736482488d90ff9c79a01bccc887cc.jpg
366604000d2e69cac8dea89cdfa947eb.jpg

Koliko tebi izgura screen on..
 
Nazad
Vrh Dno