Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

To trebaš da vidiš da li hoće prodavac da šalje kao jedan paket. To zavisi od njega. Ako naručuješ više komada od više različitih prodavaca shipito uz određenu proviziju može da ti prepakuje te pakete po tvojoj želji. Samo nemoj da preteruješ zbog carine... Najbolja solucija ti je da naručiš par varalica od jednog prodavca i samo da proslediš taj paket pomoću shipita za Srbiju... To bi te koštalo ispod 7$ sa sve poštarinom...
 
Ok, hvala. I jeste u pitanju jedan prodavac i jedna vrsta robe, samo različiti dekori.
 
To ti je to onda... Samo traži od prodavca da spakuje u jedno pismo. Nemoj da preteruješ sa količinom zbog carine. Nisam ni siguran koja bi bila najbolja količina za naručivanje. Verovatno do 7,8 komada pošto je to baš lagano...
 
Može li preko ove "Fore" da se uzme nešto sa Amazona kada bude neke akcije ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Može. Još uzmeš amazon prime besplatno kada naručuješ da ti stigne za 2 do 3 dana i onda ga otkažeš. Samo pripremi fake broj telefona koji ćeš moći da koristiš pošto je amazon obazriviji kada se neki telefon ponavlja puno puta. Imaš aplikaciju koja ti daje broj kao da si u Americi...
Mislim da sam uspeo sa ovom da sredim broj...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enflick.android.TextNow
 
Da li mi neko moze reci, u vezi Shipito, kakva je situacija kada se porucuje nesto iz Amerike ali ne preko online store-a (npr. Amazon-a), nego od fizickog lica. Kako se placa, kada se placa? Da li bih morao da mu uplatim unapred novac, pa da mi posalje na Shipito adresu, ili prilikom pristizanja na Shipito adresu se skida novac sa kartice, ili nesto trece? Unapred zahvalan cheers
 
Shipito samo prima tvoje pakete, i ne placa prilikom preuzimanja. Tako da ti moraš da se dogovoriš sa tim prodavcem da ti njemu pošalješ novac preko paypala i da ti pošalje na tvoju shipito adresu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci registrujem se na shipito, tamo mi daju adresu, onda sa ebay a porucim ono sto hocu na tu adresu, paket stigne kod njih i sta dalje? Da li im najavljujem da sam porucio ili vide paket po mom imenu i prezimenu, kad im placam...?
 
Možeš kada naručiš se eBay da ubacih na shipito sajtu u delu za očekivane pošiljke ali i ne moraš. U suštini ti dobijaš "poštansko sanduče" i u njemu stoje sve tvoje pošiljke koje stignu kod njih... Plaćaš im kada procesuiraju paket i kada ti jave da može da se šalje... Prvo te obaveste da je paket stigao pa tek onda da možeš da šalješ i tada plaćaš...
 
Super, hvala ti.
 
Sto je sigurno, uvek upises na njihovom sajtu da očekuješ paket, i uoises tracking code i mirna glava :)
Za sve ostalo rekao ti je Jova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naručio, videću kako ću proći...
 
Meni paket stigao u Srb za 4 dana, ali tek danas stigao kod mene i definitivno se isplati da se izabere opcija da ti sklone račun koji dobiješ, i da staviš manju vrednost paketa. Meni prvi put sada naplatili carinu i PDV 2679 DIN [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
krastavac, uvek postiji realna mogućnost da te oporezuju... Mislim da ti ne bi mnogo pomoglo i da si sklonio račun, jer su oni rešili da otvore i da oporezuju sve jedno... Mogao si i više da platiš... Zakupio si sanduče da bi mogao da konsoliduješ pakete u jedan?
 
Što bi uopšte naručivao sa amazona, kada se sve sabere tebe će to izaći blizu 70$. Na aliexpress-u sa kuponom i besplatnom poštarinom 42$...

DBPOWER EX5000 2.0inch WIFI 1080P Waterproof Sports Action Camera 14MP Sport Cam SJ5000 with 2 Improved Batteries Accessories
http://s.aliexpress.com/qM7VZfAb
(from AliExpress Android)
 
Treba da dobijem od firme neki nagradni vaucer od 45$ pa da se iskoristi

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Nađi nešto lakše što će proći carinu bez dažbina... Ne znam šta ti kažem za cenu poštarine jer ne znam ni težinu tog paketa... Ali ovo će sigurno da ti oporezuju...
 
krastavac, uvek postiji realna mogućnost da te oporezuju... Mislim da ti ne bi mnogo pomoglo i da si sklonio račun, jer su oni rešili da otvore i da oporezuju sve jedno... Mogao si i više da platiš... Zakupio si sanduče da bi mogao da konsoliduješ pakete u jedan?

Nisam, jer to možeš i bez mesečnog zakupa da sastaviš u 1, samo kontaktiraj support preko chata i daće ti link da možeš da izabereš tu opciju da ti sve stave u jedan paket. Ja sam naručio iz iste radnje, i zato su bila oba artokla zajedno.
 
Mhm nisam znao... Dobra fora... Možda su ti zato i izašli u susret, zato što su u isto vreme stigli...
 
Ma nisu mi izasli u susret, jer su oba artikla bila zajedno u jednom paketu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je moguće da se pošalje Gopro u njihovo skladište? Ne znam kakva je procedura zbog baterije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko dobra fora sa ovim slanjem. Do sad je bilo neviđeno dranje sa cenama poštarine.
Nego kakva je situacija kad se naruče paketi na Hrvatsku, jel ima kakvih dodatnih troškova?
Ili na Austriju, Nemačku?
 
Manje su šanse da će da ti naplate porez na zemlje iz EU :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amerika nije u EU samim tim treba da se plati carina. Hrvati ce naplatiti 100%, a u Nemackoj nesto moze da prodje bez dodatnih troskova.
 
Ispadne mi negde reklama za usaddress.com i ja ajde da vidim o čemu se radi. Možda su povoljniji od shipito. Pogledam klip, klasična priča, ako želite da kupujete iz usa, šaljemo worldwide, blablabla. Registrujem se i da vidim kolka je poštarina za Srbiju, prc, ne šaljemo u Srbiju. :D
 
Imam poslat paket preko Airmail Economy i pise po tracking broju da je stigao 16.12. kod nas. Bio sam u posti i nemaju pojma po onom broju gde je paket i na carini nema nista za moje ime, tako da ne znam jos koliko da cekam i da li njih da zovem gore direktno. Mozda im treba vise vremena zbog praznika ili cega vec.
 
Nije još stigao u Srbiju. Okači tačan status pošiljke...
 
Location
BEOGRAD, Yugoslavia

Date
12/16/2016 12:42 PM

Description
Foreign Receipt
 
Nazad
Vrh Dno