Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Opet se pogorsala kablovska vise secka nego uobicajeno ovo je stvarno smesno. U zadnja tri meseca tri puta sam bio da se zalim u kablovskoj dva puta na kvalitet slike. Prvi put kad su bili nesto uradili zamenili kontakte i spliter malo se poboljsalo. Drugi put bas nista nisu uradili malo nastelovali pojacivac kao signal jak a slika secka (a prosli put bio slab signal). Treci put set top boksovi ne otkljucavaju programe .PA DA LI IMA GOREG KABLOVSKOG OPERATERA OD OVOG :mad: :mad: :mad:
 
Ja ih uzalud cekam da mi nesto poprave i posle cekanja od 20 minuta operater kaze da imaju problem u Vognju i Vrdniku.U vognju im je navodno kamion pokidao kablove.
 
Ma sve su pokvarili. Nije mi jasno sto lepo ne nameste HEADEND i da ne pipaju nista... Ovako svaki dan nesto rade. Glicevi i kockice na svim kanalima,postaje nepodnosljivo...
 
Kopernikus prodat.
 
Meni sada bas sve funkcionise besprekorno, od televizije do interneta.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ovim novim Melody kanalima treba po 3-4 sekunde da se otvore. Pop Melody HD na televizoru sa CI modulom radi normalno, a na stb-u slika secka i zamrzava se, ne znam kako je kod vas.
Ja imam standardni paket, CBS Reality je od pre neki dan otključan (možda je neka greška, bolje da sam ćutao).
 
Ovim novim Melody kanalima treba po 3-4 sekunde da se otvore. Pop Melody HD na televizoru sa CI modulom radi normalno, a na stb-u slika secka i zamrzava se, ne znam kako je kod vas.
Ja imam standardni paket, CBS Reality je od pre neki dan otključan (možda je neka greška, bolje da sam ćutao).

Na kojoj frekvenciji su kod vas ovi novi kanali?
 
Ovim novim Melody kanalima treba po 3-4 sekunde da se otvore. Pop Melody HD na televizoru sa CI modulom radi normalno, a na stb-u slika secka i zamrzava se, ne znam kako je kod vas.
Ja imam standardni paket, CBS Reality je od pre neki dan otključan (možda je neka greška, bolje da sam ćutao).

I kod mene ista situacija sa melodi kanalima treba par sekundi a pop melodi, tv ras i trejler seckaju.
 
Ja nekako najviše gledam ove nacionalne kanale, SK i arene kad me nešto zanima, discovery i kad ulovim neki dobar film na ovim filmskim programima. Da li je moguće da nekom smeta što mu melody kanal učitava 2-3 sekunde? Koliko često prebacite na taj kanal da bi gledali nešto?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Pre neki dan cuo sam da ce se u ponedeljak ugasiti analogni signal nisam verovao. Evo trenutno nema vise od pola analognih kanala ili se pojavila oznaka sa digitalnog kanala 899.
 
Evo, upravo i ja gledam, ima otprilike tridesetak analognih kanala i sve ih je manje, a digitalni kanali iz standardnog kućnog paketa su zaključani.
 
Evo moja prva iskustva sa novim digitalnim signalom posto sam u ponedeljak podneo zahtev za instalaciju set top box prijemnika i kartice za tv.Sa set top box uredjajem kod moja bake koja zivi u kuci pored sam zadovoljan i kod nje je signal 100% ali njoj ni ne trebaju onoliki kanali zato sto gleda prvi program,pink,happy i pink crime.Na LCD televizoru su instalirali karticu i lepo radi cak ima i novih kanala sigurno ima i kod babe ali sam joj obrisao vecinu kanala jer joj nisu potrebni.Na starom ei nis televizoru u sobi je takodje prikljucen set top box ali ima problema sa kocenjem slike i melodi kanalima treba dosta da se otvore.Sutra cu da idem u Kopernnikus da se zalim za ovo kocenje.Analogna je radila perfektno i samo jedan kanal je imao malo snega a ostali su bili ko sunce.Inace razmislajo sam da bacim stari ei nis zato sto mu bila losa slika ali sa set top box uredajem mnogo lepsa slika i ostrija mozda mu tjuner dotrajajo nemam pojma ali slika se poboljsala barem duplo vise ako ne i jace.Na svim televizorima u kuci i kod babe je 100% kvalitet i signal samo na spratu u mojoj sobi 80%kvalitet slike a 75% signal.
 
Ma nema potrebe za dodatnim kanalima koji ce povecati racun, samo treba "doterati" postojecu listu. Izbaciti: Happy Reality 1 i 2, Otv Valentino, Lov i Ribolov, Bravo Music, Duga tv, Grand Tv, DM Sat, + 15-tak Pinkovih kanala. Eto prostora za 23 zamenska kanala koji ne mogu da budu gori od ovih iznad.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Evo moja prva iskustva sa novim digitalnim signalom posto sam u ponedeljak podneo zahtev za instalaciju set top box prijemnika i kartice za tv.Sa set top box uredjajem kod moja bake koja zivi u kuci pored sam zadovoljan i kod nje je signal 100% ali njoj ni ne trebaju onoliki kanali zato sto gleda prvi program,pink,happy i pink crime.Na LCD televizoru su instalirali karticu i lepo radi cak ima i novih kanala sigurno ima i kod babe ali sam joj obrisao vecinu kanala jer joj nisu potrebni.Na starom ei nis televizoru u sobi je takodje prikljucen set top box ali ima problema sa kocenjem slike i melodi kanalima treba dosta da se otvore.Sutra cu da idem u Kopernnikus da se zalim za ovo kocenje.Analogna je radila perfektno i samo jedan kanal je imao malo snega a ostali su bili ko sunce.Inace razmislajo sam da bacim stari ei nis zato sto mu bila losa slika ali sa set top box uredajem mnogo lepsa slika i ostrija mozda mu tjuner dotrajajo nemam pojma ali slika se poboljsala barem duplo vise ako ne i jace.Na svim televizorima u kuci i kod babe je 100% kvalitet i signal samo na spratu u mojoj sobi 80%kvalitet slike a 75% signal.
Zameni kabal u tvojoj sobi i dobićeš signal 100/100, garantovano ti je loš kabal u toj sobi.
Pozdrav
 
Pozdrav svima. Od 27.7. sam postao korisnik Kopernikusa, odnosno njihovog paketa Veliki kućni paket, gde sam dobio 3 STB uređaja i jedan modem sa internetom protoka 50Mbps. Televizija je imala blagu pikselizaciju s vremena na vreme (trenutno radi dobro), dok je internet od prvog dana u očajnom stanju. Inače sam prešao sa Telekom Box 4 paketa na Kopernikus, gde sam u Telekomu imao 1 IPTV STB i internet protoka 20Mbps.

OPIS PROBLEMA: Od uključivanja modema, čekam da se konektuje sa njihovim serverima (ili gde već). U pitanju je CBN crni modem. Nakon što se lampice prebace u zelenu-plavu-plavu-zelenu-zelenu, internet počinje da radi. Tokom rada protok osciluje od 5Mbps do 50Mbps za download i 0.05Mbps do 7Mbps, odnosno od 500KB/s do 6.5MB/s. Kada uploadujem nešto npr. na Megu, za fajl od 200MB uploaduje npr. 10MB, pa pravi pauzu od 30 sekundi, pa nastavi da uploaduje opet još 10MB, pa onda opet pauzira, i tako dalje. Ukoliko se više uređaja nakači na wireless, internet naprosto pukne i ne radi dok se ne restartuje modem. Kada pukne, ne radi ni žičani ni bežični. Apsolutno prestaje sa radom i ne počinje dok se ne uradi restart.

Dakle, problem je velika oscilacija protoka i još gori problem je pucanje interneta prilikom opterećenja.

ŠTA SU URADILI SERVISERI KOPERNIKUSA: Po prijavljivanju problema iz Call centra su uradili restart, što nije rešilo problem. Samo fizički restart (uključi-isključi) rešava problem. Serviser koji je došao na adresu me je ubeđivao da je meni signal odličan, parametri odlični, pokazivao mi je na televiziji da imam signal 100/100, da su parametri u modemu odlični i da drugim rečima - ON NE ZNA ŠTA JE PROBLEM, mada je pokušavao i da me ubedi da problema nema. Onda kada je internet pukao njemu na oči, onda je pozvao kolegu i rekao da pripremi drugi modem i da se proba zamena modema. Testirao sam zamenjeni modem, puca isto kao i modem pre njega. Prijavio sam opet kvar, rečeno mi je da ne znaju gde je problem - čekaju odgovor od "glavnog programera". To je trenutno pozicija u kojoj se nalazim.

ŠTA SAM JA URADIO/TESTIRAO: Za razliku od servisera koji je tipkao telefon, ja sam uradio sledeće... Menjao sam splitere, menjao sam način povezivanja (žičani/bežični), utvrdio da puca pri opterećenju protokom ili prilikom više povezanih uređaja, utvrdio da nije kabl koji dolazi sa krova kuće, time što sam modem povezao direktno na kabl koji dolazi sa antene. Dalje, proverio sam i kako se ponaša internet u komšiluku - navodno niko nema problema. Komšija koji ima isti protok kaže da mu odlično radi internet. Mada smo povezani na različitoj banderi, ako to ima uticaja. Nisam testirao da li i njegov puca pri opterećenju, jer mislim da mu generalno i nije pri opterećenju kao kod mene. Isto važi i za druge komšije. Ne znaju ni koji protok imaju, to dovoljno govori.

Da li imate ideju šta može biti problem, da pomognem momcima koji su inače plaćeni da to znaju? Od svega me inače najviše nervira od prvog dana arogancija sa kojom razgovaraju sa svojim klijentima, dok ne shvate da razgovaraju sa osobom koja se razume u zadatu temu. Onda menjaju priču. Unapred zahvalan.
 
Mislim da bi deinstalacija kopernikusa većini ovde rešila problem :)
Ne, ozbiljno, ja još nisam pročitao da je neko zadovoljan kopernikusom i da mu radi sve kako treba i nema prekida u emitovanju programa i sve je odlično, nema takvih. Radije bi plaćao više za bilo koju drugu opciju ili jednostavno ne bi gledao TV, ionako je 50% programa sastavljeno od reklama...
Moja majka ima kopernikus, ne prođe nedelju dana da mi ne kaže kako nije bilo programa na sat - dva, pet sati... Već se i ja nerviram iako nemam Kopernikus.
To je amaterska firma, nije mi samo jasno kako su se tako razmnožili pa ih sad ima svuda!!!
 
Ja mogu da kazem da meni sve funkcionise kako treba. Internetom sam zadovoljan vec godinama. Sto se tice televizije radi odlicno bez ikakvih prekida. Da li bih menjao listu kanala, to je vec druga prica.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
@millanche: kod Kopernikusovog interneta je normalna pojava da imas prekide i da varira protok. I kod mene su menjali splitere, resetovali iz centrale modem i nista to nije bolje. Ne znam da li je do loseg rutera ili njihove mreze generalno to jednostavno kod njih tako radi. Valjda ce se poboljsati kad zavrse digitalizaciju pa se posvete problemima sadasnjih korisnika

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno