Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ja sam pitao :D Jer sam u tom momentu imao slican problem tj nisam imao tih situacija sa blokadama ali jesam bio iza nat-a, medjutim vec nekih nedelju dana imam javnu ip, bez ikakvog zahteva i slicno. Bilo bi super da tako i ostane.

Super sto si uspeo da resis na taj nacin, nadam se samo da nece biti privremeno. Ljudi imaju gomilu gamadi i sr@nja na kompovima, instaliraju kojekakve gluposti pa im racunari rade svasta a da ni ne znaju.

@ CokaRS
A oni dele i dalje modeme i konfiguraciji 8x4 :D Mada opet, 400/100 mbps, malo li je.

CH6640E
EURODOCSIS 3.0 Wireless Digital Voice Gateway

DOWNSTREAM 444.928 Mpbs (8 channels) / 55.616 (single channel) @ 256 QAM at 6.952 Msym/s
UPSTREAM 120 Mbps (4 channels)

,)
 
Kidu_noc, prijatelju stari :)

Bili ovi danas i drndali se boga mi dugo. Nemam samo ja u zgradi slab signal, morao sam na posao očuh mi reče da su meni namestili ali još ne znaju šta će sa ostalima.

Kako ti se čini novo stanje?
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 122
Hahah to je ok sada, sum na dolaznom bi mogao jos malo da se poboljsa ali ce to verovatno sredjivati kad budu radili celu zgradu ... ili kad ugase analognu pa se raskace divljaci :D Sad vec ne bi trebalo da bude prekida ,bar sto se tice signala. Samo taj downstream snr ne bi trebalo da ide ispod ovih vrednosti
 
Telekom ponudio optiku na sajtu. Pocetni paket 100/20, bas odnos 5:1 za download/upload. Cekamo potez od kopernikusa narednih meseci.
 
Bas niko da pomogne ili da je imao slican problem?

Nemam taj problem a tv i ne gledam, sad sam malo procackao podesavanja, jel si probao da obrises listu kanala pa da skeniras ponovo? Ili da uradis fabricki reset dekodera? I prvobitno, kad odes na brzu pretragu recimo, kakvi su parametri signala tj jacina i kvalitet ?
 
Poz,zivim u bolecu i bio sam kod telekoma na adsl-u,posto sam od centralecudaljen 1km kazu podatci iz rutera da ne mogu vise od 13mbs da izvucem.Posto su me bacili na cg-nat i zatvorili sve zive portove,gde ni oni na poziv mi nisu otvorili porto za dvr,ja lepo predjem kod orion,posto nisam bio vezan ugovorom za telekom.E sad citam da je kopernikus uveo i kablovski net u Bolec,pa me zanimaju iskustva dali preci na njihov internet plus televizija,ili ce mozda jos neki operator doci u bolec tipa sbb?
 
Poz,zivim u bolecu i bio sam kod telekoma na adsl-u,posto sam od centralecudaljen 1km kazu podatci iz rutera da ne mogu vise od 13mbs da izvucem.Posto su me bacili na cg-nat i zatvorili sve zive portove,gde ni oni na poziv mi nisu otvorili porto za dvr,ja lepo predjem kod orion,posto nisam bio vezan ugovorom za telekom.E sad citam da je kopernikus uveo i kablovski net u Bolec,pa me zanimaju iskustva dali preci na njihov internet plus televizija,ili ce mozda jos neki operator doci u bolec tipa sbb?
Rade im podjednako dobro i NET i digitalna TV!
 

Prilozi

  • 6296564035.png
    6296564035.png
    31.2 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Molim za pomoć!
Uveo sam pre par dana Kopernikus TV i internet 30/3 i to je ta brzina po merenju ali bih hteo da koristim WiFi na 5 GHz a ne na 2.4 ali kada u ruteru podesim na 5 onda mi telefon ne vidi WiFi mrežu iako je u podešavanjima WiFi-ja na telefonu namešteno automatski.
Probao sam i da povežem WPS preko PINa koji mi da telefon i ukucam ga u ruter, čekam 120 sekundi i ništa.
Telefon je Huawei honor 8 lite.
Hvala i pozdrav!
 
Molim za pomoć!
Uveo sam pre par dana Kopernikus TV i internet 30/3 i to je ta brzina po merenju ali bih hteo da koristim WiFi na 5 GHz a ne na 2.4 ali kada u ruteru podesim na 5 onda mi telefon ne vidi WiFi mrežu iako je u podešavanjima WiFi-ja na telefonu namešteno automatski.
Probao sam i da povežem WPS preko PINa koji mi da telefon i ukucam ga u ruter, čekam 120 sekundi i ništa.
Telefon je Huawei honor 8 lite.
Hvala i pozdrav!
Taj telefon ne podržava 5 ghz

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moje misljenje je da taj telefon podrzava i 2.4 i 5gHz wifi povezivanje. Probaj u postavkama za wifi da ukljucis opciju wifi+ i jos jedna stvar.... 5GHz je brzi prenos (naravno ne brze od onoga sto si potpisao :p ali zato 2.4GHz je jaci signal... Imaj to u vidu...
 
Pošto nisam kopirao tvoj post odnosi se na post ispod koga sam napisao.
 
Ok sad videh da ima još jedan post ispod mog

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
U podešavanjima za wifi uključiš obe frekvencije(Concurrent Mode)
 
Honor 8 Lite radi i na 2.4 i na 5. I WiFi+ sam ukljucio kao i Concurrent Mode na ruteru ali opet se mora izabrati ili 2.4 ili 5.
Bas bzvz :(
 
Mislim na telefon a na ruteru moram izabrati ili 2.4 ili 5. Kako mozete podesiti da ruter radi na obe?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Kada je uključen Concurent mod onda rade obe frekvencije na ruteru. Sa telefona se možeš povezati samo na jednu frekvenciju, nisam čuo da postoji uređaj koji u isto vreme može da se poveže na obe frekvencije.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako onda na mom ruteru mora da se izabere ili 2.4 ili 5. Nov model CBN

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Nema Concurent moda?I ja ima nov CBN ruter.
 
Ima tog moda ali kada uđem u sigurnosna podesavanja wirelessa moram izabrati 2.4 ili 5

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Vrh Dno