Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Interesantno razmisljanje, tj teorija.

teorija-satoshi.PNG

teorija-satoshi2.PNG
 
Imam jedno kratko pitanje interesuje me vase misljenje!

Da li vredi trositi vreme na crypto generalno i da li mislite da ce biti nekih novaca od toga.

Posedujem 0.35 BTC-a, i batalio sam sa pricom neka ga ako bude nekad nesto super ako ne bude nema veze. Jednostavno nemam vremena treba da se prati milion stvari ja sam to radio sa jednom grupicom, ali su svi manje vise odustali.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kad bi znali odgovor na to pitanje svi bi bili milijarderi...
 
Imam jedno kratko pitanje interesuje me vase misljenje!

Da li vredi trositi vreme na crypto generalno i da li mislite da ce biti nekih novaca od toga.

Posedujem 0.35 BTC-a, i batalio sam sa pricom neka ga ako bude nekad nesto super ako ne bude nema veze. Jednostavno nemam vremena treba da se prati milion stvari ja sam to radio sa jednom grupicom, ali su svi manje vise odustali.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Kupi neki jeftini shitcoina, i čekaju x 100 x 1000%

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk
 
Pa vidis da smo godinama ovde, nekima je to primarno zanimanje. Naravno da vredi posvetiti malo paznje i vremena. Ako si pametan i strpljiv za par godina mozes sebi napraviti nesto ozbiljnije. Ako zelis da ista pratis sacuvaj to sto imas i dodji za 10 godina, verovatno ces moci da biras auto iz salona a mozda i da kupis neku nekretninu ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Imam jedno kratko pitanje interesuje me vase misljenje!

Da li vredi trositi vreme na crypto generalno i da li mislite da ce biti nekih novaca od toga.

Posedujem 0.35 BTC-a, i batalio sam sa pricom neka ga ako bude nekad nesto super ako ne bude nema veze. Jednostavno nemam vremena treba da se prati milion stvari ja sam to radio sa jednom grupicom, ali su svi manje vise odustali.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Zavisi generalno od tvojih primanja, raspoložive ušteđevine, strpljenja, slobodnog vremena, sklonosti prema riziku i predispozicijama za dopaminsku zavisnost. Nema univerzalnog odgovora.

Po meni, veće su šance da BTC za deset godina ne vredi ništa nego da vredi puno. Za pet godina međutim, nemam blage veze. Ja bih pričuvao to malo BTC-a za svaki slučaj, ako si suguran da nećeš izgubiti ključ.

Sad smo u bull run-u za koji postoji nešto kao proročanstvo da će nas odneti do novih visina. Ali kao svako proročanstvo, ne mora da se ispuni, jer budućnost živo zabole šta mi očekujemo od nje. Godine priče o Azor Ahai, a onda Night Kinga nabode Aria Stark, zato što ju je publika gotivila.
 
Risto Kubura bi suzu pustio da je ziv. :)
 
Opaaaaa, otkud sad ta promena? Jel to bila potvrda bull-a ili sam ja nesto propistio? Sta bi sa onim shortom od juce?

Tapatalk from Poco loco
 
Imam jedno kratko pitanje interesuje me vase misljenje!

Da li vredi trositi vreme na crypto generalno i da li mislite da ce biti nekih novaca od toga.

Posedujem 0.35 BTC-a, i batalio sam sa pricom neka ga ako bude nekad nesto super ako ne bude nema veze. Jednostavno nemam vremena treba da se prati milion stvari ja sam to radio sa jednom grupicom, ali su svi manje vise odustali.
Pošto ne trguješ i ne poseduješ neku preteranu količinu kripto-a, ne vidim potrebu da mnogo detaljno pratiš sve, osim ako te stvarno ne interesuje.
Prosto čuvaj to što imaš i proveravaj jednom u par meseci šta se događa. To je sasvim dovoljno.
Za par godina se možda vrlo pozitivno iznenadiš ;)
 
Btw, kako planirate da prodate kripto jednog dana kada vam suma bude 5-6-7 cifara? Da se sve posalje na neku menjacnicu da bi se prodalo i usao u fiat postavlja se onda pitanje kako svuci svu tu lovu sa menjacnice, da li preko banke?...mada ako one i dalje ne budu prihvatale (velike) uplate sa tih menjacnica tj. od prodaje kripta, sta raditi?

Evo npr. ovog momenta hocu sve da prodam i to je trenutno milion eura...gde, koga cimati? Naravno da bi najbolje bilo licno se naci sa covekom ko ce ti dati aktovku punu love, ti njemu kripto i cao...ali koliko je to uopste izvodljivo obaviti za veoma kratko vreme, tipa hocu danas ili sutra da prodam, prekostutra je vec kasno...
 
Btw, kako planirate da prodate kripto jednog dana kada vam suma bude 5-6-7 cifara? Da se sve posalje na neku menjacnicu da bi se prodalo i usao u fiat postavlja se onda pitanje kako svuci svu tu lovu sa menjacnice, da li preko banke?...mada ako one i dalje ne budu prihvatale (velike) uplate sa tih menjacnica tj. od prodaje kripta, sta raditi?

Ja koristim Bitwalla, sa BTC wallet-a pravo na račun u Nemačkoj banci i obratno. Dnevni limit je 15k evra.
 
na taj nacin banke u DE odobravaju takve transakcije bez da te pitaju odakle lova dolazi, ili moras dati opravdanje ali je regularno ako kazes od kripta?
 
na taj nacin banke u DE odobravaju takve transakcije bez da te pitaju odakle lova dolazi, ili moras dati opravdanje ali je regularno ako kazes od kripta?

Niko te ništa ne pita, Bitwalla sve pravno reguliše. Zamisli račun u banci sa integrisanim BTC wallet-om za koji samo ti imaš ključ, e to je upravo to. U svakom momentu možeš da pretvaraš BTC u euro i obratno, salješ i primaš BTC, šalješ i primaš euro SEPA transfere, postoji i platna kartica. Nikad mi kripto ne stoji na menjačnicama, kad hoću neki drugi coin da kupim, samo platim iz BTC wallet-a i šaljem direktno u drugi wallet. Zgodna stvar.
 
Niko te ništa ne pita, Bitwalla sve pravno reguliše. Zamisli račun u banci sa integrisanim BTC wallet-om za koji samo ti imaš ključ, e to je upravo to. U svakom momentu možeš da pretvaraš BTC u euro i obratno, salješ i primaš BTC, šalješ i primaš euro SEPA transfere, postoji i platna kartica. Nikad mi kripto ne stoji na menjačnicama, kad hoću neki drugi coin da kupim, samo platim iz BTC wallet-a i šaljem direktno u drugi wallet. Zgodna stvar.
Samo,mislim,da ima jedna zackoljica,ne rade sa nama

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ni jedna menjacnica ne radi paypal?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ni jedna menjacnica ne radi paypal?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Moze paypal na localbitcoins, provereno radi (nekad u januaru sam prodao nesto btc i povukao na paypal nalog). E sad, problem je isplativost jer fee nije mali na paypalu (5% nekad i vise, u zavisnosti ko ti uplacuje tj. odakle). Opciju friends&family na paypalu niko ne koristi pa je fee gotovo nemoguce izbeci.
 
Probajte ovde, naravno prvo manje iznose za proveru, pre nekih godinu dana Ltc na PayPal bez problema, a rade sa solidnim brojem novčića, čak nisam verovao ali tako je,pokriju 5% pp fee. Oko desetak sati je trajalo menjanje ceo proces.


coincity.biz
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Bitwalla, sa BTC wallet-a pravo na račun u Nemačkoj banci i obratno. Dnevni limit je 15k evra.
Mesečni limit je 15k.

fb82f5dc610d3c221a1e0e279a3e7083.jpg
 
Vrh Dno