Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može malo da se pročita i pogleda i Ced Yuen(između ostalog već navedenog), pa onda kada se obilazi "truli" zapad da se obiđe i po koja radnja gde su više zastupljeni top modeli(pa se to sve vidi uživo) , i onda se lepo odluči - ko i koliko može da se "pruži"(koja je "slika" lepša)...sve ovo naravno ko za to ima mogućnosti - ko nema i pita za savet - bez zavisti - nije kulturno...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ne verujem da to ima velike veze sa tipom panela, mislim da je drugo nešto u pitanju. SK HD kanali su generalno lošeg kvaliteta. I kod mene na 50" se vidi da nije to to, pogotovo kad gledam nba preko ssiptv na nekom drugom kanalu tipa sky sports hd i sl. Ogromna je razlika, mogu da zamislim koliko to loše izgleda na 65". A ta fullhd plazma pretpostavljam da je 40-43" i svakako će isti materijal oštrije i lepše izgledati na 15" manjem ekranu

Sad ste me zabrinuli sa ovom pricom oko lose slike D3 i SBB HD kanala na 50"+ LCD ekranima, taman sam pred kupovinom 50 ili 55" koja bi trebala da zameni Panasonic 42" plazmu. U kuci se gledaju HBO i ostali filmski kanali, sport i katkad neki discovery/history kanali sa nekih 3-3.5 metra udaljenosti...da li je to bas onako vidljivo da smeta??

Inace ako moze preporuka izmedju LG 55UK6500MLA ili LG 55UK6950PLB, moze i 50" varijante (da li ima smisla manje zbog razdaljine)
 
Da li vredi razlika u ceni od skoro 20k din za razliku izmedju 55UK6950PLB (67k din) i 50UK6950PLB (86k din)?
Osim ocigledne razlike u dijagonali, koliko sam citao 50'' ima VA dok je 55'' IPS panel.
Razdaljina sa koje ce se tv gledati je 3.5m, tako da bi svakako 55'' bolje 'legao'. Sa druge strane nece biti potrebni veliki uglovi gledanja, a s obzirom da planiram da uglavnom gledam tv/filmove/serije pretpostavljam da VA ima blagu prednost.

Sta mislite?
Mene isto zanima ali ja se lomim izmedju 65uk6950 (IPS) i 70uk6950 (VA) ovaj veci je 25.000din skuplji.

Inace juce mi prodavac rece nesto sto nisam znao, kod LG okrugle dijagonale su VA paneli (50", 60", 70"...) a ovi "na pola" su IPS (55", 65", 75").

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Sad ste me zabrinuli sa ovom pricom oko lose slike D3 i SBB HD kanala na 50"+ LCD ekranima, taman sam pred kupovinom 50 ili 55" koja bi trebala da zameni Panasonic 42" plazmu. U kuci se gledaju HBO i ostali filmski kanali, sport i katkad neki discovery/history kanali sa nekih 3-3.5 metra udaljenosti...da li je to bas onako vidljivo da smeta??

Inace ako moze preporuka izmedju LG 55UK6500MLA ili LG 55UK6950PLB, moze i 50" varijante (da li ima smisla manje zbog razdaljine)

To je bio moj lični utisak. Možda je drugačije pri nekom normalnom svetlu, jer u tim salonima svetla blješte nenormalno jako, tako da je u sobi gde je svetlost manja i sam doživljaj drugačiji (doduše ovo je najbitnije kod boja i kontrasta). Ruku na srce, ja sam u startu prišao TV-u baš blizu, na nekih 1-1.5m razdaljine. Posle sam se odaljio, ali džabe, mozak nije hteo da prihvati drugu informaciju od one koju je prvo primio, a to je da je slika "mrljava"


@Ultimo

Pitanje je koliko i oni znaju. Mene je ovaj u TM ubeđivao kako slika mora da bude lošija na 4k jer su pikseli 4 puta veći nego kod FullHD-a :wall::wall::wall:
Kada sam to čuo, shvatio sam da nema potrebe da ga ubeđujem da nije tako. Siguran sam da svaki povremeni posetilac ovog foruma zna više od prodavaca po salonima. Čast izuzecima naravno, ali na takve sam retko naleteo.
 
Poslednja izmena:
Gde ga ima za te pare?!?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Nisam video bas za 500e, ali ga ima po odredjenim radnjama u sklopu Samsung akcije za 69.990. Ja narucio jutros posto se pojavio opet na stanju u WinWin-u i sada se molim da ce mi stici i nece biti neki demo, vraceni i sl. Vidim da ga opet nema nigde. Na KP taj model nisam ni vidjao.
 
Kazne podeljene, nastavite tako i idete na odmor.
 
Mene isto zanima ali ja se lomim izmedju 65uk6950 (IPS) i 70uk6950 (VA) ovaj veci je 25.000din skuplji.

Inace juce mi prodavac rece nesto sto nisam znao, kod LG okrugle dijagonale su VA paneli (50", 60", 70"...) a ovi "na pola" su IPS (55", 65", 75").

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Je l' ovo provereno?
 
Ima li korisnika nekog od ova dva modela LG 55UK6500MLA i LG 55UK6950PLB da podele utiske, moze i 50" varijanta
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima .Potrebna mi je vasa pomoc.Sta mislite o modelu Samsung 43nu7192 ? Narucio bih preko mts-a ovaj tv,jer mislim da je najbolji u cenovnom rangu.Sta vi mislite?
 
Pozdrav narode,

zna li neko da mi kaze koji je bolji panel za gledanje fhda u tamnoj sobi (ne zanima me smart, 4k....)

SONY KDL43W755C
KDL43WE755 (koja je razlika izmedju ova dva uopste?)
SAMSUNG 43M5572

Hvala unapred!
 
55" FHD je pre za 4m :) za 2m može 50" 4K.
ja bih išao na FHD OLED i veću razdaljinu ako je moguće

na ovoj slici su preporuke za dijagonalu u odnosu na razdaljinu. na drugom mestu sam našao ove preporuke koje sam naveo malopre, da ne bude zabune.

IMG-fcbd19800f9576cc12ecd6aa34b7d50a-V.jpg
 
Poslednja izmena:
Oled samo ako je model iz ove ili prosle godine, one ranije, prve serije fhd oled su bile uzasno kvarljive.
 
ne u ovoj temi mada se diskutovalo i o nekom soundbar-u
bolje otvori novu temu u ovom podforumu
 
Poslednja izmena:
https://www.winwin.rs/tv-audio-vide...20x1080-full-hd-wifi-hdmi-usb-t2-8606531.html

Ovaj TiVi je u pitanju.

Pise da je iz 2017. godine.

Sto se razdaljine tice, jedino da rusim zid :)
Pogledaj ovde
https://www.avforums.com/threads/is-a-55eg9a7v-any-good.2126578/

Sporiji procesor, stariji fw, sporiji webos 2.0, potencijalno lošiji po pitanju burnina nego 4k varijante zbog starijih algoritama.

Mada ovako na prvu loptu deluje kao zanimljiva opcija.
Ja bih bio obazriv sa našim prodavnicama, da li je model bio izložen i sl.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Smart opcije su mi manje-vise nebitne. Ne znam da li taj sporiji procesor ima veze sa ostalim (nesmart) stvarima na tv-u. Akcenat bih pre bacio na kvalitet slike.
Taj burn efekat je stvar koja bi mogla da me zabrine, ali s obzirom na to da prelazim sa plazme, dosta sam se disciplinovao po pitanju statickih slika na ekranu.

Dakle ako procesor nema veze sa samim radom televizora, dilema je samo oko rezolucije i naravno oko toga da li je model bio izlozen (sto bi se dalo nekako proveriti).
 
SONY KDL43W755C uzmi ovaj ako imaš priliku. WE je noviji, a slabiji u svim segmentima, dok je Samsung još klasa ispod. Naravno probaj prvo TV i gledaj garanciju, pošto je model iz 2015. da ne bude neki izlozbeni.
 
Sad posle duzeg gledanja sam sebi digao budzet koliko sam mogao i sad mi je nekako bestbuy Samsung 55q6fn za oko ~1000e (120hz ekran, 10bit panel), za sada mana sto je edge led a sve ostalo za te pare mi se cini ok, sve sto je po netu kao u konkurenciji je skuplje tipa sony x900f, Oled i dalje nema za oko 1000 eura noviji model tako da mislim da cu na Samsunga.
 
:) pa, taj sajt non-stop kačimo ovde. imaj na umu da nije uvek tačan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno