Šta je novo?

Koji usisivac odabrati?

Vi koji imate Samsung VCC 4135 onaj filter na izduvu, gore, jel moze da se vadi a da se ne rasklapa ceo usisivac? Ja koliko sam video, ne moze.
 
Poslednja izmena:
misli na usisvac sa kanisterom, tzv ciklon posuda (ne, to nije ciklon filter na cevi)
Ciscenje je lako, posle svakog usisavanja samo ga prospes u djubre.

danas bukvalno svaki stapni usisivac ima ovo resenje.


Koristio sam razne usisivace sa kanisterima ali je samsung u toj klasi poceo prvi i dalje je superioran...
Ostali proizvodjaci su samo prosto kopirali koncept ciklon filtera.



Mislim da je ovo super kupovina, samsung sa turbo cetkom i kanisterom:

Za te pare nema ni jedan slican usisivac.
Filteri ne mogu vecno da se peru, nekada ih treba i zameniti, na aliexpresu komplet filtera za samsung kosta oko 2$ i imas vecnu stvar.
Jel ovo za ove pare najbolja kupovina?

Malo sam gledao samsung modele, imaju iste modele u 700 i 1800w. Koja je tu prica, vidim da su moderniji sa manjom watazom, jel to zbog nekih zakona ili su jednostavno efikasniji?
 
Imam ja, kupio na ananasu za 6.5k, odlično vuče i nije nešto težak, ali mi se ne sviđa pražnjenje onog kanistera, prednji filter se baš dosta praši i prlja, deo usisanog sadržaja uvek tamo završi pa bi trebalo već da ga perem , a usisavali smo svega 3-4 puta. Ima na aliju zamenskih filtera, naručiću par komada da imam čistih u rezervi, to bi trebalo da olakša malo pražnjenje. Pozitivna stvar je potenciometar za regulisanje snage.
Da sam znao ovo što sad znam, naručio bih neki sa kesama. Ima za skoro sve modele jednokratnih mikrofiber kesa koje se ne cepaju.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Imao sam taj Samsung nekih 8-9 godina, uzmite samo rezervne filtere, posle usisavanja zameniš novi/čisti i opereš stari. Ja ne bi menjao sistem posude za kesu, ovo mi jednostavnije.
Sada sam i ja na Ananasu uzeo neki Gorenje iste snage i što se tiče Samsunga kvalitet izrade je barem za klasu iznad. Ovaj Gorenje čini mi se da će se plastika izlomiti u narednih god dana, posudu kad vadim sve mislim raspašće se, već počeli da otpadaju točkići sa one papučice i tako :)
 
😄 ja sam gorenje zamenio ovim Samsungom, ne bih gorenje više uzeo ni džabe. Točkići sa papučice su prvi stradali, vratašca za zadnji filter se deformisala od toplote, deo u koji ulazi crevo se izlizao pa se crevo stalno otkačinjalo, baš loše.
 
^pa upravo tako, za ova 2 meseca mozda ga 10ak puta koristili. Točkići već otpadaju, deo gde ulazi crevo već pokazuje znake istrošenosti. Jedino ovo za vratanca filtera još nije krenulo, ali očekujem uskoro 😁
 
Znam o cemu pricate, gorenje usisivaci su bas krs...

a ko bi rekao kada ga probate u radnji onako bez cetke, on na crevo vuce kao lud,
a kuci kada krenete da usisavate zali boze para.
 
Imam ja, kupio na ananasu za 6.5k, odlično vuče i nije nešto težak, ali mi se ne sviđa pražnjenje onog kanistera, prednji filter se baš dosta praši i prlja, deo usisanog sadržaja uvek tamo završi pa bi trebalo već da ga perem , a usisavali smo svega 3-4 puta. Ima na aliju zamenskih filtera, naručiću par komada da imam čistih u rezervi, to bi trebalo da olakša malo pražnjenje. Pozitivna stvar je potenciometar za regulisanje snage.
Da sam znao ovo što sad znam, naručio bih neki sa kesama. Ima za skoro sve modele jednokratnih mikrofiber kesa koje se ne cepaju.
Nadam se da nije protiv pravila foruma, ali me zanima gde na aliju ima tih filtera, meni ne izlazi u pretrazi...
 
Moracu i ja da narucim neki, jesu donekle perivi ti filteri ali nije zgoreg da se ima i par zamenskih kad im dodje vreme za zamenu.
 
Ja imam Karcher VC2 i zadovoljan sam. Odlično radi, nije mnogo bučan, ima HEPA filter koji radi posao, zamenjive platnene kese, rezervni delovi se lako nabavljaju...jedino što je ružan sa drečavo žutom bojom i nema mnogo dodataka u paketu.
I cena mu je sada veća no kad sam ga kupovao, izgleda...
 
Ja sam prezadovoljan za Philips FC9333, prosto mi milina da usisavam sad nakon prethodnog Gorenje usisivaca koji je smece.
 
Crk'o je motor na mom usisivaču Rowenta RO3724. Prethodno je problem pravila zakačka na koju se dole nakači posuda (gore je kopča). Tako je kod svih Rowenta sa posudom. Vrlo je slaba i onda posuda ne stoji čvrsto, a zbog slabog spoja je i vakum slab pa slabo vuće. Morao sam tu zakačku zalijepiti sa sekundnim ljepilom i sodom bikarbonom. Time posuda bolje stoji i usisavanje se popravilo, ali je ta zakačka sada fiksna, nema potrebnu elastičnost za stavljanje/skidanje posude pa bi se vjerovatno od natezanja opet pokvarila.
U principu, bio sam zadovoljan kako usisava i tihim radom, No sad kad je i motor stradao, moram misliti na kupovinu novog usisivača, a zbog te zakačke ne bih ponovo uzimao Rowentu.
Opet bih neki sa posudom tj. bez vrećice. I naravno, bitno je da snažno vuće a poželjno i da nije previše bučan. Mislio sam proći sa max. 100 evra ali teško.

Evo nekoliko modela pa da čujem mišljenje:

Philips FC 9330; 249 KM (127 E); PW (snaga motora) 750/900 W; AW (usisna snaga) je 16,8 kPa, (valjda je ekvivalentno 218 W);

Philips KB 2123; 235 KM (120 E), PW 750/850 W

Na Philips sa novijim motorima do 900 W je 2+3 god. garancije (ali ne znam da li još vrijedi)

Philips FC 9350; 259 KM (132 E); PW 1600/1800 W; AW 33 kPa, 360 W

Karcher VC3; 329 KM (168 E), PW 700 W, negdje neko napisao AW 210 W

Samsung VCC 4550; 155 KM, PW 1800 W; AW 330 W

Samsung VCC 4320; 150 KM;PW 1800 W; AW 330 W
 
Na prethodnoj strani sam već preporučio

Ne znam šta vas privlači tom Philipsu?
 
Ja sam na primer nasao da je jako zgodno imati nastavak odmah tu pri ruci i svidja mi se sto mogu da ga palim i gasim nogom, kao i da uvucem kabl. Mislim da to na ovom Samsungu ne moze, mozda gresim. A da, i boja mi se svidja kod philipsa FC9333/09 :D

Cetka za kucne ljubimce mi ne treba, a Samsung se time prvenstveno hvali.
 
Koliko znam svaki usisivac se pali i gasi nogom, ali samo samsung ima to i na drsci (mada ovaj model to nema)
svaki usisvac ima automatsko namotavanje kabla ali samo samsung i to ima inetgrisano u drsci, i to se kod samsunga nikad ne pokvari.

cetka za kucne ljubimce ne sluzi samo za njih vec je to tzv turbo cetka, ona mnogo povecava efikasnost usisivanja.
Ono sto takodje samo samsung ima, a nemaju drugi je anti tagled propeler na kanisteru.
toliko je prosto resenje, i nije mi jasno kako to niko drugi nije kopirao.

kada imate dugokose zenske u kuci, zna za ovaj problem.
Kod usisivaca sa kanisterom najveci problem prave dlake koje se kovitlaju u ciklon posudi i one u sredini posude bukvalno mogu da naprave cep i onda morate da ispraznite posudu.
samsung je tu postavio mrezicu sa propelerom koji kada usisvac pravi vakum ona se okrece i ne dozvoljava dlakama da naprave klupko. I to provereno efikasno radi posao.
 
Na prethodnoj strani sam već preporučio

Ne znam šta vas privlači tom Philipsu?
Taj model Samsunga nisam našao u BL. Od pokvarenog Rowente imam turbo četku koja bi vjerovatno mogla i na Samsung ili na većinu drugih.

Ova dva Samsunga koje sam naveo imaju 2 spužvasta filtera, tj. nemaju onaj hepa papirni. Meni hepa nije neki neizostavni dio, ako ovi odrade posao kako treba.

Da li su ova dva Samsunga dosta lošiji od tog preporučenog VC18M3179? Dosta su jeftiniji. Da li taj preporučeni ima samo posudu i 2 filtera, bez vrećice?

Što se tiče privlačnosti Philipsa, meni lično djeluju solidno izvedeni i imaju dosta preporuka.

Inače sam u dilemi izbora između modela sa starim jačim motorom (1600-1800 W) koji jesu bučniji i nešto manje efikasni od ovih slabijih, novijih (700-900 W), ali ipak imaju i duplo veču usisnu snagu.

 
Poslednja izmena:
Da li su ova dva Samsunga dosta lošiji od tog preporučenog VC18M3179? Dosta su jeftiniji. Da li taj preporučeni ima samo posudu i 2 filtera, bez vrećice?
jestu dosta losiji ali i dosta jeftiniji 4320 je najoosnovniji model sa kanisterom i cesto se prodaje za nekih 50eur, sto je super kupovina kada se uzme u obzir cena.
a 4550 je njegova naprednija varijanta sa hepa filterom i dvostrukom posudom.

Uvek tu za malo vise para dobijes malo bolju stvar samo moras odrediti granicu dokle ides.
 
jestu dosta losiji ali i dosta jeftiniji 4320 je najoosnovniji model sa kanisterom i cesto se prodaje za nekih 50eur, sto je super kupovina kada se uzme u obzir cena.
a 4550 je njegova naprednija varijanta sa hepa filterom i dvostrukom posudom.

Uvek tu za malo vise para dobijes malo bolju stvar samo moras odrediti granicu dokle ides.
Nema tog preporučenog modela ovde. I mislim da 4550 nema hepa već samo 2 spužvasta filtera i ovde je 159 KM.
 
Da dodam, Nešto slično sam našao:
VC18M2150S i košta 279 KM.
Cijenom blizu Karcheru VC3 koji je 329 KM

 
Evo, ima i ovaj samsung
Samsung VC18M21N9VD i na akciji je 220 KM
Po specifikacijama ovih Samsunga, čini se da su dosta bučni (87 dB) u odnosu na npr. Philips ovog tipa. Da li?

Nadam se da će bakara ili neko drugi eminentan, uzeti u obzir ove sve 3 moje odvojene zadnje poruke jer sam naknadno uspijevao naći u BiH još neki njihov model koji bi mogao biti pandan preporučenom VC18M3179.
Ovaj zadnji bi i po cijeni bio više prihvatljiv, ako je za dobru preporuku
 
Poslednja izmena:
Naručio sam Karcher WD 3 EU usisivač, 12.499,00 RSD, u Gigatronu.
 
Poznato nam je da je EU (za svoje tržište) ograničila snage motora usisivača na 900 W i buku na 80 dB
Pitanje, za one koji su imali iskustva da uporede:
Da li usisivači istog tipa i istog proizvođača s većom snagom motora, npr. Philips FC9550 (1800 W) imaju skoro dvostruko veću i usisnu snagu od usisivača Philips 9330 (900 W).
Prema raspoloživim specifikacijama i poznavajući način kako se izračunava usisna (vazdušna, Air Watt), trebalo bi biti 360 W naspram (oko) 200 W.
 
Imam Beko,dobro usisava ali mislim da je ona klasicna cetka prevazidjena,da li bi rotairajuca donela bolje skupljanje dlaka?

Baš je jeftina. A da li dobro radi posao, to ne znam(o).
Ja imam od pokvarenog Rowenta usisivača mini turbo četku koja je dobra i koju bih želio iskoristiti sa novim usisivačem koji ću tek kupiti, a obzirom da te četke dolaze samo uz pojedine i skupe modele.
Obrati pažnju da li promjer ove četke za koju si dao link, odgovara cijevi tvog usisivača!
Postoji nekoliko standarda.
Recimo ova moja Rowenta turbo četka (i ostali njen pribor) ne može ni na Philips ni na Karcher koji su mi u opticaju.
Ako kupiš, javi nam jesi li zadovoljan i koji je unutrašnji promjer te turbo četke.
 
Ima ih tri modela sa fi32,fi35 i ova sa linka sa fi30 do 36mm.
 
Nazad
Vrh Dno