Šta je novo?

Kurirske službe

Licno ih ne volim zbog nepouzdanosti i neprofesionalnosti. Cimaju primaoca da dodje na parking i slicni fazoni. Zimus sam slao cetiri celicne felne, PE su picajzle za pakovanje (s razlogom) a mene mrzelo da ih strecujem pa sam zvao AKS. Call centar uzeo podatke, kurir opusteno nije dosao :)
 
Realno svaki kurir se ugradi u cenu, citaj "zaokruzi" ali da zakine nekoga za 130 din omg o_O
 
Daily mi je bas i doneo danas, mislio sam da nece danas da stigne posiljka. Hvala Boro na odgovoru. :D
Btw, sutra ne radi nijedna kurirska sluzba. ;)
 
Poslednja izmena:
PE ne radi do Pon.
 
Moje poslednje iskustvo sa AKS-om: isporuka od Vračara do savskih blokova traje tri dana, kurir se ugradio 50% preko naznačene poštarine :d

Paket mi je poslat u ponedeljak, ja u sredu pročitam na portalu da je pošiljka vraćena u magacin (?!). U call centru nemaju objašnjenje ali bar je devojčica ljubazna a i poslaće poruku kuriru. Nema veze... U četvrtak posle podne se javlja izvesni Stefan ali ja radim prekovremeno, hajde ostaviće paket u lokalnoj ispostavi pa da svratim kad mi odgovara. Ok odlično. Sutradan me zove u isto vreme, nije ga ostavio nego da se nađemo usput - može, taman sam krenuo iz firme. Plaćam koliko je rekao, vraćam se srećan u auto i tek onda (moja greška, tako mi i treba) čitam uredno odštampanu priznanicu. Cena isporuke 270 din - ja je upravo platio 400. Mukica mi je ukrao 130 din :S: i još se preko telefona pravda da mu je toliko izračunala ona PDA spravica, ne zna otkud na priznanici niža cena itd. Na kraju obrće priču da ne proveravam sa call centrom, praviće mu problem što je paket držao u kombiju dva dana i kao šlag na tortu ide priznanje "eto ako ti nešto znači, ja sam tu dobar 50 din". Šta reći...

Izbegavati AKS , BEX i sve koji zloupotrebljavaju . Valjda će ih ugušiti konkurencija . Da , u AKSu su bezobrazni , moje iskustvo na vrhu prethodne stranice . NIKAD VIŠE AKS-om , ali NIKAD :mad:
 
Poslednja izmena:
Jel ima neka kurirska sluzba koja isporucuje u odredjeno vreme posiljku?

Jesu ovo sve nase kurirske sluzbe koje rade po celoj Srbiji: Bex, Aks, DExpress, City Express, Post Express i Posta? Ili je Post Express i Posta jedno isto?
 
Jel ima neka kurirska sluzba koja isporucuje u odredjeno vreme posiljku?

Jesu ovo sve nase kurirske sluzbe koje rade po celoj Srbiji: Bex, Aks, DExpress, City Express, Post Express i Posta? Ili je Post Express i Posta jedno isto?

Pe i posta je isto. Kod pe imas posiljke do 12h, znaci posiljka bi trebala biti isporucena do 12h i do 19h. Imas mogucnost da posiljalac naznaci na posiljci da isporuka bude posle npr 16h ali to nije u obavezi da se primenjuje, mi u zr to postujemo, ali nzm u drugim gradovima kako je.
 
Opcija do 12 h je skuplja , a obično stiže isto kao i ona za 19 h , tako , nema potrebe da bacaš pare ...
 
Kada odem na postu jel tamo kazem da li zelim Post Express-om ili Posta da salje? Nekada sam dobio paket u onoj kesici od Post Express-a, a nekada upakovano u tvrdji papir i pisalo je posta.
Takodje me zanima kada se salje PE, posto vidim da imaju svoju ambalazu, to znaci da moram da odnesem neotpakovan stvari sta zelim da posaljem?
 
Kada odem na postu jel tamo kazem da li zelim Post Express-om ili Posta da salje? Nekada sam dobio paket u onoj kesici od Post Express-a, a nekada upakovano u tvrdji papir i pisalo je posta.
Takodje me zanima kada se salje PE, posto vidim da imaju svoju ambalazu, to znaci da moram da odnesem neotpakovan stvari sta zelim da posaljem?

Odeš na šalter u pošti koji je zadužen za prijem pošiljaka. Kažeš da hoćeš da pošalješ paket sa Post Express-om. Šalterska službenica te pita za detalje (tvoje ime/prezime, adresu..., ime i prezime primaoca, adresu...), ti joj ih izdeklamuj. Nakon popunjavanja adresnice, daće ti da potpišeš istu. Dok potpisuješ istu, baci pogled na nju i vidi je l' sve tačno popunjeno. Od opcije isplata novca imaš poštansku uputnicu, postnet i uplatu na račun.

Kad šalješ preko PE-a, isto je kao i sa drugim kurirskim službama - ti zapakuj paket dobro. Oni u PE-u paket obično ubace u kesu preko koje se lepi adresnica i to je to (nema dodatne naplate ili dodatnog pakovanja sa njihove strane).
 
Poslednja izmena:
Mozes i da pozoves call centar i dodje kurir po paket. Procedura je kao sto dzonihsv kaze. Pazi postoje i paketi i pe posiljke, slanje paketom je jeftinije. Sto se pakovanja tice pitace te sta saljes i jel lomljivo, ako sam pakujes upakuj sto bolje, tipa ako saljes telefon i ako je u originalnoj ambalazi to je dovoljna zastita, ako nije onda kartoni oko njega, zalepis itd da bude zasticen i tjt.
 
U zavisnosti od Poste do Poste, u nekima ce ti reci da saljes na sopstvenu odgovornost i to ces potpisati.
Samo ne znam onda sto u takvim postama naplacuju proviziju na otkupnu.
 
U zavisnosti od Poste do Poste, u nekima ce ti reci da saljes na sopstvenu odgovornost i to ces potpisati.
Samo ne znam onda sto u takvim postama naplacuju proviziju na otkupnu.

To se pise kad posiljka nije dobro zapakovana ili kad se salje nesto sto ima velike sanse da stigne osteceno. Realno sve sto nije u originalnoj ambalazi moze da se okarakterise kao neadekvatmo zapakovano ali se to ne radi.
 
U mojoj lokalnoj posti se uvek radi, uvek.
A zapakujem bolje nego fabricki, komponente za racunar su u pitanju.
 
Večeras sam odneo paket u poštu da se pošalje Post express-om, opcija Post restant, kako kurir ne bi sutra nosio, nego primalac otišao u poštu i podigao. Malo je reći da sam mogao i sam odneti paket za vreme koliko sam čekao da pronađu opciju u aplikaciji, obe devojke koje rade tamo ne znaju kako se to unosi, na kraju su zvale nekog kontrolora koji je nekako uspeo da unese. Ja sam im morao naći na njihovom sajtu (na svom telefonu) radno vreme prijemne pošte, pošto one to ne mogu da vide?!
Inače, lepo su upakovali predmet i stavili oznake lomljivo (radi se o laptopu), nadam se da kuriri to koliko toliko poštuju.
 
Nikad vise BEXom. Uspeli su da polome staklo koje je sa svih strana bilo zasticeno stiroporom. Kapiram da su to uradili namerno jer nisam mogao da sidjem ispred zgrade i preuzmem paket. Najiskrenije im zelim sve najgore.
 
Večeras sam odneo paket u poštu da se pošalje Post express-om, opcija Post restant, kako kurir ne bi sutra nosio, nego primalac otišao u poštu i podigao. Malo je reći da sam mogao i sam odneti paket za vreme koliko sam čekao da pronađu opciju u aplikaciji, obe devojke koje rade tamo ne znaju kako se to unosi, na kraju su zvale nekog kontrolora koji je nekako uspeo da unese. Ja sam im morao naći na njihovom sajtu (na svom telefonu) radno vreme prijemne pošte, pošto one to ne mogu da vide?!
Inače, lepo su upakovali predmet i stavili oznake lomljivo (radi se o laptopu), nadam se da kuriri to koliko toliko poštuju.
I ja prvi put cujem za tu "Post restant" opciju. Otkad to postoji?
 
Da, to je da kurir ne nosi paket, nego da stoji u pošti, ista je cena.
Vikendom kuriri ne voze van gradova, ali se svi paketi utovare i ako bi neko hteo u subotu da podigne paket u pošti u koju je stigao u petak uveče, ne bi mogao, jer bi paket bio kod kurira. Ovo je zgodno i ako ne možete da čekate kurira kući zbog posla, obaveza, nego odete i sami podignete paket u pošti. A postoji oduvek.
 
poverljiva pisma,novac...milion prakticnih stvari.samo ne bi trebalo da je isto,mora inicijalna cena da je manja i da se naplacuje lezarina.
 
Nikad vise BEXom. Uspeli su da polome staklo koje je sa svih strana bilo zasticeno stiroporom. Kapiram da su to uradili namerno jer nisam mogao da sidjem ispred zgrade i preuzmem paket. Najiskrenije im zelim sve najgore.

Za sledeći put eto da znaš, staklo i slični lako lomljivi predmeti se nikad ne pakuju u stiropor zato što on nije rigidan tj. prenosi udarce umesto da ih upija, naročito ako se pritisak vrši na većoj površini tipa da je paket pritisnut o drugi paket, stiropor bi bio dobar ako bi gađao paket pikado strelicama ali ako bi koristio košarkašku loptu, čisto primera navodim, staklo bi puklo.
Za staklo bi bolji posao odradile zgužvane novine ili pucketava folija ili oni jastučići vazdušni, naravno upakovano u kartonsku kutiju...
U svakom slučaju, Bex/Aks.. neka hvala.
 
Nazad
Vrh Dno