Šta je novo?

LG G Pro 2

Bar root nije problem :)
Nego, niko ništa o bateriji?
Ja ti ne mogu mnogo reci o bateriji. Kratko sam koristio LP (bukvalno 3 dana) i vratio sam se opet na KitKat. Sacekacu da izadje zvanicna verzija za moj D838 SAE (Singapur). Verzija TWN (Tajvan) v20d koju sam probao je radila dobro ali sam imao osecaj kao da treba to sve jos malo sve "utegnuti". Nadam se da ce neki buduci update biti bolji. Videh da je juce izasao LP i za trziste Indonezije tako da ce verovatno pustiti uskoro i za sve ostale verzije. Ono sto mogu da ti kazem je da sam bio prezadovoljan baterijom. Koliko god maltretirao tel. ona je imala neki svoj kontinuitet. Dosta sporije se praznila u odnosu na KitKat. Nemam nikakav SS da pokazem ali sam dostizao SOT lagano po 5-6h uz maksimalno maltretiranje,WiFi, download,upload,surf...Vidim da su se neki zalili i na punjenje na LP ali meni se tel. dosta brzo punio. Nisam sa tim imao problema...

Kad konacno predjem na LP dacu i neko objektivnije misljenje...
 
Meni se telefon ekstremno brzo puni :) Stvarno, ne mogu da se naviknem. Kako bi uporedio kitkat i lp? Kitkat je utegnutiji i nema štucanja? Meni lp ponekad u nekim sasvim nezahtevnim operacijama zaštuca. Tipa 2 puta dnevno ali zna biti iritantno. Pitam jer nisam ni probao telefon sa kitkatom, a razmisljao sam da ga flashujem i probam...
 
Ja sam instalirao LP cisto da probam, da vidim kako radi i tako to. Posto jos nije izasla zvanicna verzija za moj telefon onda sam probao taj tajvanski firmware. I mogu ti reci da tel. mnogo bolje radi nego na KK. Nekako je brzi. Sve otvara u sekundi, glatko, sistem je sam po sebi jednostavniji, pregledniji. To mi se npr. svidelo i naravno baterija koja je bila fenomenalna za ta 3 dana testiranja...
Posto nema kvalitetnih custom ROM-ova nije mi problem da se strpim jos malo i da sacekam oficijelnu verziju. Kad dobijem OTA (ili flesnem kdz) posle cu samo da odradim root i to je to...
E sad ono sto me najvise nerviralo kod LP je problem koji se pojavio oko izbora mreze. Desilo se da je opcija za LTE jednostavno nestala (citao sam da imaju isti problem i vlasnici G2 i G3). Mislim, imam tel. koji to podrzava ali ne mogu da koristim. Drugo, nestala je vremenska prognoza sa lockscreen-a. Na KK lepo pokazuje kada je suncano, oblacno, kisa, sneg, grmljavina. Na LP nema animacije vremena sem za kisu i sneg sto je opet glupo. Nasao sam resenje za ovo na G3 forumu ali nisam probao...Alarm je takodje zakomplikovan samo tako. Ja npr. cesto drzim tel. u silent mod-u ali na LP alarm ne svira sem ako se ne stavi na listu prioriteta. I sad, svaki put kada prebacim na silent moram i to da ukljucujem...
Ima tu jos poneka sitnica. Vidim da su dosta nekih opcija izbacili,a postojale su ranije na KK. Nisam primetio da tel. zastuca,mozda se samo malo vise grejao tokom nekog normalnog rada. I na LP ima vise slobodnog RAM-a nego na KK. Taj deo oko memorije je cini mi se bolje optimizovan sto mi se dopalo. WiFi je po meni slabiji nego na KK. Ali mozda je to do firmwera tj. modema koji dolazi uz njega...

Ako budem imao ove iste problemcice i na official verziji moracu jednostavno da se pomirim sa tim da LG bolje od ovoga ne moze i koristicu tel. ovakav kakav je. Nadam se samo da se nece zaustaviti na ovome i da cemo docekati i neke dopune u skorije vreme. Jer steta bi bilo ne iskoristiti pun potencijal ovako dobrog telefona...

Ovo su samo neke stvari koje su mi prve pale na pamet. Ako se setim jos necega napisacu...

I jos samo da dodam da DPTools instalira root bez najmanjeg problema... [emoji6]
 
Poslednja izmena:
Evo malo baterije sa LP. Quick memo screenshot iz nekog razloga ne hvata notification bar, ali ostalo je 5% baterije. Svo vreme su uključeni location, bt, wireless, 3g, data, sync, led. Ekran je na auto + 25%. Location history je isključen, bt se koristi u autu za pozive. Nije bilo dopunjavanja baterije.

a6a68f3615e6919bb1d7df2e67a05825.jpg
72afae229810da6f437880e676df638c.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je lp resio problem sa senzorom u toku razgovora? Cesto mi se desava da kada zavrsim razgovor vidim ukljucen bt, gps, internet... ekran se upali u toku razgovora...
 
Imam providan ultra tanak kejs, ako nekome treba... narucio sam ga pre nego sto sam kupio tel, pa sam ipak uzeo g3 i sad ne znam sta cu sa kejsom...
 
Konacno se neko setio da napravi CM za ovaj telefon. Posle godinu dana od predstavljanja. Za sad je samo test verzija, radi sve osim: kamere, bluetooth-a, kontrole osvetljenja, sd kartice. Iako je test verzija mogu reci da baterija traje kao na stock ako ne i bolje, i nisam imao ni jedan random reboot.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-05-14-23-25-43.png
    Screenshot_2015-05-14-23-25-43.png
    222.4 KB · Pregleda: 108
Video al nisam imao želje da probam... Problem je što taj dečko sam teško da može da se izbori sa svim CM problemima na koje će naići. A i u pitanju je KK. Inače juče sam dobio još bolje rezultate za bateriju sa istim podesavanjima. 48h korišćenja sa ravno 5h screen on time, uključeno sve živo. Manje sam igrao igrice, više surfa.
 
da li neko od vas koristi XCam na G Pro 2? da li uopste radi na njemu?
 
Imam ja. Radi naravno, jedino od kada je došao lollypop ne radi normal mod. Ostali modovi rade, intelligent auto je super!
 
hvala na odgovoru! nesto sam pokusao preko drugarove kartice da kupujem, onda zato nije htelo da instalira.

kako ti se cini, jel kvalitet vidno bolji? vidim da se G3 preporodio sa njom :)
 
Juče sam konačno dobio official update za moju verziju GP2 (SEA - Singapur V20A) ali ne uspevam sad da ga rutujem preko DP Tools (a radilo je na tajvanskom firmware-u V20D). Koju metodu mi preporučujete ako neko ima iskustva sa root-om lizalice?
 
Da li je neko imao problem sa vol.+/- tipkama pozadi,pre 15 tak dana su pocele zezati i sad su skroz otkazale.
 
mozda ti je to do hardvera, ne vidim kako bi to bio softver posto su postepeno otkazivale. meni rade normalno.
 
Imam veoma cudan problem, ako se tako moze nazvati. Primetio sam da je moblini internet na lollipopu znacajno sporiji. Na kitkatu u kuci imam skoro pa uvek 21 mbps koliko mi je i ograniceno paketom dok je to na lollipopu 10-12 mbps. Veoma cudno.
 
Jel baterija moze da izdrzi ceo dan sa lolipopm, uzeo sam telefon ali nisam updatovao.
 
Zavisi kako ti koristis telefon,meni bez problema gura i dva dana.
 
kako dva uspes, nije mi jasno
 
Da li je neko uspeo da se konektuje na 4g sa ovim telefonom? Danas sam bio u NS, Telenor 4g kartica, u mom telefonu nema sanse da uhvati a u g3 radi normalno.
 
Ja takodje koristim Telenor 4G karticu i radi bez problema, doduse u BG-u. Da li ti uopste stoji 4G kao opcija u podesavanjima za mrezu ili imas samo GSM i WCDMA? Prvo to proveri...Pitam te jer kod mene 4G ne moze da se izabere odkako sam odradio update na Android 5.0.1 Lollipop. Jednostavno te opcije nema. To je jedna od stvari koju su zeznuli u ovom update-u...

Ako nemas opciju za 4G u podesavanjima mreze onda uradi sledece...Prvo aktiviraj mobilni internet pa otvori dialpad i ukucaj kod 3845#*838# da bi ti se otvorio servisni meni. Izaberes opciju LTE-Only -> Modem Settings -> RAT Selection i onda odaberi sta ti odgovara (npr. samo LTE/WCDMA ili npr. GSM/WCDMA/LTE auto)...Ako si u zoni gde ima 4G mreze automatski ce ti se ukljuciti i povezati. To je u principu to. Samo sto ovo podesavanje za 4G moras svaki put da uradis rucno jer cim iskljucis mobilni internet ili udjes nekim slucajem u podesavanja mreze tel. se vraca po default-u samo u GSM/3G rezim rada...Ne znam zasto je ovo ovako glupo uradjeno ali tako je kako je...

U principu 4G sljaka ali nema neke velike vajde od njega. Vise je reklama nego sto je neka prednost u odnosu na 3G. Sto se tice brzine pomocu Speedtest.net aplikacije sam izmerio brzinu oko 20-ak MBita/s. Nista posebno. Mislim da su samo u pocetku pustili extra protok, a sad su ga vec ogranicili...
 
da li je neko od vas narucivao masku ili tempered glass sa neta? ako neko ima link sa kog je narucivao neka pusti pm, hteo bih da menjam ovaj teracell, dosadio mi a i nije nesto.
cheers
 
Imas tempered glass sad da nabavis i kod nas preko KP, a od futrola za ovaj model nije neki izbor ni na stranim sajtovima. Pretrazi i pogledaj sta ima na Aliexpress-u. Mozda ti se dopadne nesto...Npr. od futrola na preklop (sa onim aktivnim prozorcetom) preporucujem Nillkin Fresh.
 
nisam znao da ima staklo kod nas, doduse nisam ni pretrazivao dugo. hvala za info. :) a mislio sam ako je neko vec narucivao i ako je zadovoljan da mi sibne link

trazio sam po Aliexpressu, ima dobrih, ali ni u pola toliko koliko ima za druge modele. a te na preklop ne volim.
 
Pa ne volim ih ni ja nesto posebno ali sam igrom slucaja dobio jednu takvu uz telefon. Nije losa, kvalitetna je ali koristim vise silikonsku jer mi je laksa za rukovanje. Video sam jedan mnogo dobar case na Ebay-u. Zove se Ringke Fusion. Hteo sa da ga narucim ali trazio sam i trazio i mislim da ga nema vise nigde u prodaji, a tamo gde ga ima na stanju ne salju robu i Srbiju...
 
da, gledao sam i njega, bas je dobar. videcu da nadjem neku Nillkin, one su okej.

edit: Nillkin super shield izgleda dobro.
 
Poslednja izmena:
@ubabic Nemam u opcijama da izaberem 4g, ima samo 3g/2g. Pokusao sam to i sa g3 i g pro 2, izabrao sam lte-only u tom meniju i na g3 izbacio je poruku "success" i pronasao signal i konektovao se, dok kod mene pise "fail" i nema sanse. Koji ti je software version? kod mene je d83820d-TWN-XX.
 
Kod mene je D83820a-SEA-XX

Ma ne bi trebalo da je problem do firmwera. Jel ti probas istu karticu i na G3 i na GP2 ili ne? Pise fail jer ne uhvati uopste 4G. Znam jer sam probao tako na poslu, a tamo mi je uzasno slab signal i za 2G, a kamoli nesto za drugo. Kod kuce nemam problema...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno