Šta je novo?

Kurirske službe

Ja sam imao slicno losa iskustva sa PE oko postarine i zato molim ljude da mi salju ili citijem ili obicnom postom preporuceno_Ovi iz PE ali nikad da li mi slao na firmu ili na kucu ne dostave,uvek kao nikog nema a u firmi je stalno je neko.Meni se licno svidelo ovo sa CE uplata na racun,jer sam par puta radio sa vecim sumama i bolje je tako da uplati direktno nego da mi donosi kuci neki kesh,jer ima raznih u ova teska vremena.Ranije je kod njih radio drugar (CE) i bas sam bio zadovoljan,sad je presao u Centar Uzelac Express i oni rade kao CE,danas posaljem prekosutra lova.Jedino kad bi uveli ovo za racun.Moj savet probajte Centar Uzelac Express.

Ja sam koristio Express Mail www.expressmail.rs mislim da je telefon 011 36 76 333 plata na racun u roku od 24h ja sam se iznenado, samo da se ne pokvare.
 
Ja sam koristio Express Mail www.expressmail.rs mislim da je telefon 011 36 76 333 plata na racun u roku od 24h ja sam se iznenado, samo da se ne pokvare.

Shvatili smo to i posle prvog posta, nisi morao da se ponavljaš. Nego, jel radiš kod njih u marketingu ili kao kurir ? AKo radiš u marketingu momentalno bih ti dao otkaz, ako si kurir sve ti je oprošćeno :smash:
 
@aleksandarstoja

Ponovo radi bioskop, ponovo radi bioskop :D

Iskuliraj malko moze da ti slogne tastatura :zgran:
 
Poslednja izmena:
Mene samo interesuje sledece: firme koje rade sa PE su ok sa cinjenicom da im musterije imaju skoro 5e veci ceh zbog PE?! Ok im je sto ako ih pitam "kojim kurirom saljete" dobijam odgovor "PE" ja kazem "hvala dovidjenja" ?! Pa dajte ljudi, narucim par ventilatora, skupa 2000 din a treba da platim PE 400din? Ili narucim kit od 2GB koji kosta isto tolko?!

JAvno se izjasnjavam da vise ni od jedne firme koja radi sa PE necu nista naruciti osim ako ne snose troskove (sto je naravno nerealno i bizarno). Trazim najnizu cenu pa me onda to izadje 5e vise zbog PE?! Smesno.
 
Poslednja izmena:
stigao mi danas paket, Post Express, prvo su mi naplatili (kevi) 460 dinara umesto 310, ajde to, nego naznaceno je da je paket lomljiv i pukle su 3 od 4 UV neonke
 
Ne bih da zvuchim zlogrdan. Ali recimo kada sam sada postavio u oglase komponente javilo mi se par ljudi sa pitanjem - zashto ne mozhe slanje. E pa dragi moji koji chitate izmedju ostalog sve na forumu kao ja, evo vam barem 2 razloga zashto. Ne daj bozhe treba neshto da krene po zlu pa svi da zavrshimo u topiksu isple itd...

Shaljem plishanog pandu, to se sigurno necje polomiti.
 
Ne bih da zvuchim zlogrdan. Ali recimo kada sam sada postavio u oglase komponente javilo mi se par ljudi sa pitanjem - zashto ne mozhe slanje. E pa dragi moji koji chitate izmedju ostalog sve na forumu kao ja, evo vam barem 2 razloga zashto. Ne daj bozhe treba neshto da krene po zlu pa svi da zavrshimo u topiksu isple itd...

Shaljem plishanog pandu, to se sigurno necje polomiti.

Meni je mnogo bolja varijanta, gde prodavac napishe da moze slanje, ali na odgovornost kupca. Pa ako se ja ne brinem da ce meni da stigne neshto polupano, zashto bi se brinuo prodavac koji ce uredno da dobije pare?
 
Sorry za off ili moju neinforisanost jel to znachi da on tebi prvo poshalje pare pa tek onda ti njemu komponente :sramota me:

Znam da mnogi praktikuju ta slanja i sve je to okej, ali mogucje da bash zbog neinformisanosti imam tu predrasudu - shta ako neshto krene po zlu pa chak i ako sam naveo to shto si rekao. Ne radim to svaki dan pa svaka komponenta makar ona bila i neonka od 400 din ako se "slupa" bio bi mi smor, a ne daj bozhe ne shto skuplje :/
 
Ti kad preuzimash paket otkupninu dajesh kuriru, tek kad pare dash kuriru mozesh da preuzmesh robu. Ako neshto nije uredu sa robom ustanovices tek po davanju novca, tako da prodavac ne moze da izvisi za pare po tom pitanju, naravno postoji mogucnost da prodavac poshalje neispravnu robu, al to vec ima veze sa poshtenjem samog prodavca...
 
zato pamet u vugla i birajte kurire i dobro pakujte pre slanja.
 
Ja prvo prodao telefon čoveku u Leskovcu, i poslao CityExpressom. Dostavili su ga sutradan, i to je sve bilo ok. Ali, kurir izgleda nije dobro zapisao broj mog tekućeg računa, tj. osmica mu je ličina na šesticu, pa sam se lepo načekao. Zovem posle 4 dana call centar, pitam šta je sa uplatom, kažu: aaaa, nije dobro zapisan broj, evo danas će vam biti uplaćeno. Zovem opet sutra, kažu opet da će danas biti uplaćeno. Čekam još tri dana, i onda ih nazovem i pitam koga vi to pravite ludim. Onda jedna žena iz računovodstva kaže šatro iznenađena : "Jaoj, pa dobro je što ste nazvali, pa mi nemamo dobro upisan vaš broj tr-na:wall:" (da su iole profesionalni, nazvali bi me na mobilni koji sam ostavio kuriru i pitali me za broj računa...)

Onda sam sledeći put rešio da probam sa PostExpressom, gde sam prodao mb+cpu+hdd čoveku iz Babušnice. Tu sagu sa mrtvom poštom možete pročitati ovde

apropo odmeravanja težine pošiljke, valjao sam se kad sam video kako kurir odokativno hvata paket za ruku i upisuje težinu od 2.5kg (a paket realno nema ni 1.5kg)
 
:zgran: :zgran:

Jesi vratio, žalio se? :mad:
Poštovani, u slucaju oštecenja pošiljke imate pravo da podnesete zahtev za naknadu štete na osnovu koga se pokrece reklamacioni postupak i u slucaju pozitivnog rešavanja isplacuje vam se naknada štete.
Potrebno je da danas u toku dana odnesete vašu pošiljku sa amabalažom do pošte 21132 Petrovaradin i zahtevate da se zbog konstatovanog oštecenja sacini Zapisnik o neispravnosti pošiljke. Zapisnik o neispravnosti pošiljke i Zahtev za nakandu štete možete prosediti na adresu
Direkcija za poštanske usluge, Sektor za kvalitet, Palmoticeva 2, 11000 Beograd.
Sektor za kvalitet ce proveriti navode iz vaše reklamacije i obavestiti vas o mogucnostima za isplatu naknade štete.
s poštovanjem


nemam ja vremena za takvo cimanje
****s novac

steta mi samo sto nisam za sebe uzimao neonke, ali jbga
 
stigao mi danas paket, Post Express, prvo su mi naplatili (kevi) 460 dinara umesto 310, ajde to, nego naznaceno je da je paket lomljiv i pukle su 3 od 4 UV neonke

Dobri stari Post Express :D, jedno vreme prosle godine bar sto se mene tice usluga je bila stvarno na nivou, negde u drugoj polovini godine stvari su krenule opet po proverenom razbojnickom receptu, elem...poucen sa par dobrih iskustava sa njima (ajoj mene), posaljem ja jednu komponentu coveku, covek uredno primio paket, poslao pare, a para nema li nema, posto nemam problema sa strpljenjem, sacekam ja nedelju dana, pa 10 dana, pa pune dve nedelje, konacno odem kod njih, pitam ljudi o cemu se radi a meni ce neki klinac na salteru onako iskonski balkanski drsko "nemamo mi vremena da se ovde bavimo vasim paketom, ZOVITE nas broj pa cemo ga naci", mislim WTF?!?! To je obracanje klijentima? Post Expres NIKAD VISE!
 
Meni s svideo cityexpress.U proteklih 2-3 godine dosta puta sam dobijao robu preko njih i cena i usluga su bile odlicne.
Ovi sa tehnomanije ne koriste city vec neki drugi express koji mislim da i nije iz Bg.
Em im treba vise dana da stignu ,a i usluga je bar 400 din. ako nije i vise.
Ustvari mozda ovde gde sam ja cityexpress najvise odgovara.
 
Ja sam jednom cekao nedelju dana na pare kod AKS, pa sam nazvo coveka i on mi lepo rece "Jooj izvini, kod mene su pare, ne stizem al ajd da se dogovorimo kad i gde da ti donesem" sto je relativno ok.

A meni su izgubili broj telefona pa su cekali da se javim da se zalim! :trust:
Ali poverovao sam im.
 
poz svina, treba mi hitno vas pomoc.

Trebam sutra d aposaljem jedna htc touch diamond za kragujevac, covek je rekao da ima uy somboru AKS sluzba, ako ima ovde noko iz sombora dali moze da mi objasni gde se ta sluzba nalazi..ja sam hteo poslati tel sa post expresom, ali oni ne rade sa eurom, pa je covek rekao da posaljem sa aks sluzbom.

Zanchi molim vas, pisite :D
 
U poslednjih 10 dana sam slao 5 paketa i sve AKS-om, i stvarno im svaka cast, niko se nije zalio da je neshto stiglo oshteceno, polomljeno ili sl. A slao sam neonkice i ostalo, i sve je kao novo, naravno uz napomenu LOMLJIVO, stavi lik pored sebe u kabinu i uziva ;)

:wave:
 
U poslednje dve nedelje poslao sam tri paketa preko PE i vrlo pozitivna iskustva.Zasto sam slao preko njih?Kurir City Expresa u Mitrovici nema pojma gde se nalazi zgrada Opstine te nije mogao da dodje da preuzme paket.Nisam mogao da verujem.
Otisao u Postu,predao paket(procesor sa box kulerom),stavili ga na vagu,rekao da ima otkupnina i postar mi za dva dana doneo pare na kucnu adresu.Ja sam sve unapred platio,izaslo me oko 3000 dinara(proc je bio 30e),kupac je dao 3000 i svi zadovoljni.Tako je bilo i sa paketom koji sam slao u Nis.
Verovatno je drugacije i moguce da ima problema kad kurir dolazi kuci po paket ali ja sam prezadovoljan sa PE.
p.s. Probao sam jos i neke druge kurirske sluzbe ali ne rade otkupninu za fizicka lica ,cak ni preko tekuceg.
 
garant cu da se cimam do poste, cekam u redu, da mi tamo sve otpakuju, pregledaju mere...Kameno doba bre. Kurir iz PE me je svaki put odrao bilo da sam primao ili slao paket, nikad manje od 350din nisam platio.
Sa kurirom iz AKS sam se do sada sve lepo dogovarao, on covek dodje (cak se i za to moze dogovoriti tj. kad da dodje i gde), preuzme, ako treba i upakuje.
Svaka preporuka!

edit: ono sto staje u pismo je 150din, paketi do 5kg su 200din. donosenje para je 40din (dakle ne procenat, danak u krvi i slicne PE malverzacije vec ravno 40din). Nema sta da meri, ili je do 5kg ili nije.
 
Poslednja izmena:
garant cu da se cimam do poste, cekam u redu, da mi tamo sve otpakuju, pregledaju mere...Kameno doba bre. Kurir iz PE me je svaki put odrao bilo da sam primao ili slao paket, nikad manje od 350din nisam platio.
Sa kurirom iz AKS sam se do sada sve lepo dogovarao, on covek dodje (cak se i za to moze dogovoriti tj. kad da dodje i gde), preuzme, ako treba i upakuje.
Svaka preporuka!

Nit sam ikad chekao u redu, niti su otpakivali, merenje je trajalo 10 sekundi kad sam slao preko PE, ko zna kakvi debili rade u poshti u NS, al ovde u SO ide glatko. A i PE dolazi na kucnu adresu ;)

Takodje pohvale za AKS nedavno sam slao preko njih, malo su kasnili da pokupe paket, alo stalo je sve bilo tip top :wave:
 
Sluzbeno za Beograd i okolinu koristim BeoKurir,
za van grada Post express.
 
Kod AKS-a je važno da proverite da li ste dobro upisali broj telefona osobe kojoj šaljete i nema frke,pošto gotovo uvek prvo nazovu, pa onda donose.
Sve pohvale za njih, u formi ih zivkamo svaki dan skoro i uvek sve u najboljem redu + primaju i eure kao valutu plaćanja.
 
Poslednja izmena:
garant cu da se cimam do poste, cekam u redu, da mi tamo sve otpakuju, pregledaju mere...Kameno doba bre.
Verovatno nikad nisi ni bio u Posti da predas paket preko PE.Nema raspakivanja,nema reda,sve traje minut.
Ovim ne zelim da kazem da nema problema,neko gore rece da ko zna kakvi likovi rade u NS, u SM je sasvim korektno.
 
Pa zapravo jesam par puta. Predavao sam i obicne (to je tek pakao, u jednoj posti traze 20din da posaljem CD, u drugoj ga mere i kazu mora nekom posiljkom za 100din, u glavnoj posti nece ni da ga primi posto ne zna sta je njemu?!?!?!)

PE sam nosio na postu na limanu, na istom salteru se predaje i obicna posta tako da je red, a zapravo postoje dva reda za 4 saltera i 4 razlicite usluge. Neka hvala. Ove zovem i dodje na vrata kad meni odgovara (ako on tada moze).
Sto bih uopste razmisljao o odlasku bilo gde?!

50/50 mi se sa PE desilo da me satro ne nadju kuci pa da ja moram da idem da dizem paket. NAravno - cena se ne umanji (i naravno da sam bio kuci i naravno da nije proverio telefonom da li sam kuci), zapravo cena bude jos veca :S: (al najgore je sto JA moram da idem tamo. Ko da ja imam volje i vremena da se akam sa time. Ko kaze da mi je to blizu? To je moje slobodno vreme mimo posla, a platio sam da mi donesu na adresu. Neozbiljno je.)

Prosto - necu vise nista da imam sa PE. Napisao sam jos par konkretnih primera u postu od pre par nedelja (u ovoj temi). Pa je zati ilidan pisao sta nam se desilo sa neonkama. Ajde da su polomili jednu, al su polomljene 3 od 4! Pa to je bacano i guzvano i ko zna sta je sa time radjeno iako je naglaseno da je lomljivo. dobro pa nije bila neka uber kristalna vazna ili tako nesto :wall:
+ je usluga duplo skuplja, na transfer novca se uzima PROVIZIJA (sto ne bi bilo cudno da drugi uzimaju, ali drugi imaju fiksne tarife uglavnom) koju ko zna kome i kako zaracunavaju. (Ne kazem da je za ovo kriv PE, to kuriri muvaju, al ja sa takvima ne zelim da imam nista)

elem, dosadio sam vec i sam sebi sa ovom pricom. Koristite sta vam odgovara. Meni ne odgovara da placam ~400din postarinu i da postoji 50% sansa da cu jos posle posla, umoran i gladan, morati da idem (trcim zapravo posto rade do 17h) na postu da dignem posiljku.
:wave:
 
Evo ja imao jedno pozitivno iskustvo, konačno :)

AKS je u pitanju, slao sam CPU za Melence, došli u roku od par sati da preuzmu, proc stigao sutradan, a dan nakon toga meni pare, i to me lik zove, kaže evo ispred zgrade sam, jesi kući da ti donesem pare, a ja nisam bio, pa sam ga zamolio da me sačeka, bez problema je pristao, za 5 minuta sam doleteo kolima sa Limana, preuzeo novac i platio 40 dinara za uslugu :) Sve u svemu nije loše, videćemo u budućnosti kako će biti.
 
ma aks je najbolji,mala provizija,jeftina postarina,brzo dodju i odnesu robe,jos brze donesu pare,uvek stigne u jednom komadu:d.

vec sam jedno 15-ak puta i slao i narucivao s njima i nikad problema.

sve preporuke.
 
50/50 mi se sa PE desilo da me satro ne nadju kuci pa da ja moram da idem da dizem paket. NAravno - cena se ne umanji (i naravno da sam bio kuci i naravno da nije proverio telefonom da li sam kuci), zapravo cena bude jos veca (al najgore je sto JA moram da idem tamo. Ko da ja imam volje i vremena da se akam sa time. Ko kaze da mi je to blizu? To je moje slobodno vreme mimo posla, a platio sam da mi donesu na adresu. Neozbiljno je.)

^ Znači imao sam par puta isti slučaj sa PE u Novom Sadu, zato ih izbegavam.
 
Kad sam dobijao robu iz PE uvek me je poshtarina izashla 350 din. Naruchivao sam CPU, VGA, daljinski, AP i sl i uvek ista poshtarina nebitno odakle stize. A vecina tih stvari je bila iz BG-a. Sad sam uzeo od Shikija tastaturu i poshtarina preko AKS-a me izashla 200 din :) a i kurir nije doshao u cik zore kao shto to dolaze ovi iz PE ( u 8 sati me probudi :S: )
 
Nazad
Vrh Dno