Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima neki lik na K.P koji redovno koristi slovo "w" umesto "v". On donosi robu iz Swice. Koliko mi je iritantno to korišćenje w umesto v , da redovno preskačem njegovo oglase. Interesantno kako se "brzo zaboravi naš jezik", posle par šverc tura. Možda je čovek i korektan, ali ja sam ga procenio kao selja_činu, po načinu pisanja.
 
Meni je zanimljiv neki tip koji prodaje matore kompakt foto aparate koji su svi poluprofesionalni...šta god to značilo...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nepismen mozda jeste ali zato zna jako lepo da pravi duple naloge i psuje moderaciju javno i preko PM i naziva ih prevarantima iako on koristi forum samo zarad trgovine... sto znaci...

Tek sad videh, i meni je poslao poruku, "ti si bednik koji radi za 20.000 din".Ima nas raznih.
 
Problem je. Sto polomljeni iphone moze da bude preko 400e, a ostali ne.

Pogledajte prilog 233401
Pogledajte prilog 233402

Ovaj s7 edge je skinut lak sa home dugmeta. Prodavac nista o tome nije napisao u oglasu.

Izbegavati sve S7 i S7 Edge iz Kruševca.
Mislim da je drugar uzeo baš od tog lika, na slikama jedno uživo druga priča.. (ekran menjan, zalepljen ocajno, izgreban telefon, mrtvi pikseli na ekranu, a pisalo da je ekstra stanje)
Kolko sam uspeo da ispratim ima drugara koji sredjuje ekrane i stakla i onda tu budže pa prodaju..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Covek ima 12 neobrisanih negativnih, a pitanje koliko obrisanih.
Ko kupi od nekog sa 12 negativnih, na sajtu gde JEDNA negativna treba da dovede u pitanje kupovinu, ne moze da kaze da je prodavac 100% kriv..
 
I taj ima vise naloga, zato rekoh najprostije kad pise Krusevac produzi [emoji1]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vise ne znas sta da gledas, onaj iz Nisa prodaje vakum aktivirane nekoriscene a koriscene kao izlozbeni(znaci mogao da ih drda kako ko hoce) drugi takodje iz Nisa prodaje po ekskluzivnoj ceni 50e skuplje od ostalih, lik iz Sapca sa preko 1200 pozitivnih prodaje skuplje polovne nego nove, par njih iz Novog Sada ima na akciji polovne sestice po 320e itd itd.
 
Luda zemlja = lud narod. [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Problem je. Sto polomljeni iphone moze da bude preko 400e, a ostali ne.

Pogledajte prilog 233401
Pogledajte prilog 233402

Ovaj s7 edge je skinut lak sa home dugmeta. Prodavac nista o tome nije napisao u oglasu.
Mislis da nije crno home dugme mozda od originala, a sve ostalo zamenjeno?

Kao kad kazu iPhone kao nov, nikad nista mu se nije desilo, a home dugme bele boje, a kuciste crno... :d



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih takve prodavao ko limited edition za 1000e. I sigurno bi se nasao neki iskompleksiran a nafatiran da to i kupi kako bi se seljacio po splavovima i stajgama.
 
Mislis da nije crno home dugme mozda od originala, a sve ostalo zamenjeno?

+1 Mislim da je pre to u pitanju. Home button crne boje, a displej plave boje, jer je plav displej najpovoljniji. Za oko 2000din je povoljniji od crnog, ako se dobro sećam cena.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa šta hoćete, evo ima super opravdanje (povodom negativne ocene) :)

Porucujes polovan telefon i kad ti stigne zalis se jer ti nisam rekao da je otvaran i hoces da mi ga vratis...Uopste me nisi ni pitao da li je otvaran
 
Vise ne znas sta da gledas, onaj iz Nisa prodaje vakum aktivirane nekoriscene a koriscene kao izlozbeni(znaci mogao da ih drda kako ko hoce) drugi takodje iz Nisa prodaje po ekskluzivnoj ceni 50e skuplje od ostalih, lik iz Sapca sa preko 1200 pozitivnih prodaje skuplje polovne nego nove, par njih iz Novog Sada ima na akciji polovne sestice po 320e itd itd.

Po meni, samo potpuni ludak može da plati više od 200€ za običnu šesticu kad može da se kupi 6s za 300€.Evo ga još jedan biser
IMG_0258.PNG
 
A sto uopste gledate te polovnjake?

I ocekujete da vam prodavac kaze sve nedostatke koje niste sami uocili?

Pa on to hoce da proda, a ne da sebi odmaze u prodaji :)
 
Ja sam S7 kupio za 300€. Staru 7 meseci, kao novu sa 2 godišnjom garancijom operatera.

Poslato sa EVA-L09
 
uopste mi nije jasno zasto ljudi jos uvek navode specifikacije, pogotovo ove gigaherce, kao da znace nesto na android telefonima :/
 
uopste mi nije jasno zasto ljudi jos uvek navode specifikacije, pogotovo ove gigaherce, kao da znace nesto na android telefonima :/

Ljudi koji kupuju takve uredjaje najcesce i gledaju samo ghz, ram i kolicinu memorije, kao i megapiksele misleci sto vise to bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako ćemo realno više i jeste bolje...
Ako mislite da nije vi kupite telefone sa 1gb Rama i 1ghz ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Optimizacija operativnog sistema je sve, tj. kako to radi u biti.
Tako da... mogu da budu i teraherci, ako je OS skarabudžen, džaba.
 
Evo da javim moje iskustvo sa KP. Imam oko 50ak kupovina i prodaja (ukupno). Kad sam kupio telefon covek koji ima preko 150 pozitivnih ocena (bez negativnih) mi je uvalio telefon 13 meseci stariji nego sto jeste. Posto nisam hteo da se cimam da li ce da mi vrati pare il ne nisam ni pokusavao makar je bio ispravan...
Ja sam do sad prodavao ribolovni pribor, gramofonske ploce i jos po neku glupost imao sam samo 1 reklamaciju na gramofonsku plocu koja nije imala ni 1 ogrebotinu kaze covek ne radi lepo, ja mu rekao probaj na drugom gramofonu i ako ne valja zovi me vraticu ti pare, i nikad me vise nije ni zvao... Inace sam slao predmete i za CG...
Ja kad prodajem nesto uvek trazim pare unapred jer ne zelim da na mojih 200-300 din zarade da kidam zivce da li ce neki lik kad naruci da nadje jeftinije od mene za 30 dinara pa da odustane od kupovine i ja da platim duplu postarinu.
Tako sam odbio dosta kupaca sto ne saljem pouzecem ali to nije moj problem, ko je hteo kupio je od mene i nikad nije imao problem, ono sto napisem tako i jeste. Svaki predmet snimim klip da se vidi kako izgleda/radi da znaju ljudi sta kupuju...

Bio je jednom neki lik iz Subotice pitao me je da mu poklonim ribolovacki stap i masinicu kao nema para i udjem kod njega u ocene i vidim covek ima sve markirane stapove i masinice (vidim po kupovini), 3 puta bolje od mojih... Nego ide redom i prosi i naletece na nekog ko ce da mu pokloni..
 
Lol prepordavac koji prosi za stapove, hahahahaa :)
A sto se tice placanja po pouzecu, do sada sam za ove godine obavio jedno 20ak transakcija sto na KP, na Benchu i Limunudu sve ukupno i nisam imao problema, ali naravno opekao sam se na najgori nacin, poslao coveku po dogovoru laserski stampac za Kragujevac, stampac 5500din + postarina, ne kaze nista kojim ekpresom da salje, ja odem u postu rekoh post je ipak najsigurniji. Ispadne postarina 780din i lik ladno odbije da primi paket, ja ga zovem da vidim sta je posto samo stoji da je ostavljen izvestaj korisniku i da paket dzudzi u posti a on mrtav ladan kaze slusaj nisam hteo da primim preskupa mi postarina, dok uracunam nju za te pare sam mogao i ovde da ga uzmem. Pa jbt ne kontam, mogao je da pozove, kaze odustajem, ili kaze slusaj preskupa postarina, platio bih mu pola troska da ne vraca paket a ne ovako sad cu da platim i tamo i nazad a on bez blama skupo mi, jos nema obraza ni da pozove i kaze to nego cu sada i paket da cekam 5 dana da stoji u posti i ne mogu ga prodati nekom drugom da izvucem makar deo love koju cu puci.
 
Zovem coveka koji hoce da kupi stap od mene i predstavim se i on me pita "A koji stap?" posto je pitao ko zna koliko njih a ja sam bio najpovoljniji i kao posalji ti meni ne brini se ja sam doktor treba mi za sina stap. Ja sam mu rekao da ne saljem bez para on kao dobro videcu i na kraju posto sam ja bio najpovoljniji pozove on mene da mi uplati i kad je uplatio poslao sam mu. A da sam poslao i on do sutradan nadje jeftinije za 30 din i ja da izduvam duplu postarinu ne hvala.
Ovako pare unapred i ne mora uopste da podize paket sto se mene tice.
Edit: A zaboravio sam da pomenem preprodavce koji kupe u prodavnici npr za 1000 din i pokusavaju da prodaju za 1200-2000 din, a sto je najgore ako vec znas da citas i koristis internet za kupovinu onda znas i da proguglas za 2 sekunde koliko ta stvar kosta u prodavnici... Pre neki dan sam spasio coveka koji je hteo da plati polovne masinice 7000 din komad a imaju za 5800 din glanc nove takve, a ni hvala mi nije rekao...
 
Poslednja izmena:
Optimizacija operativnog sistema je sve, tj. kako to radi u biti.
Tako da... mogu da budu i teraherci, ako je OS skarabudžen, džaba.
Necemo da poredimo babe i zabe... nema tu vise ne znam koliko OS, vec svega 2 vredna pomena, a na konretnom primeru za onaj xiaomi postoji poslednja verzija androida.

Da brojke nisu bitne svi bi i dalje koristili stari hardver.

Lol prepordavac koji prosi za stapove, hahahahaa :)
Ima ih i koji zickaju televizore :)
 
Poslednja izmena:
Necemo da poredimo babe i zabe... nema tu vise ne znam koliko OS, vec svega 2 vredna pomena, a na konretnom primeru za onaj xiaomi postoji poslednja verzija androida.

Da brojke nisu bitne svi bi i dalje koristili stari hardver.


Ima ih i koji zickaju televizore :)

Prodaja TVa mi je bilo jedno od najgorih iskustava u zivotu. Niko me nije prevario niti sam gubio vreme i pare, ali ta kolicina kukavaca koja mi se javljala me je slomila. Na kraju sam poklonio tv komsinici.
Radi se o samsung crt od 72cm. Cini mi se da je isao za 3000 ili 5000, nije vrhunska kupovina, ali nije bio precenjen.
Jedan mi smanjuje cenu, kao kupuje za kevu u selu, crko joj tv i hitno mu. Ja u fazonu, ne moze i brzo i jeftino, ako je hitno onda cena nije faktor. I tako on razmislja, a onda prihvati moju cenu ako mu dovezem, iako sam mu rekao da nemam auto i mogucnost. Onda kao, dostavi mi i cena je ok. Ja kazem da cu mu dostaviti sutradan u toku dana sluzbenim autom jer cu iskombinovati da mi bude u prolazu, a on odgovara da je to vec kasno. Mora veceras ili sutra do 6h ujutru jer tada putuje prema kevi. Oce mangup da potrosim 1000din goriva pa da mi se cenka ili da prihvatimm da sam bacio gorivo.
Drugi mi prodaje pricu kako kupuje tv za neku siromasnu porodicu. Zivi njih 9 u jednoj sobi i ni tv nemaju, a puno bi im znacilo. Jos dodaje fore tipa "ma tuuga prava". I tako bi njemu dobrotvoru bas lepo leglo da i njemu neko pomogne kad je on andjeo.

I tako mi se naredjali svi sa pricama i niko nece da kupi. Svi samo traze nizu cenu. Posle 3 dana ja odlucim da spustim cenu i svakoga kontaktiram kako ipak moze i niko mi nije odgovorio.
Posle popizdeo i dao komsinici. Zena slabo vidi, a muci se na nekom minijaturnom tv.
 
Trenutno sam na odmoru, bio do Soluna na njihovom buvljaku.
Znate li šta su Grci sa buvljaka za ove kod nas... gospoda na kvadrat!
 
Ima svačega na KP. Baš svačega. Od kuknjave za smanjenjem cene(koja je već smanjena maksimalno) čitaj preprodavci. I sam trgujem pomalo, ali šta se sve viđa, to je neverovatno. Od ubeđivanja pa do neverovatnih kombinacija. Jako je teško danas ostati pošten i častan čovek u principu....

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Ja imam samo pozitivna iskustva sa KP (a sve kupujem odatle, ako nema bas u retkim slucajevima narucujem sa Alija). Pre par meseci poceo da radim kao freelancer I zatrebao mi drugi monitor zbog posla a para jedva imam. Gledam neke monitore za 4000. Sve neke 17", CRT 19", jedan kaze ne vredi da spusta cenu (jer realno u kakvom su stanju ne vrede tih para) drugi se cenka za 250 danara, te ako hocu nizu cenu dobicu ga bez vga kabla. I meni inat proradi I rekoh cekacu makar radio duplo vise. Sutradan lik kaci oglas 22" Hyundai neki za 3000. Pise u ok stanju, doci licno radi provere jer se ne razumem u to. Kontaktiram coveka, dodjem kod njega kuci, ponesem laptop I da vidim sta je. Malo blurry slika Al radi monitor normalno. Pitah ga radoznalo, sto ga prodaje za tu cenu, I lik mi odgovara, ja prodajem da bih prodao, a ne da mi skuplja prasinu u kuci, gledam one oglase I ne mogu da verujem kakve cene stavljaju ljudi a oglas Im stoji mesecima. Na kraju se ispostavi da je samo vga imao Los pin, zamenom I Dan Danas radi, samo cu da dodam Jos jedan.

Jos jedna slicna kupovina je Bila kad Sam gledao radne stolove. Isto neke nabijene cene za 120/140cm. I jedan dan lik postavi oglas prodaje 160/80 sto za 3200. Ja rekoh sta mu sad fali. Zovem, gledam slike, sto kao nov. Pomislim mozda on pravi te stolove Al mi je cena opet niska. Kaze mi lik, Taj sto stoji par godina u sobi u kojoj ni ne ulazi. Rekoh aj, uzecu pa I da mu fali nesto, cena je predobra. Pitam ga da li moze da mi dostavi jer ja nemam kola I ponudim mu 4000 sa sve prevozom. I lik mi kaze ma jok brate, 3500 samo za gorivo. I Jos mi pomogao da ga odnesem u Stan.

Nijedan nije imao vise od 10 ocena I prodjoh super.

Ali usled svih ovih komentara ovde I dalje preferiram Beograd I licno preuzimanje i oglase sa HQ fotkama (a ne kao da su slikali digitronom)

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno