Šta je novo?

Kurirske službe

A mozda je, kao sto je neko vec napisao, to odradjivanje paketa poslatih pocetkom prosle nedelje.
Jel pokusao neko danas da posalje paket ?
Mozda je strajk/obustava rada i dalje u toku.
 
Javljeno mi je iz monitora u ponedeljak pre podne da mi je poslat paketic preko daily express za ns. Cekao dva dana ali nisam znao da je situacija tako kriticna. Znam da posta strajkuje ali racunam nisu poslali preko poste vec privatnom firmom.

Odem im na site kad tamo iskace obavestenje gde mole za strpljenje i razumevanje. Juce uvece javim monitoru da mi nista ne stize i oni mi jutros potvrde da je D express u pitanju i posalju mi broj posiljke i preporuce mi da ih i ja nazovem. Odem na site i vdim imaju pracenje i kucam tamo broj i izlazi mi sledece:

Status:
Pošiljka je preuzeta
Vreme statusa:
09.12.2019 15:33:29
Nalazi se:
Kod kurira centra: Novi Sad

Zbunilo me ovo posiljka je preuzeta pa ih zovem na ns broj da proverim. Muzika svira, niko se ne javlja.

Jel sad kada mi stigne imam prava na neku odstetu ili da uzimam to i da pevam sto mi je uopste i stiglo za 300 din postarine?
 
Тај статус (пошиљка је преузета) значи да је преузета од пошиљаоца.
Исто тако пише и на праћењу пошиљке на BEX-овом сајту када предам пакет.
 
Dve moje Postekspres pošiljke su uručene, dve su na putu a dve nisu ni mrdnule za sada.

Jel zna neko jel počeo Postekspres da prima nove pošiljke?
 
Ma i dalje je obustava rada.
Informisite se na N1.

Oni sad gledaju da odrade sve PE pakete koje su primali pocetkom prosle nedelje.
Takodje penzije na salterima ce odraditi.

A za raznosenje racuna (struja, infostan, mobilni, kablovska, menadzer zgrade) im trebaju postari, a velika vecina njih je u strajku.
 
Poslednja izmena:
Пар људи са лимунда je потврдило пријем пошиљака.
Ево једног примера:

Пакет је био заглављен у ГПЦ Београд и отпремљен је даље,
само што се то не види у статусу.
Screenshot_236cce35b6dc57862.jpg
 
Ja tu nigde ne vidim Prijem za 11. ili 12. decembar.
Il si ti kacio samo otpreme ?
 
Пошиљка је примљена 2. децембра.
Ово је послато из Сомбора и није моја пошиљка, колега је објавио на Лимундо форуму.
 
Ma i dalje je obustava rada.
Informisite se na N1.

Oni sad gledaju da odrade sve PE pakete koje su primali pocetkom prosle nedelje.
Takodje penzije na salterima ce odraditi.

A za raznosenje racuna (struja, infostan, mobilni, kablovska, menadzer zgrade) im trebaju postari, a velika vecina njih je u strajku.
Malopre prodje ulicom postar na bajsu, ovi sto raznose racune i slicno.

Njih mi je najzalije iskreno, kisa, sneg, led, vetar, oni na bajsu....

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Javljeno mi je iz monitora u ponedeljak pre podne da mi je poslat paketic preko daily express za ns. Cekao dva dana ali nisam znao da je situacija tako kriticna. Znam da posta strajkuje ali racunam nisu poslali preko poste vec privatnom firmom.

Odem im na site kad tamo iskace obavestenje gde mole za strpljenje i razumevanje. Juce uvece javim monitoru da mi nista ne stize i oni mi jutros potvrde da je D express u pitanju i posalju mi broj posiljke i preporuce mi da ih i ja nazovem. Odem na site i vdim imaju pracenje i kucam tamo broj i izlazi mi sledece:

Status:
Pošiljka je preuzeta
Vreme statusa:
09.12.2019 15:33:29
Nalazi se:
Kod kurira centra: Novi Sad

Zbunilo me ovo posiljka je preuzeta pa ih zovem na ns broj da proverim. Muzika svira, niko se ne javlja.

Jel sad kada mi stigne imam prava na neku odstetu ili da uzimam to i da pevam sto mi je uopste i stiglo za 300 din postarine?
Isto tako svira i u city express. Bolje to preuzmi ako možeš lično da odeš i ćuti. Ne znam za ostale službe ali city se ogradio da ne snose nikakvu odgovornost. Može da stigne za 10 dana, može za mesec a mogu i da ga vrate nazad bez obrazloženja.
Mene interesuje da li mogu da odem u Svetog Save 36, Surčin Beograd da preuzmem paket koji sam poslala?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jutros sam dobio pošiljku od PE 8 dana od slanja.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poceo je jedan deo radnika da radi, jer su poceli da dele suspenzije na 3 meseca...zato je krenuo polako i Post express i GPC, ali rekao bih sa 30% ljudstva.
 
Kao i uvek.

Poslao sam klincu paket i ne nerviramo se što stoji u pošti već 10 dana, nije ništa kvarljivo.
 
У Нишу, рече поштар, принудно под претњом суспензијом натерали шефове да крену са нормалним радом а ко од радника неће...
 
To se zakonom kažnjava, rad pod prinudnom i pretnjom. Reci radniku da prijavi toga ko mu je pretio policiji. Nije rob, nego radnik.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Po zakonu, mora da se poštuje minimum rada čak i u slučaju štrajka, ako se to ne poštuje slede sankcije, u ovom slučaju suspenzija.
 
Ne radi se o minimumu rada nego o nezakonitim nalozima, a onda i suspenzijama. Mogu slobodno i otkaze da dele, posle ce da ih vracaju na posao, isplacuju odstetu, zaostale plate i sudske troskove.
 
Ne veruj rukovodstvu Poste. Oni lazu i demonstriraju silu posto nece iz svog dzepa placati odstete, penale i kazne.
 
Poštovani korisnici,

Ovom prilikom želimo da Vas zamolimo za strpljenje i razumevanje, obzirom da usled izmena Rešenja o režimu saobraćaja teretnih vozila i snabdevanju na teritoriji grada Beograda nemamo mogućnosti za pravovremenu dostavu pošiljaka do krajnjih primalaca.

Rešenje propisuje zabranu zaustavljanja i parkiranja vozilima do 3,5t najveće dozvoljene mase u propisanoj zoni u periodu od 7h do 20h, pogotovu u ulicama u kojima se nalaze trase JGPP. Zbog navedenog, otežana je isporuka u centralnog gradskoj zoni i zabranjena u dnevnom terminu u ulicama Nemanjina, Kneza Miloša, Terazije, Francuska, Takovska, Trg Slavija, Bulevar Oslobođenja, Jug Bogdanova, Vasina, Vojvode Stepe i Bulevaru Kralja Aleksandra, kao i u ulicama Požeška, Kirovljeva na Čukarici, Glavnoj i Trgu Branka Radičevića u Zemunu.

Vaše pošiljke mogu svakog dana biti preuzete od strane primaoca u našem centralnom skladištu na adresi Svetog Save 36, naselje Radio Far, 11271 Surčin, Beograd u periodu od 10h do 18h.

Hvala na razumevanju,

Vaš City Express
 
Kome je bas nesto hitno nek ide za Radio Far, al nije to blizu bas.
U neposrednoj blizini pista aerodroma.
 
Jel postexpres poceo da radi?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nije. Neke pakete dopremili iz GPC-a u Novi Sad, zovu telefonom da se dođe po njih jer ih ne nose.
PE pošiljke su u pitanju..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisam i nemam nameru. Podržavam štrajkače.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ma, šta te briga.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ja podrzavam strajkace.
Ali cu pisati zalbu za tri postarine kad mi budu urucili paket.
 
Nazad
Vrh Dno