Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

@Ulrich naravno da se ne isplati, 4070 je totalno pointless (i precenjen gpu). Vadi ga samo ta tehnologija ubacivanja veštačkih frejmova, bez toga je čak i ispod 3070ti u dosta slučajeva. Ili ideš na 4060 (koji btw provereno dobro radi) ili na 4080 ako ćeš da se igraš u 4k
 
Mada ovaj laptop što sam ja bacio oko ima 1440p rezoluciju (niti je 1080p gde je 4060 OK,niti 2160p za šta je 4080)....pa kao 'ajde ipak je 4070 bolji od 4060 u tom slučaju....tj svaki frame više dobro dodje :)

Po ovome je 4070 10-20% brži od 3070ti

 
Uzmeš ono za šta imaš para...meni je 4060 trenutno prikačen na 2560x1440 monitor i skroz sam zadovoljan performansama u igrama...kao i sa 3070(ti) pre toga.
 


4070 (kao i 4050,4060) imaju losije performanse zato sto imaju taj neki "Nvidia limiter" na 100w....tj ne mogu nikako da povuku preko toga,tj da pokazu svoje puneperformanse....a 4080 i 4090 to mogu.........sjajno,Nvidia zapravo hoce da natera gejmere da kupuju samo laptopove sa 4080 i 4090 grafikama (koji kostaju besmisleno)

Zato su npr 3070ti i 4070 slicne u igrama........3070ti radi na 140w a 4070 na 100w i eto slicnih fpsova u igrama......da su Nvidia jadnici-seljaci dozvolili da se 4070 odvrne na 140w imala bi osetno vise fps-a od 3070ti....

Kako tamo u tom normalnom i zapadnom svetu neki korisnik ne tuzi bednu Nvidi-u zbog ovoga?.....mislim,svesno obmanjuju korisnike svojim marketingom kako npr 4070 rade na 140w,a to zapravo nije istina....
 
Ne mogu da tuze jer zaista moze da povuce toliko u odredjenom workloadu, i to je to. Trenutno imas za 1000-1500e da kupis polovan laptop da se vozis bar pola decenije, bitno da ima izbora.
 
Gledam neki all-round laptop za klinac za skolo i neki casual gaming, i kako nema na pazaru laptop sa integrirani Radeon 780M izbor je svedeni na:

ACER Aspire 7 A715-76G (i5-12450H/8GB/512GB/RTX2050 4GB)
Lenovo Gaming 3 (Ryzen 5 5500H/16GB/512GB/RTX2050 4GB)

Oba imaju ax mreznu karticu (kod Lenovo je 2x2, kod Acer nema podatak), osvetlenu tastaturi a kod Acer-a ima i fingerprint (sto je meni veoma vazno) a ekran kod Lenovo je TN, kod kod Acera IPS,

Acer je oko 100 eur sa uklucen jos jedan modul od 8GB RAM.

Koja je preporuka?
 
Drugari, potrebna mi je pomoć. Zanimaju me iskustva i preporuke, koji laptop da kupim u cenovnom rangu 60.000 do 80.000 dinara? Laptop mi mahom treba za posao, ali bih svakako voleo da uzmem nešto najbolje u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred
 
Koristim IBM/Lenovo ThinkPad T serije star 12 godina i odlično me služi za sve namene.
NE vidim smisao posta za 2023. godinu.
 
Tek ja ne vidim smisao tvog komentara niti kakve veze ima to što tebe neki laptop služi 12 godina sa time što neko želi da se informiše o tome šta bi novije mogao da kupi, naročito što nemaju svi iste potrebe.
 
Mozda da se promeni naslov teme:Kupovina vrhunskog laptopa,bez godine?
 
Postoji opšta tema za kupovinu laptopa u 2024. godini ali šta vredi kada se još postavljaju pitanja i komentari u ovoj koja je trebala pod lock još pre tri meseca.
 
Stock ti samo postavljas klipove a ni ne citas sta ljudi pisi pre tebe?
 
Da, smarate sa tom drugom temom!
Dovoljno je samo izbaciti godinu ovde iz naslova i ovo da ostane opšta tema, a ne svake godine otvarati novu opštu temu...
 
Nije do nas, moderatori su za mnoge teme za koje je po meni još logičnije da budu u kontinuitetu stavili da budu po godinama (filmovi, serije...) čak je čini mi se na forumu bio i poll šta je bolje ali je zaključan .
 
To je druga priča i to ima logike za teme koje imaju mnogo stranica/komentara, nema potrebe imati 2 teme za laptopove, opšta tema 2024 ovde i kupovina laptopa 2024 god. u delu foruma gde je kupovina :)

I tako svake godine otvarati nove, a teme ionako imaju malo komentara...
 
Sta je bolje 10 tema od 1000 odgovora ili jedna od 10.000 , pa bolje je 10 tema od 1000 , brze funkcionise forum tako.
 
@Stock
Slažem se - ja recimo ne bih čak ni za serije/filmove gde pričamo i o odgledanim filmovima iz pedesetih godina ali ne pitam se ništa.

@Zekovic
Za neke stvari je bolja jedna tema od 10.000 postova ali ne bih ponovo o tome pošto je već bila tema sa glasanjem po tom pitanju gde si bio slobodan da i ti izrazio mišljenje i ubediš one koji odlučuju o tome da je tvoje mišljenje ispravno. Niti sam otvarao, niti mergeovao, niti splitovao teme tako da džaba meni postavljaš pitanje.
 
Nazad
Vrh Dno