Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Jel bi moglo da se preko ovoga kupi neka tehnika u vrednosti od 70$,mislim kolko bi me sve ukupno izaslo da stigne do mene jer ne znam ooko ovoga nista
 
1000 milijardi. Imaš 20 tema na forumu za poručivanje iz inostranstva, pa čitaj malo.
 
Nemoj da me držiš za reč ali mislim da paket još uvek nije stigao kod nas... Ne znam ni što ti piše Jugoslavija. Ovako je to izgledalo u mom slučaju...

Pogledajte prilog 218396

Ne znam uopste koji je fazon, uglavnom Insurance nisam platio a paket je u vrednosti od 150$ ... Ne znam ni sta im je ovo Foreign Receipt, kod tebe nema toga nigde.
 
Sačekaj da prođe Nova godine pa kontakitraj shipito support. Opet kažem, mislim da paket još nije kod nas...
Mene najviše od svega buni što je paket navodno direktno stigao u Srbiju a ne preko neke druge zemlje. Kod mene je bio u Nemačkoj...
Sačekaj @evilmc -a on je najviše naručivao pa može da upotedi sa njegovim tracking statusima...
 
3495dd56398806e428a54447c2ae826f.jpg

I kod mene je pisalo Yugoslavia. Stiglo posle 5 dana od statusa.
 
Onda očigledno postoji neki problem ili je haos na carini...
 
Ma njihov support daje pricu da pravi tracking ne postoji za Airmail Economy, da je neki rok 42 dana i da proverim u svojoj posti. Naravno, da je nasa posta ko njihova tamo mozda bih nesto i saznao, ovde ne vredi. Samo da cekam i to je to.
 
Zato ja svaki paket osiguram, jer je smešna sića u pitanju. Uglavnom čim piše da je stiglo u Srbiju, znaj da je na carini paket. Meni uglavnom svaki paket je stizao u roku od 8 radnih dana od kada piše da je poslato iz shipito magacina. Ne bi trebalo da imaš problema, ali ubuduce obavezno osiguraj paket. Ja sam do sada imao 5 paketa, i svaki je stigao max za 8 dana, ali sada zbog praznika biće malo teško da ti to stigne brzo, jer ja mislim da decembar nije zavrsen sa isporukom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja se samo nadam da je to u pitanju.

Inace paket nisam osigurao iz razloga sto sam sa US sajta porucio bez naplate shippinga do shipito-a dok bi mi za direkto slanje za SRB uzeli jos 40$ + drpanje na carini, ovamo sam stavio manju vrednost pa se nadam da cu bolje proci, mislio sam da ne bi trebalo biti problema ali eto, sta znam. Javljam sta god da bude.
 
Pa nema to veze sa osiguranjem paketa. Ja uvek stavim manju cenu, i plus osiguram paket [emoji3] Uglavnom njih bas briga koliko si ti platio, zato su i uveli da možeš da da upises cenu itd [emoji3]

Ja sada u januaru čekam 3 paketa da mi stignu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao paket danas. Naplacen PDV oko 1300din na vrednost od 50e ali u svakom slucaju bolje nego da su mi racunali pravu vrednost paketa. :D
 
Onda očigledno postoji neki problem ili je haos na carini...

Rekao bih da je i dalje haos na carini jer ja cekam dva paketa od sredine decembra i jos uvek nista. Stigao je prekjuce jedan sa Shipito, poslat 12.12, tako da je carina zatrpana a i naravno rade sve preko one stvari.
 
Moja priča je za verovali ili ne.
18. Decembra preko Ebaya naručim 2x Levis 501 iz Amerike. Sa sve poštarinom izađe $125. Računam sa će carina+pdv da me izađe barem $40-50, ali baš me briga ionako me košta manje nego da kupujem ovde (10k dinara par!).
25. Decembra stiže mi obaveštenje iz Pošte da treba da pokupim paket i da treba da platim 617 dinara.
Pošto tad nisam očekivao nikakav paket (nema šanse da je ovaj iz USA) mislio sam da je neka greška po sredi. Odem u poštu kad ono stvarno paket iz Amerike. Prodavac je stavio vrednost $20 i u opisu samo stavio 'Pants'. Niti sam mu nešto spomenuo niti bilo šta, i ladno je prošlo carinu. Kako je to iz Amerike stiglo kod nas za manje od nedelju dana i kako je samo proletelo kroz carinu ostaje misterija.

PS
Fun fact No2
Naručio sam namerno dva broja manji broj u struku ne bi li sam sebe naterao da smršam. Probam farmerke, one taman, ko šivene za mene. :D

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Moja priča je za verovali ili ne.
18. Decembra preko Ebaya naručim 2x Levis 501 iz Amerike. Sa sve poštarinom izađe $125. Računam sa će carina+pdv da me izađe barem $40-50, ali baš me briga ionako me košta manje nego da kupujem ovde (10k dinara par!).
25. Decembra stiže mi obaveštenje iz Pošte da treba da pokupim paket i da treba da platim 617 dinara.
Pošto tad nisam očekivao nikakav paket (nema šanse da je ovaj iz USA) mislio sam da je neka greška po sredi. Odem u poštu kad ono stvarno paket iz Amerike. Prodavac je stavio vrednost $20 i u opisu samo stavio 'Pants'. Niti sam mu nešto spomenuo niti bilo šta, i ladno je prošlo carinu. Kako je to iz Amerike stiglo kod nas za manje od nedelju dana i kako je samo proletelo kroz carinu ostaje misterija.

PS
Fun fact No2
Naručio sam namerno dva broja manji broj u struku ne bi li sam sebe naterao da smršam. Probam farmerke, one taman, ko šivene za mene. :D

Link

Jesi ti to narucio preko posrednika ili direktno za Srbiju?
Koji tip posiljke (USPS-a) si izabrao, posto vidim da nude 2 tipa?
Pretpostavljam dobio si tracking ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Poslednja izmena od urednika:
Ne nađoh odgovarajuću temu, pa ću da pitam ovde, možda mi neko pomogne. Sorry unapred za poduži post. :)

Ovako, našao sam na Amazon.de proizvod koji sam hteo da naručim kod budućeg tasta koji je u Austriji, međutim prodavac šalje samo na teritoriji Nemačke.

Setio sam se Shipito fore pa sam istraživao ne bih li pronašao sajt koji može da mi prosledi paket iz Nemačke u Austriju, i naišao sam na Borderlinx.

Gledao sam review-e na TrustedPilot-u i tamo imaju ocenu 4.7/10 što je malo, ali čitajući sve te review-e video sam da su ljudi koji su ostavljali loše ocene uglavnom prošli loše jer nisu koristili njihov calculator i na kraju su platili neke ogromne sume za shipping, a neki nisu računali i carinu u svojoj zemlji pa su ih tu odrali.

Nekako mi je lakše jer ja znam tačne dimenzije i težinu paketa, plus treba samo da pređe iz Nemačke u Austriju, ali i dalje se plašim jer je vrednost paketa 400+€.

Da li je neko koristio usluge Borderlinx-a ili možda ima neku preporuku kako da drugačije rešim svoj problem? :)

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam za taj borderlinx ali sam za ovaj sajt čini mi se čitao iskustva na nekom hrvatskom forumu i koliko se sećam ljudi su zadovoljni. Prostudiraj više opcija u svakom slučaju. https://www.mailboxde.com/
 
Koristio sam jednom mailboxde u slicnoj situaciji, sve proslo ok, preporuka za njih.
 
Ako se ne snadjes,mozes da uzmes na moju adresu te cu mu ja poslati za Austriju,max 15e osigurana posiljka tipa Hermes,UPS,DHL...
 
Darkko & BorisBeaM, hvala na odgovorima, javih se Duke-u. :)

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk
 
Zna li neko kako na amazon i newweg da vidim dimenzije i tezinu kutije?
Imam sve to, ali nzm jeli to za paket ili sam predmet koji kupujem..
Jer treba za ship ito velicina paketa..
 
Naravno. Od težine i veličine paketa ti posle zavisi i postarina koji treba da platiš do tebe. A to moraš da vidiš sa njima odakle kupujes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali kako da pitam amazon za to kad nemam nigde u description da to vidim?
 
Ljudi, koliko je bilo potrebno da vama stigne posiljka preko Shippit-a? I da, jos nesto, da li ste imali problema prilikom pracenja posiljke? Meni samo izbaci jedan datum 13.03.2017. i to je to. Posiljka je poslata Airmail Economy-em.
 
Davno je bilo ali mislim da je stigla za 15 dana....
 
Nazad
Vrh Dno