Šta je novo?

LG G Pro 2

I meni je juce stigao update.Nekih 50mb.I ja nisam primetio sta je novo?
 
Za koju verziju je stigao update?
 
Chungwa telekom
 
Ja sam dobio update jos pre par dana. U pitanju je SEA (Singapur) verzija... Na oko nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na prethodni firmware 20a. Predpostavljam da je LG samo pustio update da zakrpi sigurnosni bug tj. popularno nazvani "Stagefright" koji je otkriven na Androidu kao jedan od vecih sigurnosnih propusta. Ne znam koliko ste upuceni u tematiku, u pitanju je sigurnosni problem gde bi neko mogao da pristupi vasem android telefonu preko najobicnije MMS poruke,a da vi i ne znate da se sa telefonom uopste nesto desava. Koliko znam svi proizvodjaci bi trebalo da pustaju neku vrstu patch-a za svoj firmware da isprave ovaj problem...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Stagefright_(bug)
 
Poslednja izmena:
Je l uspeo neko da rutuje Chungwa telekom 20B?
 
Ja sam uspeo da rutujem prethodni v20a preko programa iRoot (verzija za PC). Posle toga sam odradio prebacivanje KingRoot aplikacije na SuperSU preko jednog uputstva koje sam našao na internetu. A sa v20b nema srece. Nema sta nisam probao. Sva uputstva, skripte i programi sa XDA (kao npr. One Click Root, DP Tools...) ne rade ni automatski ni kada probam manualni root preko ADB-a iz Command Prompt-a. Ne rade ni KingRoot, iRoot, KingoRoot, TowelRoot, StumpRoot...

Izgleda da su ovaj put uspeli potpuno da zakrpe sve moguće rupe u softveru i da onemoguće root-ovanje. Nadam se da će se pojaviti uskoro neki novi način jer muku muče i korisnici modela G3, G4 i G Flex 2.
 
Jedino sto mi pada na pamet je da skinem KDZ, i napravim flashable rom, pa da sa kitketa flesujem rom i supersu. :)
 
Je l’ se neko snasao za Root na 5.0.1 20d?
 
Šveci ispao G Pro2 i ispucalo staklo. Radi okej telefon ali bi htela to da sredi. Bila u par servisa i kazu da to ne mogu da srede jer je to model za azijsko trziste pa nema delova, prilicno cudan odgovor jer sve moze da se prouci preko neta.

Da li imate preprouku ko to radi nije problem da ona naruci sta treba (predpostavljam samo digitajzer staklo).
 
dobro dosao u klub :)
nas sa pokvarenim tacom :)
nema druze nigde u srbiji a na ebay-u i aliju samo kopije..
ako nadjes javi i meni
 
6” ...2K...20mpx...4gb...LG G Pro 3
 
Bilo je glasina i za pro3 i za pro4,ali ni jedan nije zvanicno predstavljen jos uvek... Kao da su odustali od pro serije.
Nema covek sta da kupi posle pro2 :D
 
Tacno tako.:d
Jos samo kad bi se ovi iz lg-a potrudili pa da i g pro 2 dobije update na 6.0 bilo bi ekstra.I ovako ne planiram duze vreme da ga menjam jer i sa 5.0.1 radi odlicno i baterija drzi bas dobro.

Bilo je glasina i za pro3 i za pro4,ali ni jedan nije zvanicno predstavljen jos uvek... Kao da su odustali od pro serije.
Nema covek sta da kupi posle pro2 :D
:
 
Radi bez greske na 5.0.1 stvarno je odlican fon.
Treba mi dual sim,pa sam uzeo meizu mx5,koristio ga jedan ceo dan,super je ,sve je to lepo,ali sam se ipak vratio na pro2,a meizu dao zeni.
Steta sto nema pro2 dual sim...
 
Ima li kakvih novosti za android 6.0? Da l ce dobiti? Greota ovakav telefon da ostane na lolipopu.
 
Ja sam citao na http://forum.xda-developers.com/ da je neki lik uspeo da odradi update na 6.0 pomocu LG G4 rom-a.Navodno sve mu radi super osim sto mu weather animation na lockscreen nedostaje.Neki ljudi su prijavili neke sitne bugove medjutim sve u svemu ljudi su generalno zadovoljni.Ko hoce da se igra moze da procita temu na pomenutom forumu.Koliko sam ja razumeo mogu svi modeli Lg G pro 2 da se update.Zvanicno za sad nema nista od update.Koliko sam ja razumeo LG je rekao da zadnje sto ce dobiti update je G3 a G2 , G pro 2 i slicno nema nista.Ja sigurno necu raditi update preko tih nezvanicnih kanala jer ne zelim da se kockam ali ko hoce neka proba.Srecno.
 
Sta znaci rutovanje? Da li poboljsava malo brzinu? I da li zna neko kako da rutujem ovaj g pro 2,hvala
 
Samim rutovanjem ne postizes nista po pitanju brzine, tako da ako nisi dovoljno upoznat sa tim pojmovima preporucujem ti da ne petljas nista. Pogotovo sto telefon dovoljno dobro radi i bez rutovanja tako da nema neke potrebe za tim.
 
Sta znaci rutovanje? Da li poboljsava malo brzinu? I da li zna neko kako da rutujem ovaj g pro 2,hvala

Realno, rutovanjem postizes mnogo vise nego "malo brzine". Ako ne znas sta to znaci bolje je da nista ne diras.
 
Brzinu mozes postici instalacijom custom roma/kernela, brisanjem sistemskih aplikacija. Samim rutovanjem dobijas samo vecu kontrolu nad telefonom:D
 
Pravac mobilnisvet tacka kom.
 
Cek, ti koliko razumem tvrdis da samim rutovanjem dobijas na performansama. Hajde sad objasni to :D
 
Kako da se vratim na kit kat? Radio sam resetovanje ali sam i dalje na lolipopu
 
Kako da se vratim na kit kat? Radio sam resetovanje ali sam i dalje na lolipopu
Pa ne možeš resetovanjem da vratiš na prethodnu verziju software-a. Moraš flashovati kdz-a kitkat. Neko ce ti vec objasniti kako.
 
Jedno pitanje.Na mts mrezi sam i prijavio sam se za 4g uslugu.Koristim g pro 2.Pozadi na ledima pise da je 4G LTE.
U samom podesavanju gde se bira izbor mreze mi nigde ne nudi 4g LTE opciju nego samo wcdm i gsm only.Posto sam se tek prijavio u mts za koriscenje ove usluge rekli su mi da treba da prodje 24 sata da bi se usluga aktivirala.Moje pitanje da li ce se pojaviti ta opcija u samom setovanju telefona ili nece?Odnosno da li g pro 2 uopste ima tu mogucnost koriscenja 4g usluge?I ako ima kako se aktivira,i da li je neko vec koristi?
 
Nazad
Vrh Dno