Šta je novo?

Lenovo Legion Laptopovi (5, 7, 9, PRO, SLIM)

Težina i dimenzije prvi benefiti koji mi padaju na pamet. Po tome što si napisao ne treba ti za ništa, ali ako odlučiš tamo negde gde samo radiš da se ponekad i igraš, e onda ćeš shvatiti poentu i korist od pomenutoga.
Imas li jos neki od 65W i mozda od 100W pa da provrtis neki benchmark da uporedis sa 140W da vidis koja je razlika? U sustini, ko bi se poigrao gde radi, da, samo meni nema neke upotrebne vrednosti. Ja sam ili max na 300W ili samo da mi nesto odrzava da se ne prazni baterija :)
 
Pa generalno imam i 100w, mogu probati kad navatam vremena da vidim kako se ponašaju pri istom setapu oba. Generalno na 100w sam igrao Horizon Zerro Down i baterija je lagano išla u minus iako je bio uboden taj punjač. Videću sa novim kako ide.

I da. Slažem se da ko ide na put uglavnom nosi mali za posao, ali eto, meni se desilo da odem na divčibare na odmor prošle god, bila kiša skoro po celi dan i da nisam imao da peglam Starfield usput, vrv bi poludeo ;)
 
Kad se desi takva situacija, smanjis malo detalje ili rezoluciju i radice i sa slabijim punjacem?
Pa u sustini, da. Kao da imas slabiji laptop i to je to. Mada je dovoljno jak i sa tim slabijim punjacem, super to radi.
Ja sam prvi put uzeo Legion 7 sa 3070 i R7 5800H, znaci razlika od 5 pro je bas ogromna u svemu. Od samog unboxing iskustva to izrade i kvaliteta materijala, bas je brutalan. Onaj RGB su mu odradili da prsti na sve strane 😅
 
Kad se desi takva situacija, smanjis malo detalje ili rezoluciju i radice i sa slabijim punjacem?
Nema to neke veze sve dok si na istom profilu kontam...on vuče isto struje nezavisno od podešavanja; ono što može da znači je da npr sa balanced prebaciš na silent profil gde će u tom slučaju biti ograničen na manje vati, a tu će onda značiti ukoliko si smanjio detalje

@DeonTuck kažem ja da je 7 skroz druga liga...samo je pitanje isplativosti u celoj priči, jel performanse su tu negde kao i na 5, ali zato hardver 🙌❤️
 
Nema to neke veze sve dok si na istom profilu kontam...on vuče isto struje nezavisno od podešavanja; ono što može da znači je da npr sa balanced prebaciš na silent profil gde će u tom slučaju biti ograničen na manje vati, a tu će onda značiti ukoliko si smanjio detalje

@DeonTuck kažem ja da je 7 skroz druga liga...samo je pitanje isplativosti u celoj priči, jel performanse su tu negde kao i na 5, ali zato hardver 🙌❤️
A ybg, imas performanse iste i na TUF i na ROG Scar Strix, ali nije dzabe ovaj drugi 2x skuplji. Isti motor i u bmw 3 i u bmw 7, ali klasa je klasa 💘
Evo neka slicica:
 

Prilozi

  • 20240312_223533.jpg
    20240312_223533.jpg
    98.9 KB · Pregleda: 28
  • 20240312_223223.jpg
    20240312_223223.jpg
    170.9 KB · Pregleda: 27
  • 20240312_222607.jpg
    20240312_222607.jpg
    107.2 KB · Pregleda: 27
  • 20240312_222450.jpg
    20240312_222450.jpg
    276.5 KB · Pregleda: 26
Nema to neke veze sve dok si na istom profilu kontam...on vuče isto struje nezavisno od podešavanja; ono što može da znači je da npr sa balanced prebaciš na silent profil gde će u tom slučaju biti ograničen na manje vati, a tu će onda značiti ukoliko si smanjio detalje

@DeonTuck kažem ja da je 7 skroz druga liga...samo je pitanje isplativosti u celoj priči, jel performanse su tu negde kao i na 5, ali zato hardver 🙌❤️
Jasno, ali ako zakljucas na 60FPS VSYNC-om ili kako vec nece se opterecivati, samim tim ce i manje da trosi. Ovo u slucaju da si sa manjem punjacem naravno.
 
A ybg, imas performanse iste i na TUF i na ROG Scar Strix, ali nije dzabe ovaj drugi 2x skuplji. Isti motor i u bmw 3 i u bmw 7, ali klasa je klasa 💘
Evo neka slicica:
Jeste samo isti motor u 3ci i u 7ci, trojka ide ka djavo. :D
 
Obzirom da sam presao sa Legion 5i Pro 2022 model na Slim 5 14" 2023 jos uvek sam impresioniran dimenzijama, lakocom i pre svega OLED ekranom i tek sada shvatam zasto svi sa YT koji su probali isti teska srca se vracaju na bilo sta drugo. Jos uvek sam u procesu instalacije i vracanja bekapa pa cu za kojih dan verovatno nesto vise napisati o samom laptopu. Ovako generalno, kontam da sam izgubio 10-15% po pitanu sirovih CPU i GPU performansi (imao I7 12700H i 3070TI, sada R7 7840HS i 4060) ali zato Tezina, Oled, Fingerprint, Otvaranje ekrana do gotovo 180 stepeni, pa cak i frame generation, su sve ono sto mi je falilo za gotovo savrsen laptop, da ne spominjem ciglu za punjenje 200% manju (mada ajd, imao sam i na starom zamenski 135W lenovo charger).
Da li ima razlike (i kolike) u buci (u sva tri moda) i toploti same tastature tokom igranja izmedju 5 Pro i Slim 5 modela?
 
Nažalost nemam ih jedan pored drugog pa da mogu pouzdano da ti odgovorim na to pitanje. Povrh svega, ugasio sam boost na slim modelu tako da procesor ne prelazi 3.8ghz, samim tim je drastično hladniji od intela na 5i pro koji sam imao ranije. Takođe, rtx 4060 koji sada imam gubi minimalno u performansama kada spustim sa performance u balanced mod, tako da praktično sve igram na balanced, dok je kod 5i pro i 3070 bilo baš velike razlike i uvek sam zahtevnije igre igrao u performanse modu, samim tim je bio značajno glasniji.
 
Pitam, jer me jako svrbi da kupim pro 5 sa 4060 grafikom (umesto desktopa), iako dosad nikad nisam imao gamerski laptop (pa ni licni laptop, osim poslovnog :D). Pa reko da li bih pogresio ako bih uzeo pro verziju umesto slim, koju veoma hvalis :)

Samo se bojim da bi me buka i vrelina laptopa jako razocarale (iako ih ocekujem). Svakako bih i ja iskljucio boost (na kojim procesorima to moze, intel ili amd?) i najcesce bih ga drzao u quiet modu, na ustrb performansi. Samo da one bas drasticno ne kljoknu, ali valjda ne bi sa 4060 grafikom. Jos bi manje sa 4070, al takvi su retki u nasim radnjama ili dosta skuplji..
 
Pitam, jer me jako svrbi da kupim pro 5 sa 4060 grafikom (umesto desktopa), iako dosad nikad nisam imao gamerski laptop (pa ni licni laptop, osim poslovnog :D). Pa reko da li bih pogresio ako bih uzeo pro verziju umesto slim, koju veoma hvalis :)

Samo se bojim da bi me buka i vrelina laptopa jako razocarale (iako ih ocekujem). Svakako bih i ja iskljucio boost (na kojim procesorima to moze, intel ili amd?) i najcesce bih ga drzao u quiet modu, na ustrb performansi. Samo da one bas drasticno ne kljoknu, ali valjda ne bi sa 4060 grafikom. Jos bi manje sa 4070, al takvi su retki u nasim radnjama ili dosta skuplji..
Uvek mozes sve da podesis. Imas i posebacn 3rd party app za LEgion racunare pa mozes da podesis fan curve kako god zelis. Kontam da kad igras nesto da ti ne smeta malo vise vent da se cuje jer ces imati slusalice ili ce biti pojacan zvuk.

Koliko god da je vruc laptop, obicno oko WSAD nije topao. Ako drzis na kolenima, onda ti nista nece pomoci, nije za to namenjeno, a i ne valja da pravis kajganu. Ako kupujes polovan, idi isprobaj, ako kupujes nov, onda sta znam. Kontam bices zadovoljan svakako.
 
Pitam, jer me jako svrbi da kupim pro 5 sa 4060 grafikom (umesto desktopa), iako dosad nikad nisam imao gamerski laptop (pa ni licni laptop, osim poslovnog :D). Pa reko da li bih pogresio ako bih uzeo pro verziju umesto slim, koju veoma hvalis :)

Samo se bojim da bi me buka i vrelina laptopa jako razocarale (iako ih ocekujem). Svakako bih i ja iskljucio boost (na kojim procesorima to moze, intel ili amd?) i najcesce bih ga drzao u quiet modu, na ustrb performansi. Samo da one bas drasticno ne kljoknu, ali valjda ne bi sa 4060 grafikom. Jos bi manje sa 4070, al takvi su retki u nasim radnjama ili dosta skuplji..
Hvalim ja i pro, oba su odlicna da se razumemo samo svaki ima svojih prednosti i mana, pisao sam vec zasto je meni slim bolja opcija. Boost se iskljucuje na AMD preko registrija, a za intel mislim da throttle stop moze da odradi isto ali sa tim se stvarno nikada nisam igrao. U silent (odnosno quiet modu kako ti kazes) definitivno kljokaju performanse bas koju god seriju da uzmes, ali je na seriji 4 neke starije naslove jos uvek moguce igrati bez problema. Generalno koji god laptop da uzmes budi spreman na buku i zagrevanje samo je pitanje u kojoj meri si sposoban da podnosis i kojim performansama ces da se zadovoljis.
 
Uvek mozes sve da podesis. Imas i posebacn 3rd party app za LEgion racunare pa mozes da podesis fan curve kako god zelis. Kontam da kad igras nesto da ti ne smeta malo vise vent da se cuje jer ces imati slusalice ili ce biti pojacan zvuk.

Koliko god da je vruc laptop, obicno oko WSAD nije topao. Ako drzis na kolenima, onda ti nista nece pomoci, nije za to namenjeno, a i ne valja da pravis kajganu. Ako kupujes polovan, idi isprobaj, ako kupujes nov, onda sta znam. Kontam bices zadovoljan svakako.
Da, znam za taj softver, samo ne bih da "pogasim" ventilatore, a racunar da se sprzi :)
Meni mozda i ne bi smetala tolika buka, ali bi ljudima oko mene :) zato bi uglavnom i bio u quiet modu. A naravno da ga ne bih drzao u krilu il slicno.
 
Da, znam za taj softver, samo ne bih da "pogasim" ventilatore, a racunar da se sprzi :)
Meni mozda i ne bi smetala tolika buka, ali bi ljudima oko mene :) zato bi uglavnom i bio u quiet modu. A naravno da ga ne bih drzao u krilu il slicno.
Ma ne da ugasis, nego da podesis krivu da konstantno radi na odredjenom broju ako ne zelis da predje odredjeni RPM segment. Takodje, neki cooling pad uzmes koji mu pomogne dodatno i bude to ok. Sve zavisi od workloada, naravno.
 
Hvalim ja i pro, oba su odlicna da se razumemo samo svaki ima svojih prednosti i mana, pisao sam vec zasto je meni slim bolja opcija. Boost se iskljucuje na AMD preko registrija, a za intel mislim da throttle stop moze da odradi isto ali sa tim se stvarno nikada nisam igrao. U silent (odnosno quiet modu kako ti kazes) definitivno kljokaju performanse bas koju god seriju da uzmes, ali je na seriji 4 neke starije naslove jos uvek moguce igrati bez problema. Generalno koji god laptop da uzmes budi spreman na buku i zagrevanje samo je pitanje u kojoj meri si sposoban da podnosis i kojim performansama ces da se zadovoljis.
Jasno. Hvala puno na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
A kada to bude i šta to znaci za naše prodavnice? Ili se tu mislilo iskljucivo na trgovce sa KP ili ljude koji žive u USA?
 
Preko firme u Katanićevoj ulici (da je ne reklamiram), bez problema, možeš da naručiš bilo koji Lenovo Legion laptop sa uračunatim popustima i/ili akcijama kada isti budu dostupni.
Direktno uvoze laptopove u Srbiju iz svog magacina u Americi.
 
Preko firme u Katanićevoj ulici (da je ne reklamiram), bez problema, možeš da naručiš bilo koji Lenovo Legion laptop sa uračunatim popustima i/ili akcijama kada isti budu dostupni.
Direktno uvoze laptopove u Srbiju iz svog magacina u Americi.

Ima i onaj lik sa KP donosi. Proveren.
Ali hvala za info.
 
Sto bre? Pusti pm.
 
Ispalio me za neki g14 nedavno, baš se neozbiljno poneo. Mislim da je za nekoga postovao oglas, ali kako god. Ovaj novi legion 7i je praktično savršen laptop po mojim kriterijumima, biće odlična kupovina kad bude na akcijama.
 
Pozdrav, zanima me jedan legion laptop sa KP-a koji ima RX 6600M 8GB graficku po ceni od 950e. Kakva je to graficka i da li je bolja od RTX 3060 6GB?
 
Ispalio me za neki g14 nedavno, baš se neozbiljno poneo. Mislim da je za nekoga postovao oglas, ali kako god. Ovaj novi legion 7i je praktično savršen laptop po mojim kriterijumima, biće odlična kupovina kad bude na akcijama.
O kome pričaš .. ? Nadam se da nije kolega letes, jer je on baš profi.
 
Nazad
Vrh Dno