Šta je novo?

Kurirske službe

samo ti šalji AKS-om, zar ne čitaš temu o kururskim službama http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=181575&page=5 poslednji post

ja sam pre nedelju dana dobio prazan paket, za koji su mi rekli da je sadržaj verovatno "ispao", još ih ganjamo i ja i pošiljaoc radi obeštećenja.


pre svega kutiju paket koji šalješ, ako kurirska služba to ne radi, upakuj u ne prozirni tvrdi najlon, crni, plastiku zatopi aparatom za varenje plastike ili peglom (starom), fotografiši, primaocu napomeni da otvori paket pred kurirom i pregleda detaljno sav sadržaj.
 
Poslednja izmena:
Pa procitao sam, zato sam i pitao ponovo. Paket sam uvio u crni najlon dzak, a primaocu sam vec rekao da obavezno proveri pri prijemu. A racunam i da to sto ce paket biti vrednosni (suma preko 15.000 din.) moze da utice da se ne zajebavaju sa istim.
 
ma ljudi svakodnevno procentualno dobijaju neuporedivo mnogo više paketa bez problema, nego što budu opljačkani, ali opreza nikada dosta.
 
Poslednja izmena:
Sve preporuke za AKS slao sam sve i svasta , i nikad nisu bili bezobrazni ni sa uslugom,
a takodje ni sa cenama.

Ekstreman primer : Za dostavu Frizidera / normalnih dimenzija / od Nisa do Beograda
su mi uzeli samo 750 dinara ! I jos mi je momak pomogo da ga unesem u stan !!!

Alal vera AKS !
 
Evo od jutros zovem broj AKS kurira za Kragujevacki region (nedostipan) kao i brojeve centrale u Sapcu i niko se nejavlja...
 
Poslednja izmena:
zovem ih i ja u vezi reklamacije proteklih 7 dana pa se niko ne javlja ni na telefon ni na mail.
 
slaba vajda da oni uopste citaju mejlove. to su bre ljudi starovremski, kamijondzije !

najbolje je da zoves direktno kurire na terenu / brojevi mobilnog /
ako se ne javlja kragujevac , zovi krusevac / prestonica ! :eyebrows: / , i tako dalje.

srbija je ovo, zemlja slobode i anarhije, ovde su seljacka pravila. budi uporan.

evo linak , za slucaj da vec nije postavljen
http://www.aks-sabac.com/sr/centri/
 
Poslednja izmena:
I od mene preporuka za AKS Express. Probao sam sve domace sluzbe i po meni su oni najbolji. Dolaze na kucnu adresu po paket i to obavezno u toku dana, dok druge sluzbe nekada ni ne dodju. Novac preko AKS-a mi stize prekosutra od dana slanja. Tj sutradan od dan prmanja paketa. :)
 
не знам, добијао сам пошиљке од пост експреса, сити експреса, дхл, највише од пост експреса и никада нисам имао ни једну замерку, од акса сам добио једну једину и то празну, са потпуно уништеном амбалажом, и ништа нисам потписивао иако сам питао курира. За мене акс представља групу ситних лопова, не пословних и не доступних за било какву комуникацију, јер сам их такође звао пре 3-4 месеца када сам ја слао пакет, по препоруци са овог форума, и наравно нисам никога добио.
 
Poslednja izmena:
Pa, da... Različita iskustva, nothing out of the ordinary. ;)

Recimo, ja sam " ljut " na Post Express. Naime, očekivao sam grafičku kartu, dobio je ubrzo, međutim... Kutija karte, iako već zatvorena, tj. bez mogućnosti olakog otvaranja, bila je oblepljena žutom selotejp trakom PE-a... ( Čineći je skoro obavijenom. ) Ehm, namučih se otvarajući je! Šta više, pojavili su se " tragovi " skidanja selotejp trake, ostavljajući kutiju praktično ruiniranom. Sigh... Pitam se, zar je moguće da nisu imali poštansku ambalažu koja bi zaštitila pošiljku? Očekivao sam previše, mm? :mad:

Ahh, da, pošiljka je težila nešto manje od 1 KG. Opet, zar je moguće da poštarina iznosila nešto više od 600 dinara?! ( Poslato iz Gornjeg Milanovca u Kragujevac. ) Tačnije, na adresnici stoji 352 dinara i 9000 dinara, kao troškovi dostave i vrednost pošiljke, respektivno. Međutim, čovek koji je izvršio dostavu naložio mi je da je potrebno platiti nešto preko 9600 dinara, pokazujući mi spisak dostava i svoju kolumnu na istom. Sincerely, what the f... ? :zgran:

Anyway, not a biggie, but hey...

To jutro progutah knedlu, obećavajući sebi da ovakve stvari više neću tolerisati. :p
 
Poslednja izmena:
Otisao je paket AKS-om videcemo sta ce biti u sledecih par dana....
 
RE

Na njihovim sjatovima postoje cenovnici i nije u pitanju kilometraza,vec masa(tezina) paketa(posiljke).I ja sam sa PostXpress-om imao slicno iskustvo gde sam platio dopremanje graficke karte odokativnom metodom vozaca,koji je podigao rukom kutiju graficke kartice i zakljucio da tu ima 5-6kg.Imaju oni vagu za to,ako ko ce meriti sve,kad je jednostavnije proizvoljno..i tako nikada ne ide na njihovu stetu.
Sto se tice AKSa,istina je da su cowboy-i zaposleni,to definitivno,ali isto tako zavisi na koga naletis,neki su oK,neki ne.
Drugo,preko PostXpress-a ne mozes da saljes paket sa otkupninom ukoliko nemas oktvoren ziro racun,AKS to radi po sistemu od vrata do vrata,kes na ruke..a i cuo sam da ce da ih zatvore,jer rade ilegalno,tako da ih zakon i ne tereti,ukoliko nekome nesto nestane,sam si kriv,sto si radio sa njima :guitar:
 
Pa evo ja za sad imam pozitivno iskustvo sa AKS-om. Paket je otisao juce, malopre mi je covek javio da je stigao u savrsenom stanju, sad jos ostaje da vidim da li i kada ce meni da stigne novac. Doduse podplatio sam juce ove iz AKS-a sto su dosli po paket - dao sam im da popiju po rakijicu. :)
To je dosad uvek palilo kod postarske fele. :D
 
RE

Nema to veze sa rakijicom :bottle:,jer taj isti kurir ne vozi u drugi grad.U tvom mestu neces imati probleme,problemi se desavaju sa druge strane grane..tacnije u drugom okrugu,tako je bar kod mene,a i kod ostalih.
 
+1 za AKS
Pre dva dana spakovao sam paket, dosli kod mene, pokupili, paket stigao sledeci dan, ja pare dobio danas....
Expresnije ne moze.......
---
 
RE

Kakva su iskustva sa Daily Expressom? Jesu li oni bolji od AKS-a?

Zvao sam ih pre par dana,jer mi na njihovom sajtu nisu bile najjasnije opcije..decko se javio i onda je krenulo proracunavanje usluga do pola kilograma,to im je najjaftiniji paket usluga,ali kada smo sve sabrali,puno su skuplji.U principu,ako saljes nesto redovno,ako si stalna musterija,napravice ti neku cenu,koja opet nece biti onih 150din koje uzima AKS ili 200 za CityXpress...
 
Nista od sada onda da saljem i flajku radze sa paketima. Za ove preko. :D
 
re

:d
..izgleda,osim ako pogode adresu :D
 
Evo juce sam poslao Opet paket decku sa foruma preko AKS-a, ali sam ovaj put upakovao i izlepio da mora da se sece makazama za simsir! :D Za svaki slucaj da ne dobije ono sto je u kutiji opet noge!

He, he... Zao mi samo decka koji je morao da odlepljuje paketic :D hihihihi...

Da znas da sam se namucio da ga raspakujem. Ali vredelo je cpu upakovan kao beba
 
nemam iskustva sa kurirskim sluzbama, pa da vas pitam...

Treba sutra da posaljem ipod touch za novi sad, sa otkupninom, tj da mi kurir vrati novac iz ns :)

Koja sluzba je azurna da sigurno stigne ili isti dan ili sutra pre podne, a da prilikom predaje paketa kuriru on zapise da je sadrzaj u kutiji? Da ne prodjem kao va_milos :)

I shta da radim za kutiju? oO
 
Poslednja izmena:
Ja ti predlazem da izaberes najjeftiniju sluzbu,a to je AKS.Ako izaberes CityXpress,nece ti vratiti novac,ukoliko nemas otvoren ziro-racun.
E sad,slobodno izvadi fon,foto-aparat i sl. i slikaj lepo kurira ili jos bolje snimi..objasni coveku o cemu se radi,pokazi mu ovde na sajtu onu praznu kutiju koju su AKS prevozili i covek ako je imalo inteligentan shvatice..nista licno,kapiras,cisto da se obezbedis,da ne bude posle da stigne prazna kutija.
Good Luck :)
 
nemam iskustva sa kurirskim sluzbama, pa da vas pitam...

Treba sutra da posaljem ipod touch za novi sad, sa otkupninom, tj da mi kurir vrati novac iz ns :)

Koja sluzba je azurna da sigurno stigne ili isti dan ili sutra pre podne, a da prilikom predaje paketa kuriru on zapise da je sadrzaj u kutiji? Da ne prodjem kao va_milos :)

I shta da radim za kutiju? oO

Ukoliko je originalna kutija od uredjaja. a ide za NS(moj paket je isao preko ns-a) Obavezno izlepi kutiju sirokom trakom, pa ubacis u neku ne providnu kesu i nju izlepis. Jednostavno da se ne vidi sta saljes.
 
Poslednja izmena:
a2bkurir lazovi najobicniji. Zavlacili su me ceo dan a ja redom cimam moje po kuci da dezuraju iako svi rade i imaju 100x vaznija posla. Sadrzaj paketa mi je bio potreban kao rodjendanski poklon. Naravno paket nije ni stigao. Bas da vidim da li ce ga sutra doneti. Totalno su za izbegavanje.
 
Evo stigao je i novac nazad do mene tako da je AKS odlicno odradio posao...ovog puta. :)
 
za koliko dana su ti doneli pare / od slanja / ?
 
Ja od sada samo saradjujem sa ovom kurirskom sluzbom.

http://www.dailyexpress.rs/latn/

AKS mi vise netreba ni pod razno, totalna neodgovornost, zovem oni nedodju taj dan, kaze doce sutra ujutru pa dodju u 13h, pare donesu tek za par dana.

Dexpress sasvim druga prica, kad ih nazovem dolaze u roku od 2 sata, pare donose kad isporuce paket tj sutradan, sve pohvale za njih, AKS nikad vise.
 
Poslednja izmena:
pa to je onda vrhunski ozbiljno.
samo, deluje mi malo mnogo sterilno... koliko oni naplacuju tu svoju poslovnost ?
 
Meni je AKS novac doneo 2 dana po odlasku posiljke.
 
Nazad
Vrh Dno