Šta je novo?

Kurirske službe

Ja znam za dobro iskustvo sa AKS-om, to sm vec ranije napisao u ovoj temi. Moja firma poprislicno koristi usluge kurira. ALi dacu vam jos jednu preporuku: Daily Express. Da ne sirim i ne objasnjavam, posaljite bar jednom nesto preko njih bice vam jasno zasto ih preporucujem. I ne, ne radim u bilo kojoj od tih sluzbi i nemam razloga da bilo koga reklamiram.
 
Poslao sam moj stari Benq2220HDa korisniku sreka u NS prošlog petka, preko AKS-a. Stavio sam otkupninu od 100 evra i sreka je pristao da plati poštarinu. Sreka je u subotu primio monitor (naravno nije mogao da ga primi dok ne plati otkupninu) i čuli smo se, znači čovek ga je potvrđeno primio. Pošto je danas 7 dana od slanja, zovem danas AKS i pitam kada će da stignu moje pare. Prvo su mi tražili broj pošiljke i rekli da će da mi jave. Onda su me zvali opet i tražili mi moje podatke, dao sam im i rekli su mi da če da mi se jave. Opet su me zvali i tražili srekine podatke, dao sam im i to. Mislim, ako oni već imaju broj listića, što mi traže podatke, što mi traže broj, ako na njemu nema informacija o primaocu i pošiljaocu?! Posle su me zvali i rekli da je sreka nedostupan, pozovem čoveka, javi se, zamolm ga da se i njima javi ako zovu i kaže čovek da nema problema. opet me zovu i kažu da je nedostupan (wtf?!). Pitaju me, citiram; "Da li sam ja siguran da je on primio paket"? WTF?! Pa valjda ako je tom čoveku dao vaš kurir taj paket i ako ga je čovek primio, šta ja imam/nemam da tu budem siguran?!
Posle 3-časovnog ćaskanja sa operaterom AKS-a rekao mi je da je "verovatno kurir laže" i da će mi pare biti sutra u Kragujevcu. Ne znam šta da kažem, ako ne dobijem sutra pare stvarno su se srozali kao firma načisto. Ovo mi je drugo neprijatno iskustvo sa AKS-om, iako sam slao samo 3 puta robu do sada preko njih. 66:33 u predonst negativnog iskustva. PostX mi je uvek lepo završavao posao, ali sad nisam mogao da poaljem paket preko njih, jer ne isporučuju subotom. U svakom slučaju AKS zaobilazim u još širem luku.
My two cents...
 
Poslednja izmena:
Kurir strpao 100e u dzep i pobegao :D.

Ja sam slao Aks-om 30-40 puta sigurno, i nikad nisam imao problema.

Sve zavisi od kurira...
 
AKS, definitivno ima problema sa NS-om. Poslao sam sigurno 15-tak paketa preko aks-a, u raznoraznim gradovima, ali paket poslat u ns je jednostavno nestao i decko koji je trebao da primi paket ni dan danas nije resio taj problem. Kuriri su pokupili iz kutije posiljku, jer im se eto svidjala ili je nekome to trebalo.
 
Dobio sam pare nakon 8 dana. Platio sam i neku "taksu" za vraćanje para od 40 dinara. Nisam znao da su je uveli. Da li i drugi prevoznici naplaćuju vraćanje para na kućnu adresu? Poslednji put sam slao one famozne memorije iz "sage o memoriji" u Šabac (ako se ne varam) preko postXpressa i nisam ništa platio.
 
Poslednja izmena:
Aks naplacije 40 dinara, kod postexpresa se nistsa ne placa, za ostale ne znam
 
Meni uvek uzme 50 dinara???DailyExpress valjda po cenovniku za povrat otkupnine uzima 30 dinara, uzima sigurno i PostExpress ali ne znam koliko, vidi u online cenovniku!
Pozdrav ,)
 
AKS ima bar 2 godine kako uzima tih 40 din. Zato su i kao malo jeftiniji. OStali se vecinom vec ugrade.
 
PostExpress ne uzima, donositi ti postar, a kad dajes paket nosis u postu, mada je bilo reci da ima slucajeva da dolaye kuci po paket, ali najsigurnija varijanta je otici u postu,
ako vas postar ne zatekne kuci ostavlja papiric da je posiljka stigla, onda se mora ici u postu i cekati red ko i svi drugi, sad su ogromni, i onda podici pare
 
ne znam koja je caka kod tog post expresa,ali iznecu vam licno iskustvo.

pre nedelju,dve,narucim 7850be sa ovog foruma.

javi mi prodavac da je postarina 300 dinara,a kad mi je postar/kurir,doneo paket,platio sam 413 dinara iako pise lepo na papiru 300 dinara.

svaki put kad mi neko posalje post expressom,uvek se plati dodatnih 100,200,300 dinara bez ikakvog razloga.

niti je igde na kutiji procesora napisano osetljivo,lomljivo,niti bilo kakav drugi znak upozorenja,vec jednostavno kad ti zavale postarinu,dodje ti da ih ubijes.

dok kod aks-a su postarine zaista smesne.

postarina za 22 " monitor koji je poprilicno ogroman mi je bila samo 300 dinara :p

postarina za kuciste oko 400 dinara.

lako je slati preko post expressa,jer ti pare donesu nakon 2 dana,ali je problem primati preko njih,jer te oderu sa postarinom katastrofalno.

i ja budala,nikad da pitam kurira zasto uzimaju tu dodatnu proviziju od 100,200 dinara,ne znam koji je uopste razlog tome ?

ali eto,to je ta njihova ugradnja verovatno.
 
Poslednja izmena:
Da, to sam i ja primetio da se pošatarina misteriozno povećava kod PostX-a...
 
To vam naplacuju po stepeniku!
Stanovi 2dinara 1 stepenik, kuce 5dinara, izlazenje iz kombija 50din. :p
 
Jel ima negde da se vidi kako tacno treba da se upakuju i adresiraju paketi/pisma (za kurirske sluzbe i postu) i sta god jos da treba(pod ovim mislim vise na ptt slanje)?
 
Poslednja izmena:
Za postexpress...

Posta je kriva :D uzimaju procenat za dostavu novca... Ne znam koliki je ali nikad ne znam koliko ce mi izracunati na kraju... AKS ima 40 fixno, ili 1% valjda kada je vrednost preko 4000 din...
 
. . ..josh jedna zhrtva "pokushaja dostavljanja" paketa od strane PoshtExpresa... kakvo shajze od bendoverandtakeitupyourarse firme... klasichno zavlachenje i otimanje slobodnog vremena.. pitam li se samo, za shta sluzhi telefon koji im ostavimo pri slanju, ili ****no zvono, ako ga ne koriste.. voleo bih samo da nahvatam tog tarda koji "dostavlja", pa da malo "porazgovaramo"...

Isti slucaj i kod mene pre neki dan...
 
Ma imaju nesto mizerno mesecno na telefon, moj drug radi u post x
 
Sitiekspres su #beeep# neorganizovani amateri. Takvima ni kesu sa smecem ne bih vise poverio.

BTW, koristilo bi da ova tema ima nekakav poll gde bi ljudi overavali pozitivna i negativna iskustva sa domacim kuririma. Jasna statistika na prvi pogled.
 
Danas me postarina Postexpresom za paketic od 120 grama izasla 480 dinara od Beograda do Subotice, AKS bi isto to naplatio 150 dinara, tako da mi ne spominjete Post Express u superlativima i jeftinoci jer je to notorna LAZ!
 
Danas me postarina Postexpresom za paketic od 120 grama izasla 480 dinara od Beograda do Subotice, AKS bi isto to naplatio 150 dinara, tako da mi ne spominjete Post Express u superlativima i jeftinoci jer je to notorna LAZ!

Zasto i kako? :zgran: Saljem cesto pakete male gramaze za Suboticu i uvek je 150din. Saljem iz poste bez otkupnine...
 
Više od dve godine unazad niti primam pošiljke post expresom, niti šaljem. Prvi uslov kada treba neko da mi pošalje neki paket je da nikako ne ide post expresom, ukoliko taj ne šalje drugom službom samo kažem ne treba mi hvala.

Neće mene neki tamo dripci da za..bavaju em non stop neki misteriozni troškovi, od 10 paketa 5 dostave na kućnu adresu, te niste bili kući, te zovu pokvarilo se dostavno vozilo dođite po vaš paket... onda me zove pošiljalac i bukvalno me pita zašto me za..avas, pitam čekaj kako u čemu je problem? "pa poslao sam ti paket i vraćen je pošto je nepoznata adresa". Pitam ajde pročitaj adresu na koju je paket poslat čovek čita i adresa je 100% uredna. Izvinem se čoveku ( ne znam zašto) i zamolim ga da pošalje drugom kurirskom službom, naravno paket mi je već sutra dan donešen na vrata.

Vrhunac bezobrazluka je bio da mi poštar donosi dostavnicu za paket poslat post expresom, ja sa čuđenjem uzimam, reko ajde nema veze odlazim u obližnju poštu u koju inače stižu paketi za moj kraj. Kad ono paket nije kod nas morate u glavnu poštu. Odem ja pravo tamo službenik kaže stigao vam je paket ali ne mogu da vam predam jer je poslalo pravno lice a vi ste fizičko i to tako nesme!? Zatim počine ispitivanje ko da sam u Mup-u ko su oni zašto su tako poslali, šta je sadržina paketa... Ja u neverici... Zatim čovek počinje da otvara moj paket da proveri šta ima u njemu... Ja popi.deo samo što mi nije krenula para na uši... Nakon svega kaže uredu je možete da preuzmete paket ali morate da platite dostavu. Ja u još većem čudu kako da platim dostavu kada mi je pošiljaoc naglasio da će on platiti dostavu, gldam onu prijemnicu i tamo jasno stoji poštarinu plaća pošiljaoc i cena iste. Pokazujem mu kad on "to je neka greška", čekaj kako greška piše jasno i čitko. I ladno čovek traži telefon od ovih što su poslali da proveri da li su oni platili poštarinu?! Navodno ih dobija i oni mu navodno potvrđuju da su oni platili, a on to prihvata ko da je dobio odgovor od nekog iz pošte a ne od nekog tamo pošiljaoca... I na na kraju piše na nekoj potvrdi neki iznos ako se dobro sećam od 300 din i traži da platim. Ja gledam neverujem pritisak sam nabio mislim na trista pitam "a šta je ovo kada je plaćena poštarina". Odgovor je bio to su troškovi otvaranja paketa. Ok daj mi paket ja to neću da platim, Službenik ladno kaže ne morate da platite ali paket ne možete da uzmete, a ako ne uzmete paket vraćamo pošiljaocu!? Ja šta ću treba mi paket i ne mogu da čekam da vrate i pošalju po drugom kuriru tako da platim 300 din i konačno uzmem paket. Napomena paket nije iz inostranstva već je bio unutrašnji saobraćaj.

Od tad pa ni za lek, pakete ne šaljem - primam preko post expresa.
 
Uvek su mi skoro duplo vise naplatili u post expresu.:mad:
 
Zasto i kako? :zgran: Saljem cesto pakete male gramaze za Suboticu i uvek je 150din. Saljem iz poste bez otkupnine...

Prvo da se izvinim jer sam pogresio. Postarina nije bila 480 nego 380 dinara...lose sam sabrao. To je bio paketic poslat iz jedne radnje u Bg, paketic za kakav bi AKS-om platio 150 din dok mi je Postexpress pobegao ispred kuce, zvonio je pola sekunde i odleteo. Ok, odem ti ja na postu, predam papir i nesto gledam...hmmm...otkupnina 4900 din - sa postarinom 5280 din....i jos nisu ni znali koji je paket nego to kod njih sve stoji pobacano/razbacano po podu sto znaci da par puta dok prolaze i lepo predju preko nekih stvari pa ti fino dobroplaceni radnik poste onako u stilu kaze...ajde batke stvarno ne znam koji je tvoj paket, vidi koliko ih je na podu je li mozes da ga prepoznas po velicini....i onda sam mu bas namerno rekao da je to ogroman paket pa je trazio par minuta dok nije nasao minijaturni paketic i "pogledom me osinu ko machem", na sta ja uzvratim "go and make mu day" pogledom ....so...sa ljudima koji hvale postexpress postoji samo par scenarija - lazu da su ikad ista slali, rade ili im neko blizi radi u postexpressu pa imaju dobra iskustva, AKS od miloste zovu postexpress ili su tu samo da nabijaju postove ali ne znaju da se pisanje u clubbingu ne racuna.
 
Prednost post expressa je ta sto kad god posaljem nesto to uvek stize sutra dan do 12h, a AKS dostavlja sutra dan kada stigne, a ako je guzva i prekosutra.
 
sve zavisi kako u kojem gradu koji kurir radi.
recimo posaljem u ponedeljak,kupcu stigne u utorak,a meni pare vec u sredu ili najkasnije cetvrtak.

ali eto,nije tako u svakom gradu.

Takodje glas za AKS i potvrdujem^^^^ za 3-4 dana novac kod mene.

A post express NIKADA ne donosi na vrata (mrzi ih) iako je neko kuci i ceka tu posiljku, vec ubace ti papirce u sanduce i ides sam po posiljku posle 18h(dok se cika vrati sa terena) ili sutradan i moras da ides u glavnu postu. Sta je onda poenta,ako sedam u auto i sam idem do grada i cimam se (tako je u Zrenjaninu) i ubedljivo su najskuplji, ma da su pouzdani.
 
Poslednja izmena:
+ Post Uvek tachni i struchni a ne ko AKS dodje neki nalepi neki papiricj na paket i zdravo
----- AKS 2x slao i ni jednom mi otkupnina nije stigla lopovi

Da si sacuvao taj "NEKI PAPIRIC" sa tvojim potpisom koji si dobio, lako bi resio svoj problem. Ma da mi se nikad nista slicno nije desilo ali dok se cela transakcija ne zavrsi cuvam taj papiric.
 
Au... Vidim imaš razloga da pljuješ PX-om ali ovo "sa ljudima koji hvale postexpress postoji samo par scenarija - lazu da su ikad ista slali, rade ili im neko blizi radi u postexpressu pa imaju dobra iskustva" je čist bullshit. Nemoj da generalizuješ ljude i njihova iskustva.
 
Au... Vidim imaš razloga da pljuješ PX-om ali ovo "sa ljudima koji hvale postexpress postoji samo par scenarija - lazu da su ikad ista slali, rade ili im neko blizi radi u postexpressu pa imaju dobra iskustva" je čist bullshit. Nemoj da generalizuješ ljude i njihova iskustva.

To nije bullshit nego istina, bre kad vidis da su ti paketi rasuti po podu i treba da pronadjes svoj, pa to ko nagradna igra i jos ove cene....nema tu generalisanja PX NE VALJA I TO JE TO!
 
Nemoj da vičeš i nemoj da se primaš. Ti kažeš nevaljaju? Ok, nevaljaju tebi ali ne znači da ne valjaju svima ostalima u Srbiji. I to što si ti tako odsečno izjavio nevaljaju i to je to sad treba da pokaže šta? Da si tvrdoglav u izjavama? Da upozoravaš ostale da ih valja izbegavati? Ma daj molim te, potrebno je mnogo više od tvog ili nekoliko mišljenja za to...

I to da paketi leže rasuti po podu... Molim te, u ostalim ekspresima je čisto i uredno k'o u apoteci? Realno, moj utisak je da su svi manje-više aljkavi, i svima možeš naći manu tu i tamo, ali šta sad? Ja sa PX-om recimo imam odlično iskustvo, a ne radi mi niko od familije/prijatelja tamo, niti imam bilo kakve koristi od toga što sam ih pohvalio ovde. I ti mi sad kažeš ne valjaju i to je to :wall:
 
Nazad
Vrh Dno