Šta je novo?

Kurirske službe

sutra treba da saljem jedan paket post expressom jer tako inzistira kupac,inace uvek saljem aks-om.

moze li neko da mi objasni,jel post express funkcionise na isti nacin kao i aks?

dodju na kucnu adresu,pokupe paket,odnesu kupcu i posle par dana mi donesu pare na ruke?

ne, moras da zapakujes dobro paket, odneses u najblizu postu kod tebe, pre toga prepisi tvoje i njegove podatke na papiric koji ces da poneses sa sobom, negde oni uzmu taj papiric pa prekucaju, a negde ti moras da popunis jedan listic koji dobijes u posti, naglasis ako trazis otkupninu i iskljucivo je u dinarima, ako recimo posaljes sutra paket njemu stize u petak do 12h, a tebi pare donosi postar koji bi trebalo da ti ih donese u subotu, al posto oni ne rade subotom cekas ponedeljak
 
Poslednja izmena:
uf,jos treba i do poste da idem po ovakvog vremenu i da cekam u redu,jer je kod mene uvek ogroman red :/

a sad sam procitao par postova iznad,vidim da ne donose pare na kucnu adresu,nego ti bace neki papir u sanduce i ti opet moras ici u postu po pare.

aks je zakon,samo sto mi rece kupac da ne dostavljaju u kosovsku mitrovicu,nego dostave u pazar,pa onda on mora da se cima i da ide do pazara,zaboravio sam jel novi ili stari,ali nebitno
 
Meni je, kad sam jednom benh user-u slao nešto Post Express-om, poštar doneo pare.
 
pa znaju nekada da i ne ubace papircic pa ti ides i juris dal je stiglo ili nije, ali ako te postar zna, on ce da ostavi nekom koga nadje kod kuce, al ti znas kad da ocekujes, sve ide dan za danom, jedino ako padne da paket treba da stigne u subotu ili pare
 
ne zna me postar jer nisam nikad slao preko post expressa,uvek sa aks-om.

jednom sam trebao slati preko post expressa,nazovem,javila se operaterka,uzela moje podatke i podatke kupca i rekla kurir ce stici do 3,4 sata,ja cekao,cekao a od kurira ni traga.

toliko,zato ih ne volim.
 
hm mislim da to nije bio post expres, nego neko drugi, posto se ne secam da oni dolaze na kucnu adresu ili ja gresim
 
jeste,nazvao sam post express,lepo otisao na njihov saj i nazvao taj broj i javila se operaterka.

moguce da se nismo sporazumeli ona i ja.

veliki minus sto ne dolaze na kucnu adresu,nema svako vremena da ide u postu i da ceka na svoj red da bi predao paket.

i plus sto imaju strasno skupu postarinu.

kako li ovaj smrdljivi aks ne prelazi tu kosovsku granicu,pu majku im.

:)
 
Ja ih nisam zvao, nego otišao do glavne pošte u Zemunu, gde su me izvozali od jednog šaltera do drugog, da bi mi na kraju rekli da je Post Express u dugom ulazu :d

Treba li da pomenem da su uspeli da zeznu uređaj koji sam slao? Srećom, kolega sa foruma je bio jako strpljiv i nije pravio nikakve probleme, nego smo lepo zajedno otkrili šta su pokvarili i čovek je sam sredio.
 
Ja najvise cenim PostExpress, jeste da moras da odneses u postu da posaljes paket, ali zato kada treba pare da ti isporuce, bukvalno te ganjaju po "budzacima". Konkretno ja zivim u nekoj divljoj ulicici u kuci koju iznajmljujem kod koje zaista ne postoji nikakvo pametno pravilo o numeraciji. I kada sam video sledeci dan postara kako se parkira u dvoriste, poceo sam da se smejem koliko je taj lik bio uporan da dodje do same kuce.

Za sve ove ljude iz AKSa sam morao da izlazim na glavni put da se ne bi "zavlacili". Isto tako bilo je 2-3 puta da ih nazovem da dodju po paket, a njih nema...
 
Ne znam kakva su iskustva drugih sa PostExpressom, ali od mene imaju samo reči pohvale. U NS-u i došli po paket, bez nervoze pomogli da zapakujemo pošto to nisam sam uradio. Sutradan je paket isporučen i sledeće jutro sam podigao novac na pošti. Verovatno bi dobio novac isti dan kad je paket stigao da se nisam mimoišao sa njihovim kurirom.
 
vecina se slaze da je aks veoma brz sto se tice dostave paketa,ali kasne s parama,sto je istina.

postarina im nije toliko skupa,uglavnom se krece u rasponu od 200-250 za normalne velicine paketa,tipa,kutija od graficke kartice.

zanima me koliko bi to naplatio taj daily express?

znam da bi post express naplatio sigurno oko 400,500 dinara,pa ako je ovaj daily express jeftiniji od aksa,onda eto dobre prilike.

jel neko imao iskustva ?
 
nista ne valja taj cenovnik.

jednom sam narucio sapphire 4850 dok je kostala 110e.
postarina je bila 700 dinara verovao ili ne.

a na papiru je stajalo oko 10500 + 400 dinara ptt,a on mi naplatio 700 dinara postarinu,znaci oni uzimaju neku dodatnu proviziju na osnovu cene paketa verovatno.

tako da taj cenovnik nema veze s mozgom :)
 
Može biti. Ja nisam ni slao ni primao pakete veće vrednosti od 1500 din. Mislim da je u onoj kategoriji do 2 kg, gde bi trebalo da je poštarina 240 din, da su mi naplatili 270 ili tako nešto slično.
:)
 
Uzimaju ako naznačiš vrednost pošiljke neki procenat, ne znam tačno koji. To je normalno, jer su pošiljke osigurane, pa ako ti se izgubi paket obeštetiće te u toj vrednosti koju si naveo. U teoriji.
 
Ovako

Citajuci probleme na koje nailazite zelim samo da vam skrenem paznju na neka pravila sto se tice rada kurirskih sluzbi.

1.Svaki kurir je duzan da po preuzimanje paketa dodje na adresu posiljioca popuni adresnicu (kako to mi zovemo tovarni list) ostavi vam jedan primerak kao dokaz da imate da ste zaista poslali paket.
2 Takodje isto vazi i da vam donese na kucnu adresu tj na vrata a ne da ga vi jurite gde je njemu najlakse da stane ili slicno.To je vasa dobra volja ako odete do njega.
3.Otkup donositi na kucnu adresu je zakonom zabranjen i mnoge kurirske sluzbe izbegavaju raditi sa otkupima bas iz tog razloga.Jedini nacin je uplatom na racun najkasnije 24h od urucenja.
4.Paket ne sme biti ostecen niti otvaran jer u slucaju da primetite da je otvaran imate pravo da ga ne primite i obavestite njegove predpostavljene.Cak i policija mora da ima poseban nalog da bih otvorila neku posiljku.

Ja radim u kurirskoj sluzbi A2B exspress delivery koja pokriva sve gradove ukljucujuci Crnu Goru Bosnu i Hrvatsku.
Za sve informacije mozete posetiti nas sajt www.a2bkurir.com ili se obratiti na tel 069/37-55-135
 
a2bkurir lazovi najobicniji. Zavlacili su me ceo dan a ja redom cimam moje po kuci da dezuraju iako svi rade i imaju 100x vaznija posla. Sadrzaj paketa mi je bio potreban kao rodjendanski poklon. Naravno paket nije ni stigao. Bas da vidim da li ce ga sutra doneti. Totalno su za izbegavanje.

koji grad je u pitanju?
 
Jos jedan glas za AKS, vec dugo vreme saradjujem sa njima i imam samo pozitivna iskustva.
Kurir kog najcesce kontaktiram u Sapcu dolazi gde god treba i ako treba pojavi se za 20-30min.

Sa City-jem sam imao lose iskustvo i od tada samo AKS.

Post sam davno koristio, ne secam se niceg loseg ali su bili nekada prilicno skuplji od ostalih.

Daily mi je nesto donosio, ali me jedna firma sa kojom saradjujem obavestila (mail je bio upucen svim njihovim saradnicima) da su im nestajali paketi kad su koristili njihove usluge.
 
AKS definitivno, slao sam gomilu paketa a i primao sam posiljke od njih nema sta profi.
 
+ Post Uvek tachni i struchni a ne ko AKS dodje neki nalepi neki papiricj na paket i zdravo
----- AKS 2x slao i ni jednom mi otkupnina nije stigla lopovi
 
Moguće da je to do tih što rade u tom tvom gradu. Ja sam bezbroj puta slao i svaki put je pošiljka stigla kupcu ili meni. Dođu, zalepe papirče, platiš ako kupuješ i potpišeš, i ajd ćao.
 
Nekoliko puta sam primao Postom i uvek do 12h je bilo isporuceno sto mi se svidja
 
Ja sam poslao preko aks-a u ponedeljak u utorak decku stigo paket a od moje love ni traga ni glasa danas peti dan kako sam poslao?
 
Ja sam poslao preko aks-a u ponedeljak u utorak decku stigo paket a od moje love ni traga ni glasa danas peti dan kako sam poslao?

To je verovatno isti kurir koji i u mom gradu nosi posiljke i koga sam morao da zovem da bi mi doneo pare koje je drzao tri dana kod sebe. Nije mogao da donese jer je bio u "guzvi". Zovi centralu u Boru da intervenisu i ne salji AKS-om vise dok ne promene kurira.
 
Ja sam poslao preko aks-a u ponedeljak u utorak decku stigo paket a od moje love ni traga ni glasa danas peti dan kako sam poslao?

Ja sam iz BG-a, meni pare donose 3-4 dana po slanju paketa.
Sta bi vi hteli odmah sutra da dobijete pare ?
Treba neka procedura da prodje, a i treba da organizuju raznosenje para, to je isto ko i da nose pakete, gorivo se trosi za dolazak ne :).
 
E to je i meni rekao, zvao sam ga i rekao je da bio u guzvi, i morao sam da izadjem na ulicu da uzmem kintu...
 
morao sam da izadjem na ulicu da uzmem kintu...

Pa ti onda posluj preko Post Expressa, pa se cimaj do poste po pare.
Ili preko Daily-ja, gde pare na ruke ne mozes ni dobiti, vec iskljucivo preko upate na racun.
 
Nazad
Vrh Dno