Šta je novo?

Kurirske službe

Ima dobar deo penzionera kojima postar licno urucuje... Ne dizu svi na bankomatima.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ne bi me čudilo da izbezumljeni penzosi dignu kuku i motiku na poštare...
Ono u fazonu , šta vama smeta naš Vožd ...čutite i radite [emoji38]
 
Nek im Vozd odnese penzije. Moze i skup da napravi pa baca s bine ili balkona, naravno uz prenos uzivo na svim kanalima
 
Penzionerima će verovatno nositi penzije, bar su prošli put kad je bio štrajk poštari rekli da će njima biti penzije biti isporučene, baš zbog solidarnosti, jer su njima penzije bedne i treba im svaki dinar. Za ovaj put videćemo...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Meni je danas prosao jos jedan paket.
Dakle, odlazni paketi (ka primaocima) 2/4.
Dolazni paketi (ka meni) 0/1.

Sve od proslog ponedeljka.
 
Za koliko dana bex obicno donese otkupninu od poslatog paketa?


Posaljes npr u ponedeljak, kupcu stigne u utorak, pare su kod tvog kurira u sredu, i tad bi trebalo i da ti ih dostavi.
Znaci jedan dan nakon preuzimanja paketa od strane primaoca.
 
Neprofesionalno i bezobrazno je preopterecivati radnike a placati ih manje nego da prodaju sladoled i kokice. A i nemati razumevanja i podrzavati takve ljude.

To bi bio solidarno-ljudski ugao. Ko to nije u stanju da shvati, moze i ovako (zivotinjsko-sebicno-bahati) - svako gleda svoje dupe. Kao sto je nekome bitan samo paket/otkupnina, tako je njima bitan samo njihov obim posla i plata. Kako god okrenes - u pravu su.

Ja i podržavam štrajk i treba da štrajkuju pošto znam iz prve ruke koliko su im male plate i da zaposleni (recimo vozači) masovno daju otkaze zbog slabih plata, i onda ovi koji ostaju imaju posla preko glave.

Ono što ne podržavam je štrajk bez ikakve najave, a to jeste neprofesionalizam i bezobrazluk prema korisnicima njihovih usluga,
oni su javna služba koja pruža usluga preko kojih zarađuju novac za hleb, mogli su bar 2 dana ranije da najave štrajk.
To što je neprofesionalno i bezbrozno koliko oni imaju niske plate, ne daje im na pravo da budu i oni bezobrazni i neprofesionalni prema korisnicima njihovih usluga koji nemaju veze sa njihovim platama,
pošto običan narod koji koristi njihove usluge se ne pita kolike će oni plate imati.
Logika prema kojoj ako je neko prema meni bezobrazan i neprofesionalan, znači da onda i ja imam pravo da budem takav prema nekoj trećoj strani, je ne samo pogrešna, već i generalno vrlo štetna.
 
Poslednja izmena:
Ti i dalje po svom... Imaju pravo i da izadju na ulice i blokiraju ne samo Postu i njene korisnike nego celu drzavu. I tamo ostanu dok god takvi kao ti ne ukapiraju da problem nisu oni koji strajkuju nego oni zbog kojih se strajkuje.
 
Може, али онда не може да узме новац са туђег рачуна.

П.С. За случај да неко није видео информацију:
У понедељак, 2. децембра је заказан и најављен протест испред ГПЦ Београд, од 19 до 21 час (званично).
Шта ће бити после тога, видећемо. Углавном, уколико шаљете нешто Пост Експресом у понедељак, да знате. Пратите ситуацију, може да се деси и неки застој или блокада као у марту месецу.
Nije da nije bilo obaveštenja da će biti nečeg. E sad što niko od medija nije smeo javno da objavi je druga stvar, pa tako skoro niko nike znao za štrajk...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ti i dalje po svom... Imaju pravo i da izadju na ulice i blokiraju ne samo Postu i njene korisnike nego celu drzavu. I tamo ostanu dok god takvi kao ti ne ukapiraju da problem nisu oni koji strajkuju nego oni zbog kojih se strajkuje.


Ne, ti i dalje ne kapiraš, zna se u čemu je problem i zašto štrajkuju, ali mogu da protestuju i štrajkuju a da pri tom minimalno ispoštuju ljude koje koristi njihove usluge,
u ovom slučaju prosta najava štrajka od bar 2 dana ranije bi bila dovoljna.

Ako misliš da nisu mogli ili da nije bilo bolje da najave štrajk, ne znam šta bi ti rekao.
 
Kao prvo, oni su najavili protest 3-4 dana ranije.
Kao drugo, mislim da ne moraju da najave nista. Ni oni ni bilo koji drugi obespravljeni, ugrozeni, izrabljeni, zloupotrebljavani, itd.
 
Poslednja izmena:
Ne, ti i dalje ne kapiraš, zna se u čemu je problem i zašto štrajkuju, ali mogu da protestuju i štrajkuju a da pri tom minimalno ispoštuju ljude koje koristi njihove usluge,
u ovom slučaju prosta najava štrajka od bar 2 dana ranije bi bila dovoljna.

Ako misliš da nisu mogli ili da nije bilo bolje da najave štrajk, ne znam šta bi ti rekao.
Pa u minimalnom režimu rade gotovo sve institucije standardno...
Kako misliš da bi tako stvorili efekat da se nešto promeni?! Štrajkuju radnici a ne botovi SNS-a.
Zato svaka podrška za radnike Pošte!
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, oni su najavili protest 3-4 dana ranije.
Kao drugo, mislim da ne moraju da najave nista. Ni oni ni bilo koji drugi obespravljeni, ugrozeni, izrabljeni, zloupotrebljavani, itd.


+1


u ovom slučaju prosta najava štrajka od bar 2 dana ranije bi bila dovoljna.

Ako misliš da nisu mogli ili da nije bilo bolje da najave štrajk, ne znam šta bi ti rekao.

Kao što je i rečeno štrajk je najavljen upravo 2 ili 3 dana ranije, samo što ovi "slobodni" mediji nisu to objavili (da ne narušavaju ugled napredne nam države, jelte, xD). Tako da bi trebalo da kriviš medije za to.

Sent from XA2
 
Najgore od svega je sto ce sve ostati manje-vise isto i ako im povecaju plate (citaj, ako im vrate na nivo iz prve polovine 2014. godine, a postoji mogucnost da ''povisica'' bude i 500-1000 din niza od 2014 proseka). Nerealno niske zarade radnika jesu ogroman problem ali sta cemo sa ovim pojavama?
O-Buni%C4%87-RAS-Srbija-Milan-Krkobabi%C4%87-Mira-Petrovi%C4%87-PUPS-Po%C5%A1ta-Srbije.jpg
https://www.penzin.rs/kako-pups-izvlaci-novac-iz-jp-posta-srbije/
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/bahata-mira-udomila-pola-pups-a-direktorka-poste-specijalnim-savetnicima-iz-stranke/pf43hg0
https://beogradski-glas.rs/forum/uzbunjivac-posta-srbije-izdise-u-kandzama-pups-a/

A to je mozda samo 2% problema i lopovluka sa kojim se suocavamo, posebno u poslednjih 7-8 godina.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/...E1NmFjYTAzNzYxYTRjOGY0NDQuanBlZ5GTAs0CQgCBAAU

Mislim da je u ovom problem.
Lose plate, a na protestu iza njihove zastave stoji 10-15 ljudi.

Pa gde su onda svi ti obespravljeni ?
 
Ma bre treba ukinuti PE pa lepo da nas uslužuju prave firme.. danas aks doneo paket, vrednost 2500 din. i 350 gr= 396 din. i to od pravnog lica koje sa njima ima ugovor.
Pitanje je kakav ugovor imaju. Može da se napravi ugovor za 50 i za 500 posiljki. Pa shodno tome i cena. :)



Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kazu da ne moze ispod nekih 170-180din, jer to je neka minimalna cena kod Poste, ispod koje privatnici ne smeju da idu, posto Postu "stiti" drzava, bar su nama tako rekli kada smo potpisivali ugovor, 200din+pdv za paket od 6-7kg,mada i ako je tezi ostane cena, a ako ima vise paketa za istog primaoca prvi paket 200+pdv,svaki sledeci 170+pdv.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
JKP organizuju svoje radnike da dostave račune... :D

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Preteruju sad, dobili su 20% ali to im nije dosta, hoće prosek, e pa hoću i ja prosek od 550€ koji poglavica reklamira pa ne štrajkujem nego gledam kako da svojim rukama to zaradim, treba lepo celu poštu prebaciti u privatni sektor pa da vide malo kolike su plate i koliko se radi.
Uostalom svi oni koji su bili sposobni da nađu sebi bolji posao, sa boljom platom, su otišli oni koji nisu sposobni su ostali.
 
Da li ima nekih novosti, meni paket zarobljen od 3.12?
 
Celo jutro ne mogu da dobijem ni jednu kurirsku sluzbu, ne znam da li su pretrpani ili i oni strajkuju.
Da li neko ima informaciju?
 
Poslednja izmena:
Preteruju sad, dobili su 20% ali to im nije dosta, hoće prosek, e pa hoću i ja prosek od 550€ koji poglavica reklamira pa ne štrajkujem nego gledam kako da svojim rukama to zaradim, treba lepo celu poštu prebaciti u privatni sektor pa da vide malo kolike su plate i koliko se radi.
Uostalom svi oni koji su bili sposobni da nađu sebi bolji posao, sa boljom platom, su otišli oni koji nisu sposobni su ostali.

Zamisli preteruju jer im nije dosta povecanje plate od 3-4 hiljadee din na vec ionako "ogromnu" platu od od 30-35 hiljada din....

I ne nude im se povecanja od 20%,nego nekih jadnih 13%........a pre neku godinu im uzeli 10%.....sad im zapravo nude da im vrate to sto su im uzeli (mnogim drugim drzavnim firmama je ovo vec vraceno i bez strajka),i kao "ajde budute srecni sa time,vidite kako smo mi strava vlada"....

Inace,javna je tajna da se dobar deo penzija i apanza kojekakvih prostitutki i pevacica napacuje iz zarade koju ostvari Posta Srbije.......i sad,ako se povecaju mizerne plate radnika poste,odakle za penzije?.....a tek odakle neki budza iz vlasti da plati Tijanu Ajfon?
 
Poslednja izmena:
Celo jutro ne mogu da dobijem ni jednu kurirsku sluzbu, ne znam da li su pretrpani ili i oni strajkuju.
Da li neko ima informaciju?


Pretrpani su a telefone su isključili jer nonstop zvone. Tako mi je rekao kurir iz city express. Ostaje samo da se čeka. Moj paket od četvrtka nije dostavljen.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Celo jutro ne mogu da dobijem ni jednu kurirsku sluzbu, ne znam da li su pretrpani ili i oni strajkuju.
Da li neko ima informaciju?

Meni se par koje sam zvao juče nisu javljali na telefon, pa sam onda popunio online pošiljku za City i Bex,
City mi se niko nije javio dok je Bex došao juče po pošiljku.
 
Vrh Dno