Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@PRO COMP:
Nisi ti to baš najbolje razumeo, konfiguracija koja se nalazi na linku ne mora biti nužno jedina koju neki proizvodjač nudi, a još manje su ludi pa da na sajt kače sve moguće kombinacije. Najčešće kupac može da bira šta od propratnog hoće da dobije i plati.

Ja sam svojevremeno za firmu uvozio neke uredjaje direktno od proizvodjača (dakle oridjidji milion posto). Nekad iz kompleta izbacimo odredjeni adapter, kabal ili punjač (u skladu sa procenom da li je neophodan) pa se desi da se neko isto tako nakači sa pričom da nije original samo zato što je na sajtu ili YT video komplet koji ima taj neki deo više. Naša tržišna je prva u Evropi krenula sa primenom LVD direktive za strujne adaptere, hebanje keve sa sertifikatima itd... naravno da ću da ga izbacim iz kompleta i rešim se glavobolje, i naravno onda natrči neko da kuka kao da nema 8 istih u kući :D

Primer od pre mesec dana gde uzimam kameru za kola, svi recenzenti je hvale zbog kvaliteta slike i dobrog gps-a. Na Aliju kontaktiram oficijelnog prodavca, kaže mi: cena je toliko, za gps doplata 6 dolara ;) dakle, može da se uzme i bez gps-a iako ga spominju na sajtu, reklamama i recenzijama.

Suma sumarum, spusti loptu i ne spopadaj čoveka samo na osnovu prazne konstrukcije.

:laugh:

Covek je cista prevara i laz konstrukcija nije prazna naprotiv i vise nego dovoljno se vidi da necovek mulja i laze. Kupi bez kontrolera pa ubacuje kineski i kaze da je original. Cinjenica je da covek laze i apsolutno nema nikakvih mogucnosti da se to opovrgne.

Bolje da si posvetio vreme da procitas njegove prolupotine umesto sto si nacukao ovoliki tekst koji nema apsolutno nikakve veze sa vezom!
 
Njegova najveca greska je sto je nastavio da komunicira sa tobom i kad je video da nisi kupac.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da su prodavci na KP neljubazni i nekulturni, jesu. Kapiram da neki od njih imaju zilion poruka, al ako kupujem stvar od 500e recimo očekujem bar malo više prosto proširenih rečenica. A mogu da zamislim šta tek rade ovi šibicari što preprodaju kinesku konfekciju.
 
Grešiš veća platežna moć = veći promet + otvorenost tržišta ili ti EU = jedinstvena carinska zona = broj kupaca.
Gledaj to ovako npr. IT oprema: da su cene računarske opreme ovde 30% niže koliko plata ti treba za jednu gejming konfiguraciju, a koliko od plate treba nemcu za istu tu konfiguraciju, a da je 30% skuplja nego ovde. Prenesi to na kolonijalnu robu... tj. Na svaki aspekt trgovine, usluga.

Još jednostavnije šta ćeš sve priuštiti sebi mesečno ako zaradiš 1000€, a šta možeš priuštiti sa 300€.

A može to i ovako: procenat radnika u proizvodnji vs. trgovine, usluge, administracija ovde i tamo.

Malo pre pričam sa komšijom koji ima firmu koja radi transport kamionima za Evropu i nazad, kaže postalo je neisplativo kako našim tako i stranim transportnim kompanijama da rade transport sa Srbijom pošto malo robe izlazi iz Srbije pa kamioni idu samo u jednom pravcu puni tj. minimum robe se izvozi iz Srbije, a uvoz je nesmanjen što neminovno dovodi do toga da moraju i stranci i naši da podignu cene transporta za Srbiju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ne grešim.
To je jednačina sa više promenljivih. Ti hoćeš da menjaš platežnu moć i ona bi zaista omogućila porast kupovine kod nas, ali se ona i najteže menja.
Ona nikad kod nas nije bila dobra pa nije ni razlog padu kupovine.

Naši prodavci (mislim na ceo lanac) bi da imaju ogromnu zaradu od jednog proizvoda, dok ceo svet radi drugačije.

Jednostavno, da radimo kao i drugi kojima ide i ići će i nama. Ako šverceri imaju veliki profit po regularnim mađarskim cenama imaće i naše prodavnice kad/ako spuste cene na mađarske.

Svi bi radije kupovali kod nas nego od švercera, sve i da su cene neznatno više. Primer su ti RAM memorije i sporadične komponente gde je cena ista ili malo veća. Te stvari niko ne kupuje od švercera.
 
Pa zato prodavci ponekad ubacuju one kilometarske napomene. Nije ni njima lako...
 
Poslednja izmena:
Ako mislite da je to prevara sa tim VR naocarama ima prodavnica u PN do skoro je preodavala te naocare za 5k din, a poceli su od 1,5k pa dogurali do 5k , ljudi-deca kupovali jer neznaju za bolje XD
 
zato sto je identitet jednakost varijabli koje su drugacije definisane... ali to je samo izvuceno iz konteksta

Hvala! Znao sam da cu nesto novo da naucim kad sam pitao. Ocekivao sam doduse malo jaci tresak ali nije ni ovo lose.

Izvinjavam se na off-u, necu vise.
 
Vidim na kp prodavac nudi grafike iz MK, neka nova šema stigla.
 
Ziveli-e1463411051419.jpg
 
Vidim na kp prodavac nudi grafike iz MK, neka nova šema stigla.
LoL, daj više informacija pls! [emoji1]

Ne mogu da verujem da su svi "bolji i pametniji" od nas. [emoji15]

Ako takva šema sa MK zaista postoji zaista, svi srbi će postati šverceri a cene hardvera će ozbiljno padati tokom letnjih meseci. [emoji1]

Štaviše, Halkidiki će biti rasprodat i tokom zime..... haha

Ako ništa, bar naš jug malo da ojača...[emoji1]
 
Malo i mi provincijalci da cvetamo ne samo Vojvodina :D

Sent from mTalk
 
Prodavao sam multimedije za automobile koje su ulazile preko Rumunije. Posto iz Kine do Rumunije se nije placala carina i transport. Medjutim granica je toliko stegnuta zadnjih mesec dana da na severu nista ne moze da udje tako lako... Sve se naplacuje :( Zato su ovi momci iz Subotice sto svercuju tehniku imala velikih problema.
I tacno pre mesec dana me kontaktira lik sa juga zemlje da imam multimedije jeftinije od mojih jer dole ulazi sve bez carine itd... Koliko sam primetio zadnjih godinu dana je pocela prica uvoza sa juga. Iskreno meni je draze da se malo i jug zemlje razvija. Ne znam kakva je sad prica i kako su se povezali ali im dobro ide. A ovi iz Subotice i Novog Sada polako pucaju. Ja cekam na SSD vise od dve nedelje.
 
kako da se razvija od sverca?

I ti ljudi "kobajagi" žive od nekih para, država im ne omogućava da zarade pa nemaju ni da troše, samim tim ne daju državi pdv za to što su kupili jer suštinski nisu ni imali para da kupe :D. Sad ako uspeju da se snađu i da nešto zarade putem šverca, imaće više para da potroše po lokalnim prodavnicama i automatski će više PDV platiti i eto vam razvoj :p
 
Hahahah lepo receno
 
I ti ljudi "kobajagi" žive od nekih para, država im ne omogućava da zarade pa nemaju ni da troše, samim tim ne daju državi pdv za to što su kupili jer suštinski nisu ni imali para da kupe :D. Sad ako uspeju da se snađu i da nešto zarade putem šverca, imaće više para da potroše po lokalnim prodavnicama i automatski će više PDV platiti i eto vam razvoj :p
Ziva istina, ja bih precutno ovako pustio, naravno sa merom, jer kao sto rece platice bar pdv posteno kad odu u prodavnicu da potrose tu kintu.
Samo treba imati mere, jer moze biti lose ako se pretera.
 
Bas tako, BeastMaster je super objasnio. Mislim da drzava sad ciljano pusta malo lufta na juznim granicama, a zatvara jaki sever. Pa u Subotici na pijaci je hrana jeftinija nego u Madjarskoj odakle je donose i madjari prelaze kod nas i kupuju... Haos :) Svi znamo za to drzava zna al do sada je pustala tako nesto.
 
Poslednja izmena:
I ti ljudi "kobajagi" žive od nekih para, država im ne omogućava da zarade pa nemaju ni da troše, samim tim ne daju državi pdv za to što su kupili jer suštinski nisu ni imali para da kupe :D. Sad ako uspeju da se snađu i da nešto zarade putem šverca, imaće više para da potroše po lokalnim prodavnicama i automatski će više PDV platiti i eto vam razvoj :p

Ziva istina, ja bih precutno ovako pustio, naravno sa merom, jer kao sto rece platice bar pdv posteno kad odu u prodavnicu da potrose tu kintu.
Samo treba imati mere, jer moze biti lose ako se pretera.

Vama bas ekonomija i logika ne idu od ruke? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vama bas ekonomija i logika ne idu od ruke? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ti zaboravljaš u kojoj državi živiš? :D Da te podsetim, zadnjih 30 godina se ova država isključivo trudi da opljačka svoje građane i uzme zadnji dinar od njih tako da.....
 
Tako da znaš, ako čitaš ovo, smradu, ko ti je preko veze sredio ovo. Uskoro očekuj i tužbu. ;)

:D Nema ljutiš, ali da ti preporučim nešto. U pitanju je knjiga "Blago cara Radovana" Jovan Dučić. Deo "O sreći". Tako da je*beš Lorda, treba se fokusirati na bitnije stvari. Ovu knjigu već drugi put čitam. Sada kada sam stariji doživljam je na skroz drugi način.
 
Ovaj forum preti da postane stecište klinaca rođenih tamo negde posle bombadovanja, odraslih u totalno poremećenom sistemu vrednosti, koji su na žalost usvojili kao nešto najnormalnije.
 
Nisu oni krivi zbog poremecenog sistema vrednosti. Tako im/nam se servira proteklih 26 godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno