Šta je novo?

LG G Pro 2

Svakako nemoj jos. Sacekaj da isprave kameru i blutut :D

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Izasao danas novi build, sredjena kamera i blutut. Jedina stvar koja ne radi je nfc i dt2w. Baterija solidno bolja od stock. Ako nekome trebaju uputstva i linkovi pisite. Posto jos uvek nije otvorena normalna tema na xda.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nfc nebitan ali dt2w je must... Cesto kada uzmem neki drugi telefon krenem da lupam po ekranu kao lud dok ne skontam da nema dt2w :-D
 
Jeste dobra stvar. Valjda ce srediti uskoro. Ali zato brzina i cist android.... Tesko da cu se vratiti na stock pa i ako ne srede dt2w :D
Iskerno, mislio sam da ce imati vise bagova, ali izgleda da su developeri sredili lepo Cm za G2, posto je ovo samo port uz par modifikacija.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ddc5bfe93de5200b8c858672d0a68ffa.jpg
9432459c3ba2f0ab91a9c96e4d799bd9.jpg


5f701f7f8f3b0c3bc573617457a73efd.jpg


Zaboravih da slikam pre nego sto sam stavio na punjac tako da sam koristio mozda max 2 min SOT-a. 30% wifi, ostatak 3g/4g. Ne znam zasto ali izgleda da ima neki bug, pokazuje da je wifi bio non stop aktivan a nije. Osvetljenje ~50%
Kesiranje mnoogo bolje od stock roma.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
awake linija ti je puna,nesto drzi telefon budnim non stop.
Instaliraj bbs pa proveri s njim.
 
Vidi stvarno, nisam ni obracao paznju. Moram proveriti :)

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Jel vam radi LTE na CM13? Meni ne. Naravno radio pre..........
 
Meni radi Lte, zao mi samo sto ovaj telefon ne podrzava 4g na 800mhz koji ke telenor skoro poceo da pusta.

18a00b0f78d4fd322a7d7eabec858bb3.jpg


Al zato kesira za sve pare. Na stock lollipopu posle restarta maks 600-700mb i to posle dva dana se spusti na 300-400. Bukvalno sve aplikacije koje cesto koristim su uvek u ramu. I solidno je fluidniji od lollipopa


Sto se tice awake, google backup standardno pravio problem, koliko vidim pravi na skoro svim telefonima sa 6.0. Iskljucio ga, wipe cache i sad sve normalno.


Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko gde moze da se kupi baterija za nas telefon u Novom Sadu?Ili dal neko zna da ima jos neka firma u BG a da nije svebaterije.Uzeo bi neku bateriju da je bar od LG-a replacment.Ne znam kakve su te triax baterije.Mada i LG baterije su lose.Baterija je pukla a telefon ima jedva 2 godine.Imam bateriju za sony ericsoon koja traje 10 godina.Baterija za g pro 2 ne moze da se napuni.Dodje jedva do 65% i to je plafon.A i to se puni 3-4h a ranije se napuni do 100% za 1h.Gledao sam po netu i jedino sam nasao te triax baterije.Bas smo ispali baksuzi za telefon.Sve sto sam kupio za njega sam narucivao preko aliexpress.Ovde nema apsolutno nista osim eventualno maske.I to te odvale sa cenom kao da je od zlata.Primera radi maska ovde kosta sa dostavom 10 evra a kod Kineza sam platio 700 din masku na preklop i zastitno staklo(ne foliju).I to ima samo 1 lik u BG-u i to je to.Nase firme nabave baterije i maske za G3 , galaxy i tu se prica zavrsava......
 
Poslednja izmena:
Telefon zcanicno nije predstavljen za evropsko trziste i zvog toga ga poseduje veoma mali broj ljudi tako da ces tesko naci bateriju za njega kod nas, kao i bilo sta od opreme. Mozda je najbolje sa aliexpressa da narucis. I meni je baterija osetno oslabila posle 2 godine.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Druze narucio bi ja sigurno sa aliexpress-a ali predugo se ceka.A meni bas gori pod nogama jer telefon je bukvalno neupotrebljiv.Jedva napuni bateriju do nekih 38% i tu zakuca.I onda se isprazni baterija za koji sat.A ako narucim preko aliexpress-a to bi bilo tek za minimum 3 nedelje i to da skacem od srece.Pa za sada cu uzeti tu triax bateriju pa sta je tu je.Ima bar 6 meseci garancije a ako vidim da je losa uzecu od Kineza.Kinezi su mi takodje i jako nepredvidivi.Ima tu svakakvih prevarantskih firmi a proces vracanja stvari je tezak i spor.Drugu su uvaljali powerbank koji ne moze da napuni ni 50% baterije a navodno je deklarisano bilo 20 000 mah.Doduse i on je tu proplivao jer nije citao komentare ali svakako Kinezi su rizicni.Oni su super za maske , folije i slicne gluposti.A baterija je prilicno vazna stvar tako da mi je bas rizik da se kockam.Odnecu ga jos u servis da vidi da mozda nije nesto drugo u pitanju.Punjac radi 100% jer na drugom mobilnom je sve OK a i probao sam drugi punjac i ista je prica.Po meni je baterija 99% ali kaze serviser da je mozda i nesto drugo.
 
Probao sam triax i nista.Nemaju trenutno.Tek krajem jula stize.Ispade sr... zestoko_Otisao sam u servis i promenili su jedinicu punjenja(valjda sam dobro rekao) i nista.I dalje se telefon puni brzinom puza.Vise iskreno nisam ni siguran 100% dal je baterija al bi je svakako kupio pa sta mi bog da.Jer ispadne da u servisima nemaju nikakve delove za njega , ne mozes ni bateriju da probas dal je jer nema nigde da se kupi.Ispadne ako vam nesto ne valja mozete da sednete i da placete.Ovo je zadnji put da kupujem neki telefon koji nije popularizovan u Srbiji jer ispadne da ako se bilo sta pokvari mozes da ga bacis u smece.Bolje onda lepo uzeti G4 i aj cao.To bar znas da mozes da nabavis delove.Te pazi da ti ne ispadne jer nema toucha , te nema maski , nema zastitnog stakla , nema baterija i....Mislim u sustini ne bi mi toliko bilo vazno da ne putujem na letovanje za 2 nedelje.Inace bi cekao do 30 jula pa da uzmem triax.Al u sustini bas je veliko sr... jer ne mozes nista da uradis.Daj boze da je baterija jer u suprotnom mogu da ga bacim u smece....Do sada je radio savrseno.Ni 1 bug niti bilo kakav problem.Tako da molite boga da vam radi da ne prodjete kao ja....
 
Ako ima neko iz Novog Sada da ima lg g pro 2 ja bi ga zamolio da mi se javi na pm da probam samo kod njega moju bateriju pa da budem siguran 100% da je to baterije.
 
Prvo da se zahvalim javno clanu coavasic96 koji je izasao u susret i dao mi da probam njegov telefon.Sto se tice punjenja ipak nije baterija.Probali smo njegovu bateriju u mom telefonu i isto se puni sporo.Tako da je problem do mog telefona.E sad ja mislim da je pored telefona i baterija otisla.Bio sam u 2 servisa i nisu uradili nista.Jako su ispali neozbiljni i samo su me zavlacili.Uglavnom vise sam ja znao od njih.Narucicu novu bateriju pa opet ako se puni 300 godina bar da baterija traje duze nego ova.Jer meni je realno pored punjenja najveci problem baterija koja slabo traje.Odlucio sam da sledeci put uzimam samo one telefone koji su popularni u Srbiji.Jer ne isplati se da puknem 370 evra i da posle nema sanse niko da popravi telefon.Sve je to lepo sto je telefon bolji od vecine telefona iz te klase al dzabe sve to kad nema delova u Srbiji.Ja sam ga zaista cuvao i nigde nije ogreban niti mi je ispadao ali dzaba.Tako da znate da kad vam nesto crkne nema nikakve vajde.Probacu kad dodjem sa letovanja da nadjem kod Kineza taj cip punjenja(ako uopste ima) i videcu jos da nadjem neke druge servise.
 
Nadam se da si probao da promenis punjac i kabl prvo.
 
Proverili smo kabl i punjac, nije do toga

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Pozdrav,nakon duzeg koriscenja ovog telefona uspeo sam da sednem sa njim u zadnjem dzepu,rezultat toga je displej u raznoraznim linijama i bojama,neuptrebljiv.Ako neko ima displej na prodaju neka se javi model je D838.
 
Pozdrav,
Ne mogu nikako da udjem u hidden menu...
Probao sam 3845#*838# i 5457#*838# ali bez uspeha... Telefon je d838...
Hocu da namestim 4g za telenor tj. da probam da uljucim 800mhz
Aj ako neko zna jos neki kod neka javi

ps. ukljucen mi je lte u opcijama ali nikako da uhvatim 4g...probao sam karticu u drugom telefonu i tu sve lepo radi (nije do sim kartice)
ps2. resio sam problem oko skrivenog menija (treba koristiti difolt aplikaciju, duuugo koristim exDialer :)), medjutim sada ima drugi problem... U skrivenom meniju nemam apsolutno nikakve opcije... pise samo null i to je to...
 
Poslednja izmena:
I sta na kraju uradi sa telefonom i ja verovatno imam isti problem_
 
Pokušavao sam ja da otključam band20 (800mhz) i uspeo sam, ali džabe jer hardver (antena ili šta već) ne podržavaju

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupio sam bateriju za LG G Pro 2 u firmi svebaterije pre 5 meseci.Jos u decembru baterija je bila katastrofa.Kad se napuni do 100% drzala je plafon 7-8h.Takodje telefon se gasio nekad na 50% a nekad na 30% baterije.Vratio sam staru original bateriju i drzala je oko 24h uz neko normalno koriscenje.Posto svebaterije daju garanciju 2 godine odlucio sam da reklamiram bateriju.Zvao sam ih telefonom i rekli su mi ako je baterija naduvena znaci da sigurno nije dobra i kao samo popuni reklamacioni zahtev i posalji je.I posaljem ja reklamacioni zahtev i posaljem bateriju postom.Sutradan oni mi jave na mail da su bateriju primili.I par sati nakon toga ja dobijem novi mail.U njemu pise da je baterija mehanicka deformisana i da sam ja kriv jer sam bateriju "prepunjavao" ili izlozio "visokim temperaturama".I zbog toga se reklamacija odbija i da im posaljem kurirsku sluzbu da mi vrate bateriju nazad.Poslao sam im odgovor na ovu sramotu i bruku ali za sad nisu nista odgovorili.Razlog zasto vam ovo pisem da ukoliko se odlucite da kupite bateriju za LG G Pro 2 da nikako ne kupujete od njih da ne prodjete kao ja.Bacio sam 2000 din za bateriju plus 100 din za postarinu za reklamaciju.Na aliexpressu ima baterija za 1370 din(cena na sajtu bez naseg pdv i postarine).Nude 12 meseci garanciju i da plate sve troskove postarine.Iskreno ispao sam majmun jer sam mislio da je sigurnije kupiti kod nas bateriju i platiti vise para.Svebaterije prodaju neke krs baterije koje nove drze malo vise nego moja original polovna a posle 4 meseca baterija se naduva i crkne.Nazalost trazio sam svuda po Srbiji bateriju za LG G Pro 2 i nije bilo nigde osim u svebaterije.Gorko sam se pokajao jer sam i kod njih cekao mesec dana posto nisu imali na stanju a sad kad saberem i oduzmem moram da kupujem novu bateriju i cekam 30-40 dana posto mi ne pada na pamet vise da kupujem kod nas novu bateriju.
 
Poslednja izmena:
Pa sta te cudi?! Ovo je zemlja Srbija. Zemlja kakve nema nigde na celom svetu. Da zezne svoj svojega pa to je ovde omiljena zanimacija bajo moj...

E, uvek sam se divio kako se nekom čajnezu sa Alija isplati da mi posalje nesto sto npr. kosta 600 din,a jos i besplatna postarina. I covek sve uredno spakuje i stigne bez problema. Jedino sto se ceka na robu 20-ak dana mada mi je stizalo nesto i ranije. I ljudi rade posao, nema lazi, nema prevare. Pa ti i vrate pare ako nesto ne stigne...Bas i ja gledam ovih dana baterije na ebay i Aliexpress-u ali nisam se jos odlucio od koga cu da narucim. Trazim ko ima bateriju sa sto svezijim datumom proizvodnje. I da mi barem na oko deluje priblizno OEM...

Sent from my LG-D838
 
U pravu si prijatelju.Ovde nista ne treba da nas cudi.Prodaju fake baterije uzasnog kvaliteta na koje daju garanciju koju posle ne priznaju.Ali nisu oni krivi.Kriva je drzava koja dozvoljava da prodavac moze sve a ti ne mozes nista.Nije mi prvi put da kad nesto kupujem samo sto ti ne posalju tortu.A kad nesto crkne i pokvari se dobijes sipak.Svojevremeno sam isao u centar za zastitu potrosaca i covek mi je rekao da je morao da postavi kamere zato sto su dolazili vlasnici firmi i pretili mu batinama.

Ovde nije slucaj toliko o parama.Nego je problem u bezobrazluku i bahatosti.Kao sto sam rekao nisu se cak udostojili ni odgovora na moj mail.Plus sistem je napravljen tako da ti kad zoves telefonom ne mozes da dobijes onog ko ti posalje odgovor da je reklamacija odbijena.Ti dobijes mail na koji ne mozes da odgovoris a onaj koji stoji na sajtu pise ne odgovara niko.Lepo je rekao ubabic da Kinezi sve ispostuju a nalaze se mnogoo daleko od Srbije.Nikad ovde nece biti dobro zato sto sistem je truo i odavno ne funkcionise.Na Malti ako ti prodavnica ne vrati pare ili ne da novi proizvod ti lepo zoves inspekciju i oni mu zatvore radnju.A ovde inspekcija radi za firme a ne za kupce.Sto se tice baterije ja sam gledao na aliexpressu i ima samo par baterija koje su slicne originalu.Na nekima ima znak LG a na mnogima ne.Ima i jedna od 4500 mah al to kapiram da je neki fake.
 
Решио сам проблем. На трећем пунњачу је почео да се пуни нормално. На оригиналном се пунио јако споро, онда сам пробао на Алкателовом, такође се споро пунио. Нашао сам и трећи пуњач, опет ЛГ, 1000мА. Прикључио га и за око два сата је скоро празну батерију напунио. Тако да мислим да сам решио проблем. Она прва два пуњача пуне женин и синов телефон и раде без проблема. Први је пунио мој, али више неће. Зашто не знам.
Боро, мислим да су и они наручили преко Алија или неког сличног сајта и то најјефтинију, зато си толико и чекао.
 
Nazad
Vrh Dno