Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jbt kakva zona sumraka
 
Stvarno svasta... Ovaj KP prosto ne prestaje da iznenadjuje :)
 
Evo i ja da napisem svoje iskustvo preko kp gde sam prevaren za 18000din 11.01.2015
Vidim oglas Iphone 6 64gb bla bla polupan ekran staklo puklo cena 160e necita kartice,pitam drugara drzi servis kaze tu je otisao disassembly citac sim kartice isproveravam ime i model sve se poklapa
pozovem prodavca takva i takva stvar moguce da je do softwera problem dok lcd mozes srediti za 100e ok super pitam ga nije cloud on mi posalje sliku pogledam telefon cist
Kazem mu uzecu ja to druze posalji preko poste
12.01 Stize telefon urnisan kinez ja fras okrecem prodavca pitam ga druze sta si ti meni ovo poslao on kao pa ono sto smo se dogovorili,jos jednom mu ponovim dobro razmisli sta si napisao u oglasu a sta si poslao
Da pokusamo ovo mirnim putem da resimo ako mozemo vrati mi pare neces dobiti negativnu nece biti traga nigde,on meni razmislicu pa cu ti se javiti.Do dana danasnjeg nista
Od mene je dobio negativnu prijavljena je kradja preko kp .
Odgovor na mejl
Naša administracija je blokirala korisnički nalog lica koje ste prijavili.

KupujemProdajem.com će proslediti Vašu prijavu MUP-u/tužilaštvu, kako bismo ubrzali proces nalaženja izvršioca krivičnog dela prevare. Nadležna osoba iz MUP-a/tužilaštva će Vas kontaktirati ukoliko budu imali neka pitanja u vezi sa Vašom prijavom. Vi za sada ne morate da preduzimate dalje korake

Sta da ocekujem u ovoj banana drzavi
Inace decko je iz bora ima oko 16godina nasao sam ga na fejsu imam podatke iz poste kompletan oglas,slike sam mu poskidao sa fejsa
Sta mi je dalje ciniti da cekam ili da sam preduzimam mere???
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da napisem svoje iskustvo preko kp gde sam prevaren za 18000din 11.01.2015
Vidim oglas Iphone 6 64gb bla bla polupan ekran staklo puklo cena 160e necita kartice,pitam drugara drzi servis kaze tu je otisao disassembly citac sim kartice isproveravam ime i model sve se poklapa
pozovem prodavca takva i takva stvar moguce da je do softwera problem dok lcd mozes srediti za 100e ok super pitam ga nije cloud on mi posalje sliku pogledam telefon cist
Kazem mu uzecu ja to druze posalji preko poste
12.01 Stize telefon urnisan kinez ja fras okrecem prodavca pitam ga druze sta si ti meni ovo poslao on kao pa ono sto smo se dogovorili,jos jednom mu ponovim dobro razmisli sta si napisao u oglasu a sta si poslao
Da pokusamo ovo mirnim putem da resimo ako mozemo vrati mi pare neces dobiti negativnu nece biti traga nigde,on meni razmislicu pa cu ti se javiti.Do dana danasnjeg nista
Od mene je dobio negativnu prijavljena je kradja preko kp .
Odgovor na mejl
Naša administracija je blokirala korisnički nalog lica koje ste prijavili.

KupujemProdajem.com će proslediti Vašu prijavu MUP-u/tužilaštvu, kako bismo ubrzali proces nalaženja izvršioca krivičnog dela prevare. Nadležna osoba iz MUP-a/tužilaštva će Vas kontaktirati ukoliko budu imali neka pitanja u vezi sa Vašom prijavom. Vi za sada ne morate da preduzimate dalje korake

Sta da ocekujem u ovoj banana drzavi
Inace decko je iz bora ima oko 16godina nasao sam ga na fejsu imam podatke iz poste kompletan oglas,slike sam mu poskidao sa fejsa
Sta mi je dalje ciniti da cekam ili da sam preduzimam mere???

Poseta njemu,pa pravo kod roditelja.
 
Ako je prijava poslata Mup-u, nije pametno preduzimati nezakonite radnje.
S'obzirom da je maloletno lice, ja bih probao da stupim u kontakt sa roditeljima i predočio bih im situaciju u nadi da su iole normalni ljudi
 
Takodje zovi roditelje, trazi da ti vrate pare ili tuzis sina i njih... ako je manje mesto probaj nekako da saznas broj fiksnog ljudi sa istim prezimenom pa se raspitaj... realno tebi niko ne brani da lepo popricas sa ljudima, pravno ni nemas pravo nista drugo da radis osim privatne tuzbe i prijave policiji

Realno policiju bas biga, ja kad sam bio u SUP-u nisu hteli ni unutra da me puste, prakticno te gledaju ko da si im na grbacu skocio za 600e, pa sad ti vidi, verujem da istrazuju jedino ako neko pogura ili ako doticni ima BAS puno prijava
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da napisem svoje iskustvo preko kp gde sam prevaren za 18000din 11.01.2015
Vidim oglas Iphone 6 64gb bla bla polupan ekran staklo puklo cena 160e necita kartice,pitam drugara drzi servis kaze tu je otisao disassembly citac sim kartice isproveravam ime i model sve se poklapa
pozovem prodavca takva i takva stvar moguce da je do softwera problem dok lcd mozes srediti za 100e ok super pitam ga nije cloud on mi posalje sliku pogledam telefon cist
Kazem mu uzecu ja to druze posalji preko poste
12.01 Stize telefon urnisan kinez ja fras okrecem prodavca pitam ga druze sta si ti meni ovo poslao on kao pa ono sto smo se dogovorili,jos jednom mu ponovim dobro razmisli sta si napisao u oglasu a sta si poslao
Da pokusamo ovo mirnim putem da resimo ako mozemo vrati mi pare neces dobiti negativnu nece biti traga nigde,on meni razmislicu pa cu ti se javiti.Do dana danasnjeg nista
Od mene je dobio negativnu prijavljena je kradja preko kp .
Odgovor na mejl
Naša administracija je blokirala korisnički nalog lica koje ste prijavili.

KupujemProdajem.com će proslediti Vašu prijavu MUP-u/tužilaštvu, kako bismo ubrzali proces nalaženja izvršioca krivičnog dela prevare. Nadležna osoba iz MUP-a/tužilaštva će Vas kontaktirati ukoliko budu imali neka pitanja u vezi sa Vašom prijavom. Vi za sada ne morate da preduzimate dalje korake

Sta da ocekujem u ovoj banana drzavi
Inace decko je iz bora ima oko 16godina nasao sam ga na fejsu imam podatke iz poste kompletan oglas,slike sam mu poskidao sa fejsa
Sta mi je dalje ciniti da cekam ili da sam preduzimam mere???

apsolutno nisam na strani prevaranta, ali ti si svesno stupio u kupovinu macke u dzaku
po datumu vidim da je proslo tacno godinu dana, tako da nemoj da ocekujes nista od mupa
 
Ne kapiram stvarno da šaljete pare unapred kada većina kurirskih službi nudi opciju plaćanja po primanju robe. Otvoriš paket, proveriš pa platiš. Mene je neki pilićar pre par godina pokušao tako za originalne Galaxy S2 slušalice da zavrne, i to preko foruma. Otvaram paket a ono neke kineske od 100 dinara unutra...
 
Videcu sutra da okrenem rodjitelje na fiskni broj sam nasao,pa sta bude.
Pardon datum sam permutovao sve je se desilo 2016 ili ti pre 3 dana
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram stvarno da šaljete pare unapred kada većina kurirskih službi nudi opciju plaćanja po primanju robe. Otvoriš paket, proveriš pa platiš. Mene je neki pilićar pre par godina pokušao tako za originalne Galaxy S2 slušalice da zavrne, i to preko foruma. Otvaram paket a ono neke kineske od 100 dinara unutra...

Nece vise ni jedan kurir da te pusti da otvoris... jedino prvo platis, pa otvoris ali kurir ne vraca pare, vec se ti tuzi

@nikola989 Probaj lepo sa roditeljima da se razjasnis, kazi da si vec kontaktirao policiju i advokata, pa lepo sa njima, ako su normali ljudi koliko toliko.... reci da su troskovi suda veliki i da ce ih vise kostati ako se ne dogovorite i jos upetljate policiju
 
Poslednja izmena:
Nikad i nisu dozvoljavali ali za moje pare me ne interesuje. Rascepaš paket na kvarno pa ako unutra stvarno nije ono što je trebalo pošaljilac nema oko čega da se buni u svakom slučaju, zapakuješ nazad i kažeš mu da vrati pošaljiocu i da od njega naplati uslugu slanja...

Ja tako barem radim u jako retkim slučajevima da mi se nešto šalje...
 
Plus je i striktno protiv pravila.. Ali kako kuriri rade po 12h na dan za 30.000 din kapiram da im ne treba dodatni stres pa popuste kada naidju na ovakav slucaj..
 
opet vi sa "nije sloba kriv..." pricom,iako vam je decko lepo popisao sta je sve isproveravao pre trgovine.cak je i vrlo sofisticirana i promisljena prevara jer je on bar posedovao legit slike ako ne i oglasavani fon.
 
Sticajem okolnosti u jednoj igraonici sam upoznao klinca (nema vise od 16) koji se bavi prevarama. Po njegovoj prici ne radi bas cesto na par meseci, ali ozbiljne pare je uzeo. Postavi uglavnom memorije, graficke, trazi uplatu na bankovni racun ako to ne prodje salje neke stare delove. Na moje pitanje sta ako ti neko pokuca na vrata, on kaze da je to rizik koji prihvata, i da nekad radi od drugara koji su kao navijaci da im 1000 din i oni salju. Kaze da su ga vec ljudi prijavljivali u policiju ali da mu ne mogu nista zato sto je maloletan.
Kaze da veati pare nekom samo kada je taj dosadan zove ta na fixni ili kada prica sa roditeljima.

Znaci nikada ne saljite unapred ma koliko ponuda izgledala privlacno, i ako vam se desi neka prevara to su najcesce klinci pokusajte kao sto rade ove agencije za naplatu dugova,jednostavno ih smarajte dok vam ne vrate novac.

Prosto mi je neverovatno da neko moze to da uradi drugom koga ne poznaje mozda je taj odvojio zadnje pare da nesto kupi, ja ga pitao jel ga grize savest njegov odgovor je nesto u stilu ma imaju oni pare cim kupuju skupe graficke.
 
Sticajem okolnosti u jednoj igraonici sam upoznao klinca (nema vise od 16) koji se bavi prevarama. Po njegovoj prici ne radi bas cesto na par meseci, ali ozbiljne pare je uzeo. Postavi uglavnom memorije, graficke, trazi uplatu na bankovni racun ako to ne prodje salje neke stare delove. Na moje pitanje sta ako ti neko pokuca na vrata, on kaze da je to rizik koji prihvata, i da nekad radi od drugara koji su kao navijaci da im 1000 din i oni salju. Kaze da su ga vec ljudi prijavljivali u policiju ali da mu ne mogu nista zato sto je maloletan.
Kaze da veati pare nekom samo kada je taj dosadan zove ta na fixni ili kada prica sa roditeljima.

Znaci nikada ne saljite unapred ma koliko ponuda izgledala privlacno, i ako vam se desi neka prevara to su najcesce klinci pokusajte kao sto rade ove agencije za naplatu dugova,jednostavno ih smarajte dok vam ne vrate novac.

Prosto mi je neverovatno da neko moze to da uradi drugom koga ne poznaje mozda je taj odvojio zadnje pare da nesto kupi, ja ga pitao jel ga grize savest njegov odgovor je nesto u stilu ma imaju oni pare cim kupuju skupe graficke.

Tako se ponaša dok ga neko ne otrese pošteno o patos,a kad se to desi neće mu više pasti na pamet,samo da naleti na nekog ko je ludji od njega.
 
Pa bukvalno ce tako da bude igra se sa necijim zivcima, neko ce za 500 din da dodje i da ga isprebija, nije fora ni u novcu vec sto te napravi na budalu i sto si mzda racunao na to bas tada.

Sve u svemu ide na rizik, kad ga neko pritisne i pripreti on vrati pare valjda tako treba sa njima, ja verujem da se oni plase, malo treba sa im se pripreti. Kad bi ga videli mali nema ni 50kg, jedan samar bi ga zalepio za vrata. I koliko sam ja iz price provalio strah ga je od roditelja kada neko zove roditelje on vrati. Za proslu novu godinu kaze da je napravio 80 000 tako.
Poenta je da sa njima treba samo oštro i da ih zovete na fixni nadjete preko bele strane.
 
Evo saveta kako da se zaštitite koliko je to moguće. Ne može da škodi. :)

15 - 01 - 2016- 001.jpg
 
Evo i ja da napisem svoje iskustvo preko kp gde sam prevaren za 18000din 11.01.2015
Vidim oglas Iphone 6 64gb bla bla polupan ekran staklo puklo cena 160e necita kartice,pitam drugara drzi servis kaze tu je otisao disassembly citac sim kartice isproveravam ime i model sve se poklapa
pozovem prodavca takva i takva stvar moguce da je do softwera problem dok lcd mozes srediti za 100e ok super pitam ga nije cloud on mi posalje sliku pogledam telefon cist
Kazem mu uzecu ja to druze posalji preko poste
12.01 Stize telefon urnisan kinez ja fras okrecem prodavca pitam ga druze sta si ti meni ovo poslao on kao pa ono sto smo se dogovorili,jos jednom mu ponovim dobro razmisli sta si napisao u oglasu a sta si poslao
Da pokusamo ovo mirnim putem da resimo ako mozemo vrati mi pare neces dobiti negativnu nece biti traga nigde,on meni razmislicu pa cu ti se javiti.Do dana danasnjeg nista
Od mene je dobio negativnu prijavljena je kradja preko kp .
Odgovor na mejl
Naša administracija je blokirala korisnički nalog lica koje ste prijavili.

KupujemProdajem.com će proslediti Vašu prijavu MUP-u/tužilaštvu, kako bismo ubrzali proces nalaženja izvršioca krivičnog dela prevare. Nadležna osoba iz MUP-a/tužilaštva će Vas kontaktirati ukoliko budu imali neka pitanja u vezi sa Vašom prijavom. Vi za sada ne morate da preduzimate dalje korake

Sta da ocekujem u ovoj banana drzavi
Inace decko je iz bora ima oko 16godina nasao sam ga na fejsu imam podatke iz poste kompletan oglas,slike sam mu poskidao sa fejsa
Sta mi je dalje ciniti da cekam ili da sam preduzimam mere???
A samo da te pitam sta si cekao vise od godinu dana??? Ili si mozda zaboravio/pogresio da je 2016 godina?
U svakom slucaju ako Mup nista i tuzilastvo za ovih godinu daba nije uradilo i NWCE NISTA URADITI.
Ja bih ti predlozio da odes do klinca i vidis sa njegovim roditeljima ali....
 
A samo da te pitam sta si cekao vise od godinu dana??? Ili si mozda zaboravio/pogresio da je 2016 godina?
U svakom slucaju ako Mup nista i tuzilastvo za ovih godinu daba nije uradilo i NWCE NISTA URADITI.
Ja bih ti predlozio da odes do klinca i vidis sa njegovim roditeljima ali....


Ajde brate citaj redom postove, ispravio se covek, to se desilo 2016, tj pre tri dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno