Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

Imao sam prilike da koristim Lenovo model 2023. Thinkbook 16 G5+ kineski model i bas sam prijatno iznenadjen bio,
Nije kao ovaj evropski model G6 sa 60hz ekran vec 120hz. Model je bio sa 7840H cpu, 2.5k 10bit mat ekran, 32gb 6400.mhz. Za 1000 koliko je placen mislim da je dobra kupovina u odnosu sta se ovdje nudi za taj iznos. Postoji i model sa rtx 4050 ali i ova integrisana ko ne igra igrice zadovoljava, Izrada odlicna.
Jedino sto bi rekao je da iako ima dolby atmos nije me zvuk nesto dojmio, kao i kamera iako je 1080p. A od dodataka usb 4, kensington lock, skriveni usb i ulaz za kartice,hdmi 2,1...hub vecini nepotreban,
Sve u svemu fina makina.
 
Kupljen G14 2023 model, 950$ model sa R9 7940HS, 16gb ddr5 i rtx4060 grafikom i 512gb ssd, ja sam za sada iskreno prezadovoljan,
kvalitet izrade i kompaktnost i performanse iskreno top...greje se da, ali krastavac, nije sad nepodnosljiva prica neka..
Dodacu mu jos 16 ili 32gb rama, i jos jedan NVME i da bude u fullu...kada sam ovde pogledao cenu, izneverovao sam...
Krivo mi je bilo sto nisam uspeo realizovati G16 zbog brzine dolaska, ali sada tek kontam da mi je 14ca top prica zbog kompaktnosti i tih drugih stvari..
 
Ako ima 1x16GB dodaj mu još 16GB po mogućstvu iste RAM, a ako ima 2x8GB zameni ih sa dva ista modula od po 16GB - veruj mi, 32GB će ti biti sasvim dovoljno.

I ja sam prvo razmišljao da mojih 2x8GB zamenim sa 2x32GB ali sam shvatio da bi to u ovom trenutku bio overkill i na kraju ih zamenio sa 2x16GB memorije.

I neka te lepo služi.
 
На G14 је залемљен један штап, тако на више од 16gb Ram у dual channel неће моћи. Тако је било годинама, не верујем да су за 2023. то променили... Ако грешим, онда супер по тебе.
 
Nisam gledao kako je na G14, već sam na osnovu njegovog "dodaću" odgovorio misleći da ima dva slota u kojima se mogu menjati moduli.

Inače ja imam sasvim drugi laptop.
 
G14 2023 bi morao dolaziti fabrički sa 16gb zalemljeno i jednim slotom praznim...to im je jedan od bitnijih pomaka (da ne kažem pametnijih) od ranijih modela!

@nenadwebivi gde si našao za 950$, cena nije realna!? Respect u svakom slučaju i neka te služi.
Ako te temperature nerviraju, ugasi boost i biće mnogo bolje (ja sam 15ak stepeni imao manje na 21 modelu)...jeste da ne ide procesor preko osnovnog takta al generalno ne vidim ni potrebu za tim.
 
За 2021. и 2022. су пилићарили са 8gb залемљеним, на шта су се масовно жалили људи. Коначно лепа вест да су се манули ћорава посла јер је G серија ипак квалитетна и није буџет лаптоп да се раде такве ствари.
 
Ako ima 1x16GB dodaj mu još 16GB po mogućstvu iste RAM, a ako ima 2x8GB zameni ih sa dva ista modula od po 16GB - veruj mi, 32GB će ti biti sasvim dovoljno.

I ja sam prvo razmišljao da mojih 2x8GB zamenim sa 2x32GB ali sam shvatio da bi to u ovom trenutku bio overkill i na kraju ih zamenio sa 2x16GB memorije.

I neka te lepo služi.

G14 2023 bi morao dolaziti fabrički sa 16gb zalemljeno i jednim slotom praznim...to im je jedan od bitnijih pomaka (da ne kažem pametnijih) od ranijih modela!

@nenadwebivi gde si našao za 950$, cena nije realna!? Respect u svakom slučaju i neka te služi.
Ako te temperature nerviraju, ugasi boost i biće mnogo bolje (ja sam 15ak stepeni imao manje na 21 modelu)...jeste da ne ide procesor preko osnovnog takta al generalno ne vidim ni potrebu za tim.

@Martin Mystere ima zalemljenih 16gb, i jedan slot, kontao sam da uzmem 16gb jos, e sad, nemam predstavu koji je ram "zalemljen", sve vreme istrazujem, ali je na 4800mhz ddr5, kontao sam uzeti Kingston Fury impact mislim da je model, hteo danas jos sa Ananas kuponom uzeti (ispalo bi me 5300din za 16gb ) sto je top cena, ali ljudi su iskoristili vaucere, doduse 6800 je najjeftinije sto sam nasao. Ali kontao sam taj uzeti, mislim da je dovoljno 32gb..
hvala puno !!!

@Proday Ispao je jedan na Best Buy-u, iskopao mi je brat, doneo mi je sa sve kutijom, cak sam hteo unboxing snimiti hahaha, sjajno pakovanje i kvalitet i sve...mislim da je ovo bio best buy zaista...
Hvala puno !!!
Pa trenutno ne, ali sam kontao uzeti zbog toga neko "hladjenje" cisto da izvlaci sto vise toplotu..Hmm bas cu probati, hvala na savetu !!
Kada burazer opet bude dolazio, ako nekome bude zatrebalo, mogu videti da ponese opet neki laptop..nije frka..
 
Skidam kapu burazu na hrabrosti što je donosio sa kutijom jer je rizikovao da bez ikakve potrebe, u najboljem slučaju plati carinu...

A Fury Impact 2x16GB DDR5 4800 sam ja uzeo pre neki dan za 14,2k tako da bi ti ta cena od 5300 bila premija (pod uslovom da preko Ananasa sve prođe kako treba i da ti to naposletku i isporuče bez cimanja i problema)...
 
@Martin Mystere ima zalemljenih 16gb, i jedan slot, kontao sam da uzmem 16gb jos, e sad, nemam predstavu koji je ram "zalemljen", sve vreme istrazujem, ali je na 4800mhz ddr5, kontao sam uzeti Kingston Fury impact mislim da je model, hteo danas jos sa Ananas kuponom uzeti (ispalo bi me 5300din za 16gb ) sto je top cena, ali ljudi su iskoristili vaucere, doduse 6800 je najjeftinije sto sam nasao. Ali kontao sam taj uzeti, mislim da je dovoljno 32gb..
hvala puno !!!

@Proday Ispao je jedan na Best Buy-u, iskopao mi je brat, doneo mi je sa sve kutijom, cak sam hteo unboxing snimiti hahaha, sjajno pakovanje i kvalitet i sve...mislim da je ovo bio best buy zaista...
Hvala puno !!!
Pa trenutno ne, ali sam kontao uzeti zbog toga neko "hladjenje" cisto da izvlaci sto vise toplotu..Hmm bas cu probati, hvala na savetu !!
Kada burazer opet bude dolazio, ako nekome bude zatrebalo, mogu videti da ponese opet neki laptop..nije frka..
@nenadwebivi open box verovatno, ali to je najmanje bitno ako je sve okej :) Meni brat pisao baš juče da su mu vratili 55$ zato što je laptop pojeftinio na bestbuy u međuvremenu (otišao sa 1149 na 1099 valjda). Ameri carevi
 
ja lično gkedam mašinu saR7 7840hs, 2x8gb na 5600mhz oba slota funkcionalna , RTX4060- 8gb i nvme 512 najjeftiniji mi je 155000 tako da je jeftinije otići lično i kupiti
 
@nenadwebivi open box verovatno, ali to je najmanje bitno ako je sve okej :) Meni brat pisao baš juče da su mu vratili 55$ zato što je laptop pojeftinio na bestbuy u međuvremenu (otišao sa 1149 na 1099 valjda). Ameri carevi
Da jeste, pitah sada sta mi je uzeo, ali open box koji je u foliji itd..u kutiji itd..sto mi je cudno iskreno ali eto, ja odusevljen i prezadovoljan iskreno...
Ma tamo je druga dimenzija...
Gledam ovde cene i ne verujem...
Zao mi je sto mu ne rekoh da mi donese ram memoriju odmah i nvme kc3000 jedan..opet top prica.
 
Open box može da znači i da ga je neko uzeo, raspakovao i vratio jer mu se nije dopala boja ili nešto drugo - može da bude i bukvalno da nijednom nije upaljen.
 
A može da bude i da se jedan od ventilatora jače čuje(da faktički zuji) pa ga je neko zbog toga vratio, to jest postoji velika šansa da je dobar deo tih open box u tom stanju. Jer je to "čest" problem kod tog modela koliko sam ispratio.
 
Pa pazi, cudi me iskreno sto je sve kao da nije open box, al eto...
sto se tice zujanja, ja taj problem nemam, sve je ono ok..normalno sve hvala Bogu..
 
Gde gledate cene za kupovinu u Americi? Zet se opet aktivirao, traži da uzme neki laptop za posao (arhitektura), nije za rendering ali bi da ima neku pristojnu grafiku bar da može nešto brzinski da odradi, pokaže i sl. Da ima što više rama (2 slota, pa možda i sam da zameni), i što jači procesor (ne znam da li je bolje ryzen ili intel). Nešto u fazonu, 13700h, 16/32gb ram (32 mu je dovoljno, poželjno da može da stavi 64 nekad), i tipa 4060, 4070 grafika. Rezolucija ne mora da bude previsoka, veličina do 16".

Ja uglavnom na bestbuy gledam, da li ima neki sajt za upoređivanje cena? Spreman je da izdvoji do 2000e, ja ga ubeđujem da je bolje da da nešto bliže 1000e pa da menja za godinu dana za bolji. Neko je pominjao Zephyrus G14 ovde za oko 1000e, to bi bilo po meni dobro, eventualno malo veći displej.
 
Kupljen skoro Lenovo Yoga Pro 9i 14 inch verzija. i9, 4060, 32gb ram i MiniLed display opcija. Krivo mi sto nisam uspeo pronaci verziju sa 64gb rama za iole normalan novac, ali sve u svemu prezadovoljan za sad. Devojka koristi MB Pro 16, prethodni (M2 Max) model valjda. Mogu slobodno reci da mu parira bez problema, brzina, ekran, zvuk, tastatura mi cak i bolja na Lenovo. Jedino gde bih dao prednost MBP je trajanje baterije i cinjenica da je necujan 95% vremena. Kupljen za programiranje (vezan sam za Win), i igranje igrica u slobodno vreme. Obe stavke ispunjava bez problema (nisam zahtevan gejmer). Ukoliko je nekome potrebno jos informacija iz prve ruke, tu sam.
 
Gde gledate cene za kupovinu u Americi? Zet se opet aktivirao, traži da uzme neki laptop za posao (arhitektura), nije za rendering ali bi da ima neku pristojnu grafiku bar da može nešto brzinski da odradi, pokaže i sl. Da ima što više rama (2 slota, pa možda i sam da zameni), i što jači procesor (ne znam da li je bolje ryzen ili intel). Nešto u fazonu, 13700h, 16/32gb ram (32 mu je dovoljno, poželjno da može da stavi 64 nekad), i tipa 4060, 4070 grafika. Rezolucija ne mora da bude previsoka, veličina do 16".

Ja uglavnom na bestbuy gledam, da li ima neki sajt za upoređivanje cena? Spreman je da izdvoji do 2000e, ja ga ubeđujem da je bolje da da nešto bliže 1000e pa da menja za godinu dana za bolji. Neko je pominjao Zephyrus G14 ovde za oko 1000e, to bi bilo po meni dobro, eventualno malo veći displej.
Ja sam kupio preko B&H jer su u trenutku kupovine imali znatno bolju ponudu modela koji sam gledao nego Best Buy i ostali.

A možeš da pogledaš i ovde u vezi povoljnih ponuda

 
Gde gledate cene za kupovinu u Americi? Zet se opet aktivirao, traži da uzme neki laptop za posao (arhitektura), nije za rendering ali bi da ima neku pristojnu grafiku bar da može nešto brzinski da odradi, pokaže i sl. Da ima što više rama (2 slota, pa možda i sam da zameni), i što jači procesor (ne znam da li je bolje ryzen ili intel). Nešto u fazonu, 13700h, 16/32gb ram (32 mu je dovoljno, poželjno da može da stavi 64 nekad), i tipa 4060, 4070 grafika. Rezolucija ne mora da bude previsoka, veličina do 16".

Ja uglavnom na bestbuy gledam, da li ima neki sajt za upoređivanje cena? Spreman je da izdvoji do 2000e, ja ga ubeđujem da je bolje da da nešto bliže 1000e pa da menja za godinu dana za bolji. Neko je pominjao Zephyrus G14 ovde za oko 1000e, to bi bilo po meni dobro, eventualno malo veći displej.
Meni je brat doneo G14, ja sam hteo G16 isprva ali nismo imali vremena za cekanje, pa sam mu rekao da uzima G14, za oko 1250$ bez taksi bio je ovaj laptop https://www.bhphotovideo.com/c/product/1745674-REG/lenovo_82wk0082us_16_legion_pro_5i.html
Mislim da je odlican deal, kolege su ti navele sajtove..samo bih ja dodao na ovo i
Newegg sajt i Amazon, gaminglaptop.deals je vrhunska prica isto :)

Na sve americke cene dodaj 8-9% takse za finalnu cenu..
 
Sa newegg uopšte nemam dobrog iskustva jer je komunikacija sa njima na izuzetno lošem nivou ukoliko želiš da se informišeš o bilo čemu u vezi kupovine.

Zato su sa B&H bili izuzetno profesionalni, brzi i ekspeditivni a pošiljka iako je upućena iz NY u Monterej, na obali Pacifika stigla je u hotel za dva dana, gotovo u minut u odnosu na termin kada mi je rečeno da je očekujem.

U Kaliforniji je porez 9,25%.
 
Ovo će ići u Čikago, još imam tamo od žene sestru koja je student pa može da dobije negde i dodatni popust. Naći će se nešto definitivno
 
Lebe kakve perverzije u najavi ... Ovo za tišinu u radu da ne poveruje čovek

 
Od juce vlasnik Lenovo Silm 5 masine (hvala @pecavuk i dalje ne verujem da sam oglas za 10 min zatvorio)...na prvi pogled zaista impresivno pakovanje u "malom". Ako nekoga sta interesuje, tu sam! Kontam da otvorim posebno temu za Legion kao za Zephyrus sto imamo da ne saramo mnogo ovde.
 




Gledajući ovakve videe čovek se zapita da li vredi kupovati 4070 laptop za gaming?......ispada da je onda bolje kupiti sa 4060 grafikom ili 4080 (koji košta pravo bogatstvo,maročito kod nas)

Postavlja se pitanje što bi neko doplaćivao primetno za 4070 u odnosu na 4060 kada ova jača ima samo 10% bolje performanse....a i kako kaže kreator onih videa 4070 dostiže svoj limit već na 100w,pa je onih 140w čist marketing....
 
Nazad
Vrh Dno