Šta je novo?

Kurirske službe

Posaljemo hard disk 2tb daily sluzbom. On stigne ostecen, pre slanja imamo slike testova. Oni nadoknade stetu bez rasprave. Desilo se jednom ali svakako dovoljno da se vidi reakcija sluzbe. Sad postoje specijalna neunistiva pakovanja za hardove i to kupujemo.
Kod aksa i bexa polome paket nacisto izlome i odbiju nadoknadu.
 
Pa to i ja kazem. Premium usluga nema cenu nekada ;)
Mozda to nije za svakoga ali uvek ima nekoga ko ce to da ceni i da plati bez problema. 50-60% visa cena i nije mnogo.
 
Posaljemo hard disk 2tb daily sluzbom. On stigne ostecen, pre slanja imamo slike testova. Oni nadoknade stetu bez rasprave. Desilo se jednom ali svakako dovoljno da se vidi reakcija sluzbe. Sad postoje specijalna neunistiva pakovanja za hardove i to kupujemo.
Kod aksa i bexa polome paket nacisto izlome i odbiju nadoknadu.

koja su to neunistiva pakovanja,ako nije tajna?
 
Lebde u vakumu :d
 
koja su to neunistiva pakovanja,ako nije tajna?

debele kartonske kutije sa troslojnom euro penom iznutra pri cemu je srednji sloj izrezan u velicini hard diska. help disc firma ih isto koristi. moze se baciti o zid i disku nece biti nista...ali je skupo, i radi se iz delova tj kupuje zasebno kutija zasebno euro pena a zasebno se sece. jedno pakovanje izadje oko 3 evra.
 
Poslednja izmena:
Ko kod nas dostavlja pakete poslate FedEX-om? ili možda imaju oni svoju službu!
Ne sećam se da sam ikad video pikap ili slično sa njihovim logom...
 
goxxxy:

a sto bi placao,sto prosto ne nadjes nekoliko kutija,nabavis euro penu u rinfuzu i sam pakujes,kad vec mislis da je ovo neunistivo resenje?nije da sumnjam da je dobro resenje,ali ne vidim sto bi neko placao nekom da ovo napravi stvarno,ili ne kopcam caku...
 
pa firma to kupuje na hiljade mislim ko ce da to masinski sece precizno i pakuje i gubi vreme.u praksi se pokazalo savrseno bacali smo hard disk od 80gb sa visine i o zid lupali i nista.
sve se to ponaosob precizno masinski sece.
euro pena je skupa a pogotovu njena obrada. To neka firma radi da li bese sremska mitrovica ili tako nesto i to po autocad projektu bas za hardove. no ovo nije tema tako da necemo vise o tome nego o sluzbama.
 
Poslednja izmena:
Sad bas gledao cenovnike...
Treba da saljem neke komponente u vrednosti od 200e, masa 10-15kg.
Preko PE bi bilo 1550din, preko Beksa 930, a preko Daily-ja 980din.
Znaci nisu eto recimo mnogo skuplji od Beksa.

Meni Aks prso kurir, nema vremena da preuzima pakete od fizickih lica, samo od firmi.
Bex mi izmenjao par kurira za 10 dana bukvalno.
Cekam jedne pare vec 6 dana, a prekljuce nije ni dosao po paket. Neki nov kurir, ne zna reon nimalo.

Moracu Dex-om.
Koliko se vremena ceka za novac ?
 
kod njih nema tog cekanja pare su uvek sutradan nakon preuzimanja ne racunajuci kad uhvati vikend
 
to isto slanje nasu firmu kosta 300din po ugovoru bez obzira na tezinu sa njim znaci na 1 paketu usteda 6 evra
 
Sad bas gledao cenovnike...
Treba da saljem neke komponente u vrednosti od 200e, masa 10-15kg.
Preko PE bi bilo 1550din, preko Beksa 930, a preko Daily-ja 980din.
Znaci nisu eto recimo mnogo skuplji od Beksa.

Meni Aks prso kurir, nema vremena da preuzima pakete od fizickih lica, samo od firmi.
Bex mi izmenjao par kurira za 10 dana bukvalno.
Cekam jedne pare vec 6 dana, a prekljuce nije ni dosao po paket. Neki nov kurir, ne zna reon nimalo.

Moracu Dex-om.
Koliko se vremena ceka za novac ?

Posaljes u Ponedeljak, pare kod tebe u Sredu. Posaljes u Cetvrtak, pare kod tebe u Ponedeljak. Posaljes u Petak, pare kod tebe u Utorak. Znaci vikend se ne racuna niti knjigovodstvo radi pa se smatra da uruceno u Subotu je isto kao i da je u Ponedeljak. Ovo naravno vazi da se paket preuzme odmah sutradan nakon slanja.
 
Ko kod nas dostavlja pakete poslate FedEX-om? ili možda imaju oni svoju službu!
Ne sećam se da sam ikad video pikap ili slično sa njihovim logom...

U Beogradu imas gomilu Fedex vozila, zgrada im je pored zgrade od "Prva" tv. Sto se tice ostalih gradova, ne isplati im se valjda da otvaraju centre i dovlace vozila, pa isporuku vrse neke od domacih kurirskih sluzbi, u Novom Sadu imaju deal sa City Expressom, mada sam cuo da im uskoro ovde stizu vozila. Stizu mi stalno paketi iz USA preko njih, za sad nemam primedbe, najpovoljniji su.
 
@micairvas

Jel naplaćuje fedex špediciju za fizička lica za pakete iz inostranstva kada ima carinjenja?
 
Malo los utisak, javi se gdjica na centrali Daily-ja i kad sam rekao fizicko lice, rece nadam se da ste dobro upakovali jer saljete na sopstvenu odgovornost, kaze stavicu ovo u napomenu.
 
Pa kad napomenes lomljivo da je ili slicno normalno da ce ti to reci kad nisi pod ugovorom. Najbolje dva drugara da jedan drugom salju i prijavljuju stetu u krug. Ako se paket fizicki osteti da je vidljivo onda je njihova greska a ako ne onda je tvoja na to je mislila.
 
@Ilion do 50e placa se samo porez, ne placa se uvozno carinjenje, preko 50e naplacuju.
 
zadnjih dana sve čitam horor priče za fedex, kad zavuku za špediciju svi vraćaju pakete...
 
Malo los utisak, javi se gdjica na centrali Daily-ja i kad sam rekao fizicko lice, rece nadam se da ste dobro upakovali jer saljete na sopstvenu odgovornost, kaze stavicu ovo u napomenu.

Slicno ti je i preko PE, operater te pita sta saljes i jel lomljivo, u zavisnosti sta se salje operater navede i da je posiljalac obavesten o pakovanju. Kurir kad dodje da pokupi paket, ako proceni da paket nije adekvatno upakovan ( imao ja licno slucaj, zena salje tv bez da ga je uopste upakovala u bilo sta, ja odbijem prijem, sutradan opet zove, ja odem na adresu ona oko tva zalepila stiropor od pola cm o_O ) onda se navede da se paket salje na odgovornost posiljaoca...
 
Posaljemo hard disk 2tb daily sluzbom. On stigne ostecen, pre slanja imamo slike testova. Oni nadoknade stetu bez rasprave. Desilo se jednom ali svakako dovoljno da se vidi reakcija sluzbe. Sad postoje specijalna neunistiva pakovanja za hardove i to kupujemo.
Kod aksa i bexa polome paket nacisto izlome i odbiju nadoknadu.

Nemoj da racunas to na taj nacin posto koliko sam skontao saljete preko firme, da si slao hdd kao fizicko lice sanse da bi nadoknadili stetu su ravne nuli. Sve kurirske sluzbe stite firme sa kojima saradjuju, jer od tih firmi i zive, bolje da nadoknade stetu za 1 hdd nego da izgube stalnu musteriju.
 
Posaljemo hard disk 2tb daily sluzbom. On stigne ostecen, pre slanja imamo slike testova. Oni nadoknade stetu bez rasprave. Desilo se jednom ali svakako dovoljno da se vidi reakcija sluzbe. Sad postoje specijalna neunistiva pakovanja za hardove i to kupujemo.
Kod aksa i bexa polome paket nacisto izlome i odbiju nadoknadu.

Jel moze link do slike tih kutija? I da li moze da se uzme komad-dva za nas koji nismo firme a treba nam :)
 
imas PM posto nije dozvoljeno reklamiranje
 
Nemoj da racunas to na taj nacin posto koliko sam skontao saljete preko firme, da si slao hdd kao fizicko lice sanse da bi nadoknadili stetu su ravne nuli. Sve kurirske sluzbe stite firme sa kojima saradjuju, jer od tih firmi i zive, bolje da nadoknade stetu za 1 hdd nego da izgube stalnu musteriju.

imali smo ugovor i sa aksom i bexom i nikada ni dinara nismo videli a gomila ostecenja tako da to da je zbog firme ne pije vodu.
 
imali smo ugovor i sa aksom i bexom i nikada ni dinara nismo videli a gomila ostecenja tako da to da je zbog firme ne pije vodu.

Pa dobro eto cekacemo da se javi neko kome su na ovaj nacin vratili novac. Ja i dalje mislim da vam je steta nadoknadjena jer saradjujete sa njima , druga je stvar sto su aks i bex po tom pitanju verovatno bahati i nikome i ne priznaju stetu. Znas ono imas 2 firme , obe se bave prodajom it opreme, jedna ti i na svoju stetu zameni komponentu ( jer im je kupac na prvom mestu ) a druga te zavlaci iako imas pravo na zamenu itd jer im je samo stalo do profita makar taj profit bio 1 din a sa druge strane izgubljena musterija koja bi im donela mnogo vise svojim buducim kupovinama itd...
 
U svakom slucaju daily express i city express su jedine normalne sluzbe u zemlji pored drzavne za koju se nikad ne zna kolika je postarina :)
 
U svakom slucaju daily express i city express su jedine normalne sluzbe u zemlji pored drzavne za koju se nikad ne zna kolika je postarina :)

Ja sa daily express jos nisam saradjivao pa nmg da komentarisem, sa city express jesam u vise navrata i ok su bili uvek sto se mene tice, u PE radim pa nmg da komentarisem jer ne bi bilo fer. A za postarinu preko PE tice zna se kolika je samo je malo bzv uradjen sistem, mora se na netu racunati, ovako na terenu kurir tesko da moze da izracuna koliko ce na osnovnu postarinu posiljke sa otkupom primalac platiti jos dodatno za prenos novca i proviziju, tj moze da izracuna ali je previse zakukuljeno...
 
pa to zakukuljeno jako ali su generalno ok pe
 
Ništa to nije zakukuljeno, sve piše:

ELEKTRONSKI NALOG - POSTNET UPUTNICA
• Za iznos uplate do 1.000,00 dinara 25,00
• Za iznos uplate preko 1.000,00 dinara 2,5% od iznosa uplate
• Rukovanje PostNet uputnicom sa isplatom na šalteru 46,00
• Rukovanje PostNet uputnicom sa isplatom na adresi primaoca 138,00

POŠTANSKA UPUTNICA
• Za iznos uplate do 1.000,00 dinara 25,00
• Za iznos uplate preko 1.000,00 dinara 2,5% od iznosa uplate
• Rukovanje poštanskom uputnicom 23,00

UPLATE NA TEKUĆI RAČUN (IZUZEV UPLATA PO UGOVORU)
• Za iznos uplate do 4.500,00 dinara 45,00
• Za iznos uplate preko 4.500,00 do 500.000,00 dinara 1% od iznosa uplate
• Za iznos uplate preko 500.000,00 dinara 5.000,00

Najjeftinija opcija uplata na tekući račun

@ZeXx
odštampaš ovo i svakom možeš da izračunaš za minut koliko će ga tačno koštati usluga sa uplatom novca.
 
Poslednja izmena:
poenta je sto nesto placa primalac nesto posiljalac i sve to zavisi od otkupa...a sta kad je besplatna postarina ka kupcu a ono opet ga odere posta za takse sta god mi unapred platili...
 
Vrh Dno