Šta je novo?

LG G Flex 2

Jel moze neko da mi posalje "original" LG weather apk. Posle root-a sam je obrisao, a sad sam se vratio na stock launcher, pa mi nedostaje, bas :)
 
Jel izaso OTA update za MM? Ili ipak nisu hteli da ga puste?
 
Ota nije bio pre 2 meseca. Samo preko LG update aplikacije na kompu. Bar meni nije nudio OTA tad
 
Cek, zar niste pricali da je izasao zvanicni update? Jos sam ja rekao da cu pre ostati na 5.1.1 sa root-om nego na zvanicni 6.0.
Nije valjda da sam to sanjao :)
 
Zvanicni update je moguc samo preko usb kabla i LG software-a. Android 6.0 OTA nije pusten do danasnjeg dana, a sobzirom koliko je LG profi firma nikad i nece.

Ono sto je dobro sto smo dobili TWRP a mozda (citaj: mozda) bude i neki kuvani rom. Sve ce zavisiti od ovih manijaka sa XDA. Ja im drzim fige :whip:
 
Koliko sam ja procitao na xda, s'tim twrp ce moci da se odradi samo clear cache i slicne gluposti. Od ubacivanja custom romova nema nista, jer ce se telefon hard brikovati :D

Kako vam inace radi sam telefon (saltanje po ekranima). Meni sve nekako grbavo deluje. Koristim original LG launcher (zbog lg health widget-a) i ne radi lepo. Hoce da stucne, hoce da zakoci. U poruke prvi put ulazi godinu dana, neki put i stucne i na dial.
Sve ukupno, za telefon ovakvog hardwerskog sklopa, ne radi bas fluidno.
Danas sam promuljao par telefona na telenor standu i vecina radi perfektno (neki xperia xa, honori, samsunzi, ajfonovi). Jedino ajfon 5 radi kao ovaj lg :)
U svakom pogledu je telefon super, ali me ova stuckanja nerviraju.
 
U pravu si, ali nekako sam se ja navikao na sve to. Javi se malo zastajkivanje, ali recimo ne pamtim se da mi se ikad desio neki force close ili da neka app kresuje iz cista mira sto mi je na dosadasnjim androidima stalno bio slucaj. Tako da ovo malo zastajkivanje mogu da mu oprostim bez problema. Kontam da je LG sa jos par update-a moga da utegne ovaj fon da ubija, ali su ga iz nekog razloga prerano pustili niz vodu. Kazem prerano, s obzirom da su ga promovisali kao flagship uredjaj i u to vreme prvi telefon sa mocnim sd 810 soc. Ili bar da su otkljucali taj bootloader pa da sami "kuvamo" nesto. Ali dobro, kazem, ne zalim se uopste, niti mi treba bilo sta bolje i ne planiram da ga menjam jos dugo...samo da me posluzi ova maticna. :/

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Pročitao sam na ovom forumu, u temi za G4, da je Lg odobrio popravku za g četvorke na kojima je crkla ploča, a kupljeni su bez pisane garancije. Budući da imam dva G Flexa 2 :wall: , koji su naravno kupljeni bez pisane garancije, jer u radnjama i kod operatera sa pravom pisanom garancijom je ovaj model bio BEZOBRAZNO SKUP, rešio sam da kontaktiram LG srbiju. Rekli su mi da napišem prigovor koji će oni prosledili u regionalnom centru Budimpešti. Njihov odgovor je "LG je za ovaj region prihvatio vangarantne popravke bez dokaza o kupovini samo za G4 I neke serije V10, ostali modeli nepotpadaju u ovu kategoriju." Razočarenje, taman sam se ponadao da ću popraviti ove telefone.
 
Eto...bas bedak. I ja videh tu pricu...cini mi se da je jedan kolega forumas iz Podgorice uspeo da izdejstvuje tu besplatnu popravku bez garancije. I ja se bio ponadao, rekoh ima nade ako crkne maticna. I to me definitivno ubedi da zadrzim telefon koji me inace odlicno sluzi i ja mu neke ozbiljnije zamerke ne nalazim. Medjutim sad kad si ti proverio i dobio negativan odgovor opet pocinjem da razmisljam o prodaji. Mada...nesto sad nisam pri parama, a za njega max ako bih mogao da uzmem 150e bez garancije (realno po oglasima i manje cene, nego imam neke silne futrolice i kejsove, rezervna stakla...sve to dodatno sam platio oko 30 dolara prde, pa ako bih mu malo povecalo cenu). Mada opet, treba mi bar jos toliko da bih uzeo nesto krsteno (ne bih da uzimam bilo sta). Ipak je flex postavio neki standard, ne bih sa konja na magarca.
P.S. Tebi su oba telefona flex dvojke? I na oba je crkla maticna? Malo malo pa se neko javi sa crknutom maticnom na flexu, to ispade identicna situacija kao sa g4. Samo cekam kad cu da dodjem na redi i ja. I uopste ne znam odakle genijalcima iz lg da ne priznaju to kao problem. Pa mnogo vise crkavaju ploce na flexu nego na v10. Nego kao sto rekoh, izgleda da su ovaj model pustili niz vodu u svakom pogledu...kao neuspeli eksperiment.

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
V10 slabo ko i ima bio je preskup i ostao je preskup.

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Evo i ja da se javim, crce flex 2 malopre, samo se ugasi, bio sam na fb-u i samo se ugasi, i kraj, nema nista, ne reaguje na punjac, mrtav totalno. Kakva je fora sa popravkom, zna li ko, moze li se popravljati, posto sumnjam da je maticna, kao sto mnogi drugi imaju problema?
 
Imas li garanciju? Maticna je vrv

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Nemam, istekla proslog meseca, a on sad crko, kupljen na kp. Stvarno sam razocaran u LG, ovo mi je drugi LG, i drugi koji je crko, stvarno smesno. A bas ovih dana sam razmisljao da ga resetujem, poceo nesto malo da usporava...nego, moze li se ovo popraviti u servisu, vidim da mnogi prodaju primerke, gde je bas maticna crkla
 
Evo i ja da se javim, crce flex 2 malopre, samo se ugasi, bio sam na fb-u i samo se ugasi, i kraj, nema nista, ne reaguje na punjac, mrtav totalno. Kakva je fora sa popravkom, zna li ko, moze li se popravljati, posto sumnjam da je maticna, kao sto mnogi drugi imaju problema?

Auuuu, do qrca. Zato mu je takva i cena. Ovakav telefon za 150e u top stanju, pa to je grehota, ali izgleda da se svi plase crkavanja, pa prodaju bud zasto, cisto da izvuku neke pare. Ja cu da ga gulim do kraja, pa sta mu bude.
 
Takodje.Mada meni je vec 1 crkla maticna

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Da li ste vi, koji imate crknute ploce, cesto koristili HDR pri fotografisanju ? Primetio sam da se telefon jace greje i cudno ponasa sa fotografosanjem u HDR modu. Jednom mi se desilo u Becu i jos jednom u Prolom banji. Oba puta sam koristio HDR pri fotkanju.
 
Meni je HDR uvek na auto.Ja sam imao garanciju tako da mi je ovlasceni servis popravio.Vrv imas u lg Srbija.Pitaj ih.

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
I meni je HDR na auto i gotovo nikad se i ne ukljucuje (mada situacija zahteva), tako da ga rucno ukljucim kad treba i posle se javljaju problemi.
 
Da se nadovezem na temu oko prihvatanja reklamacije LG-a. Ja sam im takodje pisao ali za Nexus 5x i rekli su mi da LG uvazava reklamaciju samo za LG G4 i to H815 model ali je potreban dokaz o kupovini.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Meni je HDR bio ukljucen non stop, na oba telefona, osim kada sam koristio blic, tada je HDR morao biti iskljucen. Pre nekoliko dana sam u ovoj temi napisao odgovor Lg-a o servisiranju ovih telefona bez pisane garancije, a sada cu napisati kako su mi crkla oba telefona.

Prvi telefon je super radio nekih 10 meseci i onda odjednom je baterija pocela slabije da drzi, i telefon se gasio kada je imao ispod 15% baterije. Par dana kasnije telefon mi je crkao na punjacu, probao sam novu bateriju ali nije bilo do toga, telefon je potpuno mrtav, kada se prikljuci na punjac uopste ne reaguje. Jedine znake zivota daje kada se ostavi na hladno par minuta ali to traje vrlo kratko.

Kasnije sam kupio ponovo flex 2, ovog puta sam uzeo polovan telefon, kada sam uzeo drugi telefon tada jos uvek na forumima niko nije prijavljivao da mu je crkao flex 2, pisalo se o g4 i ovom problemu ali za flex 2 nije se pisalo o tome.

Drugi telefon mi je radio oko 5 meseci. Povezao sam ga na komp da prebacim neke slike koje sam tog dana napravio, i nakon sto sam prebacio slike ostavio sam telefon nekih 5 min. povezan na racunar preko USB kabla, kasnije kada sam uzeo telefon primetio sam da mi se baterija jos vise ispraznila iako je telefon bio povezan preko USB-a. Iskljucio sam telefon sa USB kabla i nakon toga se restartovao. Pomislio sam da je to zbog toga sto sam ga previse koristio tog dana pa sam ga ostavio malo, kasnije sam ga napunio i radio je normalno 3 dana i nakon toga je upao u bootloop. Taman sam hteo da ga prodam i da postavim oglas, i rekoh hajde da probam da zamenim bateriju. Stavio sam novu bateriju i telefon je proradio. Medjutim telefon se ponekad restartuje sam od sebe, pregreva se, mnogo trosi bateriju i u bootloop-u je, a ponekad radi sasvim normalno. Probao sam bateriju i iz svog prvog flexa kome je crkla maticna ploca i sa tom baterijom telefon je u bootlopu. Jedino radi sa baterijom koju sam kupio sa alija, ponekad sa tom baterijom radi ok a ponekad pravi probleme. Ugasio sam mu 4 jezgra ali problem je i dalje tu. Sa ovako poluispravnim telefonom sam za 5 dana napravio oko 150 slika sa ukljucenim HDR, koristio sam i navigaciju. Par puta se za tih 5 dana restartovao, nosio sam powerbank i rezervni telefon sa sobom, i telefon jos uvek "radi". Jedino mi preostaje da cekam kada ce potpuno da crkne.
 
Poslednja izmena:
Ipak izgleda da ga taj HDR na neki nacin syebava. Videcu i ja ovih dana da ga bacim na oglase, pa da vidim koliko moze da se dobije. Ali mi je nekako zao da ga dam za sitne novce, bas je nekako ekskluziva u svakom pogledu.
 
Ipak izgleda da ga taj HDR na neki nacin syebava. Videcu i ja ovih dana da ga bacim na oglase, pa da vidim koliko moze da se dobije. Ali mi je nekako zao da ga dam za sitne novce, bas je nekako ekskluziva u svakom pogledu.

Ja cu ga dati za jos sitnije novce, sad kad je riknuo. Zanimljivo da je juce na oglasima bio samo jedan flex 2 sa razbijenim ekranom, svi ostali koji su neispravni imaju problem sa tom vrazjom plocom...
 
Jedino sto mi pada na pamet da moze da mi zameni flex-a a da je po iole razumnoj ceni je mi 6. Samo dok se on dokotrlja do nas, pa dok mu se cena unormali...daj boze da ovaj izdrzi toliko.

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Haha, kakva tema:)
Pre neki dan mi zveknuo flex, 15 dana po isteku garancije operatera:(
Baterija je slabo drzala, pa je hteo da radi samo na punjacu, i onda je poceo konstantan boot loop...
Mozda je do baterije, da li neko ima porucenu, ne ceka mi se mesec dana da stigne sa alija?
 
Ja moj prodao na vreme i jako sam zadovoljan zbog toga :)
 
I ja moj prodadoh na vreme. Ode u zameni za 170 evra, koristio godinu i 2 meseca i izgubio 70 evra. Služio je OK, premda je znao da se isključi i onda 3 sata čekanja da se ponovo uključi, uglavnom leti i kada fotografišem. Sve u svemu dobar telefon, lep, malo mi žao, ali šta da se radi, sad je tu novi Samusng za sledećih godinu i kusur, ali sa garancijom-validnom.
 
Vrh Dno