Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

Uspeo sam i ja da otkljucam,radi kako treba.E sad,jedno kratko pitanje: Hocu da uzmem WD My Book World Edition koji ima LAN koji bi ubo u bezicni ruter tako da svi ostali racunari u kuci vide sadrzaj na tom disku.Tako kontam,jel dobro?
HDD bi preko USB povezao na TV i moglo bi istovremeno da se gleda sa TV i preko rutera,npr. film na TV a muzika na laptopu?
I trece,da li bi preko rutera mogao da prebacujem filmove sa racunarara na WD,za gledanje na TV?
Hvala.
 
Da, ustekas LAN kablom My Book u port bezicnog rutera.

Da, to je prednost mreznog diska kao sto je My Book, ti ga povezes i sa ruterom i USB-om na televizor, pod uslovom da su ti blizu ruter i tv, tacnije ne moraju, ti mozes da razvuces koliko hoces dugacak LAN kabl od njega do rutera, samo ti je uslov da ti stoji My Book pored televizora, jer ne mozes da produzis USB kabl, kapiras? :)

Upravo, ti bezicno povlacis muziku sa diska, i slusas je na laptopu, dok u isto vreme tv povlaci film i pusta ga bez problema.

Ne vidim zasto ne bi mogao, cim si ukljucio My Book u ruter dobio si mrezu sa njim. Ti preko mreze prebacis film na njega, pa ga tv procita. E sad da li tv u realnom vremenu skapira novu stvar na disku i pojavi se tamo u listi ili ces morati da iskljucis pa ukljucis usb iz tv-a da on skapira to ne znam.
 
Mislim da sam skontao...samo jos da potvrdim.
Da li cu moci sa mog racunara,koji je putem wirelles kartice povezan sa bezicnim adsl ruterom a ovaj putem LAN -a sa WD,da prebacim film na WD?
Kako ce se tu koji disk i sta videti?
 
Evo za one koji su izvan Srbije, i/li ne mogu da nadju Hamu, uspio sam da otkljucam LG 32LD420 sa daljinskim Thomson ROC4206.

Postupak je sledeci:

Podesite daljnski na kod LG-a 0119

zatim uperite daljinski ka TV-u, pritisnete dugme setup i onda dugme -/--

Nakon toga pojavice se enter password meni na TV-u, tj. ulaz u servis meni :)

Daljinski Thomson se u Banjaluci moze kupiti na spratu RK Merkator u naselju Starcevica, prodavnica Omega, ali vjerovatno ga imaju i druge Omega radnje u BiH.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Imam problema sa zvukom. Kada pustim film preko usb-a sve ide normalno, ali kako film odmice tako se povecava desinhronizacija zvuka..da bi negde posle 45min bila cak i dobrih par sekundi. Ako zaustavim film (stop) i onda ga ponovo pustim od istog mesta, sve je ok ponovo. Da li je neko imao slicnih problema?
Isti problem se javlja i za divx i za Hd filmove.

p.s. Ne koristim nikakve dodatne zvucnike vec one u tv-u ;)

to se desva samo ako koristis flesku koja nije high speed pa ne moze dovoljno da isporuci informacije tv-u...tako je i kod mene kad ubacim high speed flesku lagano mogu da odgledam ceo hd film a kad ubacim obicnu ne samo da se javlja desinhronizacija zna cak i da secne film i da meni je fleska u NTFS ne u fat32 :D
 
Ajde ljudi pomozite da i ja otlkljucam usb na svom 32LH2000.
Skinuo sam i remote, sledio detalnja uputstva.

Pod tackom "11. Pritisnite 2 i držite taster pritisnut sve dok se ne pojavi polje za upis lozinke (password) na tv-u. Nemojte odustajati ako vam odmah ne uspe, približavajte ili odaljite vaš uređaj od tv-a, ako se i dalje ništa ne dešava u ociji SETTINGS menjajte TRANSMISSION METHOD pa ponovite postupak"

Naravno da se na mom ekranu nista ne pojavljuje.

Int me sledece, 1.u kom delu ekrana LG 32LH2000 treba biti uperen infrared?
2.gde se nalazi opcija SETTINGS gde bih mogao da promenim TRANSMISSION METHOD, kako bih ponovio postupak?

Koristim Nokiu e65 koja se nalazi na listi podrzanih telefona.
 
Zaboravih da pitam malopre.
Da li ima neke veze to sto je "menu" na TV-u na srpskom.
Negde sam procitao da treba da bude selektovan hrvatski?
 
to se desva samo ako koristis flesku koja nije high speed pa ne moze dovoljno da isporuci informacije tv-u...tako je i kod mene kad ubacim high speed flesku lagano mogu da odgledam ceo hd film a kad ubacim obicnu ne samo da se javlja desinhronizacija zna cak i da secne film i da meni je fleska u NTFS ne u fat32 :D

Kolika brzina citanja treba da bude da bi sve bilo ok? I da li treba da bude formatirana u NTFS?
 
Ajde ljudi pomozite da i ja otlkljucam usb na svom 32LH2000.
Skinuo sam i remote, sledio detalnja uputstva.

Pod tackom "11. Pritisnite 2 i držite taster pritisnut sve dok se ne pojavi polje za upis lozinke (password) na tv-u. Nemojte odustajati ako vam odmah ne uspe, približavajte ili odaljite vaš uređaj od tv-a, ako se i dalje ništa ne dešava u ociji SETTINGS menjajte TRANSMISSION METHOD pa ponovite postupak"

Naravno da se na mom ekranu nista ne pojavljuje.

Int me sledece, 1.u kom delu ekrana LG 32LH2000 treba biti uperen infrared?
2.gde se nalazi opcija SETTINGS gde bih mogao da promenim TRANSMISSION METHOD, kako bih ponovio postupak?

Koristim Nokiu e65 koja se nalazi na listi podrzanih telefona.


"U KOM DELU EKRANA?" auuu ..pa ne trebas da uperis u ekran, nego u dugme u donjem desnom uglu koje ti svetli crveno/plavo u zavisnosti da li je upaljen/ugasen.

Ja sam morao bukvalno da prislonim telefon, tj. infrared port telefona iznad dugmeta... probaj ovako, mora da radi..
 
nemaju svi telefoni jednako jak infrared... neki zrace jace, neki slabije.. da zlo bude vece, novi - moderni telefoni cak ni nemaju infrared port.. samo stariji modeli... moj novi htc hd2 (naravno) nema infrared, ali zato ima sve ostalo...

moj stari qtek s100 je mogao da upravlja televizorom sa 2 metra daljine i to sa prednje strane, dijagonalno jos i manje... jedan drugi htc telefon starije generacije je dobacivao do televizora sa 4-5 metra, a postoje i modeli kao sto je gore navedeno, koje moras bukvalno da prislonis uz infrared receiver na TV da bi komande bile poslate/primljene...

zavisi od slucaja do slucaja
 
Hvala malimilan, od tebe sam i ocekivao odgovor, posto vidim imamo isti TV
Jos juce sam otkljucao USB.
Pretpostavljao sam da je u donjem desnom uglu, ali posto sam duze vremena pokusavao, bez uspeha poceo sam da sumnjam da se tamo i nalazi. :d

Trebalo je samo promeniti u telefonu settings - ir mode - mode1
 
Potrebna mala pomoć: molio bih da mi pročitate podešavanja za ADC kalibraciju (MENU+MENU, opcija 2. ADC DATA) za sve tri varijante: 480i, 1080p i RGB, za 32LH 5000. displej LGD Vidi sliku

Poželjno što više kombinacija uz napomenu za koji je model TV-a (ako su drugi modeli u pitanju). Mislim da je važno samo da je LGD displej.

Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam skontao...samo jos da potvrdim.
Da li cu moci sa mog racunara,koji je putem wirelles kartice povezan sa bezicnim adsl ruterom a ovaj putem LAN -a sa WD,da prebacim film na WD?
Kako ce se tu koji disk i sta videti?

Ma možeš nego su generalno LAN diskovi jako spori. Ako gledaš ripovane filmove od 700MB nije strašno, prebacivanje traje nekoliko minuta.

Ali ako hoćeš DVD ili HD ripove od par giga bežično da guraš... zaboravi... mislim da ćeš se smoriti istog momenta.
 
Imam LG LH 2000 i SBB kablovsku televiziju pa me interesuje da li neko sa ovim modelom TV-a koristi el. programski vodic ili slusa radio kanale.
Moj kolega ima Sony TV i SBB kabl. i koristi EPG bez problema.
Da li je to razlika izmedju samih Tv-a ili.....
 
Poslednja izmena:
kupljen LG 32 LD 550 - usb(movie)-može ili ne. radio oko 300 sati. strah zbog garancije. hvala svima.
 
Potrebna mala pomoć: molio bih da mi pročitate podešavanja za ADC kalibraciju (MENU+MENU, opcija 2. ADC DATA) za sve tri varijante: 480i, 1080p i RGB, za 32LH 5000. displej LGD Vidi sliku

Poželjno što više kombinacija uz napomenu za koji je model TV-a (ako su drugi modeli u pitanju). Mislim da je važno samo da je LGD displej.

Unapred hvala

Zar baš niko nije raspoložen da prosledi podešavanja?
 
Nisam uspjela pronaci da li negdje vec pise, ali zna li neko kako da izaberem dtv na LG 32LD350 u Banja Luci?
Je li fazon u izboru zemlje ili sta?
 
Pokusala sam i Germany, i Hrvatsku i Svedsku, i UK... i nece
Cak mi su losi i ovi nasi, pa je vjerovatno nesto do antene, mada je na starom tv-u sve bilo ok. Najbolje da zovem strucnjake za to :)
 
Stavi finsku i radi OK.
Kod mene je lh2000 i i gledam sve digitalne od "Blica" za dz.
pozz iz Rosulja
 
Na 32ld320 sa prvobitnim fw 3.63 je uspelo posle downgrade-a. A pročitah da vraćanje 3.63 fwa nije preporučljivo, te vratih 3.55 za svaki slučaj.
 
LG 32 LD 550 - usb otključan zahvaljujuči dobrim ljudima Jeri i Gizmoru. (da ne zaboravim i XWoLfa)
Malo bilo problema sa nabavkom daljinca ali nađen je u Našicama.
Veliko HVALA još jednom.
 
Nazad
Vrh Dno