Šta je novo?

Kupovina igara na drugim marketima - VPN

Sunshine4747

Poštovan
Učlanjen(a)
02.11.2020
Poruke
965
Poena
95
Da li za kupovinu preko EpicGamesa VPN mora biti uključen i kada se igraš ili samo dok se kupuje?
 
Ne mora nikad, otkud ti to?
 
Pa da ne vide promenu IP adrese na dve različite zemlje i da ne ukopčaju da se koristio VPN da bi se manje platilo. Al očigledno je da to niko ne gleda, tako da je sve okej.
 
Pa da ne vide promenu IP adrese na dve različite zemlje i da ne ukopčaju da se koristio VPN da bi se manje platilo. Al očigledno je da to niko ne gleda, tako da je sve okej.
Ja stalno putujem izmedju Turske i Rusije!Desilo mi se nekad i dva puta dnevno da odem tamo vamo!:)
Juce sam uzeo na turskom Epicu This War of Mine za 52 dinara!Bilo me je sramota od samog sebe!
Nama je free, Epicu nije :D Salu na stranu, to im je fora. Daju base igru za dz, a posle prodaju DLC-eve... Nekome je dobra i base igra, dobro se prodavala dosad, ali sad se gleda da se proda DLC
Mada i njih skoro sve aktiviras za dzabe!😕
 
ma kazi coveku proper nacin da uzme prime - preko poljske, za 10 evra godisnje.
 
Da li se ima neki pouzdan sajt preko koga mogu da se uzmu Steam Wallet kodovi za Argentinu, i da li će onda da se igre plaćaju u pezosima ako se plati Steam Walletom a ne karticom?
 
ja uzimam na g2a za tursku, i to radi ok. skidaju mi turske lire sa wallet-a
 
turska, normalno... da je srbija bile bi cene u evrima i igre kostaju ko da su zlatne
 
Da li se koristi VPN pri plaćanju? Ja koliko znam Steam odmah detektuje VPN i traži da se isključi, pa kako onda ide: stavi se Steam na Tursku/Argentinu, uplate se Steam Wallet sa lirama/pezosima i plaća se sa upaljenim VPN-om ili bez?
 
Da li se koristi VPN pri plaćanju? Ja koliko znam Steam odmah detektuje VPN i traži da se isključi, pa kako onda ide: stavi se Steam na Tursku/Argentinu, uplate se Steam Wallet sa lirama/pezosima i plaća se sa upaljenim VPN-om ili bez?
vpn nikako, banovace te. prebacis steam nalog na tursku, i onda kad je jeenom prebacen nema veze odakle mu pristupas, ti vidis tursku prodavnicu. ako dopunjavas steam wallet kodovima koji su za turski region, i dopunjavas u lirama, kupujes i placas steam wallet-om, nikakav problem neces imati. sve ide bez vpn-a.

u celoj toj prici najteze je prebaciti steam nalog na turski region. za to moras da nadjes turcina koji ce iz turske bez vpn-a da ti turskom karticom kupi na tvom nalogu neku igru.
 
vpn nikako, banovace te. prebacis steam nalog na tursku, i onda kad je jeenom prebacen nema veze odakle mu pristupas, ti vidis tursku prodavnicu. ako dopunjavas steam wallet kodovima koji su za turski region, i dopunjavas u lirama, kupujes i placas steam wallet-om, nikakav problem neces imati. sve ide bez vpn-a.

u celoj toj prici najteze je prebaciti steam nalog na turski region. za to moras da nadjes turcina koji ce iz turske bez vpn-a da ti turskom karticom kupi na tvom nalogu neku igru.
A ako se napravi potpuno novi nalog na Tursku, jel mora prva kupovina da ide preko njihove kartice, ili moze odmah preko wallet-a?
 
Kako povezujete Prime Gaming? Uzeh upravo onih 7 besplatnih dana za Prime Video i Gaming da bih pokupila AC Valhalla Dark Knight bandl koji dele, ali ne mogu nikako da povežem Prime Gaming, izlazi greška.

A evo linka za Valhalu: https://gaming.amazon.com/loot/acv

Edit: Uspela sam preko drugog pretraživača.
 

Prilozi

  • image_2021-12-07_111809.png
    image_2021-12-07_111809.png
    31 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Da li je moguće da Amazon deli AC Valhallu? Pretpostavljam da je samo za USA tržište?
 
A ako se napravi potpuno novi nalog na Tursku, jel mora prva kupovina da ide preko njihove kartice, ili moze odmah preko wallet-a?
ja sam pokusao da napravim nalog, to jest drugarica je pokusala da mi napravi kad je bila u turskoj, ali uzalud bio je na srbiju, jer je pravila preko svog telefona.

kapiram da kad bi ti legit turcin napravio nalog da bi bilo ok. samo nemoj vpn
 
Kakva je bese situacija sa kupovinom EA igara sa Epic Store-a sa turskim VPN-om? Ima li nekih ogranicenja kao sto su dostupni jezici ili slicno?
 
Jako dugo mi je trebalo da se otkacim od steama jer sam tamo izgradio veliku bazu igara i nisam hteo da menjam mesto. Sada epic pokusava da nadoknadi 10 godina zaostatka i ne ide im lose uopste
Mislim da ti je to jako pametan potez samo ako si na Turskom Epicu ili sl.Danas sam pazario Days Gone,Empires of Undergrowth,Snowrunner Premium Edition,Spiritfarer,Timberborn,World War Z,VoidTrain,a prosle nedelje Horizon Zero Dawn,Death Stranding i Jurrassic Evolution 2!To me je sve izaslo oko 40 eura!
 
Svaka čast ako sve to odigraš :)
 
Ja sam se malo pocastio, stvarno greota propustiti ove kupone. Za 20tak jura mislim da je stvarno okej paketic:

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Jel smo sumirali negde kako zapravo da se prebaci na ukr/tur npr? Prosli put mi nije poslo za rukom :/
 
Preko ukrajinskog EPIC-a Red Dead Redemption 2 sa kuponom je 5,5$, slična cena i za Cyberpunk 2077. Dodajem i Assassin's Creed® Valhalla Standard Edition za 6$.
Medieval Dynasty sa kuponom izađe 9,5$.
e red dead redemption je vec nesto. to je dzabe za tu igru. koliko je na normalnom store-u? meni epic nije promenjen na ukrajinu.

edit: koliko vidim na normalnom epicu je 30 usd, pa minus 10 izadje 20. na turskom steamu steamdb kaze da je najjeftiniji bio 10 usd na -50% snizenju. tako da cu da cekam tamo, mozda ga snize za steam sale...
 
Epic UKR
1. https://www.epicgames.com/account/personal?lang=en-US
log in
2. klik na promenu regiona
vodina ovu stranu https://www.epicgames.com/help/en-U...ge-the-country-on-my-epic-games-account-a3627
3. ne znam tacan trenutak ukljucivanja VPN, ali svakako mora biti pre pokusaja snimanja izmena. Realno je da bude ukljucen pre zapocinjanja procesa na linku 2

svaka kupovina mora biti obavljena uz upaljen VPN ili nece proci uplata. besplatne igre se uzimaju bez vpn
koji vpn? ja koristim adguard jer je kod njih 3gb mesecno besplatno. inace imam nalog, ali nije to svakako problem.
tunnelbear je takodje ok, ne secam se da li je imao ukr.
za GOG sam koristio hola vpn, ali to izbegavajte. Korisnici imaju losa iskustva, antivirus prijavljuje scam i slicno, sve je to nesto mutno
 
Nazad
Vrh Dno