Šta je novo?

Lenovo Legion Laptopovi (5, 7, 9, PRO, SLIM)

Sto se tice ove serije Legion 7i, vidim da se dosta njih zali na trajanje baterije. Iako ga mnogo ne opterecuju sa postavkama, igricama...jedva izgura 2 do 2ipo sata. To je bas lose za jedan ovakav laptop, inace mi se bas svidja i boja i sve.
Gledam da je u Best Buy trenutno 1999$
Intel 14th Gen Core i9
32 GB ram
Nvidio RTX 4070 8GB
1tb SSD
 
Odmah na to dodaj još 150-200$ poreza u zavisnosti od države gde bi kupio...
 
Mogao bih preko druga koji je njihov drzavljanin a mogu i kao stranac da trazim povrat pdv-a, bar mislim da bi to tako sredio.
 
Potpuno sam siguran da u SAD nema povrata PDV za strance osim ukoliko ne kupuješ u Teksasu ili nekim delovima Luizijane.
Što se tiče povraćaja poreza sa njegove strane kao državljanina to već ne znam kako funkcioniše tako da možda i može...
 
Idem u LA i tamo cu biti nekoliko dana pa sam mislio malo da trgujem. Cijene vise nisu kao nekada da je tamo tehnika ono sto se kaze dzabaluka, maltene iste kao i kod nas osim kad su neke dobre akcije.
 
Pa i nije baš tako, u stvari su solidno jeftinije i čak i sa porezom su generalno povoljnije nego ovde a tek sa popustom...
Pored pomenutih Best Buy I Newegg slobodno pogledaj i ponudu na B&H, ja sam tamo našao najpovoljnije laptop kada sam ga kupovao prošlog marta.
 
Pa sta znam, ima razlike kad je laptop u pitanju ali sam mislio na ostalu tehniku, tipa baterije sa punjacem za gopro kameru cijena je tu u 5 eura, obicni externi hdd, usb flash drive....
 
Legion slim 5 14" ti je trenutno ispod 1000$ na akciji i bestbuy, verovatno nema bolje ponude za te novce!
 
i7 14650HX, 32GB RAM, 4060 sa 8 GB, 16" 2560x1600 165Hz, 1TB SSD
Meni je za početak bilo bitno da puni i na USB C, da nisam ograničen na onaj punjač od kilo i po.
Prvi utisci su više nego dobri, ekran je odličan, od igara sam samo isprobao Forza Horizon 5, i tu je odmah stavio sve na Extreme, ostalo još nisam stigao da se zezam
Biće još utisaka, piši šta te interesuje
 
Pa za dve godine novi, kao i uvek
 
Za vas koji imate 4060/4070 mobile gpu u Legionarima.koji fps dobijate u najnovijim igricama recimo u 2k rezoluciji,gledam neka dva legiona jedan sa 240hz osvezavanjem sa rtx 4060 a drugi sa 165hz sa rtx 4070 ,vidim da su obe grafike prilicno slabe u toj rezoluciji,prosek oko 50/60fps u testovima (pretpostavljam native bez dlss i Framegen),kad ukljucite na 2k ovu kombinaciju dlss i framegen. koji je neki prosecan fps,ovaj legionar sa 240hz ekranom mi je poprilicno besmislena kupovina to ni sa 4090 ne bi dobio
 
Poslednja izmena:
Dobar laptop i konfiguracija. i7-14650HX daje rezultat oko 24-25K tokom R23 testa. U tom laptopu je 4060 najaca verzija koja ostvaruje preko 11K time spy graphics rezultat bez vantage OC. To je u rangu sa legion 3070ti 150W sa obzirom da 4060 daje svoj max na 105W zbog voltaznog limita.
 
@djape08 dobro predpostavljaš...sa dlss i fg računaj nove moderne naslove tipa do 90fps (naravno ako ne koristiš rt). Edit: kolega iznad lepo objasnio...mada sam i ja pisao isto par strana ranije.

Ja juče prodao legion slim 5 (p.s. čestitam kolezi sa foruma na dobroj kupovini) pa sam sad u novoj gabili pošto kum za par dana ide u USA (neplanski se sve namestilo); voljan da mi ponese nešto (imam tu sreću u životu), pa sad obzirom na moju "bolest" umesto HP elitebook 840 zadnje gen koji sam meračio ovde na KP da uzmem, počeo sam da gledam, merkam i razmišljam izmedju novog Legiona 7i (onaj prelepi beli sa i7 14700HX i 4060; trenutno na akciji 1449$) i Yoga Pro 9i (I9 ultra 185H i 4060)...evo pametan nisam. Verovatno će presuditi šta bude aktuelno i na akciji u tom momentu kad bude tamo.
 
Apsolutno da. Prešao sam cyberpunk, robocop, hogwarts, days gone i horizon fw bez ikakvih problema (nešto početo na 3070ti prethodnom, završeno na ovom). Sve dok nisi ultra/extreme zavisnik + RT apsolutno ćeš biti zadovoljan.
 
Za vas koji imate 4060/4070 mobile gpu u Legionarima.koji fps dobijate u najnovijim igricama recimo u 2k rezoluciji,gledam neka dva legiona jedan sa 240hz osvezavanjem sa rtx 4060 a drugi sa 165hz sa rtx 4070 ,vidim da su obe grafike prilicno slabe u toj rezoluciji,prosek oko 50/60fps u testovima (pretpostavljam native bez dlss i Framegen),kad ukljucite na 2k ovu kombinaciju dlss i framegen. koji je neki prosecan fps,ovaj legionar sa 240hz ekranom mi je poprilicno besmislena kupovina to ni sa 4090 ne bi dobio
4070 je za 10-15% bolja od 4060 a obe imaju stu kolicinu vram-a koja nije dovoljna za 2K geming. Obe graficke su predvidjene za FHD gejming sto se tice najnovijih igara. Po meni jedino ima smisla konfiguracija legion laptopa (makar polovna) sa i7-14700HX uz RTX 4080 12GB koj je za 50-60% jaca od 4070.
 
Poslednja izmena:
@djape08 dobro predpostavljaš...sa dlss i fg računaj nove moderne naslove do 90fps (naravno ako ne koristiš rt). Edit: kolega iznad lepo objasnio...mada sam i ja pisao isto par strana ranije.

Ja juče prodao legion slim 5 (p.s. čestitam kolezi sa foruma na dobroj kupovini) pa sam sad u novoj gabili pošto kum za par dana ide u USA (neplanski se sve namestilo); voljan da mi ponese nešto (imam tu sreću u životu), pa sad obzirom na moju "bolest" umesto HP elitebook 840 zadnje gen koji sam meračio ovde na KP da uzmem, počeo sam da gledam, merkam i razmišljam izmedju novog Legiona 7i (onaj prelepi beli sa i7 14700HX i 4060; trenutno na akciji 1449$) i Yoga Pro 9i (I9 ultra 185H i 4060)...evo pametan nisam. Verovatno će presuditi šta bude aktuelno i na akciji u tom momentu kad bude tamo.
Ovde pogledaj koji su laptopovi na popusti u USA.
 
4070 je za 10-15% bolja od 4060 a obe imaju stu kolicinu vram-a koja nije dovoljna za 2K geming.Obe graficke du predvidjene za FHD gejming sto se tice najnovijih igara. Po meni jedino ima smisla konfiguracija legion laptopa (makar polovna) sa i7-14700HX uz RTX 4080 12GB koj je za 50-60% jaca od 4070.
Razlika je pre 7-10 posto (retki slučajevi gde je 15), zato ni ne gledam 4070 modele jel su uglavnom 300+ dolara skuplji; totalno ne isplativo. Bar da ima 12gb pa bi bilo smisla. Legion pro 7i sa 4080 bi sigurno uzeo da nisam dobio bebu nedavno, ovako bi samo stojao i skupljao prašinu...manji i lakši bar mogu da koristim uveče na sebi za surf i gledanje filmova. Naravno odma računam i da ću ga prodavati vrv za par meseci pa i tu gledam na kom modelu mogu da ne izgubim (eventualno zaradim nešto).
Sve igram na externom asusu 27" u 2560x1440
Ovde pogledaj koji su laptopovi na popusti u USA.
Gledam naravno, mada mi je bestbuy trenutno jedina mogućnost, nmg da cimam čoveka previše.
 
Razlika je pre 7-10 posto (retki slučajevi gde je 15), zato ni ne gledam 4070 modele jel su uglavnom 300+ dolara skuplji; totalno ne isplativo. Bar da ima 12gb pa bi bilo smisla. Legion pro 7i sa 4080 bi sigurno uzeo da nisam dobio bebu nedavno, ovako bi samo stojao i skupljao prašinu...manji i lakši bar mogu da koristim uveče na sebi za surf i gledanje filmova. Naravno odma računam i da ću ga prodavati vrv za par meseci pa i tu gledam na kom modelu mogu da ne izgubim (eventualno zaradim nešto).

Sve igram na externom asusu 27" u 2560x1440

Gledam naravno, mada mi je bestbuy trenutno jedina mogućnost, nmg da cimam čoveka previše.
Ako na toj rez sa 4060 sa dlss&FG guras do 90fps,zbog cega onda nije dovoljno 8gb vram za 2k?
 
Ja se nism žalio ni u jednom momentu da mi nešto fali...predpostavljam za one koji vole ultra/extreme da teraju sa RT da neće da može, al to svejedno nikada upalio nisam.
 
Nazad
Vrh Dno