Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

gle cuda

danas sam razgovarao sa nekim likom koji mi kaze da Tv LG ako nece da udje u service menu preko nekih kombinacija dugmica onda u 95% slucajeva ima skriveno dugme u daljincu!!!
I ja ti danas otvorim moj daljinac kad gle cuda 3 skrivena dugmeta(tj. nemaju rupu na daljinskom pa se i nevide.
Prvo dugme je za podesavanje sleep mod-a (vreme)
Drugo je za prebacivanje stereo/mono
trece izbaci koji kanal trenutno gledate.
Mozda ipak postoji nada za nas baksuze sa 37LG2000 tv-om

Ako neko neveruje imam i slike od daljinca.
 
Ajde okaci slike, zvuce mi zanimljivo ti skriveni dugmici :)

Zasto su oni inace skriveni? To su sve standardne funkcije koje televizor treba da ima. Ostacete i dalje baksuzi jer ne vidim kako to menja bilo sta hehe :)
 
Evo dve slike nisu bas sjajne ali bolje ista nego nista moguce da je neka kombinacija skrivenih dugmica ulazak u servisni mod :)




Uploaded with ImageShack.us
 
Odlicno :D

Veruj mi, nemaju ti dugmici nikakve veze sa ulaskom u servisni meni. Ti inace i bez njih mozes da udjes u "skrivene opcije" servisnog menija, ali nemas sta tu da promenis da bi otkljucao video player, jer ta opcija nije moguca na LG2000 kao sto rekoh.
 
Pozdrav narode
Resio sam da moj lg 2100 otkljucam,ali kad sam downgredovo fimware na 3.15 udjem u service menu i kad odem na tool option 3 nemogu da udjem u njegove opcije vec mogu samo da promenim broj koji mi stoji pored 1440
Znal neko sta da radim citam vec 2 sata?
 
Ja mislim da postovi koji spominju downgrade firmwera i ulazak u servisni meni na ok+ok i menu+menu, trebaju da budu obrisani iz razloga sto bezveze unose konfuziju ljudima koji citaju temu od pocetka.

Ta metoda vise nije aktuelna ljudi, zaboravite je jer ne radi.

Aktuelne metode su:

http://forum.benchmark.rs/showpost.php?p=2299786&postcount=8

Shku, vrati firmware koji je bio i pokusaj ovim metodama, drugacije ne mozes.
 
POzz ljudi vidim tema napreduje..hehe nego jel neko napisao vec kakva su iskustva sa m2ts.kako ih pusta USB player imam HDD externi pa bih poskidao neke krupne filmove tipa blu-ray og 40-ak GB,da vidimo i to cudo ..da li ih pusta ili mora da su mkv,ja mislim da sam video negde da moze i da ih pusta ali ne secam se vec gde .. .. u svakom slucaju hvala na odgovoru :)

Evo da i ja doprinesem malo ovoj temi, pošto je i ona meni puno pomogla.
Ponosni sam vlasnik 37 lh3000 i sve funkcionise besprekorno što se tiče USB-a, filmova ..., zahvaljujući Wolf-u koji je pokrenuo ovu temu.;)

Medjutim ja sam otisao korak dalje od tebe i skinuo sam Gospodara prstenova u BR formatu tj ekstenzija video zapisa .m2ts i televizor nije mogao da ga pročita.
Nisam zalazio u veću dubiozu i pretragu po internetu šta je razlog jer iskreno da ti kažem nemam ni vremena.
Jedini je način da BR film pokreneš sa računara i preko HDMI-ja baciš na naravno LG TV.
Ja sam se oduševio i slikom i tonom.:cigar:

Nadam se da sam pomogao, pozdrav svim posetiocima teme.
 
pozdrav

Jel moguce srediti listu kanala ako mi nije otkljucan usb na neki drugi nacin.....

Znaci nema potrebe vracati softver 3.15 ako ides u service meni preko telefona?
 
Nisam pregledao celu temu,ako neko tašno na kojoj strani je sledeći problem,ili ako može da mi pomogne,bio bih izuzetno zahvalan
Imam LG lh2000,i svaki put kada ga palim on mi ne uključuje program sa antene,već AV1 pa moram da prebacujem na antenu.
Da li je nako imao sličan problem?
Hvala unapred
btw sve ovo što ste ranije rekli mi je izuzetno pomoglo,usb je aktiviran,radi kao veliki
 
Nisam pregledao celu temu,ako neko tašno na kojoj strani je sledeći problem,ili ako može da mi pomogne,bio bih izuzetno zahvalan
Imam LG lh2000,i svaki put kada ga palim on mi ne uključuje program sa antene,već AV1 pa moram da prebacujem na antenu.
Da li je nako imao sličan problem?
Hvala unapred
btw sve ovo što ste ranije rekli mi je izuzetno pomoglo,usb je aktiviran,radi kao veliki

Mislim da u servisnom meniju imas opciju koji ulaz hoces da bude glavni.
 
Unapred da se izvinim svim forumasima, nije da nisam citao temu od pocetka, ali da listam sad 127str stvarno ne mogu :D Secam se da sam davno procitao nesto oko ovih firmware i cuda...Koliko sam ukapirao 3.15 radi ok, sve preko toga je trebalo downgradovati (bar je takva prica bila ranije), a ono sto mene interesuje je sta se desava sa starijim firmwarom.
Ja imam 42ld450 sa 3.01.13 fw. Je l moze ili ne moze? :)))
 
...
nije to isti model...
te oznake su za drugu seriju televizora/hardwera...
u osnovi moze divx/mkv, ali nemoj slucajno da stavljas taj stari firmware na taj televizor, moci ces da ga bacis posle

tvoj televizor je novi model iz 2010 godine..
nisam samo siguran da li je baziran na starom hardweru ili je novi hardwer... nemoj nista da diras dok neko ne potvrdi..

ja sam malo izasao iz cele price, posto ne pratim bas mnogo modele iz 2010. godine...
 
Unapred da se izvinim svim forumasima, nije da nisam citao temu od pocetka, ali da listam sad 127str stvarno ne mogu :D Secam se da sam davno procitao nesto oko ovih firmware i cuda...Koliko sam ukapirao 3.15 radi ok, sve preko toga je trebalo downgradovati (bar je takva prica bila ranije), a ono sto mene interesuje je sta se desava sa starijim firmwarom.
Ja imam 42ld450 sa 3.01.13 fw. Je l moze ili ne moze? :)))

moze ako imas hamu u tool opcijama menjas divx sa 0 na 1 i uzivas u mkv-u bez dts-a samo ac3. nista ne diraj firmware sve radi normalno imao sam taj tv do skoro.
 
Nisam ni planirao da menjam firmware nego rekoh cisto da spomenem koji je :)
Hvala na info. Kupujem hamu pa cu javiti kako je proslo ;)
 
Ako bi neko bio ljubazan da skine ovaj mali filmic http://www.megaupload.com/?d=XFWFNCNR.
To je snimak sa kamere i u pitanju je AVCHD u .mts extenziji. Ako bi neko probao da ga pusti sa usb-a na nekom od LH ili LD modela. Mislim da nece raditi ali bih voleo da se proba. Hvala unpred.
 
Ako bi neko bio ljubazan da skine ovaj mali filmic http://www.megaupload.com/?d=XFWFNCNR.
To je snimak sa kamere i u pitanju je AVCHD u .mts extenziji. Ako bi neko probao da ga pusti sa usb-a na nekom od LH ili LD modela. Mislim da nece raditi ali bih voleo da se proba. Hvala unpred.

LH2000 ne prepoznaje. Od tih "redjih" formata gledao sam neki dokumentarac CNBC-a, bio je .ts, 1080i
 
Ljudi imam problem sa konvertovanjem DTS-a u AC3..do sada sam prebacio preko 100 fajlova ali ovaj jedan me muci u PM.Koristim MKV2AC3 vec duze vreme i program je super ali ovaj fajl nikako da konvertujem..u pitanju je standardni mkv sa dts 48000hz 6ch i nece pa nece..kao zavrsi mi program sve ali u folderu nema nista gde bi trebao da bude konvertovan..JEL IMAO NEKO SLICNIH PROBLEMA I KAKO IH JE RESIO??? POZZz
 
Uspesno otkljucan Lg 42ld450 prema uputstvu odavde. Nego, sad mene zanima sledece, da li mogu da proturim 1080p mkv (od cirka 12-13gb) kroz flash ili bih to morao da vucem sa usb hdd-a?
 
USb koji je formatiran FAT32 može snimiti fajl koji je manji od 4gb. NTFS5 može MNOGO veće 16eb. http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm ili http://en.wikipedia.org/wiki/NTFS

Moje iskustvo sa NTFS formatiranim flash-om od 32gb je da povremeno pobrljavi i sve izgubi (iako sam striktno poštovao proceduri vađenja). Sad je FAT32 i ponekad ga "čupam na živo" bez problema kao i sve manje.
 
Poslednja izmena:
Znam za fat32 ogranicenje, nisi me razumeo. Mislio sam da li flash/usb hdd moze da isporuci dovoljan protok (bitrate) za pustanje 1080p filma?
 
Sigurno je vec ovo neko pitao , ali nisam uspeo da nadjem na ovom forumu .... Da li LH3000 (42) ima ugradjen digiralni tjuner za RTS digital kanale , juce sam video kod prijatelja koji ima LH3000(37) kupio mesec dana posle mene da moze da bira prilikom manual pretrazivanje kanala da li hoce analogne ili digitalne , kod mene toga nema kako ja vidim..
 
Sigurno je vec ovo neko pitao , ali nisam uspeo da nadjem na ovom forumu .... Da li LH3000 (42) ima ugradjen digiralni tjuner za RTS digital kanale , juce sam video kod prijatelja koji ima LH3000(37) kupio mesec dana posle mene da moze da bira prilikom manual pretrazivanje kanala da li hoce analogne ili digitalne , kod mene toga nema kako ja vidim..

Da ima samo za zemlju stavi Hrvatsku i naći će sva 4 na 27 kanalu:

RTS 1
RTS 2
RTS Digital
RTS HD

na poslenjem RTS HD samo utakmice idu u HD
recimo juče utakmica Srbija - Estonija.

znači zemlja Hrvatska, jezik srpski.
 
Ljudi imam problem sa konvertovanjem DTS-a u AC3..do sada sam prebacio preko 100 fajlova ali ovaj jedan me muci u PM.Koristim MKV2AC3 vec duze vreme i program je super ali ovaj fajl nikako da konvertujem..u pitanju je standardni mkv sa dts 48000hz 6ch i nece pa nece..kao zavrsi mi program sve ali u folderu nema nista gde bi trebao da bude konvertovan..JEL IMAO NEKO SLICNIH PROBLEMA I KAKO IH JE RESIO??? POZZz

imas program audio converter.. nadji ga.. pominjan je ovde...
on radi bez greske
mkv2ac3 je dobar, ali ne savrsen ima bagove sitne tu i tamo.. da si citao sve postove nasao bi deo gde komentarisemo upravo to, ukljucujuci i licno mene..

problem je, verovatno, u tome sto pjedini mkv filmovi imaju DTS zvuk koji je trueDTS ili losless oblik doticnog formata.. (takvi DTS daju jos veci kvalitet, koji je upitan, jer je vidljiv samo na instrumentima.. nase usi to ne registruju.. a zauzvrat trosi mnogo vise prostora...) audioconverter konvertuje i takve bez problema u 448kbps 5.1 ac3 format... a mkv2ac3 se "muchi"... KAO sto si i sam imao prilike da vidis :)
 
Ako bi neko bio ljubazan da skine ovaj mali filmic http://www.megaupload.com/?d=XFWFNCNR.
To je snimak sa kamere i u pitanju je AVCHD u .mts extenziji. Ako bi neko probao da ga pusti sa usb-a na nekom od LH ili LD modela. Mislim da nece raditi ali bih voleo da se proba. Hvala unpred.

Da ima samo za zemlju stavi Hrvatsku i naći će sva 4 na 27 kanalu:

RTS 1
RTS 2
RTS Digital
RTS HD

na poslenjem RTS HD samo utakmice idu u HD
recimo juče utakmica Srbija - Estonija.

znači zemlja Hrvatska, jezik srpski.

A jel znas mozda kako funkcionise za sbb kablovsku tj da li funkcionise? Ja sam stavio zemlja finska, i nasao mi je rts1 i onaj sbb info kao dtv kanale i 5 radio kanala. Imam opcije dtv kanali, radio kanali i kablovska. Ostali kanali kod dtv pisu samo nazivi ali kad prebacim na neki stoji mi da nema Cl modula.
 
lg 42ld450

Imam problema sa zvukom. Kada pustim film preko usb-a sve ide normalno, ali kako film odmice tako se povecava desinhronizacija zvuka..da bi negde posle 45min bila cak i dobrih par sekundi. Ako zaustavim film (stop) i onda ga ponovo pustim od istog mesta, sve je ok ponovo. Da li je neko imao slicnih problema?
Isti problem se javlja i za divx i za Hd filmove.

p.s. Ne koristim nikakve dodatne zvucnike vec one u tv-u ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno