Šta je novo?

LG G Flex 2

Evo upravo buljim u ekran i trazim, taman nesto nadjem i ono, kaze lik u oglasu "perfektno ucuvan, sa par packica". Muka mi je od tih fantoma. Ili jos bolje oni "sa standardnim tragovima koriscenja".
Ja sam nesto odlucio da uzmem (kad naleti) Mi Max. Jes da mu je kamera s.m.r.t. al sve ostalo je super, pa cu valjda preboleti i tu kameru (mada zbog dobre kamere i trazim telefon :d)
 
Evo, i ja da se upisem u klub :d:smash:

Imam Flex 2 vec godinu i po, i stvarno je bruka tel za ove pare i fenomenalno me sluzio.

Ali, evo vec par dana kako se restartuje sam od sebe i upada u boot loop. Desava se prilikom punjenja, prilikom otvaranja Vibera, browsera, Google play prodavnice i sl. Nije jos doslo do toga da se ugasi totalno, ali mislim da nece jos dugo - s obzirom na iskustva ostalih korisnika.

Srecom, imam jos 6 meseci garancije, ali i to je kocka. I da zamene plocu, verovatnoca je 100% da ce i ta da crkne.

Sto se mene tice - LG vise nikada.

Javljam kad crkne :D
 
Meni su sredili u servisu pod garancijom(radi slicno kao i pre) necu ga prodavati.

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Nisam jos nosio u servis, nikako da nadjem vremena. Ovih dana moram. A garancija mi vazi do 12. decembra.

Da ga stavljam u oglase, ne verujem da cu moci vise od 130-140e da izvucem. Nosicu ga do kraja, pa sta bude :)
 
Ja ga bio okacio na oglas da prodam za delove...javi se neki lik kaze mozda ce da ga kupi ja reko ok. Onda se spustao do grada...i ajd reko kad san u prolazu da svratim cisti do nekog servisa da pitam da mi provere dal je 100% crkla maticna (posto ga nisam nosio u servis, nego mu sam postavio dijagnozu), cisto da ga ne prodam budzast, a on ispravan, samo nesto sitno otislo (mada 99% nije, al reko ajd sta me kosta). Kaze lik u servisu, vazi, ostavi ga, dodji za pola sata. Ja dodjem, ono telefon radi...ja u soku. Reko sta si mu radio, nije mi ni reko na kraji, ali verovatno nista posebno cim nije hteo pare da uzme. I tako ja dodjem kuci telefon radi...radio tako jedno pola dana dok ga nisam stavio na punjac...kako sam ga stavio na punjac, tako zablokirao na par sekundi i iskljuci se. Sad opet mrtvilo, ne reaguje ni na sta. Sad sam i ja zbunjen...dal mu je crkla maticna ili nesto drugo? Posto san siguran da mu lik nije orimenjivao nikakve metode ozivljavanja tioa grejanje ili slicno jer bi mi reko i naplatio sigurno. Sad ne znam sta da radim...jedino da ga nosim ponovo u servis u ponedeljak...
 
na stranu šta je zaista sa svim tim telefonima, ali nešto imam utisak da je kod naših servisera spasonosno rešenje za sve kvarove matična ploča...nešto me zeza...matična ploča...imam neki...matična ploča...nešto mi...matična ploča...ponekad se desi...matična ploča...nemam ideju šta čovek da radi ali ne bih se ja previše pouzdao u njihove "stručne ocene"...ta zamena matične je valjda jedina stvar dokle doseže njihovo znanje...
 
Pa, sto se ovog modela tice, koliko sam video iz iskustva drugih korisnika - ili je maticna ili je baterija.

Jedan nas kolega forumas je objasnio zasto se to desava - LG poslednjih godina koristi lemove loseg kvaliteta u svojim telefonima. Telefoni visoke klase imaju snazne cipove koji se mnogo greju i vremenom slabe te lemove, zbog naizmenicnog grejanja i hladjenja. Posle izvesnog vremena - uginu.
 
Danas mi je stigla baterija sa Alija, sve sam lepo zmenio, ali kad ukljucim telefon prikazuje mi upitnik i praznu bateriju? Vratim staru, upada u bootloop, ali radi.
Da li neko ima neko resenje?
 
Imam dva g flexa 2, moj drugar ima jedan flex 2 koji je pre par dana crkao pa sam uzeo njegovu bateriju i probao sam je u svom drugom flexu koji se povremeno restartuje, za ovih par dana telefon se ni jednom nije restartovao. Svo vreme sam mislio da je problem do maticne i da se zbog toga restartuje, imam ukupno 3 baterije i sve su problematicne, jedino sa drugarovom baterijom radi kako treba. Prvi flex je skroz mrtav kao i njegova baterija (crkli na punjacu). Drugi je zapravo ispravan, samo je bio problem do baterije.
 
Poslednja izmena:
Znaci ima nade da bude i kod mene baterija. Svraticu sutra do servisa pa cu videti ponovo i naglasicu mu da obrati paznju i na bateriju.
 
Jel kod vas kada udje u Bootloop radi samo na punjacu cim se skine sa punjaca ponovo udje u bootloop? Zamenio bateriju radio 2 sata i ponovo isto kao i sa prethodnom tj da radi samo dok je na punjacu??? Da se baci telefon ili mozda neko zna razlog?
 
Jel kod vas kada udje u Bootloop radi samo na punjacu cim se skine sa punjaca ponovo udje u bootloop? Zamenio bateriju radio 2 sata i ponovo isto kao i sa prethodnom tj da radi samo dok je na punjacu??? Da se baci telefon ili mozda neko zna razlog?
Tebra poucen svojim i iskustvima drugih mislim da je u pitanju maticna ploca.Pitanje je samo imas li garanciju?

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Tebra poucen svojim i iskustvima drugih mislim da je u pitanju maticna ploca.Pitanje je samo imas li garanciju?

Sent from my LG-H955 using Tapatalk

Ma kakva garancija kupio na KP ali vec me sluzi godinu dana, video sam na YT taj problem da samo radi dok je na punjacu zamenio bateriju radio 2 sata normalno i paf ponovo usao u bootloop...dok nije na punjacu, znaci isto kao i sa starom baterijom e sada zasto je radio 2 sata normalno ako je problem maticna.
 
Poslednja izmena:
Ma to ne zna niko...ne isplati se gubiti vreme oko njega vise. Ja se kajem sto sam ga nosio u servis iako mi lepo rekose kolege da foruma da ne bacam pare, ja nasao da se pravim pametan...odneo ga u servis, tamo inace vrlo neljubazan serviser mi rece da moze nesto da mu radi na procesoru i da moze da radi dva dana, a moze i pet godina...kosta ce me 2000 din popravio ga ne popravio, kao on je odvojio vreme da ga popravlja (tu sam odmah trebao da mu se zahvalim), nego mi djavo nije dao mira... I tako platim dve hiljade...radio je citavih sat vremena. Ne vredi se bakcati sa ovim telefonom ni malo...
 
Ja sam ga na zalost ili srecu prodao pre koji mesec. Dobar telefon, ali gadnu narav ima. Steta za LG. Sad sam uzeo MiMax 1 i prezadovoljan sam. Baterija isto kao na flexu, izdrzi 2 dana, dodushe sa skoro 7h sot :D. Zaista ne razmisljam o bateriji i ekranu i o stednji :)
 
Ma da bre...bilo i meni zao flexa, navikao sam se...medjutim uzmem caletu redmi 4x 3/32 i dok sam mu ga ispodesavao i sredio bio malo kod mene...ma pici za sve pare, nista na flexu nije bolje, sem kamere, naravno. Ali zato bateriju necu da komentarisem...xiaomi objasnio.
 
Cao, danas posle punjenja brat odgledao neki klip na yt, ostavio mob i nakon nekog vremena opet uzeo,otkljucao i odjednom je umro bukvalno. Pokusavao da ga upalim, u pocetku nije htelo uopste, pokusao hard i krene ono pocetno Lg,vrti se ikonica i sam se ugasi... Ne reaguje na punjac. Citao sam prethodne postove, maticna je zar ne? Jel postoji neka sansa da se vrati u zivot bukvalno na 20ak min, da prebaci neke slike sto mu trebaju za fax? Ali bukvalno isti simptomi kao kod Mihajla.
 
Kako ovaj moj muchenik radi jos uvek? :D
Jel imaju neke bolje/loshije serije?
 
Cao, danas posle punjenja brat odgledao neki klip na yt, ostavio mob i nakon nekog vremena opet uzeo,otkljucao i odjednom je umro bukvalno. Pokusavao da ga upalim, u pocetku nije htelo uopste, pokusao hard i krene ono pocetno Lg,vrti se ikonica i sam se ugasi... Ne reaguje na punjac. Citao sam prethodne postove, maticna je zar ne? Jel postoji neka sansa da se vrati u zivot bukvalno na 20ak min, da prebaci neke slike sto mu trebaju za fax? Ali bukvalno isti simptomi kao kod Mihajla.
Imas opciju da odneses u servis kao sto sam ja nosio. Uzece ti 1500-2000 radice dan max taman da izvuces podatke. Pre toga probaj sam da ga stavis u zamrzivac na 20 ak minuta. Upalice se i radice neko vreme. Kod mene je radio nekih 5-10 minuta. Sad ako budes bio brz mozes i za to vreme da izvuces slike i podatke i da nevdajes pare servisu. Lepo sve pripremis, ubacis memorijsku pre nego ga ubacis u friz i posle cim ga izvadis pali, pi pici odmah sve na memorijsku. Sad ne znam koliko slika imas, ali sa nekom brzom kqrticom dosta mogu da se prebace za 10ak minuta.
P.S. Iskrsla jos jedna opcija, pa ajd da pitam dal je neko imao iskustva ili nacuo nesto u vezi toga. Stoji mi telefon na oglasu i javi mi se lik iz Leskovca kaze radi reballing maticnih ploca, cena od 20-30e, daje garanciju 6 meseci. Ja malo proguglam, posto nisam ni znao sta podrazuneva ja reballing, i vidim da je to prakticno menjanje tih lemova i kontakata na maticnoj, koji su i najcesci uzrok crkavanja iste. Sad ne znam da li je to neko radio i kako se pokazalo u praksi?

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Koristi neko flexa jos ili je svima crkao?

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Ja ga dao caletu, shljaka mu jos uvek. Ukupno godinu ipo dana :)
 
Hvala Bogu ja ga prodao na vreme za solidne novce. Da je ostao ko zna stabi bilo da je ostao. Svakako sam imao garanciju do novembra ove godine. Steta za zbog problema sa plocom
 
Slabo vam pada bre vi sto ga jos imate da vam radi...nikako da prodam moj sa crknutom maticnom za delove. [emoji23]
 
Meni ispao sa metar na parket i crkla ploca krastavac. Medjutim garancija mi je usvojena i zamenjen ploca. Posle ga brzo prodah. Sto je sigurno sigurno ipak :)
 
Stigao telefon iz servisa, bio je oko 40ak dana mozda. Zamenjena ploca,uvazena garancija iako je divlja radnja. Iskreno,nisam mislio da ce uvaziti. Prilikom paljenja pored lg loga mi se pojavljuje nakon toga i logo tim, kontam da je to neka kopija maticne ili sta god,bitno da radi kao ranije. Dokle? Ko ce ga znati :)
 
Stigao telefon iz servisa, bio je oko 40ak dana mozda. Zamenjena ploca,uvazena garancija iako je divlja radnja. Iskreno,nisam mislio da ce uvaziti. Prilikom paljenja pored lg loga mi se pojavljuje nakon toga i logo tim, kontam da je to neka kopija maticne ili sta god,bitno da radi kao ranije. Dokle? Ko ce ga znati :)
Nije kopija matocne vec je firmware na njoj sa tim mreze. Mozes da preflesujes bilo koji ako ti to smeta.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Moj jos uvek radi kod burazera. Star skoro 2god. Fino me je sluzio.
 
Opet usvojena garancija posle maticne baterija.Telefon necu da ljagam puno jer dok radi radi kao zmaj, kad ne radi...

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno