Šta je novo?

Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

Za postojeće se plaća godišnji zakup elektrodistribuciji. Ovako staviš svoj stub i na duže staze si miran.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne znam da li su danas izvodili radove ali su postavili:

hxaeaZ2.jpg
 
Sve je već poznato još samo da ozvaniče na sajtu ...

Pogledajte prilog 239164

Ako bude malo pameti i komšijske solidarnosti komotno Box Optika 3 + treći dodatni STB mogu da koriste tri porodice uz podelu mesečnih troškova po najpovoljnijim cenama u Srbiji .

P.S. Svi vuci siti i sve ovce na broju !

Ovo su mnogo jake cene u odnosu na konkurenciju. Da mogu imati sbb, mene bi mesečno trio gold optika paket (100/10) sa mts postpaid brojem koštao mesečno 3750 dinara, sa mnogo boljom tv ponudom i većim izborom hd kanala. Mts box 3 optika 150/20 + postpaid paket bi me koštao već 4600 dinara. Za mene je ova mts optika priča završena. Ne pada mi na pamet da uzmem nešto ovako iako sam prinuđen da budem na mts-u (trenutno sam na starom box4, net50).
 
Poslednja izmena:
Sa kim god sam razgovarao slično razmišlja kao ti.

Jednostavno Telekom ide opcijom ako prođe prođe (može im se).

Moraće te cene da spuštaju. Ta priča da će komšije da dele net pffff. Mislio sam par puta da delim sa komšijama net i uvek neko komplikuje i nikad nema dogovora.
 
a gde zivis makiacaveki posto je ocigledno da ce tebi sledecem da ugrade optiku tj tvojoj zgradi po onome procitanom
pozzz
:)
 
Koliko ja znam iz insajderskih informacija, cene još nisu definisane tako da je ovo sve ili spinovanje ili se neko igra :)
 
@stefanm

Ustanička (ugao Ustaničke i Bul. kralja Aleksandra, okretnica pedesetice, okretnica tramvaja...).
 
Koliko ja znam iz insajderskih informacija, cene još nisu definisane tako da je ovo sve ili spinovanje ili se neko igra :)

Cekaj, delili su svoje flajere sa ovim cenama, i iste te cene daju u call centru? Kako mislis da to rade a da nisu cene vec odredjene?
 
Dok ne puste uslugu mogu da menjaju sta god hoce, mogu da se "predomisljaju" i "smisljaju" sta i kako da rade...
Bilo bi dobro da zaista koriguju i izbalansiraju cene optike sa cenama adsl paketa, a da li ce i eventualno koiko, e to ce mo da vidimo kad pocne usluga s optikom...
 
Kod mene u gradu počeli da sade ove bandere samo tako.Moja ulica mala uzana a sada ima bandere sa obe strane ulice.Nije mo jasno zašto to nije moglo na postojeće bandere. Mada ako ostanu ove cene ostaću na SBB-u.

Aj postavi slike kad zavrse te bandere da vidimo kako to izgleda. Mislio sam da postavljaju optiku samo u zemlju, ali ako je ulica bas uska i nema gde da se kopa, verovatno im je jedina mogucnost bila da kace na bandere...
 
Hocete prvi optiku platite, i prvi mobilni brojevi kostali 10000 maraka ko se seca. :)
Pa nije ovo prvi internet link, zaboga.
Ovo je ubrzanje koje u svetu postoji godinama pa i decenijama.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Danas je počelo postavljanje optičkih kablova u Bloku 61, Jurija Gagarina, parna strana, preko puta ENJUB-a, Mts je u pitanju.
 
Aha okay..
Ja sam relativno blizu tebe, stanica ispod Cvetkove pijace..na Bulevaru
Sta mislis dal' ce i kod mene doci uskoro :D

Nema šanse :p

Ti si između Miše sa Liona kod koga se izvode radovi i mene tako da bi trebalo po nekom normalnom razmišljanju. E sad, ko će znati šta je Telekomu u planu...
 
Aj postavi slike kad zavrse te bandere da vidimo kako to izgleda. Mislio sam da postavljaju optiku samo u zemlju, ali ako je ulica bas uska i nema gde da se kopa, verovatno im je jedina mogucnost bila da kace na bandere...
Postavljao sam ja kako su to radili u Zemunu.

TT
 
Pa mogli su da dele i flajere i kačkete ali niko ne može da uplati internet (bar koliko ja znam). Znači da je to sve ili napipavanje ili priprema za napumpavanje cena :)
 
Što se tiče cenovnika prisetih se da je Orion imao godinama optiku po visokim cenama, sličnu ovom Telekom cenovniku i niko nije prelazio. Upravo kada su snizili cene i stavili "akcija" tipa 2.000 RSD 100/10, 3.000 RSD 1000/100 tada su i korisnici prelazili kod njih na optiku (nisam siguran za cene ali mislim da su tu negde). Internet, TV i tako neke pakete sa fiksnim, mobilnim neće da plaćaju domaćinstva preko određene cifre ako od toga ne zarađuju i Telekom će morati sa tim da se pomiri.
 
Poslednja izmena:
^ PA ne slazem se... Iz prostog razloga sto si ti Orion mogo da oduvas (jer je prvo jako veliko pitanje dal mozes da imas njihov net posto im je porkivenost smensa :D) jer su totalno nebitni sa pokrivenoscu od 10 do max 20k korisnika (a i imao si konkunretne opcije Telekom ili neki kablovski provajder) dok kod Telekoma to nije prica... Orion je morao da spusti cene za svoju optiku ne bi li bar nesto korisnika doslo kod njih... Jer em smesna pokrivenost, em naduvane cene pa ne znam od cega bi oni pravili profit :d Sto se tice Telekoma, oni ce ponuditi cene i brzine (i navodno ogromnu opticku pokrivenost) konkurentne SBB-u koji im je jedina realna konkurencija i to je to. Ovi ostali Orioni, SatTraktovi, Nebulusi i ostali koji imaju pokrivenost 300m vazdusnom putanjom i 10-20k (plafon) korisnika su totalno nebitni i nekonkurenti Telekomu da bi oni spustali cene. Tu nazalost nas krajnjih korisnika sad jedino SBB moze da zakuva nesto ne bi li Telekom spustao cene
 
Poslednja izmena:
Eto sad ispade da Mts ima veliku pokrivenost, nije mi jasno neki kukaju da je mala a neki velika(i ja tvrdim da je velika).
Dobro uskoro ce svi pisati ono sto sam ja pisao.
Samo polako.[emoji3]

TT
 
Niko nije rekao da ima nego da ce imati (i to sam napisao navodno, rec koja menja sve). I imace svakako vecu od Oriona (bilo bi sramotno da nema sa obzirom da iza istih stoji drzava) al ako mislis da su im Orion i provajderi poput pomenutog glavna konkurencija onda ne bih vise nista komentarisao
 
Poslednja izmena:
^ PA ne slazem se... Iz prostog razloga sto si ti Orion mogo da oduvas (jer je prvo jako veliko pitanje dal mozes da imas njihov net posto im je porkivenost smensa :D) jer su totalno nebitni sa pokrivenoscu od 10 do max 20k korisnika (a i imao si konkunretne opcije Telekom ili neki kablovski provajder) dok kod Telekoma to nije prica... Orion je morao da spusti cene za svoju optiku ne bi li bar nesto korisnika doslo kod njih... Jer em smesna pokrivenost, em naduvane cene pa ne znam od cega bi oni pravili profit :d Sto se tice Telekoma, oni ce ponuditi cene i brzine (i navodno ogromnu opticku pokrivenost) konkurentne SBB-u koji im je jedina realna konkurencija i to je to. Ovi ostali Orioni, SatTraktovi, Nebulusi i ostali koji imaju pokrivenost 300m vazdusnom putanjom i 10-20k (plafon) korisnika su totalno nebitni i nekonkurenti Telekomu da bi oni spustali cene. Tu nazalost nas krajnjih korisnika sad jedino SBB moze da zakuva nesto ne bi li Telekom spustao cene

1. Nebitna je pokrivenost, pričam o ceni. Ako su građani/korisnici spremni da plate 100€ net toliko će i plaćati, ako su spremni 20€ platiće svaki mesec toliko. Naveo sam primer Orion zato što su i oni nudili "vau" uslugu po ogromnoj ceni i dok nisu snizili nisu imali u delu optike korisnike. Svejedno je da li će pokriti svaku štalu Telekom ili Orion imati 3.000 korisnika na teritoriji cele Srbije, bitno je koliko si spreman iz novčanika svaki mesec da izdvojiš.

2. Što se tiče konkurencije Telekom i SBB, oni posluju po mom mišljenju kao duopol (ostali su sitni za njih). Jednostavno iz dana u dan se Telekom i SBB utrkuju ko će po većoj ceni da ponudi usluge plus ti nabace 300 stvari koje ti ne trebaju (uz fiksni/tv održavanje).
 
Poslednja izmena:
1. Nebitna je pokrivenost, pričam o ceni. Ako su građani/korisnici spremni da plate 100€ net toliko će i plaćati, ako su spremni 20€ platiće svaki mesec toliko. Naveo sam primer Orion zato što su i oni nudili "vau" uslugu po ogromnoj ceni i dok nisu snizili nisu imali u delu optike korisnike. Svejedno je da li će pokriti svaku štalu Telekom ili Orion imati 3.000 korisnika na teritoriji cele Srbije, bitno je koliko si spreman iz novčanika svaki mesec da izdvojiš.

Pa ne slazem se da je nebitno dal Orion( i ja uzimam Orion za primer kad si ga vec pomenuo) ima 3000 korisnika ili vise. Jer ako Orion ima samo tih 3000 koji su relano nebitni. i zanemarljivi Telekom moze da ostavi cene 100 evra lagano, al ako Orion moze da ih ugrozi za mnogo vise korisnika i da ih napada sa boljom ponudom na vecoj teritoriji ( bolja pokrivenost Oriona) Telekom bi morao da snizi cene ako zeli da zadrzi korisnike, a sve to bi uticalo na to dal ces ti placati net 100, 80. 50 evra ili 20 evra. Da se razumemo, "jeftinog" neta od 20 evra ce uglavnom biti uvek ali za tih 20 evra ne ocekuj ne znam ni ja sta. Al da se ne lazemo, svakako bi vise voleo da za 20 evra imas recimo Tv sa 150 kanala i net lupam 50/5 nego Tv sa 60 kanala i net 20/3, e a to zavisi od konkurencije ;)
A vezano za jace pakete i optiku, vrlo vaznu ulogu ce odigrati to sto ce Telekom "navodno" pokriti svaku stalu a ovi mucenici iz Oriona ce ostati na 3000 korisnika, tih Orionovih 3000-5 pa nek je i 20k su totalno nebitni Telekomu, Telekom bi imao razloga da se brine za iste tek kad bi ovi mogli da im uzmu bar 10x vise korisnika, ovo ostalo je boranija. I to je problem po nas korisnike, dok nema konkurencije ovi ce lupati harac ( tvoje je dal oces da uzmes ili neces, al da spustaju cene bez potrebe odnosno konkurencije nece sigurno)
Sa drugom stavkom se slazem, i opet se svodi na moju peetposlednju recenicu ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko nije rekao da ima nego da ce imati (i to sam napisao navodno, rec koja menja sve). I imace svakako vecu od Oriona (bilo bi sramotno da nema sa obzirom da iza istih stoji drzava) al ako mislis da su im Orion i provajderi poput pomenutog glavna konkurencija onda ne bih vise nista komentarisao

Pa da da ce imati, na to sam mislio.
Navodno ti ne treba jer svaki dan vidim sve vecu pokrivenost optike i svugde se radi, pored Zemuna, NBG, Mirijeva, radi se i Konjarnik i ostali delovi BG, a nastavice se sve vise u narednoj godini to je nesumnjivo.
Odakle ti to da im je Orion konkurencija, ja to nisam ne napisao, nego ni pomislio.
Najveca konkurencija im je SBB ali ne po netu vec po broju korisnika.
Ali ce Mts imati bolju mrezu(vecu) pod optikom, vec sad imaju pitaj boga koliko puta vise optike id Sbb mislim na ftth(kojeg ce mts pustiti uskoro i nastaviti sa uvodjenjem, dok Sbb gde ima ftth?
Oni sad kad odrade ovo sa teh strane ce biti najnapredniji sa najvise km optike.
Tesko da ce i Sbb ikada odraditi takog obima postavljanja optike u Srbiji.


TT
 
dok nema konkurencije ovi ce lupati harac ( tvoje je dal oces da uzmes ili neces, al da spustaju cene bez potrebe odnosno konkurencije nece sigurno)

Konkurencije neće ni biti u dogledno vreme, za cene ćemo videti kada ne budu imali očekivani broj kornisnika na optici a u takav posao ušli...
 
Orion je početkom ove godine nudio optički internet 1000 /100 Mb za 1249 rsd uz ugovor na 24 meseca. Čak je bila i ponuda sa fiksnim telefonom i istom brzinom interneta po gore navedenoj ceni. Akcija je važila do 1.04.2017. kako piše na flajerima koji su bili postavljeni i ovde, na forumu. Šteta što na mojoj lokaciji nema Orion optike, takvu ponudu sigurno ne bih propustila. Meni su ove nezvanične cene Telekom optičkog interneta i paketa previsoke i nerealne. Čini mi se da provajderi nisu shvatili da cene interneta (10-20) Mb/(1-2) Mb moraju ići nadole, nego prema tim cenama određuju cene optičkog interneta koji svakako mora biti skuplji od ovog minimalnog za današnje prilike.
 
Konkurencije neće ni biti u dogledno vreme, za cene ćemo videti kada ne budu imali očekivani broj kornisnika na optici a u takav posao ušli...

Pa to i jeste zalosno i glavni problem. A sto se tice ovog da nece imati ocekivani broj korisnika mislim da ih to nece puno tangirati, pogotovo sto je realno glavi cilj da se proda Telekom (al da ne idemo tolko daleko i u politiku), da se drzimo da je glavni problem sto nece biti konkurencije ;)

@Violet: Moze orion da nudi i 1000000mbita/10000 za 500 dinara kad 99.9% ljudi ne moze da uzme njihovu uslugu. Zato i kazem da su oni totalno nebitni i totalno nekonkurentni dok god ne uloze malo para u sirenje svoje opticke mreze. Da su srecnici ovi koji mogu to da priuste sebi (Orion optiku)- jesu. Sto se tice cena za slabije pakete tu se slazem sa tobom, ali s druge strane nemaju razloga to da spustaju, ti korisnici ce to koristiti pa ce koristiti (jer nemaju alternativu pod 1) a pod 2 cilj im je da ih nateraju da za "malo vise para" predju na optiku i jace pakete ;)
 
Poslednja izmena:
U zgradi imamo Orion optiku ali do 50 mega, tako je bar bilo do početka ove godine. Nisam ih ni zvao, možda imaju sada i giga pakete ali sam pod ugovorom kod Telekoma pa za sada ništa od toga.

Imam Orion, Telekom, SBB i još neke sitne, ne mogu ni da se setim kako se zovu...
 
Vezano za Orion, raspitaj se dal je Optika ili samo ADSL. Ako imas uslove za optiku, sacekaj da ti istekne ugovor kod Telekoma, i odmah predji na Orion (ja bih bez razmisljanja ako ti daju one akcijske cene :) ;))

Ihaaa, pa ti si jos srecan, mozes i da biras izmedju vise njih, masa nas ima uslov SBB (kabl) ili Telekom (adsl) i to je to
 
Nazad
Vrh Dno