Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Covek je napisao da daje "radnu" garanciju u oglasu. I kad je dosao rekao da je 7 dana (a cim je napisao tj. rekao znaci da je duzan da to i postuje). Da bi tek pri preuzimanju rekao da imam 2h da testiram. Sa 2h garancije ne bih uzeo ni polovan kamen a ne komp jer bih za to vreme mogao da testiram samo HDD, a ni memoriju ni procesor.
A tvoj stav i tvoj izbor reci mi govore da si malo bolji od ovog "mog" prodavca.
 
U ovoj drzavi svako steluje kako njemu pase, tako i moderatori na ovom forumu. To je amin i to svi znaju u ovoj drzavi. Pre neki dan sam bio na kvantas pijaci i tamo sam saznao da trgovci koji imaju radnje ( placaju porez, izdaju racune) kupuju crnu robu sa kvantas pijace bez papira i prodaju u radnjama. To je samo jedna glupost, ali dok je to moguce, sta je onda cudan sverc tehnike.
Najbolje bi bilo da plate ostanu na 24.000din za sve radnike, da gorivo kosta 150din/lit, da su cene u prodavnicama po 150% skuplje od cena u prodavnicama u susednim drzavama.

Ne vidim vezu izmedju države, štelovanja i moderatora a još manje da je amin i da svi znaju. Šverc i turanje para u džepove nekom parazitu tipa fante (nemam pojma ko je čovek, zapalo mi samo ime za oko) ne da neće popraviti stanje u društvu već ga direktno pogoršava.
 
Covek je napisao da daje "radnu" garanciju u oglasu. I kad je dosao rekao da je 7 dana (a cim je napisao tj. rekao znaci da je duzan da to i postuje). Da bi tek pri preuzimanju rekao da imam 2h da testiram. Sa 2h garancije ne bih uzeo ni polovan kamen a ne komp jer bih za to vreme mogao da testiram samo HDD, a ni memoriju ni procesor.
A tvoj stav i tvoj izbor reci mi govore da si malo bolji od ovog "mog" prodavca.

To je iskljucivo tvoj problem, sta bi ti uzimao, a sta ne.

Takvim ponasanjem i stavom da si centar sveta i da su svi udruzeni da te zajebu mozes da iz svake osobe izvuces najgore.

Ne mozes prema prodavcu da se ponasas kao da nije osoba i tacka. Ne ponasaj se prema drugima onako kako ne bi voleo da se drugi ponasaju prema tebi.
 
Nece, ali najmanje cete ga vi na forumu popraviti time sto cete zabraniti "diskutovanje" o tome.
 
U ovoj drzavi svako steluje kako njemu pase, tako i moderatori na ovom forumu. To je amin i to svi znaju u ovoj drzavi. Pre neki dan sam bio na kvantas pijaci i tamo sam saznao da trgovci koji imaju radnje ( placaju porez, izdaju racune) kupuju crnu robu sa kvantas pijace bez papira i prodaju u radnjama. To je samo jedna glupost, ali dok je to moguce, sta je onda cudan sverc tehnike.
Najbolje bi bilo da plate ostanu na 24.000din za sve radnike, da gorivo kosta 150din/lit, da su cene u prodavnicama po 150% skuplje od cena u prodavnicama u susednim drzavama.

Susedne države idu u korak sa svetom (sve, ali baš sve), gde ide Srbija?

Ide tamo kuda je svi mi zajedno vodimo.

I kakve sve to veze ima sa ovim forumom i moderisanjem istog?

Ovaj forum je privatno vlasništvo. Dokle god posluju po zakonu možeš/mo da im pljuneš pod prozor.

Naravno da će njihova reč biti poslednja, ja sam presrećan jer je najpravednija moguća po mom misljenju.
Ako ti se ne svidja, osnuj svoj forum i dozvoli da svi članovi rade ama baš sve što žele. Možda to i bude super poslovna ideja? [emoji2] Bar dok ti neko ne zatvori forum, ili nekom nesrećom tvoj liberalizam u vodjenju istog ne privuče neke ideje koje baš i ne odobravaš, pa flipneš. Možda se okupe na istom mestu migranti i oni u bojama duge pa bude baš zanimljiva zajednica. ;)
 
Makar svaki drugi post u ovoj temi neće biti "Kod koga sa KP da kupim nešto iz Madjarske".
Možda tema treba da ide u pravcu - "KP - lična iskustva"
 
Da vi dragi forumasi, koji podrzavate sverc, zivite od trgovine na legalan nacin, da placate 101 namet, a da vam neko oduzima parce hleba svercovanjem, garantujem da bi ih sve potrpali u zatvor, a ovako, zato sto cete usteseti koji € ih podrzavate i opravdavate.
Samim tim sto kupujete nelegalnu robu vi smanjujete platu lekarima, policajcima, vatrogascima, uciteljima, smanjujete mogucnost lecenja bolesnih, velicinu vrtica, kvalitet obrazovanja vase dece, dok nam svima ne dodje iz dupeta u glavu nece nam biti bolje!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je iskljucivo tvoj problem, sta bi ti uzimao, a sta ne.

Takvim ponasanjem i stavom da si centar sveta i da su svi udruzeni da te zajebu mozes da iz svake osobe izvuces najgore.

Ne mozes prema prodavcu da se ponasas kao da nije osoba i tacka. Ne ponasaj se prema drugima onako kako ne bi voleo da se drugi ponasaju prema tebi.
Kad god sam nesto prodavao nije mi bio problem da odgovorim i na glupa pitanja tipa "a zasto prodajete" i "da li je korisceno u prostoriji gde se pusi" a ne o garanciji, ceni, sastavu, itd. Ko nema zivaca za pitanja i ljude ne treba ni da prodaje.
 
Poslednja izmena:
Susedne države idu u korak sa svetom (sve, ali baš sve), gde ide Srbija?

Ide tamo kuda je svi mi zajedno vodimo.

I kakve sve to veze ima sa ovim forumom i moderisanjem istog?

Ovaj forum je privatno vlasništvo. Dokle god posluju po zakonu možeš/mo da im pljuneš pod prozor.

Naravno da će njihova reč biti poslednja, ja sam presrećan jer je najpravednija moguća po mom misljenju.
Ako ti se ne svidja, osnuj svoj forum i dozvoli da svi članovi rade ama baš sve što žele. Možda to i bude super poslovna ideja? [emoji2] Bar dok ti neko ne zatvori forum, ili nekom nesrećom tvoj liberalizam u vodjenju istog ne privuče neke ideje koje baš i ne odobravaš, pa flipneš. Možda se okupe na istom mestu migranti i oni u bojama duge pa bude baš zanimljiva zajednica. ;)

Neka si ti meni lepo rekao sta si imao sad mi je jasnije sve, ne znam kako do sad nisam skapirao sve ovo sto si mi napisao. Sto bi rekli ameri, Good Job.

Cinjenica je da mlatite praznu slamu, niko od vas nece nista promeniti oko sverca.

edit: Zbog toga sam se ukljucio, samo da vam to napomenem. A ja ne kupujem nista od svercera. Kad sam preko, nesto si kupim sta mi treba i to je to. A ti druze ako mislis da ce lekar bolje da ti izleci ili vatrogasac da ce stici 5 sekundi brze na mesto pozara ako ne bude sverca... Sta da ti kazem vise?
Ne odobravam sverc, ali gledam sa strane politicare i niko nista ne radi da bude bolje. Zato i odlaze ljudi masovno, vi iz veceg grada niste ni svesni koliko se ljudi iselilo poslednjih meseci.
 
Poslednja izmena:
Covek je napisao da daje "radnu" garanciju u oglasu. I kad je dosao rekao da je 7 dana (a cim je napisao tj. rekao znaci da je duzan da to i postuje). Da bi tek pri preuzimanju rekao da imam 2h da testiram. Sa 2h garancije ne bih uzeo ni polovan kamen a ne komp jer bih za to vreme mogao da testiram samo HDD, a ni memoriju ni procesor.
A tvoj stav i tvoj izbor reci mi govore da si malo bolji od ovog "mog" prodavca.
Ovo sve objašnjava. Tebi bi samo lud čovek prodao računar, pogotovo taj od 70eur. [emoji2]

Taj prodavac ako je i psovao, verovatno je psovao samog sebe, svoju lošu sreću što si bas njega izabrao za kupovinu, i što ga njegovo šesto čulo za perfekcioniste brandname12godStareRacunareKupce nije na vreme upozorilo na opasnost. Haha
[emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]
 
Pa to nam i nije polje delovanja (država) nego forum.
Tamo gde mogu da delujem na nivou države to i radim - ne bi mi palo na pamet da kupim TV od nekog fante :))) i bez rock solid garancije.
A pošto se ovi sa KP nešto slabo javljaju mušterijama voleo bih da verujem da se i tu nešto mrda, i da će ih se konačno razjuriti.
 
Ovo sve objašnjava. Tebi bi samo lud čovek prodao računar, pogotovo taj od 70eur. [emoji2]

Taj prodavac ako je i psovao, verovatno je psovao samog sebe, svoju lošu sreću što si bas njega izabrao za kupovinu, i što ga njegovo šesto čulo za perfekcioniste brandname12godStareRacunareKupce nije na vreme upozorilo na opasnost. Haha
[emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]
Nije psovao, samo je bio histerican i cudan. Da je psovao dobio bi po labrnji. Jel ovde https://www.kupujemprodajem.com/Dual-Core-G620-4GB-DDR3-250GB-DVD-samo-70e-38715106-oglas.htm? pise da daje radnu garanciju? I u cemu je onda problem?
 
Ovo sve objašnjava. Tebi bi samo lud čovek prodao računar, pogotovo taj od 70eur. [emoji2]

Taj prodavac ako je i psovao, verovatno je psovao samog sebe, svoju lošu sreću što si bas njega izabrao za kupovinu, i što ga njegovo šesto čulo za perfekcioniste brandname12godStareRacunareKupce nije na vreme upozorilo na opasnost. Haha
[emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]


Sad se barem opametio prodavac,ne ide vise nikome na vrata

E sad ako se mnogo iznervirao moze doci i do "izuvanja" al sta da se radi

Uvek se setim ove poslovice pri trgovini :

Ko sa decom spava ,upisan se budi
 
Uuu, vas nekoliko kao na AA sastanku frustriranih prodavaca, ono rame za plakanje, sapatnistvo i empatija na vrhuncu. A ne znam ko su deca, prodavac i ja smo mozda par godina razlike.
 
Nije psovao, samo je bio histerican i cudan. Da je psovao dobio bi po labrnji. Jel ovde https://www.kupujemprodajem.com/Dual-Core-G620-4GB-DDR3-250GB-DVD-samo-70e-38715106-oglas.htm? pise da daje radnu garanciju? I u cemu je onda problem?
Ja zbog njegovog načina pisanja, izgleda stola na kome je slikan računar itd, ne bih se sa njim ni pozdravio bez da dezinfikujem ruke odmah nakon toga (malo preterujem unošenja drame u priču) . :)

Sa druge strane, ako bih i kojim ludilom i odlučio da kupim računar od njega, sve bih detaljno pitao što me zanima pre odluke o kupovini.

Do kupovine ne bi ni došlo 1000% jer mi psihoanalitičar koji čuči duboko u meni kaže da ovakav prodavac ne bi odgovorio ništa duže od "da", "ne", "jeste", "može" , "super je" "eXtra je" "Top" itd.. a ako bih ga kojim čudom i kupio posle, imao bih poverenja u prodavca i svakako ne bih puštao višesatne testove na takvom računaru već bih bio zadovoljan da je bar ispravan u svakodnevnom/normalnom radu.

Ako ne bi bio ispravan, a prodavac ne ispuni reč za radnu garanciju, dobio bi prvu negativnu ocenu.

Šta je pogrešno u ovom pristupu?

Dodatno, i na tarabi ume da piše nešto pa se nećeš valjda zaleteti da je odradiš? [emoji2]

A da, zaletećeš se jer je tako pisalo, pa kada skineš gaće, pa ceš da je prvo ponovo ispitaš za svaki slučaj. Haha [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Već duže vreme ovde se toleriše diskusija o u suštini krivičnom delu.
Molim da se o kupovini (švercovane) robe od "Madjara" više ne diskutuje. Ko želi time da se bavi, njegov problem što uključuje i muke po garanciji ako do njih dodje.

...Samim tim sto kupujete nelegalnu robu vi smanjujete platu lekarima, policajcima, vatrogascima, uciteljima, smanjujete mogucnost lecenja bolesnih, velicinu vrtica, kvalitet obrazovanja vase dece, dok nam svima ne dodje iz dupeta u glavu nece nam biti bolje!

Ako je to zvanicna politika Benchmarka onda treba da se primenjuje u svim podforumima. Npr. u nekim temama se vec godinama mogu naci saveti kako izbeci placanje PDV-a, carine itd. a to dodje otprilike na isto. Inace nisam ni kupac ni (pre)prodavac, ovo je samo moje misljenje.
 
Ja zbog njegovog načina pisanja, izgleda stola na kome je slikan računar itd, ne bih se sa njim ni pozdravio bez da dezinfikujem ruke odmah nakon toga (malo preterujem unošenja drame u priču) . :)

Sa druge strane, ako bih i kojim ludilom i odlučio da kupim računar od njega, sve bih detaljno pitao što me zanima pre odluke o kupovini.

Do kupovine ne bi ni došlo 1000% jer mi psihoanalitičar koji čuči duboko u meni kaže da ovakav prodavac ne bi odgovorio ništa duže od "da", "ne", "jeste", "može" , "super je" "eXtra je" "Top" itd.. a ako bih ga kojim čudom i kupio posle, imao bih poverenja u prodavca i svakako ne bih puštao višesatne testove na takvom računaru već bih bio zadovoklan da je bar ispravan u svakodnevnom/normalnom radu.

Ako ne bi bio ispravan, a prodavac ne ispuni reč za radnu garanciju, dobio bi prvu negativnu ocenu.

Šta je pogrešno u ovom pristupu?

Dodatno, i na tarabi ume da piše nešto pa se nećeš valjda zaleteti da je odradiš? [emoji2]

A da, zaletećeš se jer je tako pisalo, pa kada skineš gadje, ti ceš da je prvo ponovo ispitaš za svaki slučaj. Haha [emoji2]
E vidis ja nikad nisam imao problema s napisanim ili usmeno garantovanim i bez toga ne uzimam jer, sto bi ovaj rekao, "ne bih da ih trazim po gradu". Meni davanje negativne ocene ne znaci nista, vise mi odgovara npr. resena reklamacija i davanje pozitivne (sto sam i uradio par puta, doduse na Limundu).
Odgovori na poruke su mu zaista bili kratki (i jasni), preko telefona je bio ok, a uzivo haos, kao drugi covek.
A visesatni testovi i jesu pokazatelj svakodnevnog/normalnog rada i ispravnosti, zato se i koriste, jer za kratko vreme (ali ipak duze od 2h) mozes da se uveris da li je sve 100% ispravno.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da iznesem svoje misljenje godinama sam kupovao od domacih prodavaca dok je cena u odnosu na Madjare bila koliko toliko povoljna ali kako su postali alaviji jednostavno sam presekao i rekao sebi sta ste uzeli uzeli ste od mene to je to...
Druga stvar postupak resavanja reklamacije zna da se oduzi na vise od mesec dana a postupak reklamacije kod Madjara traje daleko krace zasto je to tako ne znam ovi nasi kad nesto popravljaju kao da idu u Sibir po delove i nazad...Sramota....Jos moram stalno da se raspitujem za svoju komponentu koju sam posteno platio....
Trece izbor komponenti ovde je zalostan u odnosu na Madjare znaci napajanja,graficke karte,monitori,maticne ploce itd. pogotovo napajanja kojih ima sve manje za izabrati....
Jeste sverc robe bilo kakav nelegalan ali dok Madjari drze ovakve cene u odnosu na domace derace koze i dok brzo resavaju garancije ja cu kod njih uzimati....A vi ostali kako zelite....
 
Nije psovao, samo je bio histerican i cudan. Da je psovao dobio bi po labrnji.
Batina je uvek imala dva kraja ;)
A visesatni testovi i jesu pokazatelj svakodnevnog/normalnog rada i ispravnosti, zato se i koriste, jer za kratko vreme (ali ipak duze od 2h) mozes da se uveris da li je sve 100% ispravno.

Onda kupujes novo i zalis se u onoj temi o zastiti potrosaca a ne ovde ;)
 
Poslednja izmena:
Ja jos nista nisam uzeo od Madjara osim neposredno grafiku koja je kupljena kod njih.

Sledeci put kad mi nesto bude trebalo dobro cu razmisliti, jer zadnji put kad sam tako kupio kod Direct Linka maticnu plocu ASUS Maximus IV Gene-Z i koja je pocela cudno da se ponasa posle godinu ipo dana imao sam lepo iskustvo .... Poslao na garanciju a oni carevi iskrivili 3 pina na socketu i vratili kazu ... ostecena ploca, e sad sto socket nije slikan pre slanja .... krastavac znacu za sledeci put.

Da se kod nasih hostaplera bar resava ta garancija kako treba pa i da ne razmisljam sto placam vise, ali ovako se treba zamisliti.
 
Evo i ja da iznesem svoje misljenje godinama sam kupovao od domacih prodavaca dok je cena u odnosu na Madjare bila koliko toliko povoljna ali kako su postali alaviji jednostavno sam presekao i rekao sebi sta ste uzeli uzeli ste od mene to je to...
Druga stvar postupak resavanja reklamacije zna da se oduzi na vise od mesec dana a postupak reklamacije kod Madjara traje daleko krace zasto je to tako ne znam ovi nasi kad nesto popravljaju kao da idu u Sibir po delove i nazad...Sramota....Jos moram stalno da se raspitujem za svoju komponentu koju sam posteno platio....
Trece izbor komponenti ovde je zalostan u odnosu na Madjare znaci napajanja,graficke karte,monitori,maticne ploce itd. pogotovo napajanja kojih ima sve manje za izabrati....
Jeste sverc robe bilo kakav nelegalan ali dok Madjari drze ovakve cene u odnosu na domace derace koze i dok brzo resavaju garancije ja cu kod njih uzimati....A vi ostali kako zelite....
Da, x puta rečeno, pored alavosti prodavaca na domaćem tržištu i x drugih opravdanih i neopravdanih razloga za visoke cene na domaćem tržištu, jedan od značajnih razloga za lošu ponudu i visoke cene je baš TA kupovina iz HU.

Madjarsko pogranično tržište cveta, plate rastu, ljudi žive život, snabdevaju dve države praktično a ovde jad i beda sve veći. Dobrim delom zbog pojedinaca koji neće da ih više šišaju (pored nesposobnosti države naravno) i koji sve više šire krug kupaca švercovane robe toliko da je to postao mejnstrim.
Došlo je do toga da ni penzioneri više ne kupuju na čekove nego će da traže "madjara". Posle trgovinom opijatima verovatno najunosniji prihod za mafiju.

Epilog će da budu pravni rafovi u Srbiji, još veća patnja i nemaština. Za 10 godina, nećeš moći ni švercovano da kupiš.

I još jedan realni epilog, odusevljen recenzijom ovde na forumu odem do Emezzete da pogledam Grundig TV.

Prodavac mi ukaže na neki ne tako puno skuplji LG koji na prvi pogled deluje puno bolje.
Svidi se meni TV, i reko' prodavcu daj zapišite model da pogledam malo recenzije pa se vidimo.
Čovek mi dade sve, super ljubazan, dobar prodavac. Ja onako usput pitam, koliko imaju na stanju tih televizora, čisto da ne žurim. Pogledam na natenane. Očekujem odgovor, ne brinite ništa, stiže to nama stalno a ako baš i ne bude na stanju, naručićemo pa će brzo stići.
Prodavac pocrvene (100% nije marketinška fora), i sramežljivo reče. Imamo na stanju, dva komada sigurno. Ovaj izloženi i mislim jedan u magacinu.

Toliko. Uživaj u kupovini kod švercera.
 
Ilione jedno sto moras da razumes je da nisu Madjari doprineli stanju na nasem trzistu nego je to stanje na nasem trzistu iznedrilo "Madjare".

Imali smo mi istu situaciju i 90tih ali ljudi zaboravljaju u srbiji, na svakih godinu dana ide reset pamcenja :)
 
Uuu, vas nekoliko kao na AA sastanku frustriranih prodavaca, ono rame za plakanje, sapatnistvo i empatija na vrhuncu. A ne znam ko su deca, prodavac i ja smo mozda par godina razlike.

Ja cak nisam prodavac, niti zivim od kp, a ne bih ti u zivotu nikada nista prodao. Nadam se samo da si maloletan, pa ces sazreti jednog dana.

Kupci kao ti jednostavno ubijaju volju za zivotom i izvlace najgore iz ljudi, zato kada prodajem neke svoje stvari, a nema ih bas puno, ne izlazim na ulicu da se nadjem sa nekim u koliko nije pitao sve, ne zna sta kupuje i nalazenje nije samo radi primopredaje novca i dobara.
 
Poslednja izmena:
Dobro je što su šverceri napredovali , sedamdesetih se švercovale gaće iz Rumunije, osamdesetih jakne iz Turske, danas pc delovi iz Mađarske.
Verovatno je i stepen obrazovanosti švercera podignut na viši nivo, sa osnovne na srednju školu, možda neko ima i vega-sega-mega fakultet .
Sve u svemu očigledan napredak.
 
Ilione jedno sto moras da razumes je da nisu Madjari doprineli stanju na nasem trzistu nego je to stanje na nasem trzistu iznedrilo "Madjare".

Imali smo mi istu situaciju i 90tih ali ljudi zaboravljaju u srbiji, na svakih godinu dana ide reset pamcenja :)
Da, naša glupost je iznedrila naše "madjare" a ogroman profit bez ikakve odgovornoati i obaveza organizovao u kriminalne grupe ali sam siguran da je madjarska država prepoznala situaciju na vreme i debelo krojila našu sudbinu (a kako i ne bi), šverc iz HU traje u ovom ili onom obliku najmanje 30 godina, mislim da je šverc procvetao 90ih negde u vreme strašne nemaštine ovde i nikada nismo uhvatili korak niti se prizvali pameti ali se zaista sećam ovde malo srećnijeg vremena oko 2006-2007 kada je dosta ljudi oko mene obnavljalo pokućstvo i automobile i kada je ponuda svega bila mnogo bolja.

Ne govorim samo iz svog ugla, govorim o ljudima iz svoje okoline. Ja vredno radim i nikada se nisam žalio. Nije mi uvek bilo dobro, ali radim i ne bojim se gladi.

Ovde svakih 20god treba graditi sve iz početka...a to ima cenu. Malo nas ruše drugi, malo sami sebe. Prodajemo se za šaku rubalja (neki za Rubljo$ a neki za lepu reč, obećanje ludom radovanje) ili dolara. Časti nema.

Ne znam šta se dešavalo 70 i 80tih ali Madjarima sigurno nije dugo trebalo da se dozovu pameti i trgovini od kada su oterali Vojnu huntu i Ruse pa se ne bih čudio da je i tada bilo šverca pa čak ranije. Ali se u staroj Jugi za to debelo odgovaralo, robijalo pa sigurno nije bilo ovako javno.

Povraćaj AFE je namenski uveden da bi se bogatili na srpskoj želji da biraju tirane i tajkune, i da nam bedni botovi kroje javno mnenje i budućnost.
 
nisu Madjari doprineli stanju na nasem trzistu nego je to stanje na nasem trzistu iznedrilo "Madjare".

Imali smo mi istu situaciju i 90tih ali ljudi zaboravljaju u srbiji, na svakih godinu dana ide reset pamcenja :)
Dobro zapažanje.
Bilo bi mnogo jednostavnije i bolje da su šverceri ti koji srozavaju ekonomiju Srbije.
Na žalost nije tako, kako kolega reče šverc je samo jedan od načina na koji se stanovništvo Srbije snalazi.
Jer stanje kod nas je takvo da kao u madjioničarskoj predstavi izvlačimo sami sebe za uši iz onog šešira, ljudi se dovijaju na sve moguće načine da obezbede egzistenciju a šverc je samo jedan od njih.

Znam bračni par, oboje rade u fabrici za 25 i 30.000din, a nedeljom u kola i preko grane.
Donose salame i mnogo šta ostalo iz Madjarske, pa preprodajom dopunjavaju kućni budžet.
Inače im deca nikada ne bi videla letovanja i mnogo čega drugog.

Sitni poput njih ili krupni šverceri poput Fante, nebitno.
Šverca bi da (nismo propala država) bilo samo u vezi droge, oružja i sličnih stvari, kao u ostalim srećnijim državama.
Kod nas se švercuje salama da se preživi do sledećeg meseca.
 
Da, x puta rečeno, pored alavosti prodavaca na domaćem tržištu i x drugih opravdanih i neopravdanih razloga za visoke cene na domaćem tržištu, jedan od značajnih razloga za lošu ponudu i visoke cene je baš TA kupovina iz HU.

Madjarsko pogranično tržište cveta, plate rastu, ljudi žive život, snabdevaju dve države praktično a ovde jad i beda sve veći. Dobrim delom zbog pojedinaca koji neće da ih više šišaju (pored nesposobnosti države naravno) i koji sve više šire krug kupaca švercovane robe toliko da je to postao mejnstrim.
Došlo je do toga da ni penzioneri više ne kupuju na čekove nego će da traže "madjara". Posle trgovinom opijatima verovatno najunosniji prihod za mafiju.

Epilog će da budu pravni rafovi u Srbiji, još veća patnja i nemaština. Za 10 godina, nećeš moći ni švercovano da kupiš.

I još jedan realni epilog, odusevljen recenzijom ovde na forumu odem do Emezzete da pogledam Grundig TV.

Prodavac mi ukaže na neki ne tako puno skuplji LG koji na prvi pogled deluje puno bolje.
Svidi se meni TV, i reko' prodavcu daj zapišite model da pogledam malo recenzije pa se vidimo.
Čovek mi dade sve, super ljubazan, dobar prodavac. Ja onako usput pitam, koliko imaju na stanju tih televizora, čisto da ne žurim. Pogledam na natenane. Očekujem odgovor, ne brinite ništa, stiže to nama stalno a ako baš i ne bude na stanju, naručićemo pa će brzo stići.
Prodavac pocrvene (100% nije marketinška fora), i sramežljivo reče. Imamo na stanju, dva komada sigurno. Ovaj izloženi i mislim jedan u magacinu.

Toliko. Uživaj u kupovini kod švercera.

Pa i treba da cveta Madjarsko trziste sto da ne ljudi imaju kliker u glavi za sve izbacili cak i MMF iz svoje drzave i vode zdravu politiku u svojoj drzavi....
A kod nas je suprotno potpuno sve je naopako samo da navedem jedan primer na putu gde ja zivim ima par rupa znaci kratera takoreci koji mesecima tako stoje kad bi ja uzeo sam da stavim beton u te rupe i da to zakrpim odmah bi se pojavili pametnjakovici iz opstine koji bi rekli to ne moze tako a sto se ljudima krive felne i sto kola idu na reglazu sta to ima veze....I ima jos milion primera....E tako je i u politici ove drzave uzmi od naroda sve bas sve nek se zlopate dok ne nestanu a posle se cudimo sto ljudi odlaze i sto nam natalitet pada....
Pa sta i da necu moci :) nisam razmazen radim sve poslove i mogu svega da se odreknem vozim jako skroman autic i imam skroman racunar i zadovoljan sam zivotom mogu da uzmem ja mnogo bolji auto i mnogo bolji racunar ali sta ce to meni ja bi vozio zastavu kec-a samo da jos uvek mogu da se nadju kvalitetni polovni delovi ali krastavac ne mogu....Od gladi necu da umrem sigurno imam svoj bunar svoju bastu i svoju sumu i sebi sam time obezbedio opstanak samo ne znam sta cete vi u gradu da radite ako stvarno budu prazni rafovi....Ne smem ni da zamislim....
Pa to sto si naisao na ljubaznog prodavca je sjajno sve je to lepo dok ti ne prodaju tv a posle kad treba da se ostvari garancija onda druga prica.....
 
Da, naša glupost je iznedrila naše "madjare" a ogroman profit bez ikakve odgovornoati i obaveza organizovao u kriminalne grupe ali sam siguran da je madjarska država prepoznala situaciju na vreme i debelo krojila našu sudbinu (a kako i ne bi), šverc iz HU traje u ovom ili onom obliku najmanje 30 godina, mislim da je šverc procvetao 90ih negde u vreme strašne nemaštine ovde i nikada nismo uhvatili korak niti se prizvali pameti ali se zaista sećam ovde malo srećnijeg vremena oko 2006-2007 kada je dosta ljudi oko mene obnavljalo pokućstvo i automobile i kada je ponuda svega bila mnogo bolja.

Ne govorim samo iz svog ugla, govorim o ljudima iz svoje okoline. Ja vredno radim i nikada se nisam žalio. Nije mi uvek bilo dobro, ali radim i ne bojim se gladi.

Ovde svakih 20god treba graditi sve iz početka...a to ima cenu. Malo nas ruše drugi, malo sami sebe. Prodajemo se za šaku rubalja (neki za Rubljo$ a neki za lepu reč, obećanje ludom radovanje) ili dolara. Časti nema.

Ne znam šta se dešavalo 70 i 80tih ali Madjarima sigurno nije dugo trebalo da se dozovu pameti i trgovini od kada su oterali Vojnu huntu i Ruse pa se ne bih čudio da je i tada bilo šverca pa čak ranije. Ali se u staroj Jugi za to debelo odgovaralo, robijalo pa sigurno nije bilo ovako javno.

Povraćaj AFE je namenski uveden da bi se bogatili na srpskoj želji da biraju tirane i tajkune, i da nam bedni botovi kroje javno mnenje i budućnost.

Vidi slazem se sa tobom u svemu, jedino ne podrzavam kompletno taj stav da ce drzava da propadne zvog par svercera na KP :) ako je do toga doslo krastavac onda zasluzujemo da propadnemo :)

A ovo boldovano nisi u pravu, povracaj poreza je najnormalniji u svakoj drzavi, evo bas sam skoro objasnjavao drugfaru koj je hteo da naruci nesto sa Sports Direct-a. I kazem mu ja .... posalji email i pitaj da ti skinu porez jer ces ga ovde platiti u svakom slucaju, imam drugara u Norveskoj koj tako kupuje hardver koj nadje preko, i nema problema.
Onda sam otisao na Sports direct i pise ... skidaju porez samo za EU drzave, e ****m ti srecu :) Sto znaci da ja ako kupim npr jaknu plaim porez britaniji i posle platim carinu (ok ne carinu jer je EU) i porez Srbiji .... ****m ti nasu srecu.

A sto se drzave tice iskreno najsrecniji bi bio kad bi postali deo neke uredjene drzave da se ovo ovde resetuje jednom za svagda, pri tom nisam ni za ove ni za one prosle ni pretprosle, svi su mi podjednako nesposobni.

Evo ja bi bio zahvalan da mi drzava ne namece obavezu da posao koj radim preko i naplacujem u eurima moram da pretvorim u dinare da bi ih podigao, em mi uzmu harac em me smaraju do jaja jer to zahteva dva dana i cekanje.

Jel ste upoznati svi da mi i dalje nemamo platni promet sa svetom, da se platni promet vrsi preko korespodentskih banaka u inostranstvu ? Pored svih problema koje imamo Madjari su mi stvarno najmanji problem u zivotu :)
 
Ajde ovi mladji, pa da razumem... ali vi stariji, da li ste za zaboravili Kertesa i sta je on radio? Arkan? Ovo sto sada zovemo "sverc" ne zasluzuje da se tako zove nakon onoga sto je bilo 90ih. Drzava je organizovano ucestvovala i bogatila se od toga, na nivou pojedinca ali i nivou sluzbi. Pojam sverca je duboko utkan u nas mindset i sistem i nece se to dugo promeniti jer su ti ljudi i danas na vlasti, njihovi poslusnici su na mestima gde mogu da odlucuju a u tome ih podrzava masa koja i daje veruje u sargarepu na dugackom stapu.

Mozda, jednog dana ako budemo iakako ugurani u tu EU (kako je krenulo molicemo Kosovo da im budemo severna pokrajina...) pa ne bude vise pdv i carine, e onda ce ljudi mozda ici licno, kupovati, porucivati pa ce se i sverc smanjiti.

Do tada vi slobodno zivite i dalje u uverenju da oni koji moraju da znaju sta se dogadja, zapravo ne znaju. Znaju oni vrlo dobro, manje ribe su pecane lako samo se ceka pravi trenutak. Ulovis nekad pa pustis nazad, da poraste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno