Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj forum preti da postane stecište klinaca rođenih tamo negde posle bombadovanja, odraslih u totalno poremećenom sistemu vrednosti, koji su na žalost usvojili kao nešto najnormalnije.
Ma nema rasprave na tu temu. Pokušao sam veruj mi....

Bolidi bi kupovali i od šiptara ako treba za 10% uštede. U isto vreme bi sve to opravdavali kao potpuno logično, kriva je država, političari, male plate..... a koliko već na sledećoj temi Rusija vs Zapad vs Patriotizam bi se kleli u majku Rusiju.

Elem, slaba vajda od juga, to je sve tek teškom povoju izgleda...[emoji1]

Screenshot_2016-11-14-22-02-50-072_com.quoord.tapatalkpro.activity.png
 
Poslednja izmena:
Ma nema rasprave na tu temu. Pokušao sam veruj mi....

Bolidi bi kupovali i od šiptara ako treba za 10% uštede. U isto vreme bi sve to opravdavali kao potpuno logično, kriva je država, političari, male plate..... a koliko već na sledećoj temi Rusija vs Zapad vs Patriotizam bi se kleli u majku Rusiju.

Elem, slaba vajda od juga, to je sve tek teškom povoju izgleda...[emoji1]

Pogledajte prilog 214684

Kupujem od svakog ko posteno radi.
Majcica Rusija je mozda tebi,meni ne.
 
Bolidi bi kupovali i od šiptara ako treba za 10% uštede.
Zanimljivo.
Da te pitam nešto, pustimo kupovinu od "Madjara".


Ti posreduješ u kupovini kineskih telefona, tačno?
Dobijaš pare od prodavca sa Aliexpressa, to jest plaćen si za uslugu posredovanja.

Nije neka para pa i ne plaćaš porez državi...
Tehnički gledano jeste utaja poreza u pitanju, ali to nije ono što me interesuje.

Zamisli da te baš baš krene.
Reci mi posle koje cifre bi otišao i oporezovao svoj prihod.
Koja je to cifra koja bi apelovala na tvoju savest i ti bi konačno počeo da plaćaš porez državi.

Ali budi iskren, molim te.
 
Zanimljivo.
Da te pitam nešto, pustimo kupovinu od "Madjara".


Ti posreduješ u kupovini kineskih telefona, tačno?
Dobijaš pare od prodavca sa Aliexpressa, to jest plaćen si za uslugu posredovanja.

Nije neka para pa i ne plaćaš porez državi...
Tehnički gledano jeste utaja poreza u pitanju, ali to nije ono što me interesuje.

Zamisli da te baš baš krene.
Reci mi posle koje cifre bi otišao i oporezovao svoj prihod.
Koja je to cifra koja bi apelovala na tvoju savest i ti bi konačno počeo da plaćaš porez državi.

Ali budi iskren, molim te.

Ako vratiš par strana unazad videćeš isto to pitanje postavljeno njemu i od strane mene :D Nego je stvar što u tom slučaju korist ima on pa mu onda ne smeta sopstvena utaja poreza :)
 
Poslednja izmena:
Em mešate babe i žabe, em taj neki telefon koji dobije od kineza kao naknadu za trud, uredno uđe u zemlju legalnim kanalima plati porez ili porez i carinu. Tako da roba ima carinsko poreklo = legalno uveženo = nema carinskog ni poreskog prekršaja...

Prosto mi je neverovatno da ne znate šta znači reč šverc, utaja poreza...

Da li bi voleo da imam neki takav dil? Da. Da li mi je krivo što ja nisam na njegovom mestu? Ne, ko mi brani da kontaktiram nekog prodavca i napravimo dil?

Da li stvarno mislite da pravi ogrome pare?

Čovek Vam otvorio oči kako možete doći do neke fraj stvarčice sa neta, ako izuzmemo porez i carinu koju plati prilikom uvoza i vi mu zavidite na tome.

Šta mislite o logici, da svima oko vas krene dobro posao, jer kada je njima dobro ni vama ne može biti lošije već samo bolje, bez da se mnogo trudite...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko priča o telefonima, pitamo o % koji dobija za telefone kupljene preko njegovog affiliate koda?
 
zasto bi neko placao porez na novac koji zaradjuje putem bilo kakvog affiliate programa? porez na to eventualno moze da mu naplati drzava u kojoj je taj program registrovan, nikako nasa drzava
to je tehnicki zarada ostvarena u inostranstvu

dajte ne pisite gluposti vise
 
Poslednja izmena:
Tako je. Sledi lock ako se nastavi o švercu.
 
zasto bi neko placao porez na novac koji zaradjuje putem bilo kakvog affiliate programa? porez na to eventualno moze da mu naplati drzava u kojoj je taj program registrovan, nikako nasa drzava
to je tehnicki zarada ostvarena u inostranstvu

dajte ne pisite gluposti vise
Recimo da nije u pitanju utaja poreza.
Nisam stručan, možda i jeste tako.

Koristi li piratske android aplikacije, koristio li piratske aplikacije za windows ili neku treću platformu?
Da li je kupio svu muziku koju ima na računaru i ostalim uredjajima.
Isto to važi i za filmove.
Kao i za još nebrojeno drugih stvari, da ne nabrajam.


Nazvati druge bolidima zato što nisu 100% legalni je čista ostrašćenost.
Mene je zanimalo da li je čovek stvarno 100% legalan u apsolutno svim aspektima života.
 
Lock do sutra ili dok se ne setim.
 
specijalac ovde :D

Intel HD3000 (1696mb) pusta i vozi 2k video bez problema preko najobicnijeg wifi-a, a kamoli obican FULL HD FHD preko lan konektora i display porta. . .
Njemu je verujte dovoljno 4gb rama da radi toliko bzo kako drugi ne rade sa istim procesorom i 8gb rama. . . jednostavno takav je elitebook
 
Pogledaj mu ocene. Kakve su ono poruke javljam se sa ovog profila posto nemam svoj?

Sent from my D2303 using Tapatalk
 
Pogledaj mu ocene. Kakve su ono poruke javljam se sa ovog profila posto nemam svoj?

Sent from my D2303 using Tapatalk

Dragan
Milos bravar
Milan Bajina Basta
Jovic Nenad BG
Odmah se vidi da je domacin i da je korektan. Jednom recju drago mi je da smo se upoznali i da sam licno dosao da se uverim u to sto kaze. Ja sam prezadovoljan. Obavezna preporuka za saradnju, pa makar i savet. Hvala ti jos jednom. Ocena 10+
Marko-Varvarin


LOL !!!!
A sve pozitivne ocene koje sam gore paste-ovao su sa istog profila :D

joooj kuku meni....
 
Bas ih boli cose ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da, ali nije to limundo da uzimaju proviziju zbog takvih ocena.
Ovde je očigledno pumpanje ocena i potencijalna prevara nekog desetog.

Ja prijavio oba, za svaki slučaj. Nije mi teško. [emoji1]
Videćemo da li će i kako reagovati.
 
Ako plaćaju one promo oglase neće ni reagovati, evo ti onom master pc shop, pre neki dan je imao 6 negativnih a sad već 4, još koji dan i ta 4 negativna glasa ima da se izgube.
 
Poslednja izmena:
Reorganizacija "firme"... [emoji1]

Stvarno su bzvz ako obrišu negativne......

Screenshot_2016-11-15-18-14-32-156_com.android.chrome.png
 
Poslednja izmena:
Sramota je to sto brisu negativne ocene. I ja cekam dve nedelje kod drugog prodavca i imam stvarno da mu dam negativnu. Medjutim u tim slucajevima kada ne dodje do trgovine a samo se da negativna zbog cekanja ili zavlacenja ako se reaguje KP brise ocenu. Ovo sam pre bio primetio i sad se opet ponavlja. Master pc za koji dan ima da bude na dve negativne :)
 
Navali narode, sad mu nije nista :d http://www.kupujemprodajem.com/SAMSUNG-J100H-Galaxy-J1-38243647-oglas.htm

Elem, da li neko zna mozda ovaj sa KP, Master Pc shop, i Digital Trigger da li su to pajtosi koji rade zajedno ili je to jedna osoba koja koristi 2naloga.

Pre mesec dana kontaktiram Fantu za neke komponente, kaze da je na ''odmoru'', ovaj drugi Master pc kaze da mu je ''firma u reorganizaciji'',
slicna prica i kod jednog i drugog.

Slucajnost ? Ne bih rekao :D
 
Poslednja izmena:
Velika svetska zavera :D a može biti i da obojica robu dopremaju preko graničnog prelaza na kojem je već neko vreme malo napeta situacija.
 
Navali narode, sad mu nije nista :d http://www.kupujemprodajem.com/SAMSUNG-J100H-Galaxy-J1-38243647-oglas.htm

Elem, da li neko zna mozda ovaj sa KP, Master Pc shop, i Digital Trigger da li su to pajtosi koji rade zajedno ili je to jedna osoba koja koristi 2naloga.

Pre mesec dana kontaktiram Fantu za neke komponente, kaze da je na ''odmoru'', ovaj drugi Master pc kaze da mu je ''firma u reorganizaciji'',
slicna prica i kod jednog i drugog.

Slucajnost ? Ne bih rekao :D

A malo carina i te priče ?
 
Velika svetska zavera :D a može biti i da obojica robu dopremaju preko graničnog prelaza na kojem je već neko vreme malo napeta situacija.

Digital Trigger - je na KP clan od : 02.02.2012
Master Pc - je na KP clan od : 02.02.2013

Jos slucajnosti ? :D

Naravno ovo ne mora nista da znaci, ali recimo kad su njih dvojica bili na ''odmoru''. Drugi clanovi na KP, koji se istim biznisom bave kao ova dvojica pomenuta, su radila punom parom.
 
Poslednja izmena:
Nije prvi put je da Fanta imao probleme. Rešiće se i ovo. Ne verujem da je to jedan nalog. Nema logike.
 
jeste jedan nalog... kupio jedan klinac sto ga ja znam, par komponenti od master pc, pojavio se isti covek
 
Razliciti su ljudi Fanta i Master pc. Mozete ih naci na fejsu. Doduse Fantu ces sad malo teze naci ali Master Pc lika mozes lako naci :)
A svi sad imaju problema sa carinom :)
 
specijalac ovde :D

Intel HD3000 (1696mb) pusta i vozi 2k video bez problema preko najobicnijeg wifi-a, a kamoli obican FULL HD FHD preko lan konektora i display porta. . .
Njemu je verujte dovoljno 4gb rama da radi toliko bzo kako drugi ne rade sa istim procesorom i 8gb rama. . . jednostavno takav je elitebook


A, pogledaj mu ocene, sve prodade istom coveku, skoro 30 ocena od clana Mimimi...:D

Dodato:
Jbt, dok sam ja pisao post, sve ste vec rekli...:trust:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno