Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Evo jedne informacije dobicete uz racune detalje o fiksnoj telefoniji.
I jedne lepe vesti za Nislije, 6 meseci gratis neta imate uz potpisivanje novog ugovora od 15.5. :)

Znaci samo Nis? Al im je fora svaka cast...Jeftije nego kod nas u Pazovi, i jos imaju 6 meseci gratis, a negde je jos i jeftinije nego u Nisu... I onda sto bih ja uzimao veci paket po skupljoj ceni , ako moze da bude po manjoj kao u ostalim nekim gradovima za istu tu uslugu, a oni iz nekog razloga ovde nama prodaju istu uslugu skuplje...
 
Za nislije i beograđane sve...

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
bili kod mene danas ovi iz KDS-a u dogovoreno vreme i podesili i namestili sve sto treba + doneli novi kablovski modem (neki CBN) koji jedno 3 puta veci od CISCO modema...bili su mi ukupno u kuci jedno cc 10 min. I na kraju potpisao ugovor za net i tv za paket koji sam odabrao...Interfejs tj meni od resivera je na srpskom i na cirilici, sto je za pohvalu.
 
I meni u Paraćinu 3 meseca net gratis, potpisao prosle nedelje

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Bila ekipa iz Kopernikusa! Jedan modul sa karticom i jedan STB Skymaster zaduženi! Sa instalacijom i papirologijom nije trajalo ni 10 minuta!
Sada na mestu TEST SCR kanala ide Infokanal!
P.S.
Jedno pitanje!
Da li smem da vadim karticu, da odnesem kod ortaka da probamo ili da ne vadim sam karticu iz TV?
 
Bila ekipa iz Kopernikusa! Jedan modul sa karticom i jedan STB Skymaster zaduženi! Sa instalacijom i papirologijom nije trajalo ni 10 minuta!
Sada na mestu TEST SCR kanala ide Infokanal!
P.S.
Jedno pitanje!
Da li smem da vadim karticu, da odnesem kod ortaka da probamo ili da ne vadim sam karticu iz TV?

Mislim da ne smeš, jer će tebi onda svi kanali da se zaključaju i imaćeš muke posle da ih vratiš u prethodno stanje
 
Mislim da ne smeš, jer će tebi onda svi kanali da se zaključaju i imaćeš muke posle da ih vratiš u prethodno stanje

Kartice i uredjaji su upareni i ne mogi da se mesaju.
Ja imam tri kartice i ne mogu da stavljam kartice gde hocu, ako ih mesan skremblovani kanal ne radi.
 
Kartice i uredjaji su upareni i ne mogi da se mesaju.
Ja imam tri kartice i ne mogu da stavljam kartice gde hocu, ako ih mesan skremblovani kanal ne radi.

Jesi li ti možda uzeo njihov internet u Aleksandrovcu? Interesuje me, ako jesi, kako si zadovoljan sa netom?
 
Kartice i uredjaji su upareni i ne mogi da se mesaju.
Ja imam tri kartice i ne mogu da stavljam kartice gde hocu, ako ih mesan skremblovani kanal ne radi.

A koji su tacno skremblovani u dvb-c mreži? Pre ovih kartica i stb sve je bilo fta.
 
Zanima kakva su iskustva sa internetom u jablanockom okrugu hteo bih da uzmem kopernikusov internet
 
Da li to znaci da u istoj kuci ne mogu modul sa karticom premestiti sa jednog na drugi tv, ili jedan stb premestiti sa jednog na drugi tv?
 
Pogledajte prilog 229266

Evo za sve koji se zale na brzinu interneta, ORION TELEKOM 1000/mgb + gratis TV

I sve je to lepo na papiru ali kad uzes u postupak onda shvatis da sve to i nije bas tako, pocevsi od opreme koju cekas po par nedelja zivkas ih i sl... drugo na koji nacin se ostavruje ova brzina? Orion nema svoju infrastrukturu nego idu nesto bezicno ili tome sl...trece tv moze samo na jedan tv....
 
Pozdrav drugari. Evo mene opet. Zimus su mi menjali modem i stavili su mi taj DOCSIS 3.0 . (Ne znam da li sam lepo napisao) , medjutim sada mi se javio nov problem da su mi svi portovi zakljucani. Odnosno ne svi, nego fabricki su zakljucani. Ustanovio sam tako sto nisam mogao da igram jednu igru sa drugarom, iako sam port forwardovao ka odredjenoj ip adresi tj kompjuteru. Uradio sam i port triggering jer sam video na guglu kako je to bolja opcija za otvaranje portova, cak sam i ukljucio DMZ opciju koja kako sam shvatio otvara sve, da nema potrebe za portovima. Ali problem i dalje stoji, drugar ne moze sa mnom da igra i ja ne mogu da budem host nikako. I onda sam cackao nesto malo zaglupeo modem.

Oni su ga resetovali juce ili sta su mu vec radili, vratili ga na fabricka podesavanja, mada mislim da nisu jer sam video da su mi ostale staticke ip adrese u dhcp-u koje sam dodelio kompjuterima (ima 4 desktopa + rasperry pi) zbog wol-a, da mi se ne menjaju ip adrese i naravno zbog portova. I sta se sada desava, prepolovljena mi je brzina interneta. Dva puta sam ih zvao i dva puta su mi rekli da su resili problem. Medjutim speed test kaze drugacije a boga mi i download preko web browsera.

I tako pricao sam jutros sa customer supportom koji je inace retardiran jako. Rekli su mi da je problem sto mi je nat ip adresa (ne razumem bas sta to znaci), odnosno dinamicka. to znam sta je, i da moram da doplatim 500 dinara za staticku ip adresu kako bi portovi funkcionisali, e sad meni nije jasno kakve veze ima internet ip adresa ako portovi vaze za modem, odnosno kompjutere koji se nalaze iza modema. Prema nekoj mojoj logici i znjanu iz srednuje iz racunarskih mreza i komunikacija portovi su vezani za ip adresu, i dhcp server. Modem otvara portove za lokalne ip adrese a njihov server bi trebao da bude otvoren , koji daje meni ip adresu za internet.

I sada, sta da radim, da li ce stvarno da se resi problem sa portovima ako placam jos 500 dinara preko, mesecno, za sasticnu ip adresu (inace dinamicka se nije promenila uopste, ostala je ista mesecima, ako je to "internet ip", da ne mesam stvari).

Problem je do kablovksog interneta sto se tice portova jer sam prikljucio j***ni mobilnii i pustio internet preko usb kabla i sve je radilo fantasticno, cak je i ping bio 80 drugaru dok sam ja hostovao, dok je sa ovim *****ima bio 150. (u pitanju je telenor internet 8gb paket mesecno, pa sam imao prostora da isprobam ovo sve).

Molim vas da me ispravite gde sam pogresio i da me prosvetlite znanjem. Jer u sustini, kad god se javi drugi lik u korisnickom servisu ili bude "prosledicemo kolegama, ili cekaj da pitam kolegu ili to je problem kod modema (sto se tice portova) ili sad ovo poslednje da je problem kod ip adrese koja je dinamicna. Ja svaki put dobijam drugaciju informaciju kako pricam sa drugom osobom.

Kad razmislim na kraju svega, neka ide omladina iz srbije ako nadju za bolje, jer ocigledno ovde kod nas ce uvek da bude teska divljina gde ljudi u it segmentu rade na vezu sa osnovnom skolom.

Pls help.
 
Pozdrav drugari. Evo mene opet. Zimus su mi menjali modem i stavili su mi taj DOCSIS 3.0 . (Ne znam da li sam lepo napisao) , medjutim sada mi se javio nov problem da su mi svi portovi zakljucani. Odnosno ne svi, nego fabricki su zakljucani. Ustanovio sam tako sto nisam mogao da igram jednu igru sa drugarom, iako sam port forwardovao ka odredjenoj ip adresi tj kompjuteru. Uradio sam i port triggering jer sam video na guglu kako je to bolja opcija za otvaranje portova, cak sam i ukljucio DMZ opciju koja kako sam shvatio otvara sve, da nema potrebe za portovima. Ali problem i dalje stoji, drugar ne moze sa mnom da igra i ja ne mogu da budem host nikako. I onda sam cackao nesto malo zaglupeo modem.

Oni su ga resetovali juce ili sta su mu vec radili, vratili ga na fabricka podesavanja, mada mislim da nisu jer sam video da su mi ostale staticke ip adrese u dhcp-u koje sam dodelio kompjuterima (ima 4 desktopa + rasperry pi) zbog wol-a, da mi se ne menjaju ip adrese i naravno zbog portova. I sta se sada desava, prepolovljena mi je brzina interneta. Dva puta sam ih zvao i dva puta su mi rekli da su resili problem. Medjutim speed test kaze drugacije a boga mi i download preko web browsera.

I tako pricao sam jutros sa customer supportom koji je inace retardiran jako. Rekli su mi da je problem sto mi je nat ip adresa (ne razumem bas sta to znaci), odnosno dinamicka. to znam sta je, i da moram da doplatim 500 dinara za staticku ip adresu kako bi portovi funkcionisali, e sad meni nije jasno kakve veze ima internet ip adresa ako portovi vaze za modem, odnosno kompjutere koji se nalaze iza modema. Prema nekoj mojoj logici i znjanu iz srednuje iz racunarskih mreza i komunikacija portovi su vezani za ip adresu, i dhcp server. Modem otvara portove za lokalne ip adrese a njihov server bi trebao da bude otvoren , koji daje meni ip adresu za internet.

I sada, sta da radim, da li ce stvarno da se resi problem sa portovima ako placam jos 500 dinara preko, mesecno, za sasticnu ip adresu (inace dinamicka se nije promenila uopste, ostala je ista mesecima, ako je to "internet ip", da ne mesam stvari).

Problem je do kablovksog interneta sto se tice portova jer sam prikljucio j***ni mobilnii i pustio internet preko usb kabla i sve je radilo fantasticno, cak je i ping bio 80 drugaru dok sam ja hostovao, dok je sa ovim *****ima bio 150. (u pitanju je telenor internet 8gb paket mesecno, pa sam imao prostora da isprobam ovo sve).

Molim vas da me ispravite gde sam pogresio i da me prosvetlite znanjem. Jer u sustini, kad god se javi drugi lik u korisnickom servisu ili bude "prosledicemo kolegama, ili cekaj da pitam kolegu ili to je problem kod modema (sto se tice portova) ili sad ovo poslednje da je problem kod ip adrese koja je dinamicna. Ja svaki put dobijam drugaciju informaciju kako pricam sa drugom osobom.

Kad razmislim na kraju svega, neka ide omladina iz srbije ako nadju za bolje, jer ocigledno ovde kod nas ce uvek da bude teska divljina gde ljudi u it segmentu rade na vezu sa osnovnom skolom.

Pls help.

To je trend po srbiji da se zakljucavaju portovi, za Telekom i Total adsl znam da zakljucavaju a jedino resenje ti je da platis 500,00 din.
Cela sustina je da ti dodatno uzmu pare.
 
Resen problem sa Nickelodeon Jr.
 
Pa P***A IM M***A Stvarno su *****i. Ali dok sam imao stari modem nisam imao nikad problema sa portovima. Bombardujem svoj ruter, izpodesavam ga kako mi treba i to sljaka, bar sve dok mi se nije pojavio gubitak paketa nenormalan, koji se javlja zato sto je zica na banderi a ne u zemlji a njih mrzi da steluju mrezu za zimu i za prolece kako ne bi bilo ovih problema. Ja sam za zanjih 6 meseci dodatno osedeo zbog njih. Jer ovo je pravo ludilo sta sve rade i ne rade.


Problem je samo u tvojoj spoljnoj ip, da ne kazem javnoj jer si iza nat-a, to u principu znaci da spolja, "na internetu" nisi vidljiv direktno ti vec jedna javna ip koju deli x broj ljudi.
Resenje je izgleda da doplatis za staticku javnu ip ako ti bas neophodno ovo sto si gore naveo, da hostujes server.
Postoji i mogucnost da ti modem u nekom momentu pokupi javnu ip ali sve zavisi od poola na tvom hub-u.
Koju trenutno ip dobijas ? napisi samo prvi prefix

Inace, ti i jesi imao dinamicku ip samo sto je lease time dugacak a i mozda jednostavno nije bilo drugih slobodnih, uglavnom, to je zapravo dobra stvar. E sad, pitanje je koju ip si imao, da li je privatna (natovana) ili je bila javna ranije
Ako mozes napisi prva 2/3 broja obe, ovu koju imas sada i one koju si imao, ako se secas
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno