Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

Narucio i platio online
ovo pise na sajtu
HP 250 G9 laptop je savršen izbor za sve koji traže izvanredne performanse i pouzdanost.

Ovaj laptop je opremljen snažnim i brzim Intel Core i5 procesorom koji omogućava brzo pokretanje aplikacija i glatko multitasking iskustvo. Uz to, 512GB SSD disk pruža veliku količinu skladišnog prostora za vaše datoteke i omogućava brži pristup podacima.

Osim što nudi visoke performanse, HP 250 G9 laptop takođe dolazi s elegantnim dizajnom i visokokvalitetnim IPS ekranom koji pruža oštru i živopisnu sliku. Ovaj laptop je idealan izbor za profesionalce i studente koji zahtevaju pouzdan radni alat koji će ih pratiti u svakodnevnim zadacima.

Nabavite HP 250 G9 laptop i iskusite izuzetnu brzinu i pouzdanost uz Intel Core i5 procesor i brzi 512GB SSD te 16GB RAM-a, sve to u kompaktnom i atraktivnom paketu.
i ovaj ranac kupio
 
Ne volim kod HP-a jeftinijih taj stari touchpad sa levim i desnim klikom pa se to vremenom ulubi , clickpad je mnogo bolji.
 
Da li garancija jedna ili dve godine/Nadam se da je nov prozvod.
Prava potrošačaZakonski period odgovornosti za saobraznost 24 meseca
Tip proizvodaLaptopovi
Garancija1 god
 
odgovor na e mail
Zakonsku saobraznost imate 24meseca.Greška je do nas.12 meseci saobraznost se odnosi na pravna lica.
 
Novi,ako nije mora biti naglasen.Garancija mora biti 2 godine.
 
Hp 250 serija ima slabu plastiku i stari touchpad , vec 5 godina isti kvalitet i dizajn , tako da cu izbegavati tu seriju laptopova iako ima dobre specifikacije.Posle par godina samo odjenom random naprsne na nekim mestima.
 
Da li garancija jedna ili dve godine/Nadam se da je nov prozvod.
Prava potrošačaZakonski period odgovornosti za saobraznost 24 meseca
Tip proizvodaLaptopovi
Garancija1 god
Nebitno je sta radnja kaze, HP daje garanciju 24m po serijskom broju gde god da kupis laptop, ni racun ti ne treba. Kad instaliras HP support assistant, mozes videti tacno dokle ti je garancija po serijskom broju a posto imas racun, vazi ti do tog datuma. A ima i ovaj link

 
Mislim da je to bila akcija juce i danas ne verujem da ce biti vise. Ima na njihovom sajtu 48 sati akcija.
 
U međuvremenu stavili da nije dostupan i digli cenu na 55k.
 
Šta mislite o Asus ROG Strix G17 G713RC-HX03 2?
Laptop mi treba kao radna stanica sa 4 USB porta i 17.3'' dijagonalom. Sudeći po hardware komponenta s, CPU/GPU, ovo je laptop iz budget varijante? Cena mu je od 1300-1400, ovde kod nas.
Ne logu da pronađem datum kada je izašao ovaj model.. G17 serija ima više..na Asus sajtu ovog modela nema..
 
Poslednja izmena:
Pa realno sa AMD Ryzenom 7 6800H, 512GB SSD i GeForce RTX3050 grafičkom i jeste neka budžetska varijanta i to model iz 2022. godine.
 
Da, jedino na ItSvet sam ga video. Pod tom šifrom modela ga nema ni na Asus sajtu.
 
Znam za naše sajtove i na toj eponudi. Nisam mogao pronaći datum kada je proizveden. Na Asus Srbija ga nema pod tom šifrom modela.
Ako sve stavke uzmem u obzir, laptop ispod 5000€ nema. Smejurija.
 
Šta mislite o Asus ROG Strix G17 G713RC-HX03 2?
Laptop mi treba kao radna stanica sa 4 USB porta i 17.3'' dijagonalom. Sudeći po hardware komponenta s, CPU/GPU, ovo je laptop iz budget varijante? Cena mu je od 1300-1400, ovde kod nas.
Ne logu da pronađem datum kada je izašao ovaj model.. G17 serija ima više..na Asus sajtu ovog modela nema..
Mnogo je to para za tu konfigraciju. Ne znam sto te ogranicava dijagonala ekrana kada za 190 evra mozes da uzmes ultra tanki i laki USB c prenosivi ekran ako ti toliko treba 17". To je taman a razlika u tezini od 15ice. Isto tako, imas za male pare jako male usb hubove pa dobijes jos portova. samo je bitno da li moras ovde preko zvanicne radnje zbog racuna ili mozes preko madjara ili polovno. Model je svez, iz 2022. kako je i receno vec. Sve ti je ok i da kazemo relativno sveze ako je CPU Intel 10th gen i ryzeni od 5600H pa navise.
 
Neće to da radi kada idem preko USB adaptera..Neke komponente, kao što je exerna zvučna kartica ili Logitech G15 tastatura jednostavno ih sistem ne prepoznaje, sve dok ih ne konektujem na USB port na laptopu. Gledam cenu na Amazonu za Asus G16, koji ima jači tj. noviji hardware. Pošto sam često u EU, razmišljam da ga poručim dok sam tamo, jer u Srbiju svakako ne šalju.
 
Poslednja izmena:
Brat mi dolazi iz Amerike, treba mi laptop za video edit i za gaming ponekada, budzet je bio prvo 1250$ ali na cene se dodaje taksa tako da je budzet maks nekih 1000-1100$
Ovo sam izdvojio medju opcijama, sta je vasa preporuka??

Cak sam razmisljao i ovu opciju Open Box..mada ono...
I da, ima li mozda neki bolji predlog? Listao sam prethodnih 20 strana ali bukvalno ne znam sta pre..
 
Def g14. Mislim da mu cena nikada neće otići ispod tih 1100$.
Pratim ga već neko vreme i na popustu je uvek 1149-1250$
 
Brat uzeo baš pre desetak dana g14 za tob 1149$, rekli mu ukoliko do polovine januara padne ispod da može da traži razliku u ceni...obzirom da je sad 1100 valjda bas me interesuje hoće vratiti :)

@nenadwebivi malo je to para za bilo šta ozbiljnije. Nemam iskustva ali par prijatelja koji baš profi rade, vijaju uvek nove intel procesore sa integrisanom grafikom (za premier valjda ima nekih benefita) + što jači gforce i minimum 32gb rama. G14 bih preskočio u tvom slučaju jel se i ovako greje...imaš onog benkaiser ili tako nešto na yt koji je testirao i ispada prošlogodišnji model sa 6700s bolji od novoga. Vijaj nešto od 16', a moj savet da obavezno pogledaš i open box pa čak i factory refurbished modele (uzimao i jedne i druge u americi i nikad problema), možeš dobiti i tipa 500$ jaču konfiguraciju kad se posreći mesto i vreme (+model).
 
Brat uzeo baš pre desetak dana g14 za tob 1149$, rekli mu ukoliko do polovine januara padne ispod da može da traži razliku u ceni...obzirom da je sad 1100 valjda bas me interesuje hoće vratiti :)

@nenadwebivi malo je to para za bilo šta ozbiljnije. Nemam iskustva ali par prijatelja koji baš profi rade, vijaju uvek nove intel procesore sa integrisanom grafikom (za premier valjda ima nekih benefita) + što jači gforce i minimum 32gb rama. G14 bih preskočio u tvom slučaju jel se i ovako greje...imaš onog benkaiser ili tako nešto na yt koji je testirao i ispada prošlogodišnji model sa 6700s bolji od novoga. Vijaj nešto od 16', a moj savet da obavezno pogledaš i open box pa čak i factory refurbished modele (uzimao i jedne i druge u americi i nikad problema), možeš dobiti i tipa 500$ jaču konfiguraciju kad se posreći mesto i vreme (+model).
Nažalost toliki mi je budžet, našao sam odličan lenovo ali mi prelazi budžet, nisam znao za ovu taksu u startu…zato sam zadao da bude rtx4060 i bar 16gb ddr5, jer hajd to se doda, realno najmanji problem jer je u ceni laptopa ovde razlika duplo skoro. Ovo za open box mi mnogo znači iskreno, sada ću izguglati još malo.. kratak sam sa vremenom, bukvalno moram što pre jer brat dolazi za par dana, pa da organizuje prostor u koferu itd…
 
Nazad
Vrh Dno