Šta je novo?

Komercijalna banka

Hvala, izbegavao sam mbank jer su dodatno naplaćivali. Sad vidim da je ista tarifa i za ebank i za mbank.
 
Nekad davno kad sam imao android imao sam ovu karticu (na slici) u mbank. Elektronska kartica povezana sa racunom, mislim da to ima par godina, Radila je super, po principu danasnjeg iPay-a. Posto komercijalna nema iPay, eto nekog rešenja (pokaži). Ali ne znam stvarno da li jos neko ima tu mogucnost, tipa tempo, maxi itd. Na Nis pumpama radi. I to nudi sam prodavac, da se tako plati racun. Inace nekad ova pomenuta elektronska kartica je imala promociju, ako se aktivira i plati dobijalo se par hiljada dinara poklona. Mislim da je bilo 5.
 

Prilozi

  • kom.png
    kom.png
    237 KB · Pregleda: 43
Као клијент те банке нисам баш задовољан услугама, које редовно и уредно плаћам.
Из претходне банке сам отишао јер су се накупили неписмени а безобразни дунстери, и посвађали смо се жестоко, био сам бесан на њих.
И овде има свакаквих, али су бар довољно предусетљиви, па спусте лопту.
Био је проблем овере реализоване уплате за издавање пасоша, накнадно сам сазнао да је као проблем у софтверу. Кажем им да пријаве да се то промени, џаба, сви чекају шта ће бити са НЛБ, а највише очекују отказе. И онда све пада у воду, џаба се копрцам, кад је морал нула.
 
Јел може да се отвори е-банкинг или моби банкинг без одласка у банку на основном рачуну?
 
Ne moze, jer bi to ostavilo dosta prostora za zloupotrebu.
 
Јел може да се отвори е-банкинг или моби банкинг без одласка у банку на основном рачуну?
Може да се преко Комецентра иницира захтев за везивање постојећег рачуна (динарског и/или девизног) у Актив сет. Након тога, са фиксног их је неопходно позвати на 19939 (преко мобилног је 12 динара минут, а са фиксног 1,2) и обавестити о захтеву јер се по обичају не умиле никад, нити читају мејлове. Прилаже се пдф са очитане личне карте, а документација потписује квалификованим електронским сертификатом преко програма Комбанке или Adobe reader-a. Раније је постојала могућност потписивања преко курира, али једина алтернатива је у филијали.
 
Usluga se mnogo srozala od kako su kupljeni, tražim alternativu a baš sam bio zadovoljan. Pitanje i da li će vratiti pare, skidaju članarinu za kartice (za Installment po 500 din na 3 meseca) koje su besplatne u vašim paketima. Kod nekih prolazi, ali su počeli ljudi da provaljuju šta je u pitanju.
 
Ja koristim ceo život usluge Komercijalne banke, nisam primetio šta se promenilo od kada su kupljeni?
 
Ja koristim ceo život usluge Komercijalne banke, nisam primetio šta se promenilo od kada su kupljeni?
Mnooogo povoljniji i konkurentniji stambeni kredit bez nacionalne korporacije... itd...
 
Инсталмент је још пре 2 године био са тромесечном накнадом.
 
Molim za pojašnjenje kako u praksi u Komercijalnoj funkcionisu debitne kartice koje su vezane za EUR račun ? Da li postoji nešto kao što je postojalo u Intezi sa Visa Electron ( nema plaćanja odrđavanja računa ni kartice a kad se napravi potrošnja u EUR valuti skine se tačan iznos ) ?

Iz tarfinika kartica u Komercijalnoj mi nikad nije jasan trošak obrade transakcije i deluje mi da se tu krije prostor za provizije pa me interesuje kako je to u praksi rešeno ?

Sestra mi ima preduzetnički paket račun od 600 din pa pitam zbog nje...
 
Ja sam se opekao pre dve godine,nije mi kartica bila vezana za devizni već samo za dinarski račun,kurs je srednji kada plaćaš ali se posle par dana doda provizija i euro izađe preko 122 din.Kada je kartica vezana i za devizni račun troši devize bez provizije dok ih imaš na računu a posle pređe na koverziju din u euro.
 
Свака банка дере на конверзији. Дере и на плаћањима, нема милости.
 
Ljudi imam problem sa plaćanjem preko PP na eBay sa mojom Visa pripejd karticom... Juče da poručim nešto sa eBaya kaže da moja uplata ne prolazi. Jel mogu sredstva da prebacim na PP balance pa preko njega da kupim taj proizvod?
Trgovci zadržavaju pravo da odbiju pojedine načine plaćanja što uključuje Prepaid kartice i PP balans. Zamoli support da ti promeni kategoriju na Debit i moli se da zapatiš agenta koji će ti izaći u susret.
Je l' može da se otvori e-banking i m-banking na osnovnom računu bez odlaska u banku?
Ne može. Može isključivo da se uradi zahtev za otvaranje Aktiv računa u ebanku, opisao sam u nekim od prethodnim postovima proceduru uz sertifikat sa lične karte. Na Aktivu nema provizija za elektronska plaćanja, što ujedno znači i mogućnost za dodatnu uštedu. (osnovni 200+120 ebank+po 15 dinara pojedinačno naspram 310 fiksno i uključenu MC installment kreditnu).
Kako u praksi u Komercijalnoj funkcionisu debitne kartice koje su vezane za EUR račun?
Kombinovana potrošnja je vezana u Srbiji za dinarski, a u inostranstvu za devizni. Ako obrnuto nema sredstava, u slučaju zaduženja suprotnog računa ide provizija 2% tj. nije blokirana evro partija kao npr. u Credit Agricole, Addiko, itd. niti se to može zahtevati.
 
Poskupljenje usluga koje stupa na snagu 1. oktobra (stigao mejl jutros), evo nesto sto sam uspeo da izvucem jer me peku oci koliko ima stranica:
Aktiv paket racuna sa 310 na 410 din.
Premium sa 610 na 750 din.
Klasik sa 199 na 260 din.

Premium set ostaje bez naknade za elektronska placanja, dok se za ostale navedene pakete uvodi provizija od 15 din. po uplati (nema vise 25 besplatno)

Za sve pakete je prvih 5 cekova bilo bez naknade, sad je svaki 35 din. po ceku

Komekes poskupljuje sa 25 na 40 din. po transakciji, bez obzira na iznos transakcije.

Ako jos neko primeti neko poskupljenje u tarifniku, neka me slobodno dopuni☺️
 
Znaci platis paket racuna 410 din i da ti pored toga uzimaju proviziju za svako placanje? Da nisu dali makar nekoliko gratis naloga, recimo 5 da platis najosnovije racune? Auu covece al' su ove banke postale alave. Je l oni misle da je 410 din malo za odrzavanje pa da uz to naplacuju najosnovniju uslugu? Ovo uopste ne bi trebalo da se zove paket racuna jer kakav je to paket ako posle placas i svaku uslugu u okviru njega... Zelenasi...
 
Nažalost, diže se cena nalozima sa osnovnog računa na 30 dinara, odn. i održavanje na 220. Malo su prekopirali Intezu i primenili politiku poslovanja NLB za koju sam očekivao da će stupiti na snagu od momenta integracije, ali to je što je. 😐
 
Uzas, preveliko povećanje za premium. Sad razmišljam o sber elite..
 
Neka alternativa aktiv paketu u nekoj drugoj banci?
 
Upit stanja na bankomatu bilo free sada 15din
Upit stanja na bankomatima drugih banka u zemlji i inostranstvu) sada 50 din
Promena PINa na bankomatima Komercijalne banke bilo free sada 100 din
Penzije iz R.Hrvatske, Federacije BIH, R.Crne Gore i invalidnine iz R.Srpske bilo free sada 0.35% min 150
Visa PrePaid nekad 500din jednokratno sada free
Uvodi se nov tarifni stav Izdavanje čekovnih blanketa po Klasik i Premijum set tekućim računima tu su cekovi free po novom
 
Visa Debit Prepaid zapravo i dalje ostaje 500 dinara van Start seta kao što je bilo do sada. Kolone za predlog izmena su ispunjene samo ako istih ima. 😉
 
Kolone za predlog izmena su ispunjene samo ako istih ima.

da znam za ubuduce :)
 
Mene iskreno smorilo kad sam krenuo da citam, al i dalje mislim da necu da je menjam Premium sam u kombanci preko puta mi je cim izadjem :) Ne boli me poskupljenje za 100+ din.
Jedino sto me iritira je sto ubacuju Kombank Pay app kao sto ima NLB Pay. Umesto da rade na google pay i apple pay servisu...

Ovo za ino primanja je bilo za ocekivati. Pun broj ljudi je primalo bas u mom gradu ino penzije, i sve je bilo bez provizije. Red kolki hoces. Kapiram da je to bilo ok dok je vodila drzava. Sad kad je uzeo NLB, vidi se dobar profit u ovome.
 
Jedino sto me iritira je sto ubacuju Kombank Pay app kao sto ima NLB Pay. Umesto da rade na google pay i apple pay servisu...
Bezbednije je da svaka banja ponudi svoj servis za placanje nego da koriste servise trecih lica.
 
Нема више апсолутно ништа без накнаде. Укинули су наплату мБанкинг, али све што је било бесплатно више не постоји, и све је отишло нагоре. Мбанкинг је био слатка пара, али надокнађују то укидањем бесплатних трансакција, за које очекују да ће их мБанкингом бити више.
 
Screenshot_2021-07-20-14-55-05-684_com.google.android.apps.docs.jpg
Ostaje i dalje isto pod naplatom van paketa, ukida se otvaranje avista dinarskog, a postojeći počinju sa naplatom 220 dinara mesečno.
 
Ko je na premium računu prosao je ok... nema naknade za izdavanje cekova, ebank i mbank su besplatni i neograničeni (umesto 25 besplatnih pre).
 
Nazad
Vrh Dno