Šta je novo?

Komercijalna banka

Postoji dosta kartica sada na trzistu koje su dobra zamena za minus. Vecina banaka ima mogucnost da se sve podeli na rate (bez kamate), uz 5% provizije, s' tim sto rata mora biti barem 500. UniCredit uzjedno ima i karticu koja ima fixni iznos provizije, pa je dosta isplativija za vece transakcije.
RF ima Visa Gold/Premium (mozda i obicnu, ne znam), koja moze da deli na 3-12 rata bez ikakvih dodatnih troskova, ali samo vece transkacije.
 
Pa to je procedura banke, ne moze sluzbenik da zazmuri na to, jer bi on bio odgovoran za propust u radu u slucaju da se nesto desi. Imas onu Master uz set racun i na njoj mesecni limit - s obzirom na to da ima odlozeno placanje 30 dana, to ti moze sluziti kao zamena za taj dozvoljeni minus (inace medvedja usluga, jer je "drzava" naterala banke da dignu kamate na to zbog prezaduzivanja, pa je razlika izmedju dozvoljenog i nedozvoljenog minusa manja od 10%)

Imam je, ali ona je odlozeno samo kad placas na terminalu. Kes ide odmah


Postoji dosta kartica sada na trzistu koje su dobra zamena za minus. Vecina banaka ima mogucnost da se sve podeli na rate (bez kamate), uz 5% provizije, s' tim sto rata mora biti barem 500. UniCredit uzjedno ima i karticu koja ima fixni iznos provizije, pa je dosta isplativija za vece transakcije.
RF ima Visa Gold/Premium (mozda i obicnu, ne znam), koja moze da deli na 3-12 rata bez ikakvih dodatnih troskova, ali samo vece transkacije.

Sta nudi intesa, na odlozeno od kartica ?

Koliko daju dozvoljeni ? U kombank ide plata ipo...
 
Ne znam za minus koliko ide, a imaju sve tri moguce kartice za odlozeno: 40 dana za MC i Visu, 45 za Amex.
Amex Blue i MC Std. mogu uz Hit ("besplatno", 6 plata valjda moze max., ali ne secam se da li je to 3 plata MC + 3 plate Amex, znam da je odvojeno), Visa (kreditna) moze samo van paketa.
 
Mozda neko kupuje tv

2eb46012cd3be54bc9c5573a842319ab.png
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Koliko sam se sad iznervirao zbog te poruke, mahinalno je obrisem, kao i svaki drugi spam, i sad nemam izlistane transakcije u SMS-u, posto je stiglo sa istog automata.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nakon 25 dana od podnosenja zahteva za Mastercard debitnu...ljubicastu :)..danas bejah do poslovnice i rekose da ukoliko zelim tu onda moram da otkazem Visa electron paywave...odustao sam ...ne mogu ponovo da cekam i osnovnu i dodatnu ...previse birokratije da bih dobio funkciju placanja na netu
To samo govori o tome koliko su ustvari neorganizovani i nemaju pojma o svojoj ponudi. Kao što sam pisao, uzeo sam tu Master karticu i imam je uz Visu paywave.
 
Ja ću da ih menjam. Samo da stignem.

Čujem da intesa ne traži listiće, a i mastercard na rate u visini 3 plate.

@Jericho, bezveze... i ja čuvam sve te poruke
 
Ma i kad promeniš, vidiš da je sve to isto s..... Svi imaju neke svoje fore da izumuzu što više na jedan ili drugi način. Uglavnom uvek bezobrazan.
 
Ma znam. Ali treba iskoristiti, neke pogodnosti koje daju.

Ovo što alfa napisao par postova iznad.

Iskreno nisam ni pitao u kombank, šta daju od tih kreditnih. Posle listića svaka dalja priča je...
 
Mastercard installment i kupujes na rate u oko 2000 prodavnica ...ali bolja je mastercard intesina ..prihvataju je na 5000 mesta...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ali se placa, kod kombank je free uz depozit.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Uz aktiv paket je besplatna kreditna kod kombank...ili uz depozit...
 
Ma znam. Ali treba iskoristiti, neke pogodnosti koje daju.
Krivo mi je sto ranije nisam otvorio racun pa da iskoristim ovaj KomeKes bonus, dok ono za 10k visa nagradnu (cak i da verujem da nece pobediti neko "nas") mi se ne isplati cimanja :)
 
Koji je to bonus za komekes ?

Ovo za visu u redu.
 
Ono 5000rsd za prvih nesto korisnika koji barem 3 transakcije obave (ne znam koji bese minimum).
 
Kod kreditnih "bez kamate" tipa Installment i sl. zaista nema kamate, ali se obično u startu plaća malo više. Sve češće u radnjama postoje dve cene; za gotovinsko plaćanje i plaćanje na rate, odnosno neki odmah kažu da odobravaju popust za gotovinsko plaćanje. U to "gotovinsko" spadaju i kreditne kartice koje nemaju tu opciju deljenja na rate "bez kamate".
 
Gde si video da se odvaja cena kreditna na rate i bez? Ako mislis za KomBank, UniCredit i Intesa kartice za koje imaju ugovor sa radnjama.
Kes vs. kartica je tipicno za butike i slicno, ali Maxi, Idea i Lilly valjda i ne smeju da rade to, nego cak cesto ucestvuju (jedini) u kampanjama da bude isplativije ako se plati karticama.

Da ne misle mozda na to sto dosta kartica sada ima onu opciju "podeli na rate", koja kosta korisnika? Ali taj deo banka naplacuje, a ne radnja.
 
Npr. Tehnomanija, Simpo. Tu su mi jasno rekli da imam popust ali samo za kartice koje ne dele na rate.
U Tehnomaniji su imali dve cene; ona sa popustom nije važila za kartice koje dele na rate.
Sigurno onda i banka njima uplaćuje taj novac na rate, a ne odjednom kao kod klasičnih debitnih i kreditnih kartica.
 
Poslednja izmena:
Piše... :)
Mikrotalasna bi me koštala oko 1000din više sa takvom karticom.
 
osim ako nije drugačije navedeno
Вјероватно је наведено друг(ој)ачије.:)Банка се оградила ситним словима,продавац такође.
 
Da li neko zna ako mi je odobren povracaj novca na Aliju, a platio sam onom Visa prepaid karticom za mlade, da li ce mi novac stici konvertovan u dinarima? U Telenoru je bio visevalutni racun i svaki put bi mi legli evri


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
To je dinarska kartica, dakle RSD sigurno.
 
Hvala puno. Da li je neko radio disput preko pomenute kartice? Na aliexpressu pise da je dispute finished, jos od pre nekoliko dana a nikakav novac mi nije legao. U telenor banci bi mi uvek leglo posle 7 dana od disputa


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Imam obicni tekuci racun i pripejd visa paywave. Kad kupujem placam preko te pripejd, a kad vracaju pare vracaju mi direktno na tekuci, kako i zasto? Ne znam :) U dinarima vracaju ako je evro npr 120 racunaju ga 122 i kad kupujes i kad ti vracaju...
Edit: Da li neko zna zasto mi nekad trazi secure code a nekad ne?
 
Poslednja izmena:
Tesko da ti racunaju po 122 kada ti vracaju (osim ako mislis na rezervacije kada se finalno proknjize). Inace daj da iskoristimo to :)

Secure Code se trazi na nekim sajtovima, ako ga podrzavaju. Izmedju ostalog, sajtovi koji cuvaju broj kartice (Amazon, iHerb, itd.) ne mogu da budu 3DSecure.
 
Evo ti zavrseni dispute tj 3 komada tacno i koji je kurs, 60+ dana od placanja, a skidaju mi pare u roku od sat vremena...
1.17e, 1.07e i 3.83e
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    18.3 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Vrh Dno