Šta je novo?

LA Noire [PS3/x360]

Da na 360. Bas se pitam da li je PS3 verzija graficki losija kao sto je slucaj sa RDR.
 
Nije toliko ni RDR PS3 lošiji grafički od 360 verzije. Najviše su te razlike izražene u Mafia 2 i Bayonetta. Ali verujem da se vidi razlika u PS3 LA Noire verziji
 
Ma juce su potvrdili ovi iz Team Bondi da je igra pravljena prvo kao ekskluziva za PS3 pa su je onda prebacili na XBOX 360,ne vjerujem da je sad slabija na PS3 nego jaca
 
Izasao je i disk 2 :)

Graficki izgleda prilicno odlicno, i dalje su prisutne "zrnaste" senke na x360 verziji, u nekim situacijama zakasnelo ucitavanje tekstura (mada ja igram direktno sa diska, bez instalacije pa je mozda i to problem), osvetljenje i dinamicke senke odlicne, facijalna animacija perfektna i kao sto je receno tacno mozete da "citate" ljude prilikom razgovora i ispitivanja,. Desava se veoma primetno seckanje u ponekim scenama sa mnogo detalja i akcije ali kratko traje, pametno koriscenje blur-a tako da graficka prezentacija ostaje na nivou.

Igra je za sada linearna ali je grad ogroman i konstantno se nesto desava pa mozete malo razvlaciti glavni case uz sporedne, regularne, policijske misije. Koliko vidim za sada nemate svoju kucu vec se dani smenjuju a vi ste stalno na poslu :). Postoji dosta opcija za tezinu igre, tako da svako moze da prilagodi uslove sebi ( audio-vizuelni pokazivaci tragova, mogucnost preskoka zadatka ukoliko vise puta uzastopno pogresite negde, auto-aim...). Za pocetak sasvim odlican tempo i misije, napredovanje u cinove i kompleksnije slucajeve, mogu samo da zamislim kada krenu pravi slucajevi u odeljenju za ubistva :).
 
Poslednja izmena:
Pitanje: Sta se nudi za instalaciju? Jel mogu da se instaliraju sva 3 diska posebno ili se instalira samo prvi?
 
Na cemu? Xbox-u?

Koliko znam, svaki se instalira posebno. Tako je do sad bilo.
 
nisam nesto zadovoljan igrom.Ocajna kopija mafije(kao da se sale) plus neka fora CSI.Koliko se pricalo o ovome ocekivao sam mnogo.Presao sam prvi disk,sad idem na drugi.Uglavnom sve se nesto ponavlja,iste fore ,ali ajd da vidimo sta ce se desiti.Moguce da se neke price preklapaju( sa onom iz novina).
 
@spouk daj ne lupaj plus ti nista ne vjerujem ,plus igras pirata ovog remek djela
 
Kakve veze ima to sto je pirat? :p

Da nije uskracen za bog zna kakav feature? :p

Mene je bas zainteresovao sada , jer i sam planiram da uzimam ovu igru (za ps3) , pa me bas zanima sta jos ne valja?
 
Igram drugi disk vec neko vreme i dalje sam zadovoljan. Videcemo kako ce se odvijati prica.

Kad sam taman poceo da mislim kako su 4-5 ubistava koje resavam na isti kalup i sa slicnom mehanikom igranja, ispostavilo se sad da je sve te zrtve (zene) ubio isti serijski ubica po odredjenom sablonu koji je usput i smestio kljucne tragove tim likovima koji su prethodno uhapseni i optuzeni. Taj ubica je ustvari mozda povezan i sa Black Dahlia ubistvima. Izmedju slucajeva idu i flashbackovi iz vremena kad je Cole bio u ratu pa postoji neka sporedna prica u vezi sa dogadjajima iz njegove proslosti.
 
Poslednja izmena:
Ova igra i Mafija nebo i zemlja! Ovo mu vise dodje kao Police Quest! Fenomenalno za sada!
 
Potpuna ludnica. Ja sam oduševljen. Imao sam visoka očekivanja, ali su i ona nadmašena. Svaka im čast!
 
Znaci, 'Oops, Rockstar did it again!'? :)
 
Odgledao sam na gametrailers video review, ono je majstorija sta su napravili. Jedno pitanje vezano za igru, da li se mogu gaziti ljudi i pucati na njih? :D
 
Potpuna ludnica. Ja sam oduševljen. Imao sam visoka očekivanja, ali su i ona nadmašena. Svaka im čast!

Takodje. Neverovatno je koliko facijalne animacije mogu da povecaju realnost i udube vas u pricu :)
 
Znaci, 'Oops, Rockstar did it again!'? :)

Da, sad imaju - igru iz danasnjeg vremena koja te stavlja u ulogu kriminalca, igru iz krajnjeg perioda divljeg zapada sa razbojnikom koji i nije toliko losh i igru iz perioda odmah nakon drugog svetskog rata u ulozi veoma moralnog policajca a sve u open world okruzenju. Nije lose.
 
Jos samo da naprave nesto u fantasy i SCIFI okruzenju tipa:
makro na planeti Ursi Minor Beta, sa sve open world okruzenjem
ili
sitni dzeparos u svetu hobita,gde sto sitnije ruke znace vecu zaradu, sa sve open world okruzenjem :d
 
Zavrsih sav posao u Homicide odeljenju i sad su me razmestili u Vice pa izgleda da na prvi pogled i slucajevi postaju dosta drugaciji. Deo igre kad je Cole Homicide detektiv se zavrsava kad
pronadjete i likvidirate Black Dahlia ubicu ali posto je on polubrat nekog visokog zvanicnika taj slucaj se zataskava i ostaje poznat za samo par ljudi :trust:
 
Poslednja izmena:
Jos samo da naprave nesto u fantasy i SCIFI okruzenju tipa:
makro na planeti Ursi Minor Beta, sa sve open world okruzenjem
ili
sitni dzeparos u svetu hobita,gde sto sitnije ruke znace vecu zaradu, sa sve open world okruzenjem :d

Ili da se vrate u jos dalju proslost u vreme renesanse i da Vincija gde ste asasin... oh wait - to vec postoji :)
 
Malko sam se napalio razmisljajuci kakav bi GTA V mogao da bude :) To je verovatno u planu za start novih konzola..
 
Kakav će GTA V da ispadne to zavisi od novih konzola kao što si sam rekao. Ja da se pitam GTA bi bio projekat od državnog značaja koji bi radio na najjačem mogućem hardveru i bio optimizovan za tačno taj hardver pa i po cenu da se igranje naplaćuje po satu.

Jasno mi je da ima ljudi koji ne vole i ne cene ono što radi Rockstar ali kada su real life simulacije u pitanju (biti krimos je sporedna stvar u GTA već nekoliko godina, krimos si samo zato što bi igra gde bi bio dobar momak bila smrtno dosadna) R✫ nema premca. Meni je jasno zašto je to neophodno ali kada pogledam šta su moderi uspeli da odrade sa grafikom u GTA IV na PCju i koliko igra bolje izgleda od low res/low detail konzolne verzije sa uključenim piss/mulj filterom tada mi stvarno bude žao što su GTA igre ograničene konzolama. Jedina nada ostaje da se onaj OnLive gejming izdobri i da konačno ponudi R✫ šansu da napravi igru sa više ljudskih/novčanih resursa, bez brige o pirateriji i optimizaciji različitih platformi.
 
E ako ga onlive ne izvuce, nista nece :). GTA igre uopste nisu ogranicene konzolama, nego su upravo zbog konzola dobre koliko su dobre. "Bolja grafika" je tu najmanje bitna. Ne moze najbolje iz svih svetova, najjaci hardver, najskuplji razvoj, mass market appeal i dodaj jos nesto po zelji. Ne ide tako, na zalost ili srecu. A i valjda smo dosli do trenutka da je sustina igre definitivno najbitnija, postalo mi je malo "bezveze" da zamerka bude da su lose senke ili da je nesto blago sub-HD. Koga je briga? Cuveni piss filter :) mu definitivno daje neki smek, bar na TV-u. Nije za gledanje sa 20cm, tu se slazem.

Nikako nemam vremena ovih dana, ali MNOGO mi se igra LA noire, sad ste me dodatno nalozili, startujem za desetak dana (taman ce da stigne za to vreme). Inace, rutinski klikcem na ove spoilere, vec hiljaditi put mi se desava...
 
Poslednja izmena:
@ G@W

Sad si se malo pros*o, a.. :) Prvi deo posta ne mogu da provalim da li se za*ebavas :) Grafika je dosta dobra za takav tip igre i godinu u kojoj je izasla.. a i da je bilo da se ugasi 'piss' filter mislim da ga ne bi ugasio ;)
 
@ G@W

Sad si se malo pros*o, a.. :) Prvi deo posta ne mogu da provalim da li se za*ebavas :) Grafika je dosta dobra za takav tip igre i godinu u kojoj je izasla.. a i da je bilo da se ugasi 'piss' filter mislim da ga ne bi ugasio ;)

Da uvek bolje kada izgleda kao da nosiš dioptriju +5 :D
 
@ G@W

Sad si se malo pros*o, a.. :) Prvi deo posta ne mogu da provalim da li se za*ebavas :) Grafika je dosta dobra za takav tip igre i godinu u kojoj je izasla.. a i da je bilo da se ugasi 'piss' filter mislim da ga ne bi ugasio ;)

Da uvek bolje kada izgleda kao da nosiš dioptriju +5 :D
 
Samo se bojim da laganje/govorenje istine ne bude previse ocigledno ili prenaglaseno da bi mogli svi da igraju. A nekako mi se cini da mora tako da bude, bar u nekoj meri.
 
Nazad
Vrh Dno