Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Poslednja izmena:
Pretpostavio sam da je problem do njih jer kablovska radi,signal je OK...
 
Kod mene onih 8 ne pinkovih i na rade, iako imam veliki kucni paket. Ima ton, slike nema, pise sifrovano. Ma da briga me. Nikako internet da mi srede.
 
Ni kod mene ne rade ovi kanali koji su zakljucani ni sa STB-om i karticom koji su mi dali. Znam lika koji radi tamo pa mu pisao, trazio mi serijski STB-a i CI kartice pa je poslao u BG, kaze da tamo mora da se odradi nesto da bi proradilo, ne moze drugacije. Meni samo nije jasno zasto svima to nije podeseno nego sta, sad svi da kukamo i da saljemo serijske brojeve? Nije mi nesto mnogo bitno ali kanali koji su zakljucani su biser, Eurosport 2, SK2 i neki Pinkovi kanali.
 
A gde se to "kod Vas" pojavio HBO i ostali kanali. Koj ste grad, koji paket... Stavite makar lokaciju pored "avatara"... Neko je pominjao da ce sve biti free, a ovamo nam traze digitalizaciju i jos ne mozes da zaduzis vise od 1 uredjaja, posto ti slede 2 svakako i samo jos 1 moze, ne moze npr. 2 koliko je meni potrebno -.- Opteretice mrezu i oslabiti signale... Idi begaj..
 
A gde se to "kod Vas" pojavio HBO i ostali kanali. Koj ste grad, koji paket... Stavite makar lokaciju pored "avatara"... Neko je pominjao da ce sve biti free, a ovamo nam traze digitalizaciju i jos ne mozes da zaduzis vise od 1 uredjaja, posto ti slede 2 svakako i samo jos 1 moze, ne moze npr. 2 koliko je meni potrebno -.- Opteretice mrezu i oslabiti signale... Idi begaj..
Nema nigde tih kanala,sve je to sprdnja i zajebancija.Uostalom takvo je i stanje kod kopernikusa!

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se zezao i za HBO i za ukidanje digitalizacije ali na račun posotova u ovoj temi, ali sam ja ovde negativac na forumu.

Po meni je ovo što radi Kopernikus normalno i razumno (digitalizacija), malo sam naučio materiju, a moji sprdnja komentari su postavljeni zbog forumaša (ne svih naravno) koji ovde lupaju kao Maksim po diviziji.

I upravo su oni ti koji su napravili žestoku sprdnju od teme (slucajevi: kada će TV Kokin (ili koji već) Brod biti u celoj Srbiji, mi u Boru nemamo ništa što vi imate od programa (pre par meseci su konačno dobili sve što i ostali) buaaa, šmrc, a ne spominju da im je pretplata manja (btw, kolika je sada pretplata u Boru?), ne radi mi internet šta da radim, da presečem kabl i odvrnem nešto, zašto dele samo tri boxa najgori su (inače SBB deli tri boxa, ako hoćeš četvrti potpisuješ još jedan ugovor) itd, itd, itd...)

E, kako ne radim u Kopernikusu (ovo je mantra koja se stalno mora ponavljati) radim u državnoj firmi, slobodno ospite paljbu po meni zbog ovog napisanog ;) a ja ću obići temu tamo negde u septembru.

Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ima neko sa teritorije Jagodine i Cuprije? Meni se stalno javljaju kockice i glicevi na slici. Ovo je stvarno sramno,iz dana u dan su sve gori i gori.
Kakva je situacija kod Vas?
 
Ja sam se zezao i za HBO i za ukidanje digitalizacije, ali sam ja ovde negativac na forumu.

Po meni je ovo što radi Kopernikus normalno i razumno (digitalizacija), malo sam naučio materiju, a moji sprdnja komentari su postavljeni zbog forumaša (ne svih naravno) koji ovde lupaju kao Maksim po diviziji.

I upravo su oni ti koji su napravili žestoku sprdnju od teme (slucajevi: kada će TV Kokin (ili koji već) Brod biti u celoj Srbiji, mi u Boru nemamo ništa što vi imate od programa (pre par meseci su konačno dobili sve što i ostali) buaaa, šmrc, a ne spominju da im je pretplata manja (btw, kolika je sada pretplata u Boru?), ne radi mi internet šta da radim, da presečem kabl i odvrnem nešto, zašto dele samo tri boxa najgori su (inače SBB deli tri boxa, ako hoćeš četvrti potpisuješ još jedan ugovor) itd, itd, itd...)

E, kako ne radim u Kopernikusu (ovo je mantra koja se stalno mora ponavljati) radim u državnoj firmi, slobodno ospite paljbu po meni zbog ovog napisanog ;) a ja ću obići temu tamo negde u septembru.

Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk

Ahahahahahahaha :D Lepo sam se ismejao :D
 
Pozdrav svima.Pre neki dan su mi iz Kopernikusa instalirali stb box i cl modul.Na stb-u zakljucani kanali rade a na lcd tv gde je cl modul ne rade,prikazuje i dalje poruku "nema cl modula"
Da li neko ima slican problem i da li zna kako da ga resim bez zvanja servisera jer mi je muka od njih,dođu protrče i ništa ne urade kako treba.Malo sam šarao forumom i vidim da ljudima obicno ne radi na stb uređaju.
 
Bio jutros do prestavnistva poslali zahtev za aktivaciju stb a tamo ceka pola grada puna kancelarija. Sto to nisu odradili odmah nego polovicno maltretiraju ljude a o kvalitetu signala to je tek prica.
 
Prvo da bi to radilo kako treba do svih treba da postave opticku mrezu a ne na stare kablove koji stoje preko 20 godina e onda bi mogli da pricamo o digitalizaciji a ne ovo malo, malo pa slika secka i daju ti stb koji nije aktivan mislim stvarno smesno nego to moze u srbiji.
 
I ja sam danas bio do kopernikusa, doci ce serviser za jedan stb koji izbacuje poruku da kartica nije ubacena, verovatno da nije ispravna. Za drugi stb koji ponekad otvori kanale kaze da zovem korisnicki servis da to aktiviraju. Kaze da su i oni u haosu i da se dosta ljudi javlja sa slicnim problemima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I ja sam danas bio do kopernikusa, doci ce serviser za jedan stb koji izbacuje poruku da kartica nije ubacena, verovatno da nije ispravna. Za drugi stb koji ponekad otvori kanale kaze da zovem korisnicki servis da to aktiviraju. Kaze da su i oni u haosu i da se dosta ljudi javlja sa slicnim problemima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

I meni se to desilo na jednom stb isto pisalo da nema kartice izvadio karticu iz njega i vratio i proradilo.
 
Vadio i vracao karticu vise puta i opet isto.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kod mene sad bili i zvali u BG nekog ko je zaduzen za pustanje kartica, dali opet serijski kartice i onaj tamo kaze ne moze, mora neki nalog odavde sef da posalje pa ce valjda u toku dana da puste. Mnogo su komplikovani a digitalizaciju sam odradio jos novembra cini mi se i imaju u ugovoru sve serijske brojeve i umesto da sednu i izpustaju svima to da proradi automatski mi sad svi treba da zovemo i kukamo.
 
Jedan stb ide na zamenu, kada dobijem novi moram da zovem da bi aktivirali oba stb boxa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ala ga iskomplikovali

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Oni su pokrenuli digitalizaciju, sami su zakomplikovali situaciju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kad potpises ugovor imas serijske brojeve na njemu i tada mogu valjda da ubace u sistem a ne mi da zovemo. Kakao modeme za internet ubacuju, mora MAC adresa da se ubaci u sistem pa tako nek rade i ovo. Svasta.
 
Jel ima neko ideju sta da radim? Ovaj mesec redovno zovem tehnicku, non stop ukazujem na los internet, oni se slazu da su losi parametri i kao ekipa ce stici u roku od 48 sati. Bili su jednom. Od tada ni traga ni glasa. Zadnjih 10 dana zvao sam jedno 4 puta minimum, i radim screen'ove testa na packet loss, speedtest, ratel testa. E sad. Da odmah pisem zalbu ratelu, ili opet da cimam tehnicku i trazim raskid ugovora... Jer oni ocigledno nisu u stanju da ovo poprave.
 
Salji im redovno žalbeni mail sa slikama izmerenih parametara.
I kad sakupis dovoljno dokaza, pokreni zahtev za raskid. To se tako radi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@bakara, jel ima negde mail njihov na koji so to salje? moze i private message.
 
Kod mene sad proradili zakljucani kanali iz Standardnog paketa, bio probao oko 19h nije radilo. Bar to reseno.
Caridze i kod mene uvece brzina pada na 10-11Mbit dok prepodne radi punom brzinom. Primetio sam da nekad net dosta laguje pa zamenim DNS sa Google-ovim (8.8.8.8 i 8.8.4.4) i stavljam MTS-ove (posto od Telekoma uzimaju internet onda moze, 212.200.190.166 i 212.200.191.166) i onda radi bolje.
 
Toliko o tome da ce danas da aktiviraju stb-ove do kraja dana jos uvek nista videcemo sutra.
 
Moj STB i kartica proradili, za sad sve ok.
Nacuo sam da ce od nove godine verovatno novo ubrzanje paketa interneta a mozda i novi kanali. Takodje se razmatra i optika. Naravno sve nezvanicno.
 
Vrh Dno