Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

Sta mislite za ovaj asus strix, 1300e sad za blackfriday, moze li bolje od ovog za tu cenu?
Screenshot_20231122-125928_Chrome.jpgScreenshot_20231122-125911_Chrome.jpgScreenshot_20231122-125918_Chrome.jpgScreenshot_20231122-125924_Chrome.jpg
 
Ako poredite sa cenama u US, oni prikazuju cene bez poreza (PDVa).
Iznos poreza zavisi od države. Nije svuda isto.
 
Tako je - ja sam u Kaliforniji platio nešto preko 9% ali je i sa tim daleko jeftinije nego ovi naši popusti
 
Kada se gledaju cene, treba porediti sa onim što se može dobaviti ovde (iz Mađarske, Rumunije, Austrije i sl.) Ko može iz US, odlično - najbolja varijanta. U Evropi je skoro uvek skuplje nego tamo, pa i nije neki reper.
 
Slažem se ali nije zgore podsetiti se kakve su cene u svetu i kako izgleda realan popust a kako izgledaju "popusti" kod nas...
 

Prilozi

  • SmartSelect_20231124_092204_Chrome.jpg
    SmartSelect_20231124_092204_Chrome.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 50
  • SmartSelect_20231124_092223_Chrome.jpg
    SmartSelect_20231124_092223_Chrome.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 57
  • SmartSelect_20231124_092526_Samsung Internet.jpg
    SmartSelect_20231124_092526_Samsung Internet.jpg
    139.8 KB · Pregleda: 65
interesantno da nigde nema dell laptopova.. koji po meni, imaju mozda i najbolji kvalitet izrade
 
Tema je većinski ciljana za desktop replacement sisteme i ljude koji bi da se igraju na laptopu u slobodno vreme. Dell tu ima par alienware modela i to je to.
 
Dell XPS serija laptopova (13 plus, 15, 17) je po mnogima najlepša, samo su po pravilu skupi i zbog toga se o njima manje priča.







 
Poslednja izmena:
Da, znam. Imam neki Precision koji sam uzeo skoro..
Nego pratim temu pa se pitam, posto je i vise nego ocigledno da su kvalitetniji od vecina ovih "poznatijih"

Gledam sad, Dell G16..
13th i7, 32gb ddr5 sa 4070 ispada oko 1800usd kod njih.

Ali svakako i vecina njihovih workstationa ispunjava uslove za desktop replacement
 
Lenovo.png


Asus.png


Neki drugi svet :)



The Best Times of the Year to Buy a New Gaming Laptop
  1. Black Friday / Cyber Monday (November): It’s no surprise that Black Friday is the best time of the year for gaming laptop deals. This is the biggest sale of the year and is right before end of year Christmas holidays. Plus, we know that new gaming laptops get announced just two months later in January, so the brands want to clear out their older stock before the new models arrive. This combination means you’ll save the most amount of money on your next gaming laptop.
  2. Amazon Prime Day (July): We didn’t see many gaming laptop sales in 2023 until Prime Day – Amazon’s biggest sale of the year. Although Amazon ran some good sales, the best gaming laptop sales came from other companies like Best Buy, who also wanted to join the fun with their own “Black Friday in July” sale.
  3. Back-To-School Sales (July/August): This period is typically more focused towards general-purpose laptops for school use, but gaming models may still see some nice deals.
 
Poslednja izmena:
Tema je većinski ciljana za desktop replacement sisteme i ljude koji bi da se igraju na laptopu u slobodno vreme. Dell tu ima par alienware modela i to je to.
G15 ima dobru konfiguraciju, a ima i special edition koji ima i LED bar napred ko hoce sijalice, tanji okvir, i jos dosta unapredjenih stvari kao i 2k ekran sa 400nits sto je vise od konkurencije (sem legion pro).

Alienware je malo vise skup za ono sto nudi. Ko nadje za nisku cenu, ok, ali ovako ne vredi.
Gledam sad, Dell G16..
13th i7, 32gb ddr5 sa 4070 ispada oko 1800usd kod njih.

Ali svakako i vecina njihovih workstationa ispunjava uslove za desktop replacement
Ne znam sto gledate cene gde ne mozete da kupite, samo se dzabe nervirate :) Malo ljudi ima nekog ko zivi tamo i moze da donese i da nema svoj laptop.

To mi je u rangu onoga "jao ovaj dobio na nagradnoj igri auto, a ja sam platio 25000 evra"
 
Dajem primer samo za konfiguraciju laptopa u Dell izvedbi..

Cisto info da imas, kao i za Madjarsku, imas i za USA ljude koji donose robu.. samo na KP imas nekoliko njih
NIkad to nije bila neka isplativa opcija, raspitivao sam se pre ali sam batalio. Za laptopove cak i po serijskom tamo daju 12M garancije ako uopste mozes i da ostvaris. Recimo HP je jedan od retkih da moze kod nas, ali kaze delovi se jako dugo cekaju zato sto je za US trziste tako da najbolje Madjari i ostatak EU. Ako nista, sve je tu blizu ako se desi bas neka havarija u garanciji :)
 
A pa naravno, kod njih odavno ne kupujem nista, samo oglasi :)
 
Šta velite za ovaj laptop?.....odnos cene i proizvoda?.....ima nešto bolje kod nas za tu cifru i tih karakteristika?


Kakvi su uopšte Gigabyte laptopovi,da li neko ima iskustva?...........po meni,što se tiče karakteristika na papiru jedino mu je mali SSD,samo 500gb i tu bi moralo da se nekako dogradi nešto veće.......ostalo bi trebalo da je prilično OK.......4060 verovatno "jede" 98% igara u 1080p rezoluciji.....ma čak i Mini DisplayPort da mogu da povežem externi monitor k'o čovek...
 
Šta velite za ovaj laptop?.....odnos cene i proizvoda?.....ima nešto bolje kod nas za tu cifru i tih karakteristika?


Kakvi su uopšte Gigabyte laptopovi,da li neko ima iskustva?...........po meni,što se tiče karakteristika na papiru jedino mu je mali SSD,samo 500gb i tu bi moralo da se nekako dogradi nešto veće.......ostalo bi trebalo da je prilično OK.......4060 verovatno "jede" 98% igara u 1080p rezoluciji.....ma čak i Mini DisplayPort da mogu da povežem externi monitor k'o čovek...
Не пратим цене, тако да ти не могу ту помоћи, али лаптоп делује баш добро упакован. Што ти кажеш, ssd је мали (али има још један слободан m.2 NVMe слот), и ја бих рекао и ram јер има 2 слота и оба су попуњена (2 х 8 GB). Тако да ти у неком наредном периоду од годину-две предстоји апгрејд. И могу да ти кажем да Exceed има баш добре цене и вероватно да нећеш наћи јефтиније такав лаптоп код нас, осим можда у Атому. Exceed је мала фирма али су врло коректни, и верујем да би ти помогли и приликом апгрејда. Ја после фијаска са Гигатроном само купујем код њих, евентуално Атом. Срећно!
 
Poslednja izmena:
Za te novce biraj:
 
Nazad
Vrh Dno