Šta je novo?

Kupovina igara na drugim marketima - VPN

Meni je Mastercard Mobi banke radila. Mislim da za manco.store mogu da se uzmu gift kartice na Kinguin-u. A na marketplace.tf može i PayPal-om da se plati, jedino što može da se desi da zatraže proveru identiteta. Meni su tražili kad sam pokušala da uzmem 5 ključeva odjednom, pa sam otkazala porudžbinu.
 
Moze ovo sa normalnim, "sprskim" nalogom? :D I koja bi bila zarada?
 
Ne znam zaista, ali pretpostavljam da može jer treba da se ostavi Trade URL, pa je onda nebitna zemlja. A evo kolika je zarada, napisala sam na prethodnoj strani:
kupila za $1.91, a prodala za $1.99
 
Meni je Mastercard Mobi banke radila. Mislim da za manco.store mogu da se uzmu gift kartice na Kinguin-u. A na marketplace.tf može i PayPal-om da se plati, jedino što može da se desi da zatraže proveru identiteta. Meni su tražili kad sam pokušala da uzmem 5 ključeva odjednom, pa sam otkazala porudžbinu.
Hvala, sad sam reko PP kupio (4 ključa, a ne 5) za svaki slučaj.
Vidim skinuli pare, i sad ide neki under review proces dok se itemi ne pojave na nalogu.
Inače ovde ključ košta 2,05USD, pa kontam da ću biti na gubitku, ali svakako manjem nego koliko sad traže za dopune za TUR naloge...
Čekam i javim da li je prošlo.
 
Da, i meni je isto bio taj under review proces i onda su mi poslali poruku da moram da potvrdim identitet - da im slikam lična dokumenta ili da mi pošalju nešto na kućnu adresu.
 
Samo da javim prošla je kupovina ključeva na marketplace preko PP, nisu ništa dodatno tražili.
Kao što sam napisao jedan ključ je 2,08USD što je 58TLR, a vidim da ključevi idu za 64TLR, znači nema gubitka...

E sad, moj problem je, a na šta ranije nisam obraćao pažnju, što mi je taj turski nalog u limited statusu, kažu zbog nedovoljnog prometa (potrošnje).

Ne znam kako to računaju, ali potrošnja koja oni pokazuju je dosta manja od one stvarne.

Uglavnom sad moram smisliti kako da dopunim nalog na drugi način, potrošim dovoljno novca da bi mi otključali sell opciju.
 
Obrati paznju kada budes prodavao, kupac placa 64TLR, a ti dobijas 5-10% manje. Mora i steam market da zaradi nesto. :)
 
Obrati paznju kada budes prodavao, kupac placa 64TLR, a ti dobijas 5-10% manje. Mora i steam market da zaradi nesto. :)
Ma dobro je i to, svuda ostalo za 100TLR što je 3,5USD traže 15USD.
Ovde ispada da 50TLR platiš 2 USD.
Samo da skontam kako da aktiviram prodaju na tom nalogu...
 
Pa mozda ces morati za prvi put da kupis nesto lira po onoj skupljoj varijanti.
 
Pa mozda ces morati za prvi put da kupis nesto lira po onoj skupljoj varijanti.
Ok. Najgore je što nije prvi put, nego ovi pogrešno beleže potrošnju (ili ista kalira prema USD kako lira gubi vrednost)...

Ajde da ne brbam sad ko je od derikoža (G2A, Cdkeys i sl) najeftiniji? Da kupim po ceni puta 5. :)

Nego ovo što je pisano na prethodnoj stranici, možda ključeve treba i kupovati i prodavati neposredno kad rešiš da kupiš igru jer ova lira devalvira brzinom svetlosti, pa neznam koliko je pametno odmah pretvarati ključeve u TLR da stoje u novčaniku...
 
Rešio sam.
Kupio kod ovih haračlija...

Nego sad me j.be drži mi sell 15 dana on hold zbog mobile autentikatora.
Istalirao sam taj autentikator međutim ne koristim ga jer mi je nepraktičan (ili ja nešto ne razumem), jer moram biti blizu kompa npr. pa da želim da se ulogujem, da mi se pojavi QR code koji skeniram mobilnim.
I tako svaki j.ni put.

Lakše mi je da na kompu zapamti pass, nego da vucaram mob sa sobom.

I šta ako ne ulazim u nalog 7 dana (ne igram igru) odmah me vraća na 15 dana on hold, jer nisam 7 dana koristi autentikator.

Ko je ovo smislio?!?

P.S. samo se nadam da mi neće trebati ta autentifikacija nakon prve prodaje...
 
Ja sam razumela da ako aktiviraš mobilnu aplikaciju prvi put, mora da prođe 7 dana da bi mogao da prodaješ. I da, kad god staviš nešto na prodaju, moraš da potvrdiš u aplikaciji.
 
Ja sam razumela da ako aktiviraš mobilnu aplikaciju prvi put, mora da prođe 7 dana da bi mogao da prodaješ. I da, kad god staviš nešto na prodaju, moraš da potvrdiš u aplikaciji.
Aplikacija je instalirana ranije jedino autentifikator opcija nije korišćena jer je nepraktična.
Potvrdio sam sell agree u aplikaciji, to je obavezno.
Ali i dalje je on hold 15 dana.

Da li si i ti bila on hold?
 
Meni je sve to već bilo aktivirano, jedina zamerka "nisam koristio mobilni autentifikator duže od 7 dana"...

Videću sad neka prođe taj jedan ključ, ako i posle budu zatezali sa ovim on hold glupostima, bataljujem....
 
Samo da se zahvalim @anicai , @Lucic i @panther_ na pomoći.
Ovaj način dopune turskog steam naloga pomoću Mann Co. Supply Crate Key definitivno funkcioniše.
Super stvar je što marketplace odobrava kupovinu preko PayPal.

Ključevi su kupljeni za 2,08USD (danas su 2,04USD) a idu za 60TLR, što mu dođe tu negde... Svakako bolji odnos uloženo-dobijeno nego uslužno kod bilo kog turčina koji uzima 25% provizije...

Malo sam se načekao dok mi nisu skinuli "on hold" zabranu...

Naravno, mana je što trebaš kupiti pa prodati gomilu ključeva od po 60TLR da bi se iole napunio novčanik (npr. ako igra košta 1000TLR i sl...)...
 
I ja sam testirao ovaj metod i radi.
Problem je, sto mi trenutno ne treba ni jedna igra sa Steam-a :D
 
Ako prodajete vise stvari na marketu preporucujem da se skine ekstenzija za google Steam Inventory Helper (SIH) LINK.
Kad ga skinete idete gore desno (gde se nalaze ekstenzije LINK) kliknete na SIH i kad vam se otvori mali prozorcic kliknete na settings (gore desno u tom prozoru - LINK), zatim ce vas prebaciti na stranicu (LINK) gde postavljate podesavanja onako kako vama odgovara, preporucujem da za " Quick sell difference: " postavite 0 (sama rec kaze sta je). Zatim idete na steam, udjete u svoj inventory i nadjete sta zelite da prodate i kad kliknete na npr. tf2 key dole umesto sell kliknete quick sell (automatski se postavlja na prodaju po trenutnoj ceni - procitaj napomene dole). Kada ste postavili sve sto zelite na prodaju sad samo cekate. Ukoliko se posle nekog vremena nesto ne proda, a imate vise stvari na marketu, mozete da odete na market i da stiklirate celu stranu i sve ih odmah cancel (prekinete prodaju po strani stikliranih itema LINK) pa ih onda opet postavite na prodaju (pre je bila postojala automatska obnova itema pa nije morala da se canceluje prodaja, ne znam ima li jos uvek).


Napomene:
-Preporucujem da pre nego sto krenete prodavati iteme proverite da li se cena koja je ispisana na steamu podudara sa cenom na quick sell buttonu, a ako se podudara i imate npr. vise identicnih kljuceva za prodaju onda ne morate proveravati svaki posebno.
-Ukoliko vam ne treba SIH iskljucite ga u aktivnim ekstenzijama da vam dzabe ne jede RAM.
 
Hvala, sad sam reko PP kupio (4 ključa, a ne 5) za svaki slučaj.
Vidim skinuli pare, i sad ide neki under review proces dok se itemi ne pojave na nalogu.
Inače ovde ključ košta 2,05USD, pa kontam da ću biti na gubitku, ali svakako manjem nego koliko sad traže za dopune za TUR naloge...
Čekam i javim da li je prošlo.
Kupio sam 5 kljuceva na marketplace tf preko paypala. Kako da prodam kljuceve ne vidim opciju. Kad kliknem sell ovo pise https://marketplace.tf/sell
Unapred zahvalan za pomoc.
 
Kljuceve treba da prodas na steam marketu. A pre nego sto mozes da prodas treba da prihvatis onu transakciju da bi se pojavili na tvom nalogu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam se snasao. Pise na marketu stema : 5 sell on hold listings. Da li treba jos nesto da uradim ili treba samo da se ceka ?
 
Mislim da sam se snasao. Pise na marketu stema : 5 sell on hold listings. Da li treba jos nesto da uradim ili treba samo da se ceka ?
Moraš da aktiviraš onu autentifikaciju preko mobilnog i sačekaš sedam dana od aktiviranja.
To će ti "ukinuti" on hold opciju, koja je nezgodna jer za 15 dana odoše cene u odnosu na onu koju si postavio...
Dakle posle 7 dana obustavi svoje aukcije i pokreni ih ponovo, biće odmah vidljive, bez "on hold".
 
Moraš da aktiviraš onu autentifikaciju preko mobilnog i sačekaš sedam dana od aktiviranja.
To će ti "ukinuti" on hold opciju, koja je nezgodna jer za 15 dana odoše cene u odnosu na onu koju si postavio...
Dakle posle 7 dana obustavi svoje aukcije i pokreni ih ponovo, biće odmah vidljive, bez "on hold".
Kako se aktvira , mislim posto mi je to na turskom nalogu ? Da li da ostavim srpski broj telefona na steam mobilnoj aplikaciji, bez obzira sto je Turski nalog ?
 
Sve uredno aktivirano steam guard (na mobilnom), ali i dalje pise on hold ( 15 dana ). Kad sam aktivirao steam guard na mobilnom opet sam pobrisao i postavio kljuceve. Medjutim opet pise ovo cekanje. Da li nesto pogresno radim ?
Radiš pogrešno.
Lepo sam ti napisao u prvom postu da od dana aktivacije mora proći 7 dana da bi mogao da okačiš oglas koji nije "on hold".
Dakle, negde 24.10, pobriši oglase i okači ih ponovo i biće odmah dostupni.
Bolje i to nego da čekaš 15 dana.
 
Nazad
Vrh Dno